Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Pozzzz :)

.. :) sutra saljem papire za K-1 vizu joj bas me neshto strah aaaaaaaaa :S ... e sad ono pitanje kao my relationship status na I-129f imam samo opcije kao married divorced single widowed :S ...po mom misljenju treba da stavim single :S .. al mi neshto zvuci cudno :D ??

2. vec sam pocela da se brinem unapred.. malo pre sam negdje citala na VJ da su nekoga odbili na k-1 vizi zbog income u Manili tamo negdje na filipinama.. imali su co-sponsora. ali je taj momak iz USA na social security income zbog povrede neke....:S a sad ne znam kako su kod nas tamo u Sarajevu u ambasadi kad imas co-sponsora??? jesu li picky?? prijatni??? :D :/ jel neko od vas imao co-sponsora... ja idem na faks + radim ... ali nije mi bas zarada velika za te standarde sto traze za vizu zato sto ne radim svaki dan zbog faksa... tako da ce mi trebat sponzor... ali sam tek ove godine pocela da radim..tako da nemam jos one takse... sta bi trebala da predam ..kako to vec ide kad imas co-sponsora ...ili joint sponsor?? :/ meni ce biti brat kao sponzor i zivimo u istoj kuci...?

Evo jedan link, nadam se da ce barem malo pomoci http://www.fiancee-visa.info/fiancee_visa_requirements.html.'>http://www.fiancee-visa.info/fiancee_visa_requirements.html. Pozz! :yes:

http://www.fiancee-visa.info/fiancee_visa_requirements.html

Jovana, prvi link nece da se otvori, pa sam ti postala drugi ;-)

Link to comment
Share on other sites

E narode...

Poslali su mi iz ambasade mail nazad tek danas.. Cekala sam 4 dana.

Dear Ms. Bajramovic,

Thank you for contacting the US Embassy in Sarajevo.

The Embassy in Sarajevo panel physicians are regularly informed of any changes in the requirements regarding medical examination for immigrant visa purposes. The doctors also have all the necessary forms and there is no need for the applicants to bring these form when they come for their appointment. The only paperwork that you will need to bring to your appointment is that requested by the doctor.

We hope that you will find this information helpful.

Sincerely,

Consular Section

US Embassy Sarajevo,

Bosnia and Herzegovina

Ja ne znam stvarno.. Jesmo mi svi debili ovdje ili #######???

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo sam saznala da sam zdrava i moja je medicinska dokumentacija vec u ambasadi.

Vi cure koje ste otisle prije, molim vas recite mi da li je ikome od vas na intervjuu trazeno uvjerenje da niste sluzili vojni rok? Kada sam bila u Sarajevu na medicinskom, ova djevojka sto je bila sa mnom mi je rekla kako je upoznala neku curu koja je isto isla na K1 i njoj su na intervjuu trazili taj papir (kontam mora da je bila brkata.. ali nemojte me pogresno shvatiti- nemam apsolutno nista protiv brkatih zena :P ). Nisu joj htjeli zalijepiti vizu dok im nije to donijela. A kaze kako su joj ljudi u ministarstvu odbrane padali od smijeha kad je dosla da to izvadi. Eh, sad da li je to prica ili ne.... Mislim, cisto sumnjam da je taj dokument potreban za zene.. Pogotovo one koje su u ratu imale 11-12 godina.. Fkt mi se neda sad i to jos ganjati..

Sutra ujutro zovem za intervju.

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

Meni nisu trazili tu potvrdu, iako se volim hvaliti svojim brkovima :D

A ovaj odgovor od ambasade je ok :P, pa naravno da ne trebamo nositi ljekarski na intervju, ali nam treba za AOS.

Je li iko ikad dobio racun od doktora? :D

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo sam saznala da sam zdrava i moja je medicinska dokumentacija vec u ambasadi.

Vi cure koje ste otisle prije, molim vas recite mi da li je ikome od vas na intervjuu trazeno uvjerenje da niste sluzili vojni rok? Kada sam bila u Sarajevu na medicinskom, ova djevojka sto je bila sa mnom mi je rekla kako je upoznala neku curu koja je isto isla na K1 i njoj su na intervjuu trazili taj papir (kontam mora da je bila brkata.. ali nemojte me pogresno shvatiti- nemam apsolutno nista protiv brkatih zena :P ). Nisu joj htjeli zalijepiti vizu dok im nije to donijela. A kaze kako su joj ljudi u ministarstvu odbrane padali od smijeha kad je dosla da to izvadi. Eh, sad da li je to prica ili ne.... Mislim, cisto sumnjam da je taj dokument potreban za zene.. Pogotovo one koje su u ratu imale 11-12 godina.. Fkt mi se neda sad i to jos ganjati..

Sutra ujutro zovem za intervju.

Ne treba ti uvjerenje da nisi sluzila vojsku! Barem meni niej trebao!

Ccc.. svasta s tim u ambasadi! neka im bude.. i meni je tako ovdje bilo.. kada sam radilja ljekarski za AOS.. i ja donijela fino isprintane nove forme za ljekarski.. a ona imala stare.. i ja joj rekla, nova obavijest je dosla od USCIS/a da moraju biti nove forme (sa novijem datumom u cosku).. koje ona nije imala (niti je znala o cemu pricam).. ali je pristala uzeti moje forme i ispuniti ih..

)

sretno ti na intervju coleen.. i nemoj zaboraviti da ti kopiraju medicinski pregled ;)!

u kojem ste gradovima vi ljudi moji ;)

ja sam Richmond Virginija!

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

:)

Ma koji crni racun??? Znas kak' je zgrabio pare sa stola, ko da prvi put u zivotu vidi 150 KM! Mene bilo stid ispred njega!

A to za ambasadu- ja sam pitala da li je doktor obavijesten o promjenama i da li ja treba da ponesem njemu nove obrasce za medicinski. Oni meni odgovorise da su doktori upoznati sa svim najnovijim informacijama i da ja ne trebam nositi nikakve papire jel'..

Ja sam sada, poslije svega, 99% sigurna da oni te testove uopce ne rade, da ambasada zna za sve to i da mute zajedno s doktorima. Ljudi moji ovo je Bosna.. Daleko od pravne drzave. Sve zivi lopovluk.

Jutros sam zvala da zakazem intervju i termin mi je 29. Juna u 13:30 (u utorak). Pitala sam za tu potvrdu i madam mi je rekla da ne treba. Al' trebam se ja ipak obrijati za svaki slucaj :P Pa cuvajte mi fige... Ima da odem u odijelu, bijeloj kosulji i da stavim kravatu :P

Edited by Coleen

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

Drzim fige definitivno!!! :)) Ma bit ce sve ok!!!! Jedva cekam da se javis nakon intervjua sa dobrim vijestima :))

Ma nemoj se brijati al' ih fino pocesljaj :D

A zamisli nakon pregleda kad krenes prema vratima kazes je li mogu dobiti racun? :D Mislim svako je duzan da izda racun za ono sto naplacuje. :P

Drzim fige definitivno!!! :)) Ma bit ce sve ok!!!! Jedva cekam da se javis nakon intervjua sa dobrim vijestima :))

Ma nemoj se brijati al' ih fino pocesljaj :D

A zamisli nakon pregleda kad krenes prema vratima kazes je li mogu dobiti racun? :D Mislim svako je duzan da izda racun za ono sto naplacuje. :P

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

I jos sam nesto zaboravio pitati :) ona ima vakcine sto joj je doktorica prepisala i snimak od pluca jel treba jos nesto od tog ljekarskog ako treba da pita u ambasadi da joj daju kopije jer do skoro na forumu se pricalo vakcine samo vakcine a sad odjednom komplet ljekarski pa sad nezna covjek sta da radi il samo vakcine il komplet ljekarski , ustvari neznam zasto ce joj komplet ljekarski kad ovdje traze vakcine koje je dobila , hajd sad budi pametan. :bonk:

Link to comment
Share on other sites

:)

Ma koji crni racun??? Znas kak' je zgrabio pare sa stola, ko da prvi put u zivotu vidi 150 KM! Mene bilo stid ispred njega!

A to za ambasadu- ja sam pitala da li je doktor obavijesten o promjenama i da li ja treba da ponesem njemu nove obrasce za medicinski. Oni meni odgovorise da su doktori upoznati sa svim najnovijim informacijama i da ja ne trebam nositi nikakve papire jel'..

Ja sam sada, poslije svega, 99% sigurna da oni te testove uopce ne rade, da ambasada zna za sve to i da mute zajedno s doktorima. Ljudi moji ovo je Bosna.. Daleko od pravne drzave. Sve zivi lopovluk.

Jutros sam zvala da zakazem intervju i termin mi je 29. Juna u 13:30 (u utorak). Pitala sam za tu potvrdu i madam mi je rekla da ne treba. Al' trebam se ja ipak obrijati za svaki slucaj :P Pa cuvajte mi fige... Ima da odem u odijelu, bijeloj kosulji i da stavim kravatu :P

Sretnooooooo i akb, da sve prodje kako treba,drzimo ti fige. :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

I jos sam nesto zaboravio pitati :) ona ima vakcine sto joj je doktorica prepisala i snimak od pluca jel treba jos nesto od tog ljekarskog ako treba da pita u ambasadi da joj daju kopije jer do skoro na forumu se pricalo vakcine samo vakcine a sad odjednom komplet ljekarski pa sad nezna covjek sta da radi il samo vakcine il komplet ljekarski , ustvari neznam zasto ce joj komplet ljekarski kad ovdje traze vakcine koje je dobila , hajd sad budi pametan. :bonk:

Sretno joj na intervju..0

Pa iskreno sve ti zavisi od slucaja.. kao prvo za AOS po pravilu i ne bi treblo uopce da se daju vakcine (ako ljekarski nije bio prije vise od godinu dana).. i takodjer se iz Bosne salje ljekarski u USA (jer vi cete tu kovertu prenijeti sve do aerodroma).. ali opet se u AOS paket posalju vakcine, a nekima posalju RFE i traze cijeli ljekarski.. pa da ne bi ga ovdje opet radila, bolje da ima iz Bosne (jer je i on validan)..

nikada se ne zna..

tako da.. bolje imati kopiju svega..

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Sretno joj na intervju..0

Pa iskreno sve ti zavisi od slucaja.. kao prvo za AOS po pravilu i ne bi treblo uopce da se daju vakcine (ako ljekarski nije bio prije vise od godinu dana).. i takodjer se iz Bosne salje ljekarski u USA (jer vi cete tu kovertu prenijeti sve do aerodroma).. ali opet se u AOS paket posalju vakcine, a nekima posalju RFE i traze cijeli ljekarski.. pa da ne bi ga ovdje opet radila, bolje da ima iz Bosne (jer je i on validan)..

nikada se ne zna..

tako da.. bolje imati kopiju svega..

Ok hvala ti ma da mozda je i bolje da uzme kopije kompletnog ljekarskog sta znas ovim budalama ovdje svasta padne na um i sto treba i netreba, u svakom slucaju nije lose imati.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hej drugari!

Moze li mi neko iz vaseg iskustva reci koliko je cekao na obradu dokumenata ds230 i ostalo. Zanima me ako samo poslali 20 juna dana moze li sve biti gotovo do sredine jula ili je to prebrzo?? I da li da se nadam intervju sredinom avgusta?

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Cao raja :). Samo da kazem da mi djevojka ima razgovor u ambasadi 30.05.2010 ---srjeda u 1;30 , pa sta bog da hehehe B-)

Mislis, IMALA? Kako ti napisa, njoj razgovor u maju, a sad je vec kraj juna. Trema, valjda, sta li :)

Link to comment
Share on other sites

Cao svima!

Ja imam pitanje, na koje ce mi, nadam se, neko moci odgovoriti. Moj muz je nedavno dobio appt. za interviju za AOS. Izmedju ostalog, sta je sve nabrojano da treba donijeti na interviju (to vec sve imamo), pise da treba da donese formu I-693 (ako vec nije poslao sa AOS papirima) u sealed envelope. Kad smo poslali papire za AOS, samo smo poslali kopiju i prijevod potvrde o vakcini koju je dobio u Sarajevu, jer je on to jedino donio sa sobom. Nije imao kopiju cijelog ljekarskog, posto mu ni ja nisam rekla da treba, jer su svi ovdje pisali, da samo pita od doktorice potvrdu za vakcine. Sad, kad vidim da Malamu i Musho kazu da se obavezno ponese kopija cijelog ljekarskog, onda sam se tek zbunila. On je cak sinoc zvao od ponoci do 2am, dok je "uganjao" doktoricu u Eurofarm poliklinici, da je pita, jel' postoji mogucnost da on dobije kopiju ljekarskog pregleda od njih, na sto je ona odgovorila da joj to jos nikad niko nije pitao, a da ona to i nema, jer je sve poslije pregleda spremljeno u ambasadu.U instrukcijama za I-485 lijepo pise, pod tackom 8. “If you are K-1 fiancé(e) or K-2 dependent who had a medical examination within the past year required for the nonimmigrant fiancé(e) visa, you only need to submit a vaccination supplement, not the entire medical report. You may include the vaccination supplement with your form I-485.” Posto nismo poslali I-693, nego samo potvrdu o vakcini koju je muz donio, a nismo dobili nikakav RFE od USCIS, u vezi ovoga, da li je ovo stvarno potrebno i da li da bi muz sad trebao otici kod civil surgeon sa tom potvrdom za vakcine iz Sarajeva i da mu ovaj samo prepise to u I-693. Da li je iko imalo problem sa civil surgeon, koji nije htio da prizna samo to, bez kopije citavog ljekarskog ili je nesto drugo u pitanju? Mislim da su ovi u USCIS malo previse bezobrazni, jer sve to vec imaju u koverti, koje ste vi, svi koji ste dosli u USA na te vize, donijeli i predali na aerodromu. Ne znam zasto sad “peglaju” da se opet iste stvari ponovo rade? Molim Vas, ako moze neko, da mi objasni da li ste vec bili na razgovoru za AOS i kakav je problem sa ovim cijelim cirkusom oko ljekarskog pregleda?

Hvala unaprijed.

Mahalusha :help:

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...