Jump to content
aussiewench

Hello Poland!

 Share

867 posts in this topic

Recommended Posts

Witam!

Dlugo mnie tu nie bylo i spedzilam ostatnie 30 minut czytajac wasze posty :P

Mooonika wlasnie przeczytalam ze jestes z Gliwic - JA TEZ!!! :thumbs:

W sumie tu sie nie wiele dzieje, dalej pracuje na Manhattanie (dzisiaj mam moj pierwszy Performance review, nie do wiary ze jestem tu juz rok - trzymajcie kciuki!!)

Bardzo fajne wasze zdjecia, my 03.06 mamy koscielny w Hannowerze, bedzie tez cala rodzinka z Gliwic :yes:

vdal - trzymam mocno kciuki za twoja mame, daj nam znac!

Timeline

May 2004 - Arrived in the USA on VWP to visit my love, he proposed and we got married :)

July 2004 - Filed for AOS and EAD

Oct 2004 - Biometrics EAD

Nov 2004 - EAD approved

Mar 2005 - AP approved

Sep 2005 - Filed for EAD renewal

Oct 2005 - Biometrics for EAD renewal

Oct 2005 - received AOS appoinment letter - Jan 24th!!!

Nov 2005 - received letter for AOS biometrics - Dec 10th

Jan 24th, 2006 - AOS Interview NYC - approved!

23.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 866
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Filed: Citizen (pnd) Country: Poland
Timeline

I znowu klody pod nogi, ja pier**le... Juz mam dosyc tej zasranej biurokracji. Zarowno amerykanskiej jak i polskiej. Oczywiscie kolejny problem to paszport.... Wyjezdzajac z Polski, zostawilam mojej mamie wypelniony wniosek i zdjecie. W biurze paszportow stwierdzili, ze mimo iz ustanowilam moja mame moim prawnym pelnomocnikiem, to oni owszem, wniosek wezma, ale paszportu jej nie wydadza, bo ja OSOBISCIE musze sie pojawic przynajmniej raz. No wiec dobra. Mam zamiar przyleciec do polski w maju, wiec mama chciala zlozyc a ja bym sobie odebrala. I k*rwa myslicie ze wszystko ok? Nie! Bo zdjecie nie jest aktualne! Bo jest to to samo zdjecie ktore mam w obecnym paszporcie (wyrobionym w lutym 2005) Wiec teraz mam 3 opcje. 1) przyslac jej nowe zdjecie (a kto mi tu zrobi zdjecie z polprofilu /w ogole kretynizm jakis/) 2) przyleciec, zlozyc wniosek, wrocic do Stanow, odeslac paszport do anulowania, mama mi przysle nowy 3) wyrobic sobie paszport w Stanach. Tak wiec a propos opcji nr. 3. Wyrobienie paszportu w konsulacie w LA kosztuje $118. Trwa 3-6 miesiecy. Trzeba podac aktualny adres w Stanach a my sie przeprowadzamy w najblizszym czasie. No i paszport do anulowania rowniez trzeba wyslac. Aaa i jak sie nie sklada wniosku osobiscie to kuzwa notariusz ci musi potwierdzic wniosek i zdjecie.... Rzygac mi sie chce na to wszystko.

I w ogole jak czytam co sie dzieje w polskiej polityce to juz mi sie w ogole odechciewa, jakis narod debili, wracac mi sie nie chce.

~*Niki & Ryan*~

K1:

Nov 13, 2004 - I-129F sent to CSC

Mar 09, 2005 - Interview at the Warsaw Embassy

total time: 114 days

AOS:

Sep 02, 2005 - AOS/EAD packet sent to Chicago

Nov 19, 2005 - AOS/EAD biometrics done

Nov 28, 2005 - EAD card in the mail

Mar 20, 2006 - interview

Mar 29, 2006 - Permanent Resident Card arrived in the mail

total time: 197 days

joint I-751:

Feb 11, 2008 - I-751 sent to NSC

Mar 12, 2008 - biometrics done

Jul 28, 2008 - I-751 approved

Aug 04, 2008 - 10-year GC arrived in the mail

total time: 158 days

detailed timeline in my profile

.png

oMDEm6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Jest fatalnie pod tym wzgledem, nie ma co. Ja tez sie glowie jak tu wszystko zalatwic z paszportem i do tego dowodem osobistym. Jak wyjezdzalam z Polski w grudniu to nowy dowod nie byl jeszcze gotowy i tu sie przyznam, ze dalam ciala, bo moglam to zalatwic wczesniej. Teraz kiedy przyjade do Polski musze odebrac nowy dowod ze starym nazwiskiem, zalatwic zmiane na nowe w Urzedzie Stanu Cywilnego ( chyba w tym wydziale), nastepnie zlozyc wniosek o nowy dowod i znowu miesiac czekania, bo oczywiscie wszystko osobiscie trzeba zalatwic! No i w miedzyczasie paszport, hehehehehehehehehehehehehehehehehehe!!!!!

Wyczytalam na stronie urzedu wojewodzkiego, ze da rade bez dowodu paszport wyrobic jesli chodzi o wymiane spowodowana zmiana nazwiska, ale trzeba miec wyciag jakis z USC, no i rybka. Ile czeka sie na paszport? Miesiac? Chyba cos kolo tego. No to na miesiac do Polski i Boze bron zebym pracowala tu w Stanach w tym czasie bo na miesiac czasu urlopu na pewno nie dostane. Huh, go figure....

Edited by forever&ever
Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline
II w ogole jak czytam co sie dzieje w polskiej polityce to juz mi sie w ogole odechciewa, jakis narod debili, wracac mi sie nie chce.

Heh - polska polityka, wczoraj wlasnie o tym samym pomyslalam, bo tak sobie z ciekawosci wlaczylam 'Wiadomosci' online...i co slysze....koalicja z Samoobrona, Lepper ma byc wicepremierem....do tego jeszcze Giertych tez chce rzadzic - sama smietanka. No coz...niewesolo, i wstyd ze mamy takich przedstawicieli panstwa i nikt nie moze z niczym dojsc do porozumienia. :wacko:

Pozdrawiam

06 December 2005 - entered US on tourist visa

08 February 2006 - got married

06 March 2006 - 15 March 2006 - medical exam done

15 March 2006 - I-485 package sent to Chicago Lockbox

21 March 2006 - USCIS received papers

24 March 2006 - notice date for I-130,I-485,I-765 (28 March 2006 - received NOA for I-130,I-485,I-765)

01 April 2006 - I-130, I-485, I-765 touched

06 April 2006 - Notice date for biometrics appointment (received on 13 April 2006)

29 April 2006 - Biometrics done

06 May 2006 - I-765, I-145 touched

08 May 2006 - I-765, I-130 touched

03 June 2006 - I-765 touched

06 June 2006 - Interview letter arrived

07 June 2006 - e-mail received: EAD approved !!!

09 June 2006 - EAD card received in mail

12 June 2006 - applied for SSN

26 June 2006 - SSN arrived

25 July 2006 - Interview

APPROVED!!!

31 July 2006 - Welcome Notice arrived

4 August 2006 - GREEN CARD ARRIVED !!!!

I am back!!!

30 April 2008 - sent out form I-751 to remove conditional residence

12 May 2008 - extention letter arrived

.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

O to wiadomosc jaka dzisiaj rano dostalam na gg:Dostalismy wizy huraaaa. :dance:

Zaraz zadzwonilam do mamy i spytalam sie czy byl jakis problm.Okazalo sie,ze maglowal ja konsul o prace-jak dlugo tam pracuje, co robi itd.Mojego brata za to maglowal o szkole.a najlepsze byla mojamama:Konsul pyta sie mojego bratka co zamierza po maturze,a on,ze pojdzie na studia,a konsul: a jak sie nie dostaniesz, bratek: to nie wiem.a moja mama: pojdzie na studia ,bo ja mu tak karze. a konsul sie tylko zasmial.

Na dokumenty nie patrzyl wogole.Qrka ciesze sie ogromnie, bo qrka to duzo ulatwi,czesciej bedziemy mogly sie widziec.Poza tym moja mama by sie zalamala jakby nie dostala.Teraz dobrze by bylo,zeby byla to 10letnia wiza wtedy an 10 lat problem z glowy :D.

co do tych paszportow to ja zalatwilam swoj przez mame, bo ona pracuje w urzedzie miejskim we wroclawiu.szkoda,ze wy nie jestescie z wrocka, to by moze udalo sie cos przyspieszyc.Ja na dowod osobisty czekalam tydzien i na paszport 2 tygodnie.nic nie bylo przyspieszane.ale za to teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobilam, bo na moim paszporcie jest napisane,ze jest wydany przez prezydenta wroclawia.mam nadzieje,ze na interview nikt sie nie przyczepi,ze jak to nie miala AP,a mam paszport nowy?!

Nio to tyle.Wlasnie wrocilam z pracki ide cos wszamac.Dzisiaj mielismy meeting z szefami home depot i zostalam pochwalona za zarobiona rpzeze mnie kase w pierwsze 2 dni pracy.bylo tego chyba 7 tys jak dobrze zrozumialam :D takze dwie dobre wiadomosci jednego dnia.

Co do polityki to ja mam polska telewizje na satelicie(Itvn,tvn24,polsat) i ogladam codziennie to samo wszyscy chca sie dorwac do stolka i kazdy sie z kazdym kloci ktory bedzie pierwszy i komu sie bardziej nalezy.

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za trzymanie kciukow :D

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Alicja! HURRRRRA!!!!!! :dance::dance::dance:

Wychodzi na to, ze mocno te kciuki trzymalysmy, nie ;) ? hehehe! Ciesze sie bardzo!!!

A co do polityki w naszym kochanym kraju, to sie zastanawiam, co za ludzie ich wybrali do zalatwiania naszych interesow. Bo z nieba Leppery, Romany Giertychy itp elementy nie spadli. Na pewno jednego nam nie brakuje - rozrywki. Eh, szkoda gadac...

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Poland
Timeline

Ja sie zastanawiam, czy te osly co na nich glosowaly w ostatnich wyborach sa teraz zadowolone i czy im sie podoba... Nigdy nie myslalam ze to powiem, ale juz chyba wole Kwasa i jego skorumpowana ekipe... Kurcze, przynajmniej jakies studia mieli i nie barykadowali drog i nie wysypywali zboza na tory jak lepper. Gosciu ma kilka wyrokow na karku, ale ze go immunited chroni.. Ja pierdziele, az przykro patrzec. Looknijcie sobie tu: http://prawy.blox.pl/html/1310721,262146,13.html?691794

~*Niki & Ryan*~

K1:

Nov 13, 2004 - I-129F sent to CSC

Mar 09, 2005 - Interview at the Warsaw Embassy

total time: 114 days

AOS:

Sep 02, 2005 - AOS/EAD packet sent to Chicago

Nov 19, 2005 - AOS/EAD biometrics done

Nov 28, 2005 - EAD card in the mail

Mar 20, 2006 - interview

Mar 29, 2006 - Permanent Resident Card arrived in the mail

total time: 197 days

joint I-751:

Feb 11, 2008 - I-751 sent to NSC

Mar 12, 2008 - biometrics done

Jul 28, 2008 - I-751 approved

Aug 04, 2008 - 10-year GC arrived in the mail

total time: 158 days

detailed timeline in my profile

.png

oMDEm6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Witam wszystkich!

Alicja, GRATULACJE!!!!Bardzo sie ciesze, ze dostali wizy. To kiedy spodziewasz sie wizyty? Tak jak Monika napisala, trzymanie kciukow przynioslo rezultaty! Kochana, to Ty niedlugo awansujesz na najwyzsza pozycje w tej pracy jak takie pieniadze dla nich robisz. Brawo, oby tak dalej :thumbs: !

Tak wlasnie sie zastanawialam gdzie sie Niki podziala, a tu masz same problemy. Glowa do gory, wszystko sobie zalatwisz. A ja tylko czytam i ucze sie na Waszych doswiadczeniach dziewczyny. Marzy mi sie dzien kiedy juz nigdy nie bede musiala zalatwiac nic urzedowego i martwic sie o te glupie przepisy. Pan Lepper podobno, to juz prawie najwazniejsza osoba w Polsce :D , mowie mam, on jeszcze bedzie prezydentem... :blink:

Pozdrawiam

Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Alicja, pogratuluj rodzince wizowego sukcesu :thumbs:

JEzeli chodzi o paszporty, dokumenty, to ja NIC kompletnie NIC nie zalatwialam i staram sie nic nie zalatwiac, mam nadzieje, ze jakos przezyje... bede latac z ceryfikatem malzenstwa... i tyle...

Marzena, jestes z Gliwic??? Ale mnie zaskoczylas!!! Napisz cos wiecej, gdzie mieszkalas i w ogole!!!

Ale sie ciesze, ze juz weekend. Strasznie sie umeczylam w pracy w tym tygodniu... :whistle:

K-1 Timeline

09/29/04 - petition I-129F sent to Nebraska

10/01/04 - NOA1

01/06/05 - NOA2 online (98 days)

04/04/05 - ***INTERVIEW*** (186 days)

AOS Timeline

04/29/05 - I'm in the United States (POE Chicago)

06/15/05 - We got married

06/30/05 - AOS & EAD delivered to Chicago lockbox (day 1)

07/08/05 - NOA's for EAD and AOS (day 9)

08/24/05 - biometrics & fingerprints in Grand Rapids (day 56)

09/08/05 - EAD approved (day 71)

02/24/05 - ***AOS INTERVIEW*** (day 239)

Removing Conditions on Residency

11/29/07 - a joint petition I-751 sent to NSC (day 1)

12/12/07 - NOA1 from CSC (day 13)

01/04/08 - biometrics appointment in Grand Rapids (day 36)

05/19/08 - green card received

N-400

07/21/09 - mailed N-400 to AZ Lockbox

07/23/09 - delivered

07/28/09 - NOA's date

08/01/09 - NOA received

08/29/09 - biometrics

09/06/09 - interview letter received

11/10/09 - interview

12/09/09 - oath

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Dzieki Dzieki :D

Wizyty spodziewam sie 1 sierpnia , bo impreza jest 5 sierpnia :D.Musza miec chwilke na zaaklimatyzowanie , bo moja matula to sie boi latania jak ognia :P

A co do tych awansow to kochana zapomnij :P

Dzisiaj poszlam po czek i akurat siedzial store manager i sobie zazartowal:To my ci juz placimy?!.A an to sie moj kolega odezwal sie:Ona zrobila zamowienie an 20 tys.A manager na to:No wiem dostala wczoraj za to oklaski na meetingu...A ja sobie pomyslalam w tym momencie,ze qrde ok oklaski dostalam i nic poza tym.Ciekawe,czy on bylby taki happy jak by dostal tylko oklaski za swoja prace :D

Odmowili mi kredytu dzisiaj na samochod.Wkurzylam sie , bo zlozylam aplikacje w sobote i codziennie wydzwanialm do laski i domagalam sie wyniku, ktory niby mial byc w poniedzialek.Bedziemy chyba brali second morgage na niego, bo inaczej sie nie da.Maz ma kredyt zrypany, wiec szwagier troszke zamiesza i bedzie tak jakby na niego(bo on jest wlascicielem domu),a ja bede splacac.

zmykam do spania.

Wszystkim milej nocki zycze: :dance:

Dzieki za zbiorowe trzymanie kciukow :D

:devil:

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Chce sie pochwalic, ze dzis zdalam prawo jazdy, bardzo sie ciesze :luv: ! Juz nie musze sie chowac za kierownica jak widze police:-). Caly czas jezdzilam na miedzynarodowym (komunistyczna ksiazeczka):-)!Nie ma porownania ze zdawaniem u nas w Polsce, a przede wszystkim, prawo jazdy kosztowalo nas 2$ :lol: no i zdjecia w miare wyszlo!

Pozdrawiam wszystkich!

Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Poland
Timeline

Aga - super, zazdroszcze!

~*Niki & Ryan*~

K1:

Nov 13, 2004 - I-129F sent to CSC

Mar 09, 2005 - Interview at the Warsaw Embassy

total time: 114 days

AOS:

Sep 02, 2005 - AOS/EAD packet sent to Chicago

Nov 19, 2005 - AOS/EAD biometrics done

Nov 28, 2005 - EAD card in the mail

Mar 20, 2006 - interview

Mar 29, 2006 - Permanent Resident Card arrived in the mail

total time: 197 days

joint I-751:

Feb 11, 2008 - I-751 sent to NSC

Mar 12, 2008 - biometrics done

Jul 28, 2008 - I-751 approved

Aug 04, 2008 - 10-year GC arrived in the mail

total time: 158 days

detailed timeline in my profile

.png

oMDEm6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

Dzieki Niki! Maz wykorzystuje mnie jako szofera do pracy,zebym miala jakas atrakcje dnia codziennego, ale wkrotce sie to skonczy, bo juz mam wszystko co potrzebne do rozpoczecia pracy. Wakacje juz sie skonczyly dla mne B) czas zarabiac dolary :D !

A co slychac u Ciebie? Jak praca?

Pozdrawiam!

Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Poland
Timeline

U mnie dobrze. W pracy jak zawsze, duzo roboty, malo czasu na obijanie sie ;) Dzis pojechalismy do Tempe na uniwerek, zebym sobie troche materialow poszukala, bo nadal tluke moja nieszczesna prace magisterska... haha.. w maju jak bedziemy w Polsce, to moja promotorka chcialaby zobaczyc 2 rozdzial.. Ktory jeszcze nie istnieje.. lol. Wiec lepiej musze sie wziac do roboty i przynajmniej jakies 10 stron napisac. Bardzo mi sie nie chce. Moj piesek mial w piatek operacje ktora pozbawila go meskosci... Ale Misiu raczej nie zauwazyl ze mu czegos brakuje. Strasznie byl skolowany w piatek i sie przewracal non stop. Troche smieszne to bylo.. hehe. Oprocz tego to nic sie nie dzieje, szukam nianki dla Misia na nasz wyjazd...

~*Niki & Ryan*~

K1:

Nov 13, 2004 - I-129F sent to CSC

Mar 09, 2005 - Interview at the Warsaw Embassy

total time: 114 days

AOS:

Sep 02, 2005 - AOS/EAD packet sent to Chicago

Nov 19, 2005 - AOS/EAD biometrics done

Nov 28, 2005 - EAD card in the mail

Mar 20, 2006 - interview

Mar 29, 2006 - Permanent Resident Card arrived in the mail

total time: 197 days

joint I-751:

Feb 11, 2008 - I-751 sent to NSC

Mar 12, 2008 - biometrics done

Jul 28, 2008 - I-751 approved

Aug 04, 2008 - 10-year GC arrived in the mail

total time: 158 days

detailed timeline in my profile

.png

oMDEm6.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Poland
Timeline

:D

Aga gratuluje prawka!!! :dance:

Fajnie ejst jak mozna samemu pojezdzic co? :D

Ja odkad jezdze to zauwzylam,ze niektorzy amerykanie to jezdza jak cielaki.Zero orientacji na drodze,a dwa typ myslenia,ze sa sami na drodze :D

Nika czemu ucieliscie klejnoty misiowi :( ?

Moja mama dostala dzisiaj paszporty.Bratek dostal na rok wize,a matula na 10 lat takze nie jest zle :D

Pozdrawiam

Alicja

:devil:

What doesn't kill you...makes you stronger:D

12/07/04 I-129F send to NSC...

06/06/05 INTERVIEW DATE!!!VISA IN THE HAND!!!

06/23/05 I'm in USA

08/05/05 WE ARE MARRIED!!!

09/08/05 AOS & EAD package send!!!

02/09/06 EAD

05/22/06 Interview!!!APPROVED

06/02/06 GC in mail

04/04/08 I-751 package send

04/14/08 NOA recieved

polusa.GIFpoland.gif

d.png

RXN2m6.png

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...