Jump to content
Arle

Hello Romania!!!

 Share

672 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Country: Romania
Timeline

A, da, clar. Dar ma refer la vizite de o zi, spre exemplu. :lol: Alea nu trebuie trecute nicaieri. Despre calatorii... sunt doar: 30. List below all places you have lived for at least six months since reaching the age of 16, including places in your country of nationality. Begin with your present residence.

Si mai e una: 35. List all dates of previous visits to or residence in the United States. (if never, write "never")

Atat vad... am citit fiecare intrebare, ca sa nu ratez ceva. :D

Iar pe DS-156 si DS-156K nu intreaba asa ceva, bineinteles.

Da, da :) Nu trebuie trecute calatoriile de cateva zile

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Italy
Timeline

Da, da :) Nu trebuie trecute calatoriile de cateva zile

Bun atunci. Oricum mai trece putin pana sa completez DS-230, dar vroiam sa fiu eu informata. :P

Multumesc pentru raspunsuri. (F)

27 NOV 2019 - I-129F mailed to Dallas, TX Lockbox

02 DEC 2019 - NOA1

23 MAR 2020 - NOA2

 

Link to comment
Share on other sites

Da, si eu am o chestie similara, doar ca mie mi-au refuzat viza si tot logodnicul imi facuse invitatia, dar atunci doar eram impreuna, nimic oficial. :lol: Atunci le-am spus ca e family friend. Nu e atat de gresit ca ai zis ca e o cunostinta. Pana la urma la vremea aia nu erati logoditi, corect? Nimic asa, oficial si cu tinta sigura - cum s-ar spune. Cel putin la mine asa era anul trecut, vara 2009.

Plus ca te-ai intors la timp, n-ai visa overstay. Vor aprecia, eu asa cred. E omeneste frate sa vrei sa-ti vizitezi iubitul, cand e asa departe, lucreaza si nu poate zbura toata ziulica in Romania. Parerea mea... Nu vor fi probleme. Am vazut cazuri mai nasoale si la vizele de fiance(e)/spouse, n-au bagat bete in roate. Plus, nu neglija un aspect. Romania nu e chiar a high fraud country, gen Nigeria. You'll be FINE.

O intrebare am:

Pe DS-230 te intreaba si prin ce tari ai mai fost? Si cat ai stat?

Da, si eu m-am gandit ca Romania nu e high fraud country, dar pana la urma toata abordarea depinde de ofiterul consular. Nu eram logodnici atunci, dar ei vor vedea si-n poze mai vechi ca nu eram nici chiar "cunostinte" :whistle: ...Ehh, I'll stay positive.

Cat despre DS230, asa cum au zis si fetele, nu e nevoie sa treci toate tarile in care ai calatorit, ci doar cele in care ai stat cel putin 6 luni.

Cum a fost ceremonia de depunere a juramantului? Gata, acum chiar ca puteti pregati toate actele pentru a fi impreuna. Yay :dance:

Edited by Aleksa & Nico

Our Love Story's 1st page: June 15, 2008

K 1: 98 days!
May 11 - August 17, 2010 APPROVED!!!
POE: September 14, 2010 Chicago, IL
Wedding Day: September 22, 2010

AOS from K1: 96 days!
November 19, 2010 - February 24, 2011 APPROVED!!!
November 19, 2010: AOS, EAD & AP applications mailed
December 20, 2010: Biometrics (day 31)
January 18, 2011: case transfered to CSC (day 60)
February 10, 2011: EAD & AP approved! (day 83)
February 24, 2011: GC production ordered! (day 96)

Removing conditions: 5 months and 30 days!
December 6, 2012: package mailed
December 10, 2012: NOA 1 (day 4)

June, 5, 2013: APPROVED!!!

June, 10 2013: 10 yr GC received


event.png

an1cHsW0g410610MjAwMTU1bHwyNTY0MzkxbGF8d

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Italy
Timeline

Da, si eu m-am gandit ca Romania nu e high fraud country, dar pana la urma toata abordarea depinde de ofiterul consular. Nu eram logodnici atunci, dar ei vor vedea si-n poze mai vechi ca nu eram nici chiar "cunostinte" :whistle: ...Ehh, I'll stay positive.

Cat despre DS230, asa cum au zis si fetele, nu e nevoie sa treci toate tarile in care ai calatorit, ci doar cele in care ai stat cel putin 6 luni.

Cum a fost ceremonia de depunere a juramantului? Gata, acum chiar ca puteti pregati toate actele pentru a fi impreuna. Yay :dance:

A fost fain! Si a ramas placut impresionat de USA. :P A fost si la serviciul de pasapoarte si i-l fac la "super urgenta". Vineri a facut pozele pentru pasaport si marti, pe 10, il va avea. :D Asa ca vine fara probleme pe 19 august, si-a luat deja biletul de saptamana trecuta. :)

Da, si eu ma bucur mult ca in sfarsit suntem gata sa trimitem. Ah, de cand astept momentul asta! :innocent:

P.S.: Legat de "Nu eram logodnici atunci, dar ei vor vedea si-n poze mai vechi ca nu eram nici chiar "cunostinte" :whistle: ...Ehh, I'll stay positive." Stai tu linistita ca si la noi la fel, din poze se cam vedea altceva. :P Dar vor intelege, n-am ascuns o logodna sau o casatorie. E ok, relatiile pot fi de toate tipurile. Doar ce e logodna si casatorie, nu poate fi interpretat altfel. Acolo e intr-adevar grav sa ascunzi. Cheer up! :*

Edited by Sunshine13

27 NOV 2019 - I-129F mailed to Dallas, TX Lockbox

02 DEC 2019 - NOA1

23 MAR 2020 - NOA2

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Romania
Timeline

A fost fain! Si a ramas placut impresionat de USA. :P A fost si la serviciul de pasapoarte si i-l fac la "super urgenta". Vineri a facut pozele pentru pasaport si marti, pe 10, il va avea. :D Asa ca vine fara probleme pe 19 august, si-a luat deja biletul de saptamana trecuta. :)

Da, si eu ma bucur mult ca in sfarsit suntem gata sa trimitem. Ah, de cand astept momentul asta! :innocent:

Ma bucur ca i-a placut. E o experienta unica :)

Sper sa aveti o procesare rapida. Am mai citit despre cateva cazuri unde s-au procesat actele in 2-3 luni.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Italy
Timeline

Ma bucur ca i-a placut. E o experienta unica :)

Sper sa aveti o procesare rapida. Am mai citit despre cateva cazuri unde s-au procesat actele in 2-3 luni.

Super!!

Si eu am auzit ca e un val de fast approvals care mai tine cam pana in iarna. Deci e bine, ne prinde si pe noi.

Plus, au schimbat adresa catre care trebuie trimise petitiile, toate merge in Texas acum. Spun ei, pe USCIS.gov, ca schimbarea asta va aduce cu sine mai multa eficienta in procesare, deci se vor misca mai repede. Fingers crossed. :P

27 NOV 2019 - I-129F mailed to Dallas, TX Lockbox

02 DEC 2019 - NOA1

23 MAR 2020 - NOA2

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Romania
Timeline

Super!!

Si eu am auzit ca e un val de fast approvals care mai tine cam pana in iarna. Deci e bine, ne prinde si pe noi.

Plus, au schimbat adresa catre care trebuie trimise petitiile, toate merge in Texas acum. Spun ei, pe USCIS.gov, ca schimbarea asta va aduce cu sine mai multa eficienta in procesare, deci se vor misca mai repede. Fingers crossed. :P

Nu stiu daca sa ne bucuram inca sau nu dar am trimis I 129F in 28 Iulie si in 5 August am primit case number-ul. Am verificat pe USCIS si surpriza , este vizibil spre deosebire de I 130 la care din 18 Iulie este NOA1 si pe internet inca nimic.

I 129 F - Initial review

On August 4, 2010, we received this I129F PETITION FOR FIANCE(E) and request that the filing fee be waived. The filing fee has been waived and we have mailed you a notice describing how we will process your case. Please follow any instructions on this notice. This case is being processed at our CALIFORNIA SERVICE CENTER location. You will be notified by mail when a decision is made, or if the office needs something from you. If you move while this case is pending, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address or contact our customer service center at 1-800-375-5283.

During this step, USCIS initiates the background checks of the applicant/petitioner and identifies issues that may need to be addressed either during an interview or by asking the applicant/petitioner to submit additional information or documentation. USCIS reviews the applicant's/petitioner's criminal history, determines if there are national security concerns that need to be addressed, and reviews the application/petition for fraud indicators

If you have filed an I-485, I-589, I-751, N-400, I-90, I-821, I-131 or I-765, you can expect to receive an appointment notice to appear at an Application Support Center to have your fingerprints and/or photographs taken. The timing of your appointment is determined by the number of applicants ahead of you that also need a biometric appointment. We try to schedule biometric appointments as quickly as possible and in most cases you will receive your appointment notice within 30 days of submitting your application. We will send your appointment notice approximately 14 days ahead of your scheduled appointment. It is important that you keep this appointment. If absolutely necessary, you can request that your appointment be rescheduled however, please be aware that rescheduling may delay the processing of your application. Please follow the instructions on your appointment notice if you need to reschedule. Occasionally, you may receive an appointment notice to appear at an Application Support Center to have your fingerprints taken when you have filed a form other than those listed above. In these situations, you may receive your appointment notice more than 30 days after submitting your application or petition.

07.19.2010 - NOA1

05.23.2011 - POE - LAX

06.01.2011 - Welcome letter arrived :)

06.04.2011 - 10 year GC received by mail :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Romania
Timeline

Bine ai venit si mult succes!!! :thumbs:

Multumim, si aceleasi ganduri le impartasim pentru toti cei aflati in aceasta situatie si care stiu ce inseamna sa fi departe de familia ta. :). Din spusele sotiei am putea avea putin noroc datorita alegerilor ce vor avea loc in USA, astfel sa rezulte un timp mai bun la procesarea dosarelor noastre. Succese maxime tuturor :).

07.19.2010 - NOA1

05.23.2011 - POE - LAX

06.01.2011 - Welcome letter arrived :)

06.04.2011 - 10 year GC received by mail :)

Link to comment
Share on other sites

Multumim, si aceleasi ganduri le impartasim pentru toti cei aflati in aceasta situatie si care stiu ce inseamna sa fi departe de familia ta. :). Din spusele sotiei am putea avea putin noroc datorita alegerilor ce vor avea loc in USA, astfel sa rezulte un timp mai bun la procesarea dosarelor noastre. Succese maxime tuturor :).

Noi am aplicat pentru K1 (fiancee visa) si am fost aprobati in putin peste 2 luni, exact cum timeline-ul meu estima (si daca totul merge bine la interviu voi avea viza in mana cam in 100 de zile de la aplicare). Viza voastra stiu ca va dura putin mai mult (dar scapati de adjustment of status), deci cred ca o veti avea pana in decembrie. Mult succes! :thumbs:

Our Love Story's 1st page: June 15, 2008

K 1: 98 days!
May 11 - August 17, 2010 APPROVED!!!
POE: September 14, 2010 Chicago, IL
Wedding Day: September 22, 2010

AOS from K1: 96 days!
November 19, 2010 - February 24, 2011 APPROVED!!!
November 19, 2010: AOS, EAD & AP applications mailed
December 20, 2010: Biometrics (day 31)
January 18, 2011: case transfered to CSC (day 60)
February 10, 2011: EAD & AP approved! (day 83)
February 24, 2011: GC production ordered! (day 96)

Removing conditions: 5 months and 30 days!
December 6, 2012: package mailed
December 10, 2012: NOA 1 (day 4)

June, 5, 2013: APPROVED!!!

June, 10 2013: 10 yr GC received


event.png

an1cHsW0g410610MjAwMTU1bHwyNTY0MzkxbGF8d

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Italy
Timeline

Noi am aplicat pentru K1 (fiancee visa) si am fost aprobati in putin peste 2 luni, exact cum timeline-ul meu estima (si daca totul merge bine la interviu voi avea viza in mana cam in 100 de zile de la aplicare). Viza voastra stiu ca va dura putin mai mult (dar scapati de adjustment of status), deci cred ca o veti avea pana in decembrie. Mult succes! :thumbs:

Sigur va merge bine! O sa vezi. Pregateste-te sa sa scoti un timp bun, ca la Formula 1. Zic asta pentru ca 100 de zile e asa putin timp... Foarte rapid a mers. Felicitari!

Vin si cu o intrebare, ca deh, asa e la inceput. :P

Logodnicul meu ajunge in Ro pe 19 august si vreau sa-i dau in mana tot ce e nevoie pentru petitie ca sa nu mai trimit prin posta. Asa ca nu stiu ce data sa pun pe G-325A? Conteaza daca pun, sa zicem, 25 august si el trimite petitia pe 3-4 sept? Cat de "vechi" trebuie sa fie G-325A, dpdv al datei? Multumesc!

Poti sa-mi spui si ce ati trimis in petitie? Daca ai putea sa-mi enumeri aici, ca eu mi-am facut un checklist si as vrea sa vad daca-mi scapa ceva evidence.

Pupicei! Mult succes si felicitari inca o data pentru ce ati realizat pana acum!

27 NOV 2019 - I-129F mailed to Dallas, TX Lockbox

02 DEC 2019 - NOA1

23 MAR 2020 - NOA2

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Italy
Timeline

Noi am aplicat pentru K1 (fiancee visa) si am fost aprobati in putin peste 2 luni, exact cum timeline-ul meu estima (si daca totul merge bine la interviu voi avea viza in mana cam in 100 de zile de la aplicare). Viza voastra stiu ca va dura putin mai mult (dar scapati de adjustment of status), deci cred ca o veti avea pana in decembrie. Mult succes! :thumbs:

Sigur va merge bine! O sa vezi. Pregateste-te sa sa scoti un timp bun, ca la Formula 1. Zic asta pentru ca 100 de zile e asa putin timp... Foarte rapid a mers. Felicitari!

Vin si cu o intrebare, ca deh, asa e la inceput. :P

Logodnicul meu ajunge in Ro pe 19 august si vreau sa-i dau in mana tot ce e nevoie pentru petitie ca sa nu mai trimit prin posta. Asa ca nu stiu ce data sa pun pe G-325A? Conteaza daca pun, sa zicem, 25 august si el trimite petitia pe 3-4 sept? Cat de "vechi" trebuie sa fie G-325A, dpdv al datei? Multumesc!

Poti sa-mi spui si ce ati trimis in petitie? Daca ai putea sa-mi enumeri aici, ca eu mi-am facut un checklist si as vrea sa vad daca-mi scapa ceva evidence.

Pupicei! Mult succes si felicitari inca o data pentru ce ati realizat pana acum!

27 NOV 2019 - I-129F mailed to Dallas, TX Lockbox

02 DEC 2019 - NOA1

23 MAR 2020 - NOA2

 

Link to comment
Share on other sites

Sigur va merge bine! O sa vezi. Pregateste-te sa sa scoti un timp bun, ca la Formula 1. Zic asta pentru ca 100 de zile e asa putin timp... Foarte rapid a mers. Felicitari!

Vin si cu o intrebare, ca deh, asa e la inceput. :P

Logodnicul meu ajunge in Ro pe 19 august si vreau sa-i dau in mana tot ce e nevoie pentru petitie ca sa nu mai trimit prin posta. Asa ca nu stiu ce data sa pun pe G-325A? Conteaza daca pun, sa zicem, 25 august si el trimite petitia pe 3-4 sept? Cat de "vechi" trebuie sa fie G-325A, dpdv al datei? Multumesc!

Poti sa-mi spui si ce ati trimis in petitie? Daca ai putea sa-mi enumeri aici, ca eu mi-am facut un checklist si as vrea sa vad daca-mi scapa ceva evidence.

Pupicei! Mult succes si felicitari inca o data pentru ce ati realizat pana acum!

Mmm, pai eu am trimis

- o poza 5cm/5cm tipic american,

- G-325A

- letter of intent (trebuie sa spui ca you are able and willing sa te casatoresti cu <numele logodnicului tau> in 90 de zile de la intratea in SUA in baza vizei K1, datezi si semnezi. In aceasta faza, sunt mai interesati de actele logodnicului tau: - G-325A si pt el

- formularul I-129F

- scrisoare de intentie

- poza tip pasaport 5cm/5cm

- povestea voastra intr-o pagina sau doua (cum v-ati cunoscut, cand...cum au evoluat lucrurile etc)

- certificat de nastere

- copie dupa pasaport

- el va avea nevoie si de actele doveditoare ale dobandirii cetateniei

- dovezi ale relatiei voastre: boarding passes, scrisori, email-uri, poze

Cam asta ar fi...nu cred ca am uitat ceva important... :unsure:

Eu am completat formularul si am scris scrisoarea cam in jurul datei de 25 aprilie, dar am datat-o 1 mai, iar Nico a trimis dosarul pe 11 mai. Chiar nu conteaza o diferenta de cateva zile, dar n-as recomanda mai mult de 2-3 saptamani sau o luna...

Voi incerca sa mut data interviului pe 23 august...deci cred ca voi depasi un posibil timp pentru "pole position", ca sa ramanem in termeni de Formula 1 :lol:

Edited by Aleksa & Nico

Our Love Story's 1st page: June 15, 2008

K 1: 98 days!
May 11 - August 17, 2010 APPROVED!!!
POE: September 14, 2010 Chicago, IL
Wedding Day: September 22, 2010

AOS from K1: 96 days!
November 19, 2010 - February 24, 2011 APPROVED!!!
November 19, 2010: AOS, EAD & AP applications mailed
December 20, 2010: Biometrics (day 31)
January 18, 2011: case transfered to CSC (day 60)
February 10, 2011: EAD & AP approved! (day 83)
February 24, 2011: GC production ordered! (day 96)

Removing conditions: 5 months and 30 days!
December 6, 2012: package mailed
December 10, 2012: NOA 1 (day 4)

June, 5, 2013: APPROVED!!!

June, 10 2013: 10 yr GC received


event.png

an1cHsW0g410610MjAwMTU1bHwyNTY0MzkxbGF8d

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Italy
Timeline

Mmm, pai eu am trimis

- o poza 5cm/5cm tipic american,

- G-325A

- letter of intent (trebuie sa spui ca you are able and willing sa te casatoresti cu <numele logodnicului tau> in 90 de zile de la intratea in SUA in baza vizei K1, datezi si semnezi. In aceasta faza, sunt mai interesati de actele logodnicului tau: - G-325A si pt el

- formularul I-129F

- scrisoare de intentie

- poza tip pasaport 5cm/5cm

- povestea voastra intr-o pagina sau doua (cum v-ati cunoscut, cand...cum au evoluat lucrurile etc)

- certificat de nastere

- copie dupa pasaport

- el va avea nevoie si de actele doveditoare ale dobandirii cetateniei

- dovezi ale relatiei voastre: boarding passes, scrisori, email-uri, poze

Cam asta ar fi...nu cred ca am uitat ceva important... :unsure:

Eu am completat formularul si am scris scrisoarea cam in jurul datei de 25 aprilie, dar am datat-o 1 mai, iar Nico a trimis dosarul pe 11 mai. Chiar nu conteaza o diferenta de cateva zile, dar n-as recomanda mai mult de 2-3 saptamani sau o luna...

Voi incerca sa mut data interviului pe 23 august...deci cred ca voi depasi un posibil timp pentru "pole position", ca sa ramanem in termeni de Formula 1 :lol:

Certificat de nastere si copie dupa pasaport pentru cine? Pentru mine sau pentru el? El are certificat de naturalizare ca dovada a cetateniei si pasaportul american. Ne trebuie si certificatele de nastere romanesti? :-/ Stiam ca-mi trebuie mie doar la interviu. Vezi ca-ti las un mesaj privat, sa-l citesti. :P

Multumesc!!

27 NOV 2019 - I-129F mailed to Dallas, TX Lockbox

02 DEC 2019 - NOA1

23 MAR 2020 - NOA2

 

Link to comment
Share on other sites

Certificat de nastere si copie dupa pasaport pentru cine? Pentru mine sau pentru el? El are certificat de naturalizare ca dovada a cetateniei si pasaportul american. Ne trebuie si certificatele de nastere romanesti? :-/ Stiam ca-mi trebuie mie doar la interviu. Vezi ca-ti las un mesaj privat, sa-l citesti. :P

Multumesc!!

in aceasta faza, doar el trebuie sa trimita copii dupa certificat si pasaport. Acum, ca ma gandesc mai bine, poate ca nu e nevoie de certificat de nastere , ci copii dupa actele doveditoare ale obtinerii cetateniei. oricum nu strica sa trimiteti si ce n-au nevoie. mai bine mai mult decat mai putin ;). Deocamdata tu trimiti doar o poza, formularul G si letter of intent ;)

am vazut mesajul si am si raspuns. pup! :D

Our Love Story's 1st page: June 15, 2008

K 1: 98 days!
May 11 - August 17, 2010 APPROVED!!!
POE: September 14, 2010 Chicago, IL
Wedding Day: September 22, 2010

AOS from K1: 96 days!
November 19, 2010 - February 24, 2011 APPROVED!!!
November 19, 2010: AOS, EAD & AP applications mailed
December 20, 2010: Biometrics (day 31)
January 18, 2011: case transfered to CSC (day 60)
February 10, 2011: EAD & AP approved! (day 83)
February 24, 2011: GC production ordered! (day 96)

Removing conditions: 5 months and 30 days!
December 6, 2012: package mailed
December 10, 2012: NOA 1 (day 4)

June, 5, 2013: APPROVED!!!

June, 10 2013: 10 yr GC received


event.png

an1cHsW0g410610MjAwMTU1bHwyNTY0MzkxbGF8d

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Italy
Timeline

in aceasta faza, doar el trebuie sa trimita copii dupa certificat si pasaport. Acum, ca ma gandesc mai bine, poate ca nu e nevoie de certificat de nastere , ci copii dupa actele doveditoare ale obtinerii cetateniei. oricum nu strica sa trimiteti si ce n-au nevoie. mai bine mai mult decat mai putin ;). Deocamdata tu trimiti doar o poza, formularul G si letter of intent ;)

am vazut mesajul si am si raspuns. pup! :D

Bun, o sa punem ca acte doveditoare ale obtinerii cetateniei: copie dupa certificatul de naturalizare(front&back) si copie dupa pasaportul american, toate paginile. Ca ne trebuie si pentru passport stamps(o sa-i puna pentru venirea asta din august, iar in rest, foloseste si pasaportul romanesc). O sa-i dau G-325A + 2 poze(sa fie una in plus in caz de nevoie), letter of intent si ce mai am pe aici(i-am pastrat niste boarding passes :P).

Maine merg sa traduc niste mailuri si gata. Termin cu partea asta. Mai am niste printscreens cu skype video calls, printre care si cateva in care logodnicul are steguletul pe care i l-au dat la ceremonia de naturalizare :dance::P Sunt faine. Le pun acolo, mai bine mai mult decat mai putin, vorba ta.

Am vazut mesajul. :D pup back. :P

Edited by Sunshine13

27 NOV 2019 - I-129F mailed to Dallas, TX Lockbox

02 DEC 2019 - NOA1

23 MAR 2020 - NOA2

 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...