Jump to content
aussiewench

Hello Poland!

 Share

867 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Hmmm, szczerze to nie sadzilam, ze budowanie kredytu moze byc takie trudne, ale tez nie mam zadnego doswiadczenia... Ba, po tym jak Brad mnie autoryzowal i dostalam karty ze swoim nazwiskiem, dostawalam oferty na jego adres, pomimo tego ze wciaz mieszkalam w Polsce, nawet SSN nie mialam. Wtedy sie smielismy z tego i tez do glowy by mi nie przyszlo, ze moze byc jakis problem. Na razie jednak nie buduje kredytu, bo wiadomo, nawet pracowac nie moge. Ale masz racje Niki, masz juz 3 inquiries, ktore zostawiaja slad na 2 lata i tym samym masz 3 odmowy, a to nie wplywa dobrze na twoj wynik kredytowy. Najlepiej byloby poczekac z rok i znowu sprobowac. Brad doradzal mi secured credit card, pomimo tego ze trzeba wplacic depozyt i warunki nie sa tak dobre (ale to zalezy od banku), to jednak jest to dobry poczatek i budujesz swoj kredyt. A z czasem bedziesz dostawala lepsze oferty :thumbs: Nie wiem Niki, moge tylko zgadywac i popsuc ci credit score przy okazji:devil:, moze ktos inny bedzie wiedzial wiecej.

Pozdrowienia

Monik

p.s. I nie lam sie!!!! Z tego co wiem to wcale nie tak latwo jest dostac karte AMEX.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 866
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Filed: Citizen (pnd) Country: Poland
Timeline

No ja tez nie myslalam ze bedzie az tak trudno. Najbardziej mnie wkurza to ze staralam sie o karte new to credit a im sie cos pomieszalo, a to nie moja wina! No zabic po prostu. A secured card odmawiam, poniewaz warunki sa beznadziejne i ten depozyt i w ogole, poza tym, depozyt moga ci oddac albo i nie, a do tego rok musisz czekac zeby zdjeli ci "ewentualnie" secured z karty. A wiadomo, pierwszej karty nie powinno sie zamykac, bo to szkodzi kredytowi, wiec po jaka cholere mam do konca zycia uzerac sie z jakas beznadziejna karta... Co do ofert, to tez je dostaje i moge sie zalozyc, ze jakbym rzeczywiscie sie o nie postarala to by mi odmowili.

~*Niki & Ryan*~

K1:

Nov 13, 2004 - I-129F sent to CSC

Mar 09, 2005 - Interview at the Warsaw Embassy

total time: 114 days

AOS:

Sep 02, 2005 - AOS/EAD packet sent to Chicago

Nov 19, 2005 - AOS/EAD biometrics done

Nov 28, 2005 - EAD card in the mail

Mar 20, 2006 - interview

Mar 29, 2006 - Permanent Resident Card arrived in the mail

total time: 197 days

joint I-751:

Feb 11, 2008 - I-751 sent to NSC

Mar 12, 2008 - biometrics done

Jul 28, 2008 - I-751 approved

Aug 04, 2008 - 10-year GC arrived in the mail

total time: 158 days

detailed timeline in my profile

.png

oMDEm6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

witam!

ja tak z innej bajki aczkolwiek od dzisiaj bedzie mnie tez ten temat interesowal :D Bo bede wyrabiac sobie karte bankowa,a pozniej moze i kredytowa.

A dlaczego od dzisiaj?:D

BO DOSTALAM PRACE!!!!! :dance:

od poniedzialku zaczynam prace w Home Depot jako Sales Associate.Na poczatek moze byc,zeby bylo cos w papierach:D

Trzymajcie za mnie kciuki :D

:devil:

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Swietnie Alicja!!! Gratulacje i pewnie, ze trzymam kciuki :thumbs::thumbs::dance::dance:

E tam Niki, nie musisz sie uzerac z pierwsza karta do konca zycia, to nie wplynie zle na scredit score!

Nie chce Cie przekonywac do secured credit card, bo sama na 100 nie jestem przekonana, natomiast zainteresowalas mnie karta banku Capital One "new to credit", moze faktycznie jest to dobry start. Tylko brzmi troche przerazajaco Twoje doswiadczenie z nimi. Kazali Ci ubiegac sie o to jeszcze raz po 45 dniach co dla mnie znaczy tyle, ze beda musieli zrobic nastepne zapytanie (i to w tej samej sprawie). A zbyt duzo zapytan w tak krotkim okresie czasu nie wplywa dobrze na scredit score. Wyglada to tak, ze ktos szybko chce dostac duzo kredytu i szansa na dostanie nastepnej karty w niedalekiej przyszlosci wcale nie wzrasta. Niki, jaka jest linia kredytowa tej karty? I w ogole jakie sa warunki? Masz moze link do tego?

Pozdr

Monik

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

No to tym razem ja z innej beczki. Chodzi o AOS... Wszystko mam juz przygotowane tylko zastanawia mnie jedno pytanie z dokumentu I-485 (part 3 A), a mianowicie:

Were you inspected by a U.S. Immigration Officer?

Odpowiedzialam, ze tak, ale mam watpliwosci bo tak naprawde to nie wiem o co chodzi??? Nie sadze zeby to bylo wazne, ale nie daje mi spokoju. Anybody? :P

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Mnie tez odmowiono karty kredytowej. Bede chciala jeszcze raz starac sie po otrzymaniu zielonej karty (tzn juz moge teoretycznie) Nie mam pijecia, czy to ma jakies znaczenie. Ktos wie? Myslalam, ze moze wlasnie to, ze nie mam statusu tutaj, tez ma wplyw na odmowe.

Alicja, gratuluje otrzymania pracy!!! Bardzo fajnie, ze zaczynasz od sklepu. Moim zdaniem to jest najlepszy sposob, ze sie "osowich" z jezykiem itd :P

Pozdrawiam

Monika

K-1 Timeline

09/29/04 - petition I-129F sent to Nebraska

10/01/04 - NOA1

01/06/05 - NOA2 online (98 days)

04/04/05 - ***INTERVIEW*** (186 days)

AOS Timeline

04/29/05 - I'm in the United States (POE Chicago)

06/15/05 - We got married

06/30/05 - AOS & EAD delivered to Chicago lockbox (day 1)

07/08/05 - NOA's for EAD and AOS (day 9)

08/24/05 - biometrics & fingerprints in Grand Rapids (day 56)

09/08/05 - EAD approved (day 71)

02/24/05 - ***AOS INTERVIEW*** (day 239)

Removing Conditions on Residency

11/29/07 - a joint petition I-751 sent to NSC (day 1)

12/12/07 - NOA1 from CSC (day 13)

01/04/08 - biometrics appointment in Grand Rapids (day 36)

05/19/08 - green card received

N-400

07/21/09 - mailed N-400 to AZ Lockbox

07/23/09 - delivered

07/28/09 - NOA's date

08/01/09 - NOA received

08/29/09 - biometrics

09/06/09 - interview letter received

11/10/09 - interview

12/09/09 - oath

Link to comment
Share on other sites

Monika, ja napisalam, ze bylam "inspected by a U.S. Immigration Officer" No i bylo O.K. :D

K-1 Timeline

09/29/04 - petition I-129F sent to Nebraska

10/01/04 - NOA1

01/06/05 - NOA2 online (98 days)

04/04/05 - ***INTERVIEW*** (186 days)

AOS Timeline

04/29/05 - I'm in the United States (POE Chicago)

06/15/05 - We got married

06/30/05 - AOS & EAD delivered to Chicago lockbox (day 1)

07/08/05 - NOA's for EAD and AOS (day 9)

08/24/05 - biometrics & fingerprints in Grand Rapids (day 56)

09/08/05 - EAD approved (day 71)

02/24/05 - ***AOS INTERVIEW*** (day 239)

Removing Conditions on Residency

11/29/07 - a joint petition I-751 sent to NSC (day 1)

12/12/07 - NOA1 from CSC (day 13)

01/04/08 - biometrics appointment in Grand Rapids (day 36)

05/19/08 - green card received

N-400

07/21/09 - mailed N-400 to AZ Lockbox

07/23/09 - delivered

07/28/09 - NOA's date

08/01/09 - NOA received

08/29/09 - biometrics

09/06/09 - interview letter received

11/10/09 - interview

12/09/09 - oath

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Nie dziekuje!...zeby nie zapeszyc.

Mam nadzieje,ze szybko sie wbije w pracke i da mi to duzo wprzyszlosci :D

a co do tych kart kredytowych to gdzies kiedys widzialam jak zbudwac sobie dobra linie kredytowa w takich przypadkach jak my,ale narazie nie moge sobie przypomniec gdzie to bylo(link).

Wiem,ze tam bylo napisane,ze najpierw dobrze, jakies rachunki czy cos placic na czas,albo w sklepach splacac na czas i wtedy rosna nasze szanse na jakies karty kredytowe.

Zreszta pewnie to wiecie :D

:devil:

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline
Monika, ja napisalam, ze bylam "inspected by a U.S. Immigration Officer" No i bylo O.K. :D

Dzieki Monika, ja raczej tez tak zostawie cokolwiek to znaczy. W POE musialam isc do Green Point (chyba tak sie to nazywalo) i tam zlozyc koperte i dac paszport ale to w zasadzie wszystko. Nic ode mnie nie chcieli. Nie wiem czy to chodzi o sprawdzenie walizek w mojej obecnosci czy co?

Wracajac do Twojego pytania czy status ma jakies znaczenie przy ubieganiu sie o karte to szczerze tez sie nad tym zastanawialam i nie wiem. Chociaz wydaje mi sie, ze nie powinno to miec zadnego znaczenia, chyba zeby wziac pod uwage to, ze nie mamy zadnej historii kredytowej, zaczynamy od zera? Nie wiem.

Pamietam jak w Polsce chcialam sie ubiegac o jakas karte kredytowa to pani w banku od razu mi to wyperswadowala bo moje zarobki byly duzo za niskie!! Nie sadzilam, ze kiedykolwiek dostane karte kredytowa, bo kto zarabia 3.000 miesiecznie? Malo znam takich ludzi w Polsce (prawie nikogo)

Alicja zainspirowalas mnie z tym budowaniem dobrej lini kredytowej, z tym co kiedys czytalas. Postanowilam poszperac w necie i czegos sie o tym nauczyc. To jest co znalazlam ogolnie o kartach kredytowych, jak budowac kredyt i takie tam. Pewnie jest takich przewodnikow wiele ale wydaje mi sie wiarygodny, moze warto zobaczyc, to jest link

http://www.foreignborn.com/self-help/credit_cards/index.htm

Pozdrawiam

Monika

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Poland
Timeline

Ok, najpierw: gratulacje Alicja! Super ze wreszcie znalazlas prace. Ja rowniez pracuje (jeszcze) jako Sales Associate i nawet mi sie podoba. Bo ja lubie z ludzmi gadac i w ogole.

Co do tego "inspected by Officer" to chyba chodzi o to czy ktos oblukal twoja koperte, wiec odpowiedz brzmi tak. Moim zdaniem jakbys powiedziala nie, to brzmi jakbys "wslizgnela sie" przez granice.

A z ta pierwsza karta - slyszalam to z wielu zrodel, ze nie powinno sie zamykac poniewaz na niej jest twoja cala historia kredytowa. Np. mowila o tym min. Suze Orman, ktora jest guru od spraw finansowych w Stanach. W Polsce karty dzialaja troche inaczej, lub moze nie inaczej, ale na innych zasadach. Po pierwsze, w Stanach patrza na historie kredytowa (przede wszystkim) a w Polsce na zarobki. Naprawde trzeba miec wysokie zeby dostac karte. Tutaj mozesz miec zwykla prace i dobry kredyt i ci dadza. Polska jak zwykle sto lat za murzynami. Warunki pewnie tez nie za ciekawe.

Co do tej new to credit card: http://www.capitalone.com/creditcards/comp...1_C2_02_G_CCOMP

zjedz nizej i ja zobaczysz. Moja rada: zamiast wypelniac online, zadzwon. Przynajmniej zmiejszysz ryzyko, ze cos schrzania jak u mnie.

~*Niki & Ryan*~

K1:

Nov 13, 2004 - I-129F sent to CSC

Mar 09, 2005 - Interview at the Warsaw Embassy

total time: 114 days

AOS:

Sep 02, 2005 - AOS/EAD packet sent to Chicago

Nov 19, 2005 - AOS/EAD biometrics done

Nov 28, 2005 - EAD card in the mail

Mar 20, 2006 - interview

Mar 29, 2006 - Permanent Resident Card arrived in the mail

total time: 197 days

joint I-751:

Feb 11, 2008 - I-751 sent to NSC

Mar 12, 2008 - biometrics done

Jul 28, 2008 - I-751 approved

Aug 04, 2008 - 10-year GC arrived in the mail

total time: 158 days

detailed timeline in my profile

.png

oMDEm6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline
Nie sadze zeby to bylo wazne, ale nie daje mi spokoju

wydaje mi sie ze to jest bardzo wazne,

nie jestem pewien ale na moj rozum to tutaj chodzi o to czy dostales/las sie na teren USA legalnie (czyli po inspekcji przez oficera imigracyjnego) czy nielegalnie

w tym drugim przypadku wydaje mi sie ze nie mozna sie ubiegac o AOS nawet po zawarciu zwiazku malzenskiego z USC

no ale moge sie mylic bo nie jestem zadnym specjalista w tych sprawach ;)

K1

04-15-2005 I-129f sent to NSC (day1)

04-18-2005 NOA1 (day4)

07-20-2005 NOA2 online (day97)

09-16-2005 INTERVIEW, VISA GRANTED!!! (day 149)

09-27-2005 Flight to US, POE Minneapolis (day 160)

10-23-2005 MARRIED!!!

AOS

11-05-2005 I-485, I-765 sent to CHI (day 1)

11-16-2005 NOA's I-485 and I-765 (day 12)

11-28-2005 AOS/EAD touched (day 24)

01-20-2006 EAD touched (day 77)

02-06-2006 received biometrics appointment letter (day 94)

02-28-2006 AOS/EAD biometrics done (day 116)

03-01-2006 AOS/EAD touched (day 117)

03-02-2006 InfoPass appointment (day 118)

03-07-2006 EAD touched (day 123)

03-08-2006 EAD touched (day 124)

03-11-2006 EAD Card in the mail (day 127)

03-22-2006 Letter from USCIS: Interview scheduled - May 18th (day 138)

05-18-2006 INTERVIEW approved (day 196)

05-23-2006 Welcome to US letter in mail

05-30-2006 GC in mail

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Aha! Marcin to co mowisz Ty i Dominika ma sens, lepiej bedzie dla mnie zostawic, ze tak. Przynajmniej obejde sie bez problemow, skoro wszyscy tak wypelnialiscie i nie mieliscie z tego tytulu zadnych nieprzyjemnosci. :thumbs: Dziekuje :)

Dominika wybacz, ale ja dalej sie nie zgadzam. Suze Orman jest guru finansowym tutaj, bez dwoch zdan, kobieta wie co mowi, ale... czyz wlasnie nie ona uczy o tym jak byc finansowo wolnym i niezaleznym??? Jesli mam sluchac teorii Suze i byc przy tym konsekwentnym to nie ubiegalabym sie o zadna karte kredytowa, gdyz ona jest tego wielkim przeciwnikiem!!! W kraju zbudowanym na kredycie rzeczywistosc wyglada inaczej, osobiscie nie znam nikogo kto posiada jeszcze swoja pierwsza kartke kredytowa. Oczywiscie jest wazna i nie pozbede sie jej po kilku miesiacach, bo z czym bede budowac kredyt? Po jakims czasie przyjda lepsze oferty i wezme nastepna, co jest rowniez wskazane przy budowaniu kredytu. Nastepnie po kilku latach pozbede sie karty, ktora jest dla mniej mniej oplacalna. Czy to zaszkodzi kredytowi? Nie. Pomoc kredytowi moze korzystanie z karty i splacanie naleznosci na czas. Im wiecej sie zapozyczasz i splacasz wszystko zgodnie z ustalonymi zasadami, lepiej dla Twojego kredytu. Tak jak pisalam, nie znam nikogo kto trzymalby swoja pierwsza karte kredytowa przez cale zycie, sa to ludzie z wysokim credit score, tylko prawda jest tez taka, ze oni pracowali na to cale zycie i w dalszym ciagu to robia. Tu nie mozna powiedziec, ze jest tak albo tak, bo zaleznosci jest przy tym za wiele. Ale nie, anulowanie pierwszej karty nie zaszkodzi kredytowi. Dobre jest to, ze kazdy ma swoje konto i kazdy podejmuje swoje wlasne decyzje. Zgadzam sie natomiast z porownaniem do Polski, to bylo bardzo trafne. Jestesmy niestety sto lat za murzynami, i nie sadze zeby z Kaczorami sie cos na lepsze zmienilo :(

To moje 2 centy.

Pozdrawiam

Monika

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Kochani zdalam prawko!!! :dance:

Dzisiaj bylam na jezdzie i zdalam.Mialam raz stresa, bo koles mi wyjechal na skrzyzowaniu.ja skrecalam w prawo,a pan mi wyjechal z naprzeciwka i skrecal w lewo(tam gdzie ja).chcial wymusic pierwszenstwo :D

nio,ale pan egzaminator nic nie powiedzial poza wow,wow :D

prawo mam wazne na 5 lat :D

:devil:

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Hej Alicja!!! GRATULUJE!!!!! :dance::dance::dance:

Ciesze sie bardzo i zazdroszcze okropnie bo tez bym bardzo chciala!!!

Swoje nauki przerwalam bo pierdyklo cos w samochodzie zw. z wspomaganiem kierownicy i w ogole nie ma czasu, samochod w naprawie i nie sklada sie dobrze teraz. Ale ciesze sie bardzo, teraz bedziesz sobie smigala :thumbs:

A tak w ogole to Pan w wiadomosciach przypomnial mi o dniu kobiet dzisiaj wiec Brad juz wie, ze dzisiaj to tylko Royal treatment i uciekamy do miasta wieczorem, lol!!! A tez przy okazji masz swietny prezent!!! :dance:

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

hihi dziekuje :D

co do jazdy to ja tez sobie nie pojezdze za bardzo, bo moj maz uwielbia swoja hondzie i to jest jego kochanka:D Naszczescie mialam prawko w Polsce,wiec bylam juz troszke obyta.Teraz pewnie bede jezdzic samochodem tylko w wypadku jak moj maz sobie wypije:D

A co do dnia kobiet, to mojemu mezowi dzisiaj tez telewizja przypomniala:D

jezeli ktos sie zacznie tlumaczyc,ze to komunistyczne swieto i wogole,ze go nie obchdzodzi to proponuje sie kopnac w glowe.To fajne polskie swieto...lepsze niz walentynki:D

:devil:

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...