Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Pozdrav,

ja sam nov i malo neiskusan u ovom svemu a ovaj topic je dosta pomogao, imam jedno pitanje ako neko moze da pomogne bio bi zahvalan, naime:

Dobio sam pismo od ambasade koje papire sve trebam skupit i forumale koje trebam ispuniti, sve formulare sam ispunio i izprintao, sve dokumente sam prikupio i dogovorio sam ljekarski pregled sad za ovu srijedu, sada bi volio znati, ukoliko nazovem ambasadu da ugovorim termin za intervju koliko vremenski traje da oni ugovore, tj. kolika je vremenska razlika od poziva do dana kada se treba doci na intervju, odprilike ako mi neko moze reci? jer malo mi je podaleko sarajevo pa nebi volio da idem 2 puta u par dana, ovako kad bi mogao uskladit ovaj ljekarski u srijedu i recimo kroz par dana intervju bilo bi odlicno!

Pozdrav i hvala,

mire

Isti odgovor kao i za prethodno pitanje - nazvati ambasadu u utorak (ponedjeljak je neradni dan, Memorial day) i pitati. Moze i emailom.

IVConsularSarajevo@state.gov

Tel: 033 445-700

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

samo što napisa ovo kad ono

Post-Decision Activity

On June 3, 2010, we mailed you a notice that we have approved this I129F PETITION FOR FIANCE(E). :bonk:

Bas fino eto prijatno iznenadjenje, SRETNO .

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima...

Mene bas dugo nije bilo ovdje, mada se od zadnjeg javljanja BUKVALNO nista nije promijenilo. I dalje blejim u kuci po cijeli dan, nabacujem salo i ziva se smaram.

Moja I-485 se nije pomakla od januara i ne znam vise ni sta da mislim, ni sta da radim. Vodjena nekim optimisticnim datumima ovdje, nisam predava posebno za EAD i Ap, nego sve zajedno, jer kad sam poslala, vidjela sam da su neki od vas cekali mjesec-dva na green card. Kontala sam da cu biri bar priblizne srece... Evo, jun uveliko, i bukvalno nikakvih vijesti nakon biometrics.

Sve to mozda ne bi ni bilo toliko lose, da ovaj slavni Merilend nema neke izuzetno glupe zakone i regulative, zbog kojih ne mogu da otvorim racun u banci, niti mogu da dobijem njihovu vozacku dozvolu. NOA2 nije dovoljna za bilo kakav dokument (state ID, vozacka dozvola), za svaki dokument traze radnu dozvolu ili zeleni karton. Tri puta smo isli u MVA, isli u CBS na aerodrom, ali nije upalilo. U medjuvremenu sam i auto dobila koje zalosno cuci na parkingu, i ja ga tugaljivo gledam svaki put kad izbacujem smece. :crying: Ponekad ga malkice provozam, ali imamo cika policajce u komsiluku, pa necu da se igram... cujem da nisu ni slicni nasim policajcima :lol: .

Eto, da sumiram... za sve vas koji cete uskoro poslati papire za AOS, nemojte ni razmisljati da ne posaljete EAD i AP sa svim onim papircinama. Za sve vas koji ste u procesu i kontate kako dugo traje, utjesite se kad vidite moj slucaj...skoro pola godine otkako smo predali, na sajtu USCIS-a i dalje stoji "Initial rewiev". :crying:

Srecno svima i veliki pozdrav! :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima...

Mene bas dugo nije bilo ovdje, mada se od zadnjeg javljanja BUKVALNO nista nije promijenilo. I dalje blejim u kuci po cijeli dan, nabacujem salo i ziva se smaram.

Moja I-485 se nije pomakla od januara i ne znam vise ni sta da mislim, ni sta da radim. Vodjena nekim optimisticnim datumima ovdje, nisam predava posebno za EAD i Ap, nego sve zajedno, jer kad sam poslala, vidjela sam da su neki od vas cekali mjesec-dva na green card. Kontala sam da cu biri bar priblizne srece... Evo, jun uveliko, i bukvalno nikakvih vijesti nakon biometrics.

Sve to mozda ne bi ni bilo toliko lose, da ovaj slavni Merilend nema neke izuzetno glupe zakone i regulative, zbog kojih ne mogu da otvorim racun u banci, niti mogu da dobijem njihovu vozacku dozvolu. NOA2 nije dovoljna za bilo kakav dokument (state ID, vozacka dozvola), za svaki dokument traze radnu dozvolu ili zeleni karton. Tri puta smo isli u MVA, isli u CBS na aerodrom, ali nije upalilo. U medjuvremenu sam i auto dobila koje zalosno cuci na parkingu, i ja ga tugaljivo gledam svaki put kad izbacujem smece. crying.gif Ponekad ga malkice provozam, ali imamo cika policajce u komsiluku, pa necu da se igram... cujem da nisu ni slicni nasim policajcima laughing.gif .

Eto, da sumiram... za sve vas koji cete uskoro poslati papire za AOS, nemojte ni razmisljati da ne posaljete EAD i AP sa svim onim papircinama. Za sve vas koji ste u procesu i kontate kako dugo traje, utjesite se kad vidite moj slucaj...skoro pola godine otkako smo predali, na sajtu USCIS-a i dalje stoji "Initial rewiev". crying.gif

Srecno svima i veliki pozdrav! smile.gif

B&D, ako ne bude pomaka ni za mjesec, tj cim napunis 6 mjeseci cekanja, vrijeme da ukljucis kongresmena. Ni sad ti nije kasno poslati za EAD i AP jer imas NOA1 da si poslala I-485 - samo kopiras NOA1 i posaljes - ne placas nista jer ti je AOS i dalje u procesu.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

trebala si dići međunarodnu vozačku kako sam ja drajvo normalo po FL.

innocent.gif

joj ovih procesa gori su od haaga!

Moze voziti i sa BiH vozackom ali ako je zaustave problem je jer joj je viza istekla - najbolje da ima kopiju NOA1 i bio notice za svaki slucaj u autu. Mene u 3 godine koliko sam ovdje nikada policija nije zaustavila.

A ovo "joj ovih procesa gori su od haaga!" moze reci samo osoba koja ne poznaje u detalje imigracioni sistem whistling.gif

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav vam svima..

Tu sam vec dva mjeseca, procitala sam cijeli ovaj forum i mogu reci svaka vam cast svima sto ste objavili toliko informacija koje svakom novom mogu vrlo dobro doci. :thumbs:

To sto se tice te vozacke.. Najbolje svima koji ce putovati u SAD izvaditi u Bosni jos tu medjunarodnu vozacku dozvolu. Ona kosta 30 KM i moze se nabaviti u BIHAMK centru. Bude gotova za najdalje 2 dana. Vrijedi 2 godine nakon izdavanja osim ako originalna vozacka dozvola (Bosanska) ne istice prije toga, u kojem slucaju vrijedi do isteka originalne vozacke dozvole. Ja sam to vec jednom radila, kada sam isla u USA kao AuPair, i vozila sam s tim bez problema. Po drugim forumima sam citala da se vecina Americkih policajaca ne razumje u ove procese koje mi prolazimo, tako da se lako moze desiti da blenu u tebe k'o u tele kad im das te silne papire uz pasos ako te zaustave. Onda njima treba vremena da to sve provjere kod DHS-a pa tako se lako moze desiti da te i privedu dok tvoje legalno kretanje po USA ne bude potvrdjeno.

Tako svima onima koji treba da putuju uskoro u USA savjetujem medjunarodnu vozacku dozvolu.

Ono sto mene zanima je mozes li raditi bilo sta dok ti ne dodje EAD ili je svako od nas bukvalno primoran da sjedi u kuci i broji zjale..? Ima li neko odgovor na to? I isto da li neko zna koliko vremena je potrebno za nostrifikaciju diplome?

K-1 VISA JOURNEY 2010:

March 24th: I-129F filed

March 26th: NOA1 date

May 24th: NOA2 date

May 25th- Jun 3rd: Case @ NVC

Jun 7th: Embassy received

Jun 15th: Embassy sent pkt 3

Jun 17th: Pkt 3 received :)

Jun 22nd: Medical @ 7 a.m. (Kosevo)/ Jun 23rd: Passed

Jun 29th: Interview @ 13:30: Approved/ Jun 30th: Visa in hand

AOS JOURNEY 2010/2011:

October 25th: AOS, EAD and AP filed

November 1st: AOS, EAD and AP NOA1 date

November 18th: AOS and EAD biometrics appointment

January 6th: AOS case transferred to CSC

January 15th: AP document received (YAY! One step closer to GC!)

January 18th: EAD card received :)))))

February 17th: GC card production ordered

February 24th: GC arrived in mail :) What a relief..

event.png

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...