Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Pozdrav raja.E ovako posto vidim da ste se uskomesali svi oko ovog ljekarskog pregleda pa da malo pomognem kolko mogu :) . Moja djevojka je danas zavrsila ljekarski na ILIDZI u Eurofarm. I kaze ovako: kad je dosla doktorica je pregledala izvagala oci vid usi i tako te gluposti , onda joj je prepisala sve one vakcine koje je uzela iz doma zdravlja koje je primala dok je bila djete i dok je isla u skolu , e onda je moja djevojka zamolila da joj da kopiju od tih vakcina i doktorica je rekla da mogu i ove vakcine sto je donjela iz doma zdravlja ali da ce joj ona napisati original ponovo samo za nju i potpisati i ovjeriti pecatom sto je jako ljubazno od nje,i rekla joj je onda da ide izvaditi krv , kad je to zavrsila poslala je u ZGP da slika pluca to vam je u pofalicima kod hitne i onda kad se vratila sa slikanja donjela je nalaz i onda je doktorica imala sve rezultate n hiv i na sifilis se radi test i to je fala bogu bilo sve ok, i rekla joj je da ce to sve poslati za ambasadu sutra a da ona moze komotno nazvati da zakaze razgovor oko cetvrtka, sad neznam zasto traziti kompletan ljekarski pregled da vam se da ka d ustvari kako vidim te vakcine igraju glavnu ulogu. I to zadovoljstvo vas kosta snimanje pluca 20 km i pregled i nalazi u Eurofarm 120km ukupno sve 140km. toliko od mene i samo da kazem da je sve zavrsila za 2 sata, to jest otisla u 9;30 ujutru i zavrsila u 11;30. Toliko od mene , pozdrav svima i SRETNOOOOO :):):):thumbs:

Ne znam sto rade test na HIV kad se to vise ne trazi, dzaba joj uzeli pare. Sifilis je uvijek bio kao test, ne zele bolesti koje se mogu prenositi lako a sifilis je jedna od takvih.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

e jedno pitanje sve sam papire sakupila jedino imam pitanje za dokaze da smo se vidjeli u zadnjih 2 godine/.// imam slike...emailove ovo ono... racune od tel chatove..... e sad imam u bosanskom pasosu od prosle godine kad sam isla tamo one pecate ...avionske karte nisam sacuvala..ali sam uspjela da nadjem dva odrezka od karte ... i ono kad se kupi karta dobijes nesto slicno karti ali je to "racun" i imaju datumi koji se jedva vide...... ali u pasosu sve imam one pecate. :/ ..?? imam od karti obican papir koji pise ono kad imam let datumi .. onaj class..bla bla..ali to je obican papir...koji su mi poslali uz karte

Jovana,

posalji kopije tih avionskih karata, iako su na "obicnom" papiru. Ja sam isto tako radila. Doduse, ja sam imala sve sacuvane boarding passes, pa sam im poslala i te kopije. Mozes, takodje, napraviti kopiju pasosa, gdje su ti ti pecati, pa i to priloziti. Mislim da ce ti to biti dovoljno, sa ovim sto si vec nabrojala ranije.

Sretno :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto rade test na HIV kad se to vise ne trazi, dzaba joj uzeli pare. Sifilis je uvijek bio kao test, ne zele bolesti koje se mogu prenositi lako a sifilis je jedna od takvih.

He pa neznam stvarno sta da ti kazem i sta covjek da radi nemozes biti pametan i sad kad je ostao sad samo taj ljekarski i ti dodjes i kazes nemoj mi za to naplacivati i sta ona ti napise tamo nesto il sta ja znam da se sad covjek blamira radi nekih 50 km kad su podigli vize sa 130$ na 350$ pa vala nek ide i to 50 km u djavola :angry:

Link to comment
Share on other sites

E ljudi moji...

Konzulat mi jos nije poslao nikakav odgovor. I ne namjeravam se ganjati s njima dalje. Sve ovo sto se desava je njihova sramota.

Sto se tice mog ljekarskog zasad znam da mi je nalaz pluca uredan a ostatak cu cuti sutra navecer, tj. znat cu imam li f****** sifilis or HIV.

Iskrena da budem ja sam 99% sigurna da oni i ne rade ta testiranja. Ja sam isto prilicno brzo zavrsila svoj pregled, sve ukupno je to trajalo 12-13 minuta, s tim da je pocelo u 7 a zavrsilo u 8 i 50. Bilo je nekog hodanja i cekanja. Doktor Bakir i nije toliko prijatan koliko se ucinio preko telefona. Pitala sam ga za nova pravila i.e. za nove obrasce i netestiranje na HIV na sto je odgovorio nesto u smislu da to ambasada njemu nista nije javila te da on radi po starom a ovi iz ambasade to primaju od njega takvo kakvo jest i da ce nastaviti tako i raditi dok mu oni ne kazu drugacije. Kada sam ga pitala za kopiju lista sa vakcinama rekao mi je: ''A ne, ne moze, to ostaje sve kod mene a ja cu odnijeti u ambasadu.'' Ljudi moji, ostala sam k'o blecak majkemi. Al' ko sam ja sad tu da ispravljam krive drine..

Cudna se stvar desila sa nalazom krvi. Naime ja i jos jedna djevojka smo dale krv, obukle s ei otisle, zaboravivsi uzeti nazad licne karte. Nakon 15-ak minuta smo se vratile u laboratoriju (tu su nam ostale licne). Sestra mi je tada rekla da je doktor upravo odnio i nase licne i nasu krv. Sreca naisao je oko 30 sec kasnije i vratio nam dokumente. Al' za koji vrag ce mu nasa krv? Sta on sad ima s tim? Odakle mu pravo da to uopce iznosi iz laboratorije? Nikad u zivotu to nisam cula.. Kontam, frajer je otisao u wc, prosuo lijepo nasu krv u prvi lavabo a epruvete bacio u kantu za smece.. Logicnijeg objasnjenja nema.

Sve dosad nisam znala da smo medicinski toliko napredna drzava da cak imamo i rapid HIV testove koji budu gotovi za 30 minuta. Ko bi rekao...

Ne znam.. Jako sam razocarana kako u doktora tako i u ambasadu... Nije ni blizu onoga za sto se izdao preko telefona. Kakav je to medicinski pregled koji je gotov za 7 minuta?....... ''Jesi dobro?'' ''Jesam'' ''Hajd' uredu je..''

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

E ljudi moji...

Konzulat mi jos nije poslao nikakav odgovor. I ne namjeravam se ganjati s njima dalje. Sve ovo sto se desava je njihova sramota.

Sto se tice mog ljekarskog zasad znam da mi je nalaz pluca uredan a ostatak cu cuti sutra navecer, tj. znat cu imam li f****** sifilis or HIV.

Iskrena da budem ja sam 99% sigurna da oni i ne rade ta testiranja. Ja sam isto prilicno brzo zavrsila svoj pregled, sve ukupno je to trajalo 12-13 minuta, s tim da je pocelo u 7 a zavrsilo u 8 i 50. Bilo je nekog hodanja i cekanja. Doktor Bakir i nije toliko prijatan koliko se ucinio preko telefona. Pitala sam ga za nova pravila i.e. za nove obrasce i netestiranje na HIV na sto je odgovorio nesto u smislu da to ambasada njemu nista nije javila te da on radi po starom a ovi iz ambasade to primaju od njega takvo kakvo jest i da ce nastaviti tako i raditi dok mu oni ne kazu drugacije. Kada sam ga pitala za kopiju lista sa vakcinama rekao mi je: ''A ne, ne moze, to ostaje sve kod mene a ja cu odnijeti u ambasadu.'' Ljudi moji, ostala sam k'o blecak majkemi. Al' ko sam ja sad tu da ispravljam krive drine..

Cudna se stvar desila sa nalazom krvi. Naime ja i jos jedna djevojka smo dale krv, obukle s ei otisle, zaboravivsi uzeti nazad licne karte. Nakon 15-ak minuta smo se vratile u laboratoriju (tu su nam ostale licne). Sestra mi je tada rekla da je doktor upravo odnio i nase licne i nasu krv. Sreca naisao je oko 30 sec kasnije i vratio nam dokumente. Al' za koji vrag ce mu nasa krv? Sta on sad ima s tim? Odakle mu pravo da to uopce iznosi iz laboratorije? Nikad u zivotu to nisam cula.. Kontam, frajer je otisao u wc, prosuo lijepo nasu krv u prvi lavabo a epruvete bacio u kantu za smece.. Logicnijeg objasnjenja nema.

Sve dosad nisam znala da smo medicinski toliko napredna drzava da cak imamo i rapid HIV testove koji budu gotovi za 30 minuta. Ko bi rekao...

Ne znam.. Jako sam razocarana kako u doktora tako i u ambasadu... Nije ni blizu onoga za sto se izdao preko telefona. Kakav je to medicinski pregled koji je gotov za 7 minuta?....... ''Jesi dobro?'' ''Jesam'' ''Hajd' uredu je..''

He,he tu si u pravu. I kod mene se svi cude kako je moguce da test na HIV bude gotov isti dan kad se ceka najmanje 5-7 dana! :)

Ali ajde...sta sad

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

E ljudi moji...

Konzulat mi jos nije poslao nikakav odgovor. I ne namjeravam se ganjati s njima dalje. Sve ovo sto se desava je njihova sramota.

Sto se tice mog ljekarskog zasad znam da mi je nalaz pluca uredan a ostatak cu cuti sutra navecer, tj. znat cu imam li f****** sifilis or HIV.

Iskrena da budem ja sam 99% sigurna da oni i ne rade ta testiranja. Ja sam isto prilicno brzo zavrsila svoj pregled, sve ukupno je to trajalo 12-13 minuta, s tim da je pocelo u 7 a zavrsilo u 8 i 50. Bilo je nekog hodanja i cekanja. Doktor Bakir i nije toliko prijatan koliko se ucinio preko telefona. Pitala sam ga za nova pravila i.e. za nove obrasce i netestiranje na HIV na sto je odgovorio nesto u smislu da to ambasada njemu nista nije javila te da on radi po starom a ovi iz ambasade to primaju od njega takvo kakvo jest i da ce nastaviti tako i raditi dok mu oni ne kazu drugacije. Kada sam ga pitala za kopiju lista sa vakcinama rekao mi je: ''A ne, ne moze, to ostaje sve kod mene a ja cu odnijeti u ambasadu.'' Ljudi moji, ostala sam k'o blecak majkemi. Al' ko sam ja sad tu da ispravljam krive drine..

Cudna se stvar desila sa nalazom krvi. Naime ja i jos jedna djevojka smo dale krv, obukle s ei otisle, zaboravivsi uzeti nazad licne karte. Nakon 15-ak minuta smo se vratile u laboratoriju (tu su nam ostale licne). Sestra mi je tada rekla da je doktor upravo odnio i nase licne i nasu krv. Sreca naisao je oko 30 sec kasnije i vratio nam dokumente. Al' za koji vrag ce mu nasa krv? Sta on sad ima s tim? Odakle mu pravo da to uopce iznosi iz laboratorije? Nikad u zivotu to nisam cula.. Kontam, frajer je otisao u wc, prosuo lijepo nasu krv u prvi lavabo a epruvete bacio u kantu za smece.. Logicnijeg objasnjenja nema.

Sve dosad nisam znala da smo medicinski toliko napredna drzava da cak imamo i rapid HIV testove koji budu gotovi za 30 minuta. Ko bi rekao...

Ne znam.. Jako sam razocarana kako u doktora tako i u ambasadu... Nije ni blizu onoga za sto se izdao preko telefona. Kakav je to medicinski pregled koji je gotov za 7 minuta?....... ''Jesi dobro?'' ''Jesam'' ''Hajd' uredu je..''

Pokusaj makar u ambasadi traziti kopiju medical exama i ja sam isto kao i ti bila ko istog doktora i isto tako trazila kopiju i isto mi je tako rekao.u ambasadi od silnog uzbudjena i treme skroz sam zaboravila da to trazim to.zato sam imala velikih problema kad sam dosla u USA,kad sam aplicirala za AOS trazili su mi naravno taj medical exam pa sam morala ponovo da ga radim da se maltretiram da neki skin test radim nakon kojeg sam morala snimati pluca,vaditi krv primiti vakcinu za tetanus i tako eto ponovo platiti.imala sam kopiju vakcina koje su bile na bosanskom s tim sto su osim bosanskog imale i latinski naziv,doktor je rekao da ne zna sta ce stim posto su na bosanskomm i ne moze priznati na sto je moj muz zagalamio i rekao pa kakav si ti doktor ako ne znas i ne mozes procitati bar na latinskom,da bi se on malo zamislio i rekao ah da ok vidim ima sve vakcine koje su neophodne i onda mi je to priznao.u principu i u Bosni a i ovdje ako se ne boris za sebe i svoja prava nasamarit ce te svi i uzet ti pare.

Link to comment
Share on other sites

Mozda se inace ceka, ali koliko znam na DIP-u postoji nesto sto se zove VIP ambulanta. Kad sam ja imala ljekarski isla sam izvaditi krv u posebnu sobu a ne tamo gdje svi vade. Ne znam jel to bila ta VIP ili neka totalno treca.

A par sedmica prije ljekarskog sam isto radila neke nalaze tj puno vise od onog na pregledu, ali krv su mi uzeli u onoj gdje svima uzimaju. Koliko se sjecam nalaze sam dobila sutradan. Moram reci da je to bilo nekako kao preko "stele" (mozda stela nije najbolji izraz ali da sad ne objasnjavam), ali samo hocu da kazem da sve moze biti gotovo jako brzo.

Coleen, ajd bar si zavrsila, i bit ce sve ok. :))

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline

Pokusaj makar u ambasadi traziti kopiju medical exama i ja sam isto kao i ti bila ko istog doktora i isto tako trazila kopiju i isto mi je tako rekao.u ambasadi od silnog uzbudjena i treme skroz sam zaboravila da to trazim to.zato sam imala velikih problema kad sam dosla u USA,kad sam aplicirala za AOS trazili su mi naravno taj medical exam pa sam morala ponovo da ga radim da se maltretiram da neki skin test radim nakon kojeg sam morala snimati pluca,vaditi krv primiti vakcinu za tetanus i tako eto ponovo platiti.imala sam kopiju vakcina koje su bile na bosanskom s tim sto su osim bosanskog imale i latinski naziv,doktor je rekao da ne zna sta ce stim posto su na bosanskomm i ne moze priznati na sto je moj muz zagalamio i rekao pa kakav si ti doktor ako ne znas i ne mozes procitati bar na latinskom,da bi se on malo zamislio i rekao ah da ok vidim ima sve vakcine koje su neophodne i onda mi je to priznao.u principu i u Bosni a i ovdje ako se ne boris za sebe i svoja prava nasamarit ce te svi i uzet ti pare.

COLEEN,

GDJE SI RADILA SNIMAK RTG PLUCA??MOJ NALAZ KRVI JE BIO GOTOV ZA CETIRI DANA.A STA DA RADIMO U VEZI OVOG MEDICAL EXAM(MISLIM NA KOPIJE).??Ovo se nezna ni ko pije ni ko placa.A sad jos nesto,ja imam snimke pluca od mene i kcerke a nemam od sina(posto je on ono nesto ponavljao...ma znate o cemu pricam).Je li ja moram nositi ove snimke sa sobom u ambasadu ili je to ;;divni doktor'' poslao u ambasadu.E ako kazu da mi to treba ima da mu Hebem sve po redu.....pa mislim zaista covjek nema kome da se obrati,pa zar covjek em sto mora da plati mora i da moli za svoje nalaze(a najgore od svega sto znas da imas pravo na to ,a doktori te otkace ...i kazu ode nam sva omladina iz Bosne.....pozdrav

Link to comment
Share on other sites

E.. Ako doguram do ambasade na taj intervju ziva i zdrava (meni covjek sutra ako kaze da imam nesto sumnjivo ja, kakav sam panicar, necu docekati ziva naredna 24 sata), ja cu im definitivno traziti da mi kopiraju to sve. Mozda ne bude vrijedilo jer nije na novom obrascu, ali ipak barem taj dio o vakcinama ce da vrijedi.

Ja sam krv vadila na odjelu za ONKOLOGIJU umjesto, kako bi svaki prosjecno inteligentan um ocekivao, na odjelu za INFEKTOLOGIJU. Kakve veze onkologija sad ima s HIV-om i Sifilisom ja blage nemam.

RTG pluca sam radila na bivsoj vojnoj bolnici koja se sada zove Opca bolnica Abdulah Makas. Koliko znam snimak pluca je za tvoje vlastite potrebe (ne znam kakvu potrebu moze covjek da ima u vezi sa snimkom pluca, ali tako su meni doktor Kapetanovic a i sestrica Suada rekli). Ovaj pulmolog u Bivsoj vojnoj bolnici je napravio malene snimke velicine 6x6 cm koje je zakacio na otkucani plucni nalaz. On ce to proslijediti Kapetanovicu a Kapetanovic kada skupi sve nalaze nosi ih u ambasadu. Ne trebamo mi to nositi na intervju.. Mozda ponijeti u USA pa ako se bude tamo ponovo morao raditi medicinski da se barem to zracenje preskoci, ako nista drugo.. (eee.. eto vlastite potrebe :P )

Ma ne znam eto.. S ovim dokumentima i procesima covjek mora stvarno na sve biti spreman.

Edited by Coleen

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline

E.. Ako doguram do ambasade na taj intervju ziva i zdrava (meni covjek sutra ako kaze da imam nesto sumnjivo ja, kakav sam panicar, necu docekati ziva naredna 24 sata), ja cu im definitivno traziti da mi kopiraju to sve. Mozda ne bude vrijedilo jer nije na novom obrascu, ali ipak barem taj dio o vakcinama ce da vrijedi.

Ja sam krv vadila na odjelu za ONKOLOGIJU umjesto, kako bi svaki prosjecno inteligentan um ocekivao, na odjelu za INFEKTOLOGIJU. Kakve veze onkologija sad ima s HIV-om i Sifilisom ja blage nemam.

RTG pluca sam radila na bivsoj vojnoj bolnici koja se sada zove Opca bolnica Abdulah Makas. Koliko znam snimak pluca je za tvoje vlastite potrebe (ne znam kakvu potrebu moze covjek da ima u vezi sa snimkom pluca, ali tako su meni doktor Kapetanovic a i sestrica Suada rekli). Ovaj pulmolog u Bivsoj vojnoj bolnici je napravio malene snimke velicine 6x6 cm koje je zakacio na otkucani plucni nalaz. On ce to proslijediti Kapetanovicu a Kapetanovic kada skupi sve nalaze nosi ih u ambasadu. Ne trebamo mi to nositi na intervju.. Mozda ponijeti u USA pa ako se bude tamo ponovo morao raditi medicinski da se barem to zracenje preskoci, ako nista drugo.. (eee.. eto vlastite potrebe :P )

Ma ne znam eto.. S ovim dokumentima i procesima covjek mora stvarno na sve biti spreman.

Vidis ti molim te lijepo doktora i varanja.Kada si ga zvala da zakazes medicinski pregled rekao ti je da se sve obavlja na jednom mjestu,a ipak si radila RTG pluca u bivsoj vojnoj.EAJ BOZE DRAGI KOJI LIKOVI.KADA TI JE INTERVJU??

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline

EJ LJUDI NESTO SAM SE SJETILA.A KAKO BI BILO DA SVI ONI KOJI TEK TREBA DA ZAKAZU PREGLED KOD DOKTORA DA PRILIKOM ZAKAZIVANJA POSTAVE USLOV DA IM SE DA KOPIJA PREGLEDA I VAKCINA..ONO KAO DOKTORE JA CU RADITI PREGLED KOD VAS ALI ZELIM KOPIJU SVEGA.STA MISLITE????

Link to comment
Share on other sites

Evo gledam ove vase komentare u vezi ljekarskog pregleda i vidim da se mucite i gnjavite pravo , pa neznam raja samo ko vas navraca da idete u kosevo da to radite i da se maltretirate zasto to ne uradite na ILIDZI u EUROFARM nema gubljenja zivace sve ide kako treba a ne ta neka maltretiranja i citam ovo da nece doktor da vam da kopije vakcina pa imal to igdje u svjetu ustvari to su oni stari komunisticki mesari kako ih zovu gore u kosevu to je naucilo isto kao konj jednim pravcem i nema ni ljevo ni desno , a ljepo da ste otisli na ilidzu kao sto je moja djevojka isla juce i to joj nije dala doktorica kopije vakcina nego joj je bez ikakvih problema ona licno ponovo prepisala i potpisala i opecatila i rekla da nalaz od pluca i ove vakcine ponese sa sobom u USA. toliko za sada i bas mi je zao sto ste se tako iznervirali .-

Link to comment
Share on other sites

Evo gledam ove vase komentare u vezi ljekarskog pregleda i vidim da se mucite i gnjavite pravo , pa neznam raja samo ko vas navraca da idete u kosevo da to radite i da se maltretirate zasto to ne uradite na ILIDZI u EUROFARM nema gubljenja zivace sve ide kako treba a ne ta neka maltretiranja i citam ovo da nece doktor da vam da kopije vakcina pa imal to igdje u svjetu ustvari to su oni stari komunisticki mesari kako ih zovu gore u kosevu to je naucilo isto kao konj jednim pravcem i nema ni ljevo ni desno , a ljepo da ste otisli na ilidzu kao sto je moja djevojka isla juce i to joj nije dala doktorica kopije vakcina nego joj je bez ikakvih problema ona licno ponovo prepisala i potpisala i opecatila i rekla da nalaz od pluca i ove vakcine ponese sa sobom u USA. toliko za sada i bas mi je zao sto ste se tako iznervirali .-

Vidi, uvijek bude bar jedan problem sa izabranim doktorom. Aplikanti biraju po tome sta im je blize prevozu, posebno ako nisu iz SA. Ja sam morala u Zagreb dvije sedmice prije intervjua samo na ljekarski pregled (2006). Teta je bila u jednoj bolnici a ja sam jos morala na dvije razlicite adrese - jedna za HIV i sifilis uzimanje krvi, druga za slikanje pluca i onda opet nazad kod doktorice - pravo se nahodala.

Problem je i sto se aplikanti ne zale na doktore koji pokusavaju iskoristiti situaciju tako da ambasada i DOS nije upoznat sta im rade ovlasteni doktori. Fino nakon odobrene vize, fino reci ja bih imala sta reci za doktora i testove i onda predati pismo zalbe. Neka se pojavi dovoljan broj zalbi bice primjeceno i mozda i promijenjeno, bar doktora koji znaju ispuniti formular ima dovoljno u BiH.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Vidi, uvijek bude bar jedan problem sa izabranim doktorom. Aplikanti biraju po tome sta im je blize prevozu, posebno ako nisu iz SA. Ja sam morala u Zagreb dvije sedmice prije intervjua samo na ljekarski pregled (2006). Teta je bila u jednoj bolnici a ja sam jos morala na dvije razlicite adrese - jedna za HIV i sifilis uzimanje krvi, druga za slikanje pluca i onda opet nazad kod doktorice - pravo se nahodala.

Problem je i sto se aplikanti ne zale na doktore koji pokusavaju iskoristiti situaciju tako da ambasada i DOS nije upoznat sta im rade ovlasteni doktori. Fino nakon odobrene vize, fino reci ja bih imala sta reci za doktora i testove i onda predati pismo zalbe. Neka se pojavi dovoljan broj zalbi bice primjeceno i mozda i promijenjeno, bar doktora koji znaju ispuniti formular ima dovoljno u BiH.

Stvarno mi je zao vas kojima doktor nije htio dati kopiju kompletnog medicinskog pregleda! Ja sam prosle godine radila med. pregled na Ilidzi i dobila sam kopiju (teze), ali valjda se sada doktorica navikla da joj traze (kako se savjetujemo preko foruma) pa sada lakse daje..

Za vas koji niste dobili kopiju cijelog ljekarskog pregleda, nakon sto vam odobre vizu zamolite ih da vam kopiraju cijeli medicinski pregled u ambasadi.. Sigurno ce to uraditi! Slobodno recite da vam ga doktor nije htio kopirati (iako ste ga zamolili jer ce vam trebati za AOS kada dodjete u Ameriku).

U ambasadi su stvarno ljubazni (a kada vam aBd odobre vizu, nema brige i ne morate se ustrucavati.. a taman se mozete i pozaliti na doktora ;).. ako se ne borite za sebe i svoja prava, niko drugi nece!

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Pozzzz :)

.. :) sutra saljem papire za K-1 vizu joj bas me neshto strah aaaaaaaaa :S ... e sad ono pitanje kao my relationship status na I-129f imam samo opcije kao married divorced single widowed :S ...po mom misljenju treba da stavim single :S .. al mi neshto zvuci cudno :D ??

2. vec sam pocela da se brinem unapred.. malo pre sam negdje citala na VJ da su nekoga odbili na k-1 vizi zbog income u Manili tamo negdje na filipinama.. imali su co-sponsora. ali je taj momak iz USA na social security income zbog povrede neke....:S a sad ne znam kako su kod nas tamo u Sarajevu u ambasadi kad imas co-sponsora??? jesu li picky?? prijatni??? :D :/ jel neko od vas imao co-sponsora... ja idem na faks + radim ... ali nije mi bas zarada velika za te standarde sto traze za vizu zato sto ne radim svaki dan zbog faksa... tako da ce mi trebat sponzor... ali sam tek ove godine pocela da radim..tako da nemam jos one takse... sta bi trebala da predam ..kako to vec ide kad imas co-sponsora ...ili joint sponsor?? :/ meni ce biti brat kao sponzor i zivimo u istoj kuci...?

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...