Jump to content
aussiewench

Hello Poland!

 Share

867 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Witaj Agnieszka! Odpowiadajac szybciutko na Twoje pytanie, to wysylamy zupelny odpis aktu urodzenia, bo tak jak Monika pisze w ambasadzie wymagali wlasnie taki. Nie wiem jak to z AOS wyglada, w najgorszym wypadku dostaniesz RFE, a w najlepszym nie zwroca na to uwagi. Jesli masz watpliwosci to pewnie najlepiej bedzie przygotowac zupelny odpis wraz z tlumaczeniem na wszelki wypadek i jesli (odpukac) dostaniesz RFE to odeslesz szybko i bedziesz miala problem z glowy :thumbs: Ciekawe czy ktos wczesniej wysylal juz skrocony i jaki rezultat byl?:idea:

Ana, ja w Polsce zameldowana jestem w Gdyni no i w Gdyni mieszkalam :lol: Sory za ten glupi humor ale tyle sie dzisiaj u nas wydarzylo. Biegania mielismy od samego rana, bo najwyzsza pora byla na zalatwienie marriage license. Kilka tygodni temu, kiedy Brad telefonicznie dowiadywal sie co i jak to pani wydajaca licencje powiedziala ze czeka sie na wydanie 5 dni roboczych po zgloszeniu, nie trzeba miec SSN bo to zalatwiaja oni, itd bleh bleh bleh. Wiec, kiedy dzisiaj tam pojechalismy okazalo sie, ze marriage license zostanie wydany na miejscu poniewaz posiadam juz numer SSN ( zastanawiala sie jakim cudem to dostalam :lol: to musialam sie tlumaczyc) wiec mamy nastepny problem z glowy. Pamietasz Ana jak pisalam, ze nie znam Polakow tutaj? Otoz, podczas zalatwiania licencji okazalo sie, ze ta pani sama jest z Polski tylko urodzona w Stanach. Zwierzylam sie, ze troche samotna jestem i chcialabym kogos z Polski poznac, wiec ta pani uradowana, ze moze pomoc dala mi 3 numery kontaktowe do siebie i obiecala zabrac do Kosciola polskiego gdzie cala masa rodakow jest i duzo Polek w moim wieku itd. Mam zadzwonic do niej jutro to sie jakos umowimy ;) Bardzo sie ciesze na sama mysl, ze moze poznam fajnych ludzi! No i wyszlo wszystko tak nieoczekiwanie. Wlasnie pod tym wzgledem Stany bardzo mi sie podobaja, bo ludzie sa otwarci i w ogole mili, przynajmniej tu w Cleveland i okolicach. Poza tym masa rzeczy jest po prostu inna, ale generalnie podoba mi sie i wydaje mi sie ze mozna tu zyc. Klimat jest ten sam co w Polsce, dlatego nie moge sie doczekac kiedy przeprowadzimy sie do Phoenix , ale to przyszlosc na razie.

Wracajac do slubu Mooonika to szczesliwa jestem bardzo, dziekuje :) Nic wielkiego nie planujemy, wlasciwie to tylko obiad i najblizsza rodzina Brada, za to odbijemy sobie w Polsce za kilka lat, takie sa plany. Ciesze sie tez bardzo bo moja mlodsza siostra niedlugo planuje mnie odwiedzic, a ze ma niemiecki paszport to nie bedzie musiala sie wybierac po zadna wize, wiec czekam z utesknieniem!

Niki zauwazyla, ze wiekszosc z nas tutaj ma w Polsce wyzsze wyksztalcenie, dzieki temu przypomnialo mi sie cos nad czym zastanawialam sie wczesniej, jaka wartosc ma nasze Polskie wyksztalcenie tutaj?

W resume jak chce napisac, ze ukonczylam np. ogolniak to napisze high school, a co w przypadku studiow? Pytam bo tu studia wygladaja inaczej i slyszalam wczesniej, ze nasz magister tu zaliczany jest jako bachelor degree i.t.d. W ogole nie mam pojecia jak to w praktyce wyglada, jak to sie przeklada? Ktos ma jakis pomysl?

Dobra, uciekam juz bo rozpisalam sie za bardzo :P

pozdrawiam

Monika

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 866
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

:devil: Witam jonandaga!!! :dance:

Co do aktu urodzenia to potwierdzam to co pisze forever :D

Co do pochodzenia to ja jestem z Wroclawia.Wrocek rulez!!! :P zartuje

Tesknie strasznie za swoim miastem, bo Chicago dla mnie wogole nie ma swojej duszy,wszedzie takie same domy i ulice.

Jutro mam zamiar wyslac papiery mojej mamie z zaproszeniem.Bo w najblizszym czasie smiga po wize.Qrde modle sie,zeby dostala.wlasciwie od kilku dni to jzu mysle o tym,ze ona juz ja dostala i planuje gdzie by ja tu zabrac i co jej pokazac itd. :D...qrde chcialabym,zeby dostala wize.moj bratek tez, chociaz sa mniejsze szanse w jego wypadku, bo konczy wlasnie szkole(matura) :(.

A co do placy Monika to chodzilo mi w tym sensie,ze 10 $ to nie jest halo, bo ana napisala,ze chciala 15$ :D

Ja dzisiaj zerwalam sie z pracy.Mam czas 2 tygodnie zanim zaczne byc na "podlodze",wiec sie nudze, bo wiekszosc rzeczy mam zaliczone,a nie chce mi sie szwedac po sklepie bez celu.Ile mozna patrzec na pralki itd :/.

Aaaa wlasnie jstem za tym,zeby kazdy przedstawil sie z imienia i miasta.Wtey bedzie latwej skojarzyc, bo nie zawsze nick idzie w parze z wlaciwym imieniem,albo z tym jak ktos chce byc nazywany :Dco wy na to? :D

Moj nick to np skrot od moich imion i panenskiego nazwiska (Viktoria Dagmara Alicja L) :D

Pozdrawiam

Alicja

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Poland
Timeline

Yyyy... nie wiem od czego zaczac!!

Monika przeprowadzasz sie do PHOENIX???!!!! Kiedy???!!! Czemu nic nie mowisz?!! AAaaaa!! Przeciez ja cholero jedna mieszkam w Phoenix? ;)

Witaj Agnieszka! OK, jesli chodzi o akt urodzenia to ja tez wyslalam pelny, bo taki mialam i od niego mialam robione tlumaczenie. Choc tak sobie mysle, ze moze im to rybka jaki akt. Ale nie wiem. Zadzwon do USCIS i spytaj sie czy imiona rodzicow musza byc na akcie. Nie wiem jak wyglada skrocony, ale jesli sa na nim imiona rodzicow to chyba nie powinno byc problemu nie?

Monika, rzeczywiscie nasz magister to mniej wiecej bachelor tutaj. Pewnie troche wiecej niz bachelor, ale na pewno nie amerykanski masters. Ja w podaniach pisze po prostu "college graduate". A jesli sie dopytaja to wyjasnie roznice. W wiekszosci miejscach to nie ma jednak wiekszego znaczenia.

No to teraz o mnie. Monika (MOOONIKA) zna mnie osobiscie, spotkalysmy sie w Wawce po jej interview. Z druga Monika nie udalo mi sie spotkac, bo przyjechalam tutaj. ;) Tak wiec, jasne chyba juz jest ze jestem z Warszawy. Wiekszosc czasu spedzilam jednak w Pulawach. Dopiero na studia wrocilam do Wawki. A na imie mam Niki. "pilot's girl" dlatego bo moj maz jest pilotem. Duh. ;)

W Stanach mi sie generalnie podoba. Ludzie sa duzo bardziej otwarci i weseli. Ciuchy i buty sa lepsze!!! Co mi sie natomiast nie podoba to to, ze wiele ludzi nie ma wstydu... Ida do sklepu w pizamie albo rozciagnietych dresach i walkach na glowie. No kto by tak w Polsce wyszedl z domu? Poza tym, pracujac w retailu na co dzien spotykam sie z ludzmi dla ktorych maksyma "klient ma zawsze racje" to religia. Nawet sobie nie wyobrazacie jak ludzie sie potrafia zachowywac. Np. zwroty zakupionych rzeczy... Ludzie przynosza posciel, reczniki uzywane przez 2 miesiace i rzadaja zwrotu kasy... A jak sie powie nie, to stroja fochy albo furie i tak zawsze staje na ich zdaniu. W Polsce ludzie by sie wstydzili tak zachowywac, albo przyniesc do sklepu uzywana posciel...Yuck. Podoba mi sie ze w Ameryce ludzie zaczynaja sie zastanawiac nad zdrowym trybem zycia. Ze na etykietkach jest napisane co i jak i czego ile, ze ludzie zaczynaja rozumiec ze palenie nie jest cool (sorry, Monika ;)), ze nawet starzy ludzie chodza na silownie itp. Choc nadal oczywiscie Amerykanom daleko do zdrowego spoleczenstwa. Wkurzaja mnie telemarketerzy. No i niewiedza ogolna tez mi dziala na nerwy. Jakich ja sie tekstow o Polsce oslyszalam to sie normalnie posikac mozna ze smiechu... Sorry jesli juz to napisalam gdzies: (przyklady)

Stary facet: "People still ride horses in Poland, right?"

Ja: "No, we have cars"

"I know you have cars, but a lot of people still ride horses?"

albo:

Ona: "My mom's caretaker is from this island close to New Zealand, and I was wondering if it;s anywhere near Poland?"

LOL...

~*Niki & Ryan*~

K1:

Nov 13, 2004 - I-129F sent to CSC

Mar 09, 2005 - Interview at the Warsaw Embassy

total time: 114 days

AOS:

Sep 02, 2005 - AOS/EAD packet sent to Chicago

Nov 19, 2005 - AOS/EAD biometrics done

Nov 28, 2005 - EAD card in the mail

Mar 20, 2006 - interview

Mar 29, 2006 - Permanent Resident Card arrived in the mail

total time: 197 days

joint I-751:

Feb 11, 2008 - I-751 sent to NSC

Mar 12, 2008 - biometrics done

Jul 28, 2008 - I-751 approved

Aug 04, 2008 - 10-year GC arrived in the mail

total time: 158 days

detailed timeline in my profile

.png

oMDEm6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Dziewczyny!

Dziekujemy bardzo za szybka odpowiedz, no przestraszylyscie mnie z tym aktem urodzenia. Wyciagnelismy te nasze dokumenty zeby przejzec to wszystko jeszcze raz. I nigdzie nie jest napisane skrocony! Pierdola ze mnie straszna, ale chce sie upewnic czy to jest skrocony czy zupelny?.Wiec, to jest taki niewielki skrawek papieru i jest napisane "Wyciag z aktu urodzenia"

Zaswiadczam, ze (moje imie) corka (imiona rodzicow) urodzila sie (data) i (miejscowosc). I koniec, pieczatki i podpisy.

Wiecie czym sie pocieszam, ze przyslali nam appointment na odciski palcow i mysle sobie, ze skoro poszlo juz tak daleko, to moze bedzie wszystko ok. Ale i tak dla pewnosci poprosze rodzicow o zalatwienie "pelnego aktu".

Zmieniajac temat, ja tez mam magistra i z tego co sie dowiedzialam to nie bedzie mi tak latwo tutaj. MAm dyplom po angielsku wraz z suplementem ale i tak musze zdac najpierw Toefl a pozniej zdac test na licecje...myslalam, ze bedzie prosciej, ale nie zawsze mozna isc na latwizne. :thumbs:

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

Hej dziewczyny :D

jonandaga, chyba tak najlepiej jak sobie zalatwisz ten akt urodzenia, tak na wszelki wypadek. Jezeli bede chcieli, to juz bedziesz miala gotowy, a tak bedziesz sie przejmowac, co bedzie jak...

To teraz ja popisze cos o sobie. Moj nick Mooonika jest oczywiscie od mojego imienia Monika ;) Nie spodziewalam sie, ze bede czesto zagladac na te forum, wiec za bardzo kreatywna nie bylam. Jestem ze Slaska, mieszkalam kolo Gliwic. Teraz jestem w Lansing w Michigan. No wlasnie, jeszcze w Polsce spotkalam sie z pilot's girl, z czego bardzo sie ciesze :D

Jezeli chodzi o dyplom, to wydaje mi sie, ze to ma znaczenie, czy chcesz isc na studia tutaj (wtedy licza ile credits sie mialo) w zaleznosci z czego ten magister jest. Wiadomo, ze jakies zawody jak... lekarz musza cos zdawac by tutaj praktykowac itd. Pewnie nauczyciele tez musza dostac jakas licencje. Nigdy sie tym specjalnie nie interesowalam. Ja mam na moim CV napisane, ze mam magistra i w czasie rozmow, kazdy na to zwracal uwage. Nigdy nie bylam pewna, czy to dobrze ze napisalam o tym. Wiem tez, ze jak chcialam jakas prace w ksiegowosci to chca miec transcript ze szkoly i okreslona ilosc godzin z ksiegowosci. Teraz jak o tym mysle, to jak podaja to najczesciej chca kogos z bachelor...

vdal, mnie sie wydaje, ze nie o stawkach jakie dostajemy to fajnie sobie pogadac, ale nie ma co porownywac. Ty jestes z Chicago i tam jest na pewno drozej, niz tutaj gdzie ja mieszkam. Jak ktos bedzie z Kaliforni tez inaczej bedzie zarabial...

Mnie sie podoba w Stanach (mowie tylko o Missouri i Michigan) ze ludzie sa zyczliwi, usmiechnieci, ze nie warcza na siebie :whistle: To, ze moge spotkac z roznych stron swiata. to, ze tutaj zadna praca nie hanbi.

A w Michigan nie lubie, ze w najwieksza zime co niektorzy chodza w japonkach. Na poczatku mnie to szokowalo, teraz juz uznaje to za prawie normalne hehehehee

K-1 Timeline

09/29/04 - petition I-129F sent to Nebraska

10/01/04 - NOA1

01/06/05 - NOA2 online (98 days)

04/04/05 - ***INTERVIEW*** (186 days)

AOS Timeline

04/29/05 - I'm in the United States (POE Chicago)

06/15/05 - We got married

06/30/05 - AOS & EAD delivered to Chicago lockbox (day 1)

07/08/05 - NOA's for EAD and AOS (day 9)

08/24/05 - biometrics & fingerprints in Grand Rapids (day 56)

09/08/05 - EAD approved (day 71)

02/24/05 - ***AOS INTERVIEW*** (day 239)

Removing Conditions on Residency

11/29/07 - a joint petition I-751 sent to NSC (day 1)

12/12/07 - NOA1 from CSC (day 13)

01/04/08 - biometrics appointment in Grand Rapids (day 36)

05/19/08 - green card received

N-400

07/21/09 - mailed N-400 to AZ Lockbox

07/23/09 - delivered

07/28/09 - NOA's date

08/01/09 - NOA received

08/29/09 - biometrics

09/06/09 - interview letter received

11/10/09 - interview

12/09/09 - oath

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Monika,

lol, niedlugo sama zaczniesz chodzic w japonkach.

Ja mieszkam w Virginii (Harrisonburg) i tutaj jest zdecydowanie cieplej niz w Polsce, ale bez przesady, a moj syn juz probuje w szortach w marcu chodzic. Mysle, ze sie nie chce wyrozniac wsrod innych dzieci :P

Alicja,

strasznie Ci zazdroszcze, ze mieszkasz w Chicago... Mieszkalam tam kiedys i uwielbiam to miasto... moze z czasem Ci sie spodoba. Mnie z kolei nie podoba mi sie tu, gdzie mieszkam. Tu sie nic nie dzieje, nie ma co robic, znajomych nie mam swoich, a meza tez niewielu bo on raczej jest typem samotnika.

W Polsce mieszkalam w Warszawie (dla scislosci pod, ale blisko) i zaluje poki co, ze meza nie zmusilam zeby on sie do mnie przeprowadzil.

Jezeli chodzi o akt urodzenia to zgadzam sie absolutnie zeby lepiej miec pelny w pogotowiu, ale cos mi sie zdaje, ze Ty chyba taki masz, Agnieszka, bo na skroconym jest napisane "skrocony", natomiast wydaje mi sie, ze na pelnym nie jest napisane ze pelny.

pozdrawiam i zycze milego weekendu

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Witam wszystkich!

Ja jestem ze swietokrzyskiego, ale ostatnie 6 lat spedzilam w Lodzi (studia). Tutaj dokladnie mieszkamy w Virginia Beach.

Tak wlasnie zastanawiam sie czy ja mam zupelny akt urodzenia czy nie, jesli ktos moze sprawdzic co jest napisane na ich akcie urodzenia, to bede wdzieczna :help: jedyne co mnie zmylilo, ze w tytule jest napisane "wyciag z aktu urodzenia".

Wpadam z jednej depresji w druga siedzac tak w domu i nic nie robiac. Chcialabym odwiedzic rodzine, teskni mi sie... Tez nie mam tu znajomych, chociaz w wakacje przyjezdza tu sporo studentow z Polski. A wiecie jak to jest, chcialabym miec tu jakas przyjaciolke od serca, bo czasami jest ciezko :blush:

Czy ktos z Was zdawal tutaj toefl? Jesli tak, to jakie macie doswiadczenie?

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ana, wiesz pewnie za pare lat tez bede nosic te japonki w styczniu hahahaha tak, zeby czuc sie jak u siebie ;)

jonandaga, zdawalam toefla w Polsce wersje papierowa. Z tego co moge Ci doradzic, to pocwicz sobie, zebys wiedziala jaka jest forma tego egzaminu i na pewno bedzie dobrze. No dla mnie ten egzamin byl latwiejszy niz Cambridge egzaminy. To znaczy chodzilam na kurs przygotowujace do CAE, a sama przygotowalam sie do toefla.

K-1 Timeline

09/29/04 - petition I-129F sent to Nebraska

10/01/04 - NOA1

01/06/05 - NOA2 online (98 days)

04/04/05 - ***INTERVIEW*** (186 days)

AOS Timeline

04/29/05 - I'm in the United States (POE Chicago)

06/15/05 - We got married

06/30/05 - AOS & EAD delivered to Chicago lockbox (day 1)

07/08/05 - NOA's for EAD and AOS (day 9)

08/24/05 - biometrics & fingerprints in Grand Rapids (day 56)

09/08/05 - EAD approved (day 71)

02/24/05 - ***AOS INTERVIEW*** (day 239)

Removing Conditions on Residency

11/29/07 - a joint petition I-751 sent to NSC (day 1)

12/12/07 - NOA1 from CSC (day 13)

01/04/08 - biometrics appointment in Grand Rapids (day 36)

05/19/08 - green card received

N-400

07/21/09 - mailed N-400 to AZ Lockbox

07/23/09 - delivered

07/28/09 - NOA's date

08/01/09 - NOA received

08/29/09 - biometrics

09/06/09 - interview letter received

11/10/09 - interview

12/09/09 - oath

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Jonandaga odpis skrocony aktu urodzenia ma tylko nazwiska i imiona rodzicow,a odpis zupelny ma dane rodzicow lacznie z ich data i miejscem urodzenia z tylu natomiast ma linijki na dodatkowe adnotacje np w moim wypadku sa to adnotacje dotyczace adopcji :)

Ana moze mi sie kiedys spodoba to miasto.Ja we Wrocku mieszkalam jakies 15 min od centrum.Stare uliczki, wszysko odnowione,wspaniala architektura poniemiecka.Wszystko to mialo swoj klimat.Nocne powroty qrka z buta do domu po imprezie to bylo to,a tu...trudno sie wczuc w klimat.A poza tym nie wyobrazam sobie powrotu z buta do domu o godzinie 4tej nad ranem :D

:devil:

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Poland
Timeline

Agnieszka, my mamy rodzine w Virginia Beach :)

~*Niki & Ryan*~

K1:

Nov 13, 2004 - I-129F sent to CSC

Mar 09, 2005 - Interview at the Warsaw Embassy

total time: 114 days

AOS:

Sep 02, 2005 - AOS/EAD packet sent to Chicago

Nov 19, 2005 - AOS/EAD biometrics done

Nov 28, 2005 - EAD card in the mail

Mar 20, 2006 - interview

Mar 29, 2006 - Permanent Resident Card arrived in the mail

total time: 197 days

joint I-751:

Feb 11, 2008 - I-751 sent to NSC

Mar 12, 2008 - biometrics done

Jul 28, 2008 - I-751 approved

Aug 04, 2008 - 10-year GC arrived in the mail

total time: 158 days

detailed timeline in my profile

.png

oMDEm6.png

Link to comment
Share on other sites

No ja chcialabym mieszkac tutaj w miejscu, gdzie moge na piechote wszedzie dojsc... tzn do centrum... i nie chodzi mi o centrum handlowe ;) Ja juz prawie sie z tym pogodzilam, ze bede mall walkerem. W tym centrum handlowym gdzie pracuje ludzie zbieraja sie rano i razem chodza w kolko. Tak jak z wszystkim, na poczatku bylam w szoku, teraz juz nawet nie zwracam uwagi na ludzi porozciaganych na krzeslach w food court i robiacych cwiczenia...

A i zapomnialam Wam powiedziec jeszcze o jednej rozmowie jaka mialam z dziewczyna, z ktora pracuje w Old Navy. Pracowalysmy razem juz ok 2 miesiacy i pewnego razu mowi mi ona, ze jej kolega jedzie do Polski, zobaczyc kraj przodkow. Strasznie mnie to ucieszylo i az nie umialam uwierzyc i pytam sie kilka razy Do Polski jedzie, ale do Polski, na pewno? Ja przeciez jestem z Polski! A ona na to: Z Polski???????? A ja myslalam, ze Ty jestes gdzie z Europy...

K-1 Timeline

09/29/04 - petition I-129F sent to Nebraska

10/01/04 - NOA1

01/06/05 - NOA2 online (98 days)

04/04/05 - ***INTERVIEW*** (186 days)

AOS Timeline

04/29/05 - I'm in the United States (POE Chicago)

06/15/05 - We got married

06/30/05 - AOS & EAD delivered to Chicago lockbox (day 1)

07/08/05 - NOA's for EAD and AOS (day 9)

08/24/05 - biometrics & fingerprints in Grand Rapids (day 56)

09/08/05 - EAD approved (day 71)

02/24/05 - ***AOS INTERVIEW*** (day 239)

Removing Conditions on Residency

11/29/07 - a joint petition I-751 sent to NSC (day 1)

12/12/07 - NOA1 from CSC (day 13)

01/04/08 - biometrics appointment in Grand Rapids (day 36)

05/19/08 - green card received

N-400

07/21/09 - mailed N-400 to AZ Lockbox

07/23/09 - delivered

07/28/09 - NOA's date

08/01/09 - NOA received

08/29/09 - biometrics

09/06/09 - interview letter received

11/10/09 - interview

12/09/09 - oath

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Monika :lol: to bylo dobre!!!! Niewiedza ludzi czasem mnie smieszy, czasem tez przeraza :o Tu niektorzy z Brada rodziny :bonk: mysleli, ze w Polsce nadal komunizm jest i Bog wie jaka nedza! W kazdym razie jak im pokazalam zdjecia mieszkania mojego w Polsce to geba im sie rozdziabila, bo bardziej nowoczesne jest niz ich domy :angry:

Niki :lol: wiem przeciez ze w Phoenix jestes! Tylko ja nie chce zapeszac dlatego siedzialam cicho, ale nie masz pojecia jak bardzo bym chciala sie przeniesc do doliny slonca :P ! Ogladam mieszkania do wynajecia online i nakrecam sie strasznie! Mysle, ze za jakies 2 miesiace juz bedziemy cos wiedzieli :thumbs: Pearl, ty tez jestes w Phoenix? Ale by bylo ekstra! Pomyslcie tylko o tych babskich wieczorach! :lol: Energia mnie rozpiera az klawiatura paruje! Niki, znasz jakies bezpieczne rejony gdzie mozna wynajac mieszkanie w miare nie drogo?

Pozdrawiam

Monika

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Poland
Timeline
No ja chcialabym mieszkac tutaj w miejscu, gdzie moge na piechote wszedzie dojsc... tzn do centrum... i nie chodzi mi o centrum handlowe ;) Ja juz prawie sie z tym pogodzilam, ze bede mall walkerem. W tym centrum handlowym gdzie pracuje ludzie zbieraja sie rano i razem chodza w kolko. Tak jak z wszystkim, na poczatku bylam w szoku, teraz juz nawet nie zwracam uwagi na ludzi porozciaganych na krzeslach w food court i robiacych cwiczenia...

:lol: No mnie to totalnie rozwala... ahahha... Jak pierwszy raz zobaczylam, to myslalam ze sie posikam ze smiechu..

Monika D. pewnie, ze chetnie Wam pomoge w szukaniu mieszkania!!! Tylko powiedz co Was interesuje.. Chodzi mi o to, ze nam naprzyklad zalezalo zeby byc blisko miejsca pracy... Czy szukacie domu czy mieszkania? Bo jesli domu, to u mnie na osiedlu jest masa domu na sprzedaz. Masz moj telefon i mail, to zadzwon albo cos to ci wszystko powiem co i jak! Ale super! Kiedy sie planujecie przeprowadzic? Mam nadzieje, ze sie nie rozminiemy bo my najpozniej z koncem wakacji bedziemy sie z Phoenix wyprowadzac.. :blink:

~*Niki & Ryan*~

K1:

Nov 13, 2004 - I-129F sent to CSC

Mar 09, 2005 - Interview at the Warsaw Embassy

total time: 114 days

AOS:

Sep 02, 2005 - AOS/EAD packet sent to Chicago

Nov 19, 2005 - AOS/EAD biometrics done

Nov 28, 2005 - EAD card in the mail

Mar 20, 2006 - interview

Mar 29, 2006 - Permanent Resident Card arrived in the mail

total time: 197 days

joint I-751:

Feb 11, 2008 - I-751 sent to NSC

Mar 12, 2008 - biometrics done

Jul 28, 2008 - I-751 approved

Aug 04, 2008 - 10-year GC arrived in the mail

total time: 158 days

detailed timeline in my profile

.png

oMDEm6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

No ja chcialabym mieszkac tutaj w miejscu, gdzie moge na piechote wszedzie dojsc... tzn do centrum... i nie chodzi mi o centrum handlowe ;) Ja juz prawie sie z tym pogodzilam, ze bede mall walkerem. W tym centrum handlowym gdzie pracuje ludzie zbieraja sie rano i razem chodza w kolko. Tak jak z wszystkim, na poczatku bylam w szoku, teraz juz nawet nie zwracam uwagi na ludzi porozciaganych na krzeslach w food court i robiacych cwiczenia...

:lol: No mnie to totalnie rozwala... ahahha... Jak pierwszy raz zobaczylam, to myslalam ze sie posikam ze smiechu..

Monika D. pewnie, ze chetnie Wam pomoge w szukaniu mieszkania!!! Tylko powiedz co Was interesuje.. Chodzi mi o to, ze nam naprzyklad zalezalo zeby byc blisko miejsca pracy... Czy szukacie domu czy mieszkania? Bo jesli domu, to u mnie na osiedlu jest masa domu na sprzedaz. Masz moj telefon i mail, to zadzwon albo cos to ci wszystko powiem co i jak! Ale super! Kiedy sie planujecie przeprowadzic? Mam nadzieje, ze sie nie rozminiemy bo my najpozniej z koncem wakacji bedziemy sie z Phoenix wyprowadzac.. :blink:

WYPROWADZAC? :(

Szkoda, ze sie wyprowadzacie! Mysle ze jak mu dobrze pojdzie na tescie w kwietniu to z poczatkiem maja bysmy ruszyli na poludnie. Domu nie szukamy bo nie bedzie nas stac na poczatku, nie wiem tez jaki bedzie adres jego pracy co tez ma sens przy szukaniu jakiegos lokum. Wczesniej rozgladalam sie za mieszkaniem co ogromna radosc mi sprawilo patrzac na te wspanialosci z basenami i fitness i w ogole, czego tutaj nie mamy. Wiem, ze east side jest troche kosztowne u Was, u nas z kolei nie odwazylabym sie wyjsc na ulice w srodku dnia na wschodniej dzielnicy. A gdzie wy mieszkacie Niki? Gdzie sie przeprowadzacie?

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Niki! Wiec mam trylko jedno pytanie. Kiedy nas odwiedzicie ;) ? A moze tu sie przeprowadzacie?

Wiktoria dzieki wielkie za porownanie tych aktow urodzenia. Teraz juz wiem, ze wyslalam im skrocony :whistle: !

Boje sie tego toefl'a i nie moge sie zmobilizowac. Nigdy nie bylam na zadnym kursie jezyka angielskiego, tyle co w szkole mnie nauczyli no i oczywiscie maz.

Monika! polecialas z ta Europa :thumbs: ! Ja tez wylam ze smiechu, a maz tylko pytal, " no co znowu Amerykanie zrobili?" ale mielismy ubaw.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...