Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Svi koji rade medicinske preglede: nadam se da znate da se od decembra 2009 vise NE RADI test na HIV i ne traze HPV Vakcina(e) za djevojke do 26 godina. Nemojte dopustiti da vam bilo ko pokusa reci da je to pod moranjem jer su se pravila promijenila.

I obavezno kopiju vakcina za sebe uzeti. Ambasada vam moze napraviti kopiju cjelokupne medicinske papirologije.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislila da se test na HIV ne radi od februara ove godine.. Mora da sam zamijenila to s necim drugim. Ma svejedno uostalom. Oni opet naplacuju po starom tj. cijena se nije promijenila bez obzira na to da li se test radi i dalje ili ne radi.

A fkt sam pitala dr. Kapetanovica kada sam se cula s njim u vezi tog odlaska u drugu ustanovu po snimak pluca, on mi rece ovako: ''Sve se to radi na jednom mjestu, i vadjenje krvi i snimanje pluca i to bude brzo gotovo, za oko dva sata, a nalazi budu gotovi nakon par dana.'' Mozda su poceli RTG pluca raditi na Kosevu- ko zna. Mozda ih je Izetino iskustvo ponukalo na to..

Ma kako god uostalom.. Da mi je samo da se rijesim ovoga svega vise i put pod noge.. A tako, vjerujem, misle i svi ostali koji su trenutno u procesu.

P0zZ.

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

je ne mislim kao ti

zašto lopovima da plaćamo nešto što ne treba

svu tu gamad treba naučiti redu, i ako se nešto plaća da ima papir i podloga za to, a ne da ja njemu plaćam gorivo da ide u kurvanje :D

na forumu zatišje :D

Link to comment
Share on other sites

Pa ne mislim ni ja kao sto ti mislis da ja mislim :P

I ja smatram da im ne treba placati za to.. Vec sam se ja dosad naplacala tonu nepotrebnih stvari. Cura izvadila uvjerenje o nekaznjavanju iz MUP-a i sa SUD-a u HNK za 25 KM (oba dokumenta, naravno), dok je to isto mene u ZDK kostalo 70 KM. U ovoj drzavi ne postoji nijedan jedini sistem koji funkcionira kako bi trebao. Rekla sam vec u jednom od postova- samo plati (a pitanje je koliko ce ko da zagrabi, to se nikad ne zna) i bice sve OK.

Za ovo pravilo o daljnjem netestiranju na HIV ambasada je davno trebala obavijestiti oba doktora koja to rade, i Cengic-ku i Kapetanovica, to nije moja duznost. A ako ih je obavijestila a oni i dalje naplacuju iste cijene s tim da ne rade taj test onda to naravno nije fer. U tom slucaju treba traziti od njih da ti ga urade ako ga vec placas-jel? ( Btw testiranje na HIV je besplatno u kantonalnim zdravstvenim ustanovama a takvih je po jedna u svakom od kantona, ali s tim da moras doci sa uputnicom. Bilo kako drugacije da to radis- privatno ili bez uputnice- placa se.) Postoji i mogucnost da ovi iz ambasade uopce nisu obavijestili doktore o tome, pa ovi i dalje rade po starom.

Ne znam, ne moze covjek bit pametan. Nit otici gore i pustiti da te prave budalom nit se svadjat s njima. Ali zamisli ono ti napravis frku za te pare i pocnes mu mahat pravilima pred nosom i on ti uradi pregled i nakon tri dana ti javi da ''nesto nije u redu'' i da to trebas raditi opet (citaj placati to nesto opet)... Ma, mislim ja sve isto kao i ti i najradije bih se pobunila, a prije sam i govorila da hocu, ali kako mi se medicinski priblizava sve manje vjerujem u to da cu bilo sta reci.. Jednostavno zelim da prodje sve bez dizanja prasine.

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

Report of Medical Examination and Vaccination Record

The February 25, 2010 edition of the Form I-693 reflects that an individual should no longer be tested for HIV infection, and that individuals do not have to be vaccinated with the herpes zoster (zoster) and Human Papillomavirus (HPV) vaccine. Any reference to HIV, HPV or zoster has been removed in the February 25, 2010 edition. If a physician is using the October 14, 2009 edition of Form I-693, the physician should:

*

Write "No longer required" in the entry for HIV testing, and for HPV or zoster (if applicable); or

*

Leave these entries blank.

For more information please see the "Civil Surgeon Letter: HIV and Vaccination Update" link to the right.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=eb1f3591ec04d010VgnVCM10000048f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

Evo link na njihovoj oficijelnoj stranici da vise nema tog pregleda, i da formulari kojedoktori koriste moraju biti novi, ili stari na kojima ce u dijelu na kojem pise HIV napisati da se test ne radi vise

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline

Ja sam mislila da se test na HIV ne radi od februara ove godine.. Mora da sam zamijenila to s necim drugim. Ma svejedno uostalom. Oni opet naplacuju po starom tj. cijena se nije promijenila bez obzira na to da li se test radi i dalje ili ne radi.

A fkt sam pitala dr. Kapetanovica kada sam se cula s njim u vezi tog odlaska u drugu ustanovu po snimak pluca, on mi rece ovako: ''Sve se to radi na jednom mjestu, i vadjenje krvi i snimanje pluca i to bude brzo gotovo, za oko dva sata, a nalazi budu gotovi nakon par dana.'' Mozda su poceli RTG pluca raditi na Kosevu- ko zna. Mozda ih je Izetino iskustvo ponukalo na to..

Ma kako god uostalom.. Da mi je samo da se rijesim ovoga svega vise i put pod noge.. A tako, vjerujem, misle i svi ostali koji su trenutno u procesu.

P0zZ.

POZDRAV,

Ja sam medicinski pregled radila 25.5.2010 godine i RTG pluca sam radila na BIVSOJ VOJNOJ BOLNICI,uradila snimak u 9 sati ujutro ,a ocitavanje bilo skoro pa u 3 sata poslijepodne.Test krvi se radi na Kosevu i da sve je ukljuceno bas kao i prije(hiv..takodje).a bilo bi dobro da su nesto promijenili i da se to sve odradi na jednom mjestu.Ja vas potpuno razumijem da ste nervozni u vezi medicinskog pregleda,ali bice to dobro....

A KADA TI JE INTERVJU....

Link to comment
Share on other sites

@Coleen

Razumijemo se mi dobro ;)

Nemam ni ja namjeru kad odem na ljekarski reći njemu 'hej buraz nemoj mi to naplaćivati, znaš to se ne radi'.

Ne treba mi u zadnjim koracima pred vizu da mi on nešto nasamari, ionako svaki list papira vadimo i plaćamo.

Ono što meni ide na živce je neuređenost države, i naše shvatanje 'zdravo za gotovo' i regularno davanje mita od doktora, policije do profesora na fakultetu. Valjalo bi promijeniti taj mentalitet, ali teško će to ići.

Ionako 50KM gore-dole mi ne vrijedi da gubim živce sa tim hibiskusima.

Ništa dok ova birokratija stara iz Titinog doba ne ode, i dok ne dođu mlađi, bolji i jači i preokrenu ovo sve, a da je sve regularno ne bi mi sad ni ganjali ove vize ;)

Link to comment
Share on other sites

POZDRAV,

Ja sam medicinski pregled radila 25.5.2010 godine i RTG pluca sam radila na BIVSOJ VOJNOJ BOLNICI,uradila snimak u 9 sati ujutro ,a ocitavanje bilo skoro pa u 3 sata poslijepodne.Test krvi se radi na Kosevu i da sve je ukljuceno bas kao i prije(hiv..takodje).a bilo bi dobro da su nesto promijenili i da se to sve odradi na jednom mjestu.Ja vas potpuno razumijem da ste nervozni u vezi medicinskog pregleda,ali bice to dobro....

A KADA TI JE INTERVJU....

Ma pretpostavljala sma ja da je to tako i da oni rade po starom, mamu li im! Eto ne mogu da ne psujem, nemojte me molim vas kritikovati za to. Al' ovo je stvarno nista drugo do bezobrazluk i drskost! Svi oni misle za sebe da su mali bogovi i da imaju ekskluzivna prava upravljati tvojim zivotom, cine da se osjecas ko j***** robot. Stvarno sam sita toga. A necu ja doktoru nista govoriti, nego lijepo ako Bog da kada mi zalijepe vizu u pasos onda cu onima iz ambasade reci sta doktori rade, a po vizu cu otici sa isprintanom stranicom koju je Lollita ovdje postala!

Zazivotcijeli: Znas kad ce se ovo stanje promjeniti? Nikad.. Valjalo bi da mladi imaju vise svijesti, svojih udruzenja, vise volje da rade na ispravljanju svega, ali nema toga.. Vecina ljudi ovdje ti sad ceka samo bezvizni rezim. Tvrdim da kad bi nam bio odobren krajem oktobra 2010, kao sto govore, do kraja 2011 ovdje bi ti ostali samo penzioneri, osudjenici, politicari, a od ostale populacije u vrh glave 10% naroda. Ali dobro, to je sad sasvim druga tema..

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

Raja..

Hocete mi molim vas reci kako odgovoriti na ono pitanje: HAVE YOU EVER BEEN IN AN ARMED CONFLICT, EITHER AS PARTICIPANT OR VICTIM? Sta ste vi pisali?

I koliko dugo se otprilike ceka od medicinskog pregleda do intervjua? Mislim, kada nazoves ambasadu da zakazes taj intervju odnosno da ti ga zakazu- koliko je dana izmedju otprilike? 10 dana, dvije sedmice, tri sedmice?

Tnx..

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

Raja..

Hocete mi molim vas reci kako odgovoriti na ono pitanje: HAVE YOU EVER BEEN IN AN ARMED CONFLICT, EITHER AS PARTICIPANT OR VICTIM? Sta ste vi pisali?

I koliko dugo se otprilike ceka od medicinskog pregleda do intervjua? Mislim, kada nazoves ambasadu da zakazes taj intervju odnosno da ti ga zakazu- koliko je dana izmedju otprilike? 10 dana, dvije sedmice, tri sedmice?

Tnx..

na to pitanje sam ja odgovorio, JESAM, ŽRTVA! al' to je za turističku prošle godine u ovo vrijeme.

iako sam bio dijete, smatram se žrtvom!

a pretpostavljam kad nazoveš (barem je meni tako za turističku) meni je termin odmah za 2-3 dana mogao, međutim ja sam odgodio za nekih 10tak dana zbog faxa, stvarno su fleksibilni, brzi i ekspeditivni.

nadam se da j eisto i za ovu vizu ;)

Link to comment
Share on other sites

Ponesite novi I-693 formular ako vidite da je stari datum od oktobra prosle godine fino dadnete doktoru. Prije toga mozete poslati email konzularnom i pitati da li su doktori upoznati sa novim procedurama vezano za HIV i HPV.

Moja doktorica (u Zagrebu) je imala te formulare isprintane i onda je sve ispisivala pisacom masinom...

Odgovor na pitanje za rat, ako si bila u BiH 92-95 onda je naravno yes, i stavis zrtva, sumnjam da si bila ucesnik kao vojnik.

Edited by milimelo

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Ponesite novi I-693 formular ako vidite da je stari datum od oktobra prosle godine fino dadnete doktoru. Prije toga mozete poslati email konzularnom i pitati da li su doktori upoznati sa novim procedurama vezano za HIV i HPV.

Moja doktorica (u Zagrebu) je imala te formulare isprintane i onda je sve ispisivala pisacom masinom...

Ovaj tvoj post me je ponukao na par akcija, zbog kojih bi mogla i da zazalim kasnije, ali Boze moj.. Morala sam nesto da uradim, a da li ce se to isplatiti- vidjecemo.

Pripremila sam onaj link na kojem su nova pravila vezana za ljekarski pregled za printanje, takodjer i novu formu I-693. To cu danas da isprintam i ponesem sutra sa sobom na ljekarski, a takodjer cu novu formu I-693 ponijeti i na USB-u, u slucaju da doktor ipak pristane da to tako uradi (u sto opet cisto sumnjam) pa mu bude trebao obrazac za elektronsko popunjavanje.

Osim toga, sinoc sam proslijedila mail ambasadi na consularsevicesba@state.gov. Pitala sam ih da li su doktori upoznati sa novim pravilima, zalijepila sam link u mail i rekla im isto kako ljudi koji u zadnje vrijeme idu na preglede (nisam nikog imenovala naravno) rade sve to po starom i da ako doktori koriste taj stari obrazac da bi to mogao biti problem kasnije kada dodjemo u fazu da predajemo dokumente za AOS kod USCIS-a, te da postoji mogucnost da ti dokumenti budu odbijeni i da se taj medicinski bude morao raditi opet tamo u USA. Nisam bila drska, samo sam napisala da sam upoznata sa tim novim pravilima i pitala ih da li su i doktori upoznati sa tim. Morala sam se i potpisati u tome svemu, nije mi palo na pamet da napravim neki drugi mail pa da posaljem sa toga i da tako prikrijem identitet.

Ljudi moji- sad me je strah da mi se sve to ne odbije od glavu, majkemi moje.. Mogu mi reci- ko si bona ti da nas ucis nasem poslu, sad neces ni dobit vizu, mogu mi nastimati da imam tamo nekakvu bolescuru ili nesto slicno pa da nikad ne dobijem vizu, uzasan me strah fata zbog svega, bolje da sam sutila i kad se sve to zavrsi (tj. kada dobijem vizu u pasos) tek onda ukazala ljudima u ambasadi na tu gresku.

Sve je to meni smijesno u jednu ruku. To novo pravilo u vezi medicinskog je na snazi vec pola gode i stvarno mi je tesko vjerovati da je nasa ambasada sve to ignorisala i da rade stvari po starom i cijelih 6 mjeseci kasnije! Po meni je to jako, jako neodgovorno. Ali ipak u drugu ruku sve je to i razumljivo uzimajuci u obzir da je 90% zaposlenika u ambasadi bosanskohercegovackog porijekla, a ovdje kod nas ljudi rade stvari samo da im ispadnu iz ruke i jako su rijetki oni koji se trude biti odgovorni, precizni i detaljni.

Utjesite me.. Ja necu sad imat mira sve dok ne dobijem rezultate i dok mi ne kazu da je sve u redu. A bogami ako budu pravili meni neki problem oko ovoga.. Ne znam.. Bas me strah eto..

Pozz svima.

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

na ovom forumu sam vec par dana. I ja sam u procesu dobivanja vjerenickog statusa (fiance visa).

Procitala sam dosta toga korisnog ovdje, neke stvari su me ohrabrile, neke opet obeshrabrile...

U procesu sam ganjanja kojekakvih dokumenata na razlicitim relacijama, zbog mjesta prebivalista, mjesta rodjenja i mjesta boravka...It's more than complicated ali sta se moze, tako je kako je.

Uglavnom, vjerujem da ce ako Bog da biti dobro, sto i vama svima, koji ste 'u istom sosu' kao i ja zelim.

Imam pitanje - Da li je neko od vas imao iskustva sa predavanjem dokumenata sa cirilicnom verzijom pisma?! Kakva su vasa iskustva? Da li su ih kao takve prihvatali, ili ste mroali raditi prevod na latinicu?!

S obzirom na jezike tri konstutivna naroda u BiH znate i sami da je upotreba cirilicnog pisma opce prihvacena od strane institucija u RS.

Kod mene ce ljekarski pregled tek doci na red, nakon sto 'izganjam sve ove silne papircine' sto ce sigurno potrajati jos minimalno mjesec dana, ali bih voljela da razmjenite iskustva i sa tim novim i starim pristupom...

Svako dobro, pa se citamo. Puno pozdrava.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj tvoj post me je ponukao na par akcija, zbog kojih bi mogla i da zazalim kasnije, ali Boze moj.. Morala sam nesto da uradim, a da li ce se to isplatiti- vidjecemo.

Pripremila sam onaj link na kojem su nova pravila vezana za ljekarski pregled za printanje, takodjer i novu formu I-693. To cu danas da isprintam i ponesem sutra sa sobom na ljekarski, a takodjer cu novu formu I-693 ponijeti i na USB-u, u slucaju da doktor ipak pristane da to tako uradi (u sto opet cisto sumnjam) pa mu bude trebao obrazac za elektronsko popunjavanje.

Osim toga, sinoc sam proslijedila mail ambasadi na consularsevicesba@state.gov. Pitala sam ih da li su doktori upoznati sa novim pravilima, zalijepila sam link u mail i rekla im isto kako ljudi koji u zadnje vrijeme idu na preglede (nisam nikog imenovala naravno) rade sve to po starom i da ako doktori koriste taj stari obrazac da bi to mogao biti problem kasnije kada dodjemo u fazu da predajemo dokumente za AOS kod USCIS-a, te da postoji mogucnost da ti dokumenti budu odbijeni i da se taj medicinski bude morao raditi opet tamo u USA. Nisam bila drska, samo sam napisala da sam upoznata sa tim novim pravilima i pitala ih da li su i doktori upoznati sa tim. Morala sam se i potpisati u tome svemu, nije mi palo na pamet da napravim neki drugi mail pa da posaljem sa toga i da tako prikrijem identitet.

Ljudi moji- sad me je strah da mi se sve to ne odbije od glavu, majkemi moje.. Mogu mi reci- ko si bona ti da nas ucis nasem poslu, sad neces ni dobit vizu, mogu mi nastimati da imam tamo nekakvu bolescuru ili nesto slicno pa da nikad ne dobijem vizu, uzasan me strah fata zbog svega, bolje da sam sutila i kad se sve to zavrsi (tj. kada dobijem vizu u pasos) tek onda ukazala ljudima u ambasadi na tu gresku.

Sve je to meni smijesno u jednu ruku. To novo pravilo u vezi medicinskog je na snazi vec pola gode i stvarno mi je tesko vjerovati da je nasa ambasada sve to ignorisala i da rade stvari po starom i cijelih 6 mjeseci kasnije! Po meni je to jako, jako neodgovorno. Ali ipak u drugu ruku sve je to i razumljivo uzimajuci u obzir da je 90% zaposlenika u ambasadi bosanskohercegovackog porijekla, a ovdje kod nas ljudi rade stvari samo da im ispadnu iz ruke i jako su rijetki oni koji se trude biti odgovorni, precizni i detaljni.

Utjesite me.. Ja necu sad imat mira sve dok ne dobijem rezultate i dok mi ne kazu da je sve u redu. A bogami ako budu pravili meni neki problem oko ovoga.. Ne znam.. Bas me strah eto..

Pozz svima.

Ja ne vidim problem ali sam i ja kao i ti - preduzimam akciju i ne cekam da to neko drugi uradi za mene. Nema te sta biti strah, ne radis nista protivzakonito vec samo pratis najnovija pravila i procedure sa kojima bi ambasada a i oba doktora koja su ovlastena da rade imigrantske preglede vec trebali biti upoznati.

Javi kako prodje, treba bi brzo dobiti mail nazad od konzularnog. Ako ne bude nista od odgovora, posalji konzulu email - sve njihove adrese idu prezime prvo ime srednji inicijal sve zajedno @state.gov - evo sam ga nasla Daniel H. Gershator - consul.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Svi koji rade medicinske preglede: nadam se da znate da se od decembra 2009 vise NE RADI test na HIV i ne traze HPV Vakcina(e) za djevojke do 26 godina. Nemojte dopustiti da vam bilo ko pokusa reci da je to pod moranjem jer su se pravila promijenila.

I obavezno kopiju vakcina za sebe uzeti. Ambasada vam moze napraviti kopiju cjelokupne medicinske papirologije.

Hej!

A zato sam ja malo zbunjena danas. Zvala sam da zakazem lekarski ( doduse ja sam u Bg-u) i rekli su mi da se vadi krv na sifilis... i sad bas pricam sa sestrom svojom od kud to???!!! Aj hepatitis,Hiv razumem.

Svasta!

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...