Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Fahrudin_fl

Cestitke i od mene. Sto se tice te plavuse- slicno iskustvo. Ali mene su manje ispitivali. Ma nema veze... Bitno je da je sada sve OK. Haj' nek' vam je sretno!

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

Hej raja..

Imam pitanje za ove koji su vec u USA.. Preko kojeg ste POE isli? Koliko otprilike treba vremena izmedju tih letova (leta na POE i povezujuceg leta za dalje)? Koliko te obicno zadrze na POE, sta pitaju? Da li treba pokupiti prtljag cim sletis na POE ili prvo proci kroz imigracijsko pa onda ici po prtljag? Please, napisite svoj iskustva..

Pozz svima.

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

Hej raja..

Imam pitanje za ove koji su vec u USA.. Preko kojeg ste POE isli? Koliko otprilike treba vremena izmedju tih letova (leta na POE i povezujuceg leta za dalje)? Koliko te obicno zadrze na POE, sta pitaju? Da li treba pokupiti prtljag cim sletis na POE ili prvo proci kroz imigracijsko pa onda ici po prtljag? Please, napisite svoj iskustva..

Pozz svima.

POE mi je bio Chicago O'Hare - mislim da je trebalo dobrih sat cekanja prije nego su nas/me primili (u medjuvremenu muz otisao po prtljag). NAJVAZNIJE je da pitas na kraju da ti potvrde da je SAVE system updated - jer ako to ne update onda se nacekas na SSN - sve su im baze podataka povezane, ako SAVE nije update ili ako je pogresno sta upisano onda se ceka i ceka da se ispravi.

Pravilo ide da: K1- ide na turistiscki dio osim ako je sa USC vjerenikom koji trazi od ovih sa imigracije da idu kroz USC/LPR red. CR-1 ide na USC/LPR red. Onda kad pogledaju pasos odvedu te u sekundarnu inspekciju gdje cekas da te procesuiraju. Nakon zavrsetka sekundarne ides po prtljag (ako USC muz ili vjerenik nije s tobom pa otisao po prtljag) i zadnja je carina - zeleni papir sa aviona.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo trebali imati oko 2 sata izmedju dva leta, ali prvi let je kasnio. Mi smo zakasnili na let za Minneapolis, pa smo na kraju cekali mnogo vise nego smo trebali.

Sto se tice kontrole, ja sam isla sa svojim vjerenikom u USC red, ali su mi rekli da predjem u drugi. Medjutim nisam isla na kraj reda nego smo cekali sa strane pa cim je prvi od oficira bio slobodan tu sam prisla. Tu mi je pregledan pasos, ali i sve ostalo. Slikanje, otisci. Oficir je otvorio kovertu i unio u komp sve sta treba i spakovao kovertu za dalje. Jedino me pitao kad se planiramo vjencati. I to je bilo to. Onda smo uzeli torbe i trk dalje.

Edited by malamu

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Cestitke svima! :)

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

caoo :)

konacno smo i mi predali za vjerenicku vizu prije 3 dana... tj 30og juna..poslala sam uz papire dokaze ( 20 slika, passport stamps, avionske karte, i fejsbuk page ono isprintala hahaha palo mi na pamet jedino sto sam zbravila emails :( valjda ce im bit dosta... =)) cekam sad NOA1 :)) poslala sam personal check pa da vidim kada ce unovcit :D .... staaa predlazete dalje? nesto razmisljam da pocnem da sad prikupljam dokumente..ako znate koje.... ali ne znam dal je rano ..posto neki dokumenti ja mislim ne mogu biti stariji lupim od 6 mjeseci... citala sam negdje ovde na vj ali opet ne znam..... pa reko da pitam vas koji ste to vec prosli...?? hvala unaprijed...

Link to comment
Share on other sites

evo i mene

vratio se sa odmora

u međuvremenu mi cura dibila posao i planira doći u augustu

pa ne znamo da li da je čekamo pa da zajedno idemo na intervju ili da ja to do kraja ovog mjeseca jer meni se baš to završava ubi me nervoza....

čestitam svima koji su u međuvremenu dobili vize, nisam primjetio da je ikome odbijena viza a ja počinjem imati fobiju od reject.

@jovana-danijel ide to brzo, u nas je iznenađujuće brzo išlo!

Link to comment
Share on other sites

caoo :)

konacno smo i mi predali za vjerenicku vizu prije 3 dana... tj 30og juna..poslala sam uz papire dokaze ( 20 slika, passport stamps, avionske karte, i fejsbuk page ono isprintala hahaha palo mi na pamet jedino sto sam zbravila emails :( valjda ce im bit dosta... =)) cekam sad NOA1 :)) poslala sam personal check pa da vidim kada ce unovcit :D .... staaa predlazete dalje? nesto razmisljam da pocnem da sad prikupljam dokumente..ako znate koje.... ali ne znam dal je rano ..posto neki dokumenti ja mislim ne mogu biti stariji lupim od 6 mjeseci... citala sam negdje ovde na vj ali opet ne znam..... pa reko da pitam vas koji ste to vec prosli...?? hvala unaprijed...

Polako nezuri nigdje sad za jedno 5 do 6 dana vidjeces kad ti skinu novac sa racuna poslje toga dobices za 2 do 3 dana NOA1 to je samo da su dobili tvoju aplikaciju i da su skinuli novac , a tek kad dobijes NOA2 onda mozes lagano skupljati sta ti treba nebrini tu smo da pomognemo samo polako treba malo strpljenja bice sve ok :).

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

Evo i kod mene ima nervoze,blizi se datum za intervju 15.7....ja mislim da sam jedina koja na ovom forumu koja ide sa djecom na intrvju ,pa eto neka nas i takvih pa da mozemo dijeliti iskustva... :)

Cao kako si? Ma nesikiraj se niko nije odbijen neces ni ti akob .sve ce biti kako je najbolje a to sto i djeca idu s tobom nije neki probl samo malo vise treba para i to je to , u moje ime i ime moje djevojke zelim ti srecu i da sto prije skines to s vrata.Puno pozdrava sa Floride. :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Hej raja..

Imam pitanje za ove koji su vec u USA.. Preko kojeg ste POE isli? Koliko otprilike treba vremena izmedju tih letova (leta na POE i povezujuceg leta za dalje)? Koliko te obicno zadrze na POE, sta pitaju? Da li treba pokupiti prtljag cim sletis na POE ili prvo proci kroz imigracijsko pa onda ici po prtljag? Please, napisite svoj iskustva..

Pozz svima.

Cestitam, Coleen!

Moj muz, tad zarucnik, je letio direktno iz Evrope za San Francisco, gdje mu je i bila zadnja destinacija, pa ti ne mogu pomoci puno oko tog vremena izmedju letova, jer on nije presjedao po USA. Mogu ti samo reci da je on svu kontrolu zavrsio veoma brzo i bio je odusevljen sluzbenicima koji rade na SFO aerodromu. Kaze, ovaj oficir mu je bar jedno 10x rekao, Welcome to America, hahaha. Inace, licno mislim, da od cijele US (a prilicno sam putovala po njoj), nema ljubaznijih ljudi kao u Kaliforniji. :) U svakom slucaju, bez obzira na sve, mislim da bi trebala imati minimalno bar 2h izmedju letova, da budes sigurna da ces stici na vrijeme, na drugi let. Ne znam u koju drzavu putujes, ali sto manje presjedanja, pogotovo po US, to bolje. Nit' se moras peglati sa prtljagom, prije krajnje destinacije, nit' se moras sekirati hoces li zakasniti na sljedeci let.

Sretno i no sikiriki. :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline

Cao kako si? Ma nesikiraj se niko nije odbijen neces ni ti akob .sve ce biti kako je najbolje a to sto i djeca idu s tobom nije neki probl samo malo vise treba para i to je to , u moje ime i ime moje djevojke zelim ti srecu i da sto prije skines to s vrata.Puno pozdrava sa Floride. :thumbs:

[/quot

HVALA VAM MNOGO ,I JA SE NADAM DA CE SVE DOBRO PROCI.....U SVAKOM SLUCAJU HVALA NA PODRSCI....POZZZZ ZA DJEVOJKU

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

čestitam svima od srca koji su u medjuvremenu dobili te vize! Ja letim aBd 20. jula pa bih pitao vas koji ste vec otisli sta mi tačno treba od papira ovdje, tamo za daljne procesuiranje, naravno prevedeno od sudskog tumaca, samo mi je jos to ostalo da prikupim i spremno je sve :)

hvala unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...