Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Po svim izvjestajima nije rutinski inace bi vec bila kakva zvanicna obavijest.

Dobila sam datum intervjua - 17 juni! Sumnjam da ce biti same-day oath iako cu vec imati 3 pune godine napunjene tada, takav je Chicago. Cekam da dobijem pismo da znam tacan sat jer mi je vojna USCIS linija samo rekla datum i da danas zavrsavaju moju obavijest o intervjuu!

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Cao svima!

Imam par pitanja u vezi ovog I-131 travel document form. Da li je potrebno poslati extra 2 slike za I-131 travel document form, ako vec saljemo dvije slike sa I-485 form, a saljemo obe forme zajedno? Da li taj travel dokument vazi od dana kad ga posalju ili od dana, kad je napisan datum putovanja, posto smo mi stavili da bi muz mozda putovao tek u decembru ove godine? Da li je bolje staviti raniji datum iako ne misli tad putovati? Je li to samo rutinski ili bas moramo navesti priblizno vrijeme putovanja?

Hvala unaprijed.

P.S.

Milimelo,

nikad nemas oat isti dan kad ides interviju za drzavljanstvo. Meni je zakletva bila tek mjesec dana poslije. Ovdje cekaju dok se "skupi" dosta onih koji su polozili drzavljanstvo, pa onda ceremoniju obave u velikim salama, za sviju zajedno. Ovdje zna biti u jednom danu, po 3-4 ceremonije, od po par stotina ljudi u jednoj "turi". Good luck na razgovoru :)

Link to comment
Share on other sites

Opet ja :dance:

Pitanja nikad dosta. Upravo smo zavrsili listu svih papira koje treba priloziti uz I-485 i tamo gdje pise, "Attach a copy of the fiance visa petition approval notice, a copy of your marriage certificate, and YOUR FORM I-94, Arrival/Departure Document. Malo me zbunjuje ovo, da nisu napisali "and COPY of your I-94," kao sto su naglasili kopije za druga dva dokumenta. Je li ovo znaci da se mora poslati originalni I-94 sa I-485?

Nadam se da cemo uskoro dobiti odgovor, posto namjeravamo poslati paket za AOS sutra, tj. za neke vec danas (petak).

Hvala unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

Cao svima!

Imam par pitanja u vezi ovog I-131 travel document form. Da li je potrebno poslati extra 2 slike za I-131 travel document form, ako vec saljemo dvije slike sa I-485 form, a saljemo obe forme zajedno? Da li taj travel dokument vazi od dana kad ga posalju ili od dana, kad je napisan datum putovanja, posto smo mi stavili da bi muz mozda putovao tek u decembru ove godine? Da li je bolje staviti raniji datum iako ne misli tad putovati? Je li to samo rutinski ili bas moramo navesti priblizno vrijeme putovanja?

Hvala unaprijed.

P.S.

Milimelo,

nikad nemas oat isti dan kad ides interviju za drzavljanstvo. Meni je zakletva bila tek mjesec dana poslije. Ovdje cekaju dok se "skupi" dosta onih koji su polozili drzavljanstvo, pa onda ceremoniju obave u velikim salama, za sviju zajedno. Ovdje zna biti u jednom danu, po 3-4 ceremonije, od po par stotina ljudi u jednoj "turi". Good luck na razgovoru :)

trebaju ti dvije fotografije za tu formu..

a za I-94 OBAVEZNO KOPIJA sa obje strane.. ogrinal niposto!

ne znam za taj datum za formu za putovanje.. ja je nisam slala, jer mi ne treba.. necu putovati jos nigdje.. a ti ces svakako dobiti zeleni karton prije decembra.. tako da ako nemas namjeru putovati negdje prije toga, mislim da ti i ne treba.. ali ti posalji sa dvije fotografije velcine za pasos!

sretno!

p.s. trebala bi i cover letter poslati.. nije obavezno ali mislim da je bolje (da se oni lakse snadju)

Edited by Musho

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

trebaju ti dvije fotografije za tu formu..

a za I-94 OBAVEZNO KOPIJA sa obje strane.. ogrinal niposto!

ne znam za taj datum za formu za putovanje.. ja je nisam slala, jer mi ne treba.. necu putovati jos nigdje.. a ti ces svakako dobiti zeleni karton prije decembra.. tako da ako nemas namjeru putovati negdje prije toga, mislim da ti i ne treba.. ali ti posalji sa dvije fotografije velcine za pasos!

sretno!

p.s. trebala bi i cover letter poslati.. nije obavezno ali mislim da je bolje (da se oni lakse snadju)

Hvala Musho :)

Tako sam i predpostavljala, da trebaju posebno dvije slike za tu formu. Znaci, I-94 treba i kopija druge strane? Ja bila sve pripremila da danas posaljem, ali moracu onda odgoditi za sutra, jer sam sad na poslu, a I-94 kod kuce, a ja samo napravila kopiju prve strane :( Ma, i ja nesto kontam, do decembra bi svakako trebao dobiti green card, ali ovo je vise za "ne daj Boze," da ima neki travel document pri ruci. Nista, vidjecemo hoce li iko vise ista napisati u toku dana u vezi ovih datuma, pa cemo skontati sta i kako. Za cover letter, ja sam to vec pripremila. Tako sam poslala i kad sam slala I-129F, jer su oni malo neorganizovani, a i smotani po tom pitanju, pa sam im sve lijepo izlistala i skratila muke, hehe. Jesi li ti vec dobila green card i jesu li te pitali extra dokumentaciju za AOS, odkako si poslala? Sto se tice one forme I-693, procitala sam u instrukcijama za I-485, ako si dosao na fiance, K-1 vizu, onda ne treba ponovo medical exam, samo potvrda o vakcinama. Kaze ovako, "If you are a K-1 fiance...who had a medical examination within the past year as required for the nonimigrant fiance visa, YOU ONLY NEED TO SUBMIT A VACCINATION SUPPLEMENT, NOT THE ENTIRE MEDICAL REPORT. You may include the vaccination suppliment with your form I-485."Ja sam tu potvrdu, koju je muz donio iz Sarajeva, sa Euro Farm poliklinike, odnijela kod certified person da prevede, ona je "udarila" "muhur" i samo cu to poslati, pa sta Bog da. Sad nesto kontam, je li misle da odem kod civilian surgeon, da on ispuni samo onaj dio u I-693, samo za vakcine ili pod supplement misle onu potvrdu sa poliklinike. Nigdje ne spominje u K-1 ovu I-693 formu, pa zato kontam da i ne treba.Ovo mrzim, kad su neodredjeni, pa te na zive muke stave, dok pronadjes sta je ustvari to sto traze, uh. :bonk: U svakom slucaju, hvala ti na brzom odgovoru.

Sve najbolje :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala Musho :)

Tako sam i predpostavljala, da trebaju posebno dvije slike za tu formu. Znaci, I-94 treba i kopija druge strane? Ja bila sve pripremila da danas posaljem, ali moracu onda odgoditi za sutra, jer sam sad na poslu, a I-94 kod kuce, a ja samo napravila kopiju prve strane :( Ma, i ja nesto kontam, do decembra bi svakako trebao dobiti green card, ali ovo je vise za "ne daj Boze," da ima neki travel document pri ruci. Nista, vidjecemo hoce li iko vise ista napisati u toku dana u vezi ovih datuma, pa cemo skontati sta i kako. Za cover letter, ja sam to vec pripremila. Tako sam poslala i kad sam slala I-129F, jer su oni malo neorganizovani, a i smotani po tom pitanju, pa sam im sve lijepo izlistala i skratila muke, hehe. Jesi li ti vec dobila green card i jesu li te pitali extra dokumentaciju za AOS, odkako si poslala? Sto se tice one forme I-693, procitala sam u instrukcijama za I-485, ako si dosao na fiance, K-1 vizu, onda ne treba ponovo medical exam, samo potvrda o vakcinama. Kaze ovako, "If you are a K-1 fiance...who had a medical examination within the past year as required for the nonimigrant fiance visa, YOU ONLY NEED TO SUBMIT A VACCINATION SUPPLEMENT, NOT THE ENTIRE MEDICAL REPORT. You may include the vaccination suppliment with your form I-485."Ja sam tu potvrdu, koju je muz donio iz Sarajeva, sa Euro Farm poliklinike, odnijela kod certified person da prevede, ona je "udarila" "muhur" i samo cu to poslati, pa sta Bog da. Sad nesto kontam, je li misle da odem kod civilian surgeon, da on ispuni samo onaj dio u I-693, samo za vakcine ili pod supplement misle onu potvrdu sa poliklinike. Nigdje ne spominje u K-1 ovu I-693 formu, pa zato kontam da i ne treba.Ovo mrzim, kad su neodredjeni, pa te na zive muke stave, dok pronadjes sta je ustvari to sto traze, uh. :bonk: U svakom slucaju, hvala ti na brzom odgovoru.

Sve najbolje :)

Nema na cemu.. znam kako je :)

Ako ces iskreno moj savjet, onako kako sam ja uradila za taj medicinski pregled..

ja sam uradila sljedece:

- ja sam imala kopiju cijelog medicinskog pregleda iz sarajeva.. ali ga nisam htjeal slati, za svaki slucaj.. jer su oni malo cudni, pa rekoh da me ne peglaju, da kazu ne moze kopija i sl.. pa da mi posalju RFE da radim cijeli medicinski pregled ponovo)

- posto sam imala kopiju tih vakcina.. ti eto imas prevedene vakcine.. ja sam vidjela koji mi je najjeftiniji CS.. i otisla kod njega, on mi sve te vakcine prepisao u I-693 (valjda tako se zove forma za medicinski pregled.. vise mi se mijesaju nazivi tih formi :).. ja sam ispunila prvi dio.. a on je ispunio dio za vakcine.. i dio gdje pise koji je on civil surgeon.. adresa bla bla.. i oni su meni dali kopiju toga, i zapakovali orginal u kovertu i stavili pecate na nju da je ne smijem otvoriti..

moras takodjer paziti ako se odlucis na ovu soluciju (jer meni je to bilo sigurnije nego da saljem kopije vakcina.. jer ti moras poslati tu formu I-693 inace ces dobiti RFE).. ako budes zvala civil surgeone.. mnogi ce ti reci da moras uraditi cijeli medicinski pregled.. sto naravno nije tacno, nego su oni ili neupuceni, ili hoce da ti uzmu sto vise para ;)

- kada sam imala tu kovertu zapecacenu u kojoj je bila ispunjena forma I-693.. ja sam nju prikacila :) na list papira od instrukcija gdje pise upravo to sto si ti meni kopirala na engleskom.. i to highlightovala.. jer su oni malo nekada neuki u uscis-u pa ni sami ne znaju svoja pravila.. tako da ce to procitati gdje tacno pise da tebi ne treba cijeli medicinski pregled..

- takodjer nemoj zaboraviti da uzmes nove verzije sljedecih formi:

UPDATED FORMS

For those that have missed the update on the home page about the update to I-485, I also found the following have been updated:

- I-485 (AOS). The USCIS website says previous editions not accepted. The new form was revised 3rd Dec 2009 Beginning February 25, 2010 most applicants must submit Form I-485 to a USCIS Lockbox facility, depending on the eligibility category under which they are filing, as provided in the form instructions.

- I-693 (Medical). See the special instructions here: http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD that explain what editions are or are not accepted. Form revised 25 Feb 2010

- I-765 (EAD). Previous edition accepted. Revised 12 Feb 2010.

.. ako se ne odlucis za CS kao ja.. onda svakkao moras ispuniti formu I-6963 barem daj dio o tebi.. jer ta forma se MORA poslati sa formom I-485.. ali se bojim da ne dobijes RFE ako ti CS ne unese vakcine i da svoj potpis.. ne bih da te prepadam.. nekome je upalilo to da ispuni samo prvi dio i posalje kopiju vakcina. .a nekome nije.. to je vise kakve si srece..

ja jos uvijek nisam dobila radnu vizu niti zeleni karton.. tek imam biometrics 18 maja aBd :)

saljem ti i svoj cover letter.. da vidis sta sam ja slala.. mozda ti bude od pomoci. .sretno! i nemoj danas slati.. polako sve pregledaj.. ne zuri ti se nigdje.. imate 90 dana!

Cover Letter

vase imei prezime, adresa stanovanja, grad, drzava..

United States Department of Homeland Security

U.S. Citizenship and Immigration Services

USCIS

P.O. Box 805887

Chicago, IL 60680-4120

April 07, 2010

Re: Immediate Relative (Spouse) Family Based Adjustment of Status Application (K-1 Visa holder) ime i prezime njegovo jer je to za njega ne za tebe right?, A# broj

Dear Sir or Madam,

Enclosed please find my Form I-485, Application to Adjust Status; Form I-765, Application For Employment Authorization; and supporting documents.

Contents include:

- Form G-1145, E – Notification of Application/Petition Acceptance

- I-485 Application with a Certified Check in the amount of $ 1,010.00 (Biometrics fee included)

* Copy of I-797, Notice Of Action (Approval Notice)

* Certified copy of Marriage Certificate

* Copy of my (International) birth certificate – please see highlighted portions on back for English translation

* 2 Passport size pictures with my name and A # at the back

* Copy of my Passport (biographical Page) and Copy of K1 Visa with entry stamp

* Copy of Form I-94 (front and back)

* Form G-325A, Biographic information

* Form I-693 in the sealed envelope (Part 1, Information about me, Part 2, the vaccination chart, and Part 5, the Civil Surgeon’s Certificate)

- I-864 Affidavit of Support with supporting documents

* Federal Income for Tax Return for most recent years (2009, 2008, 2007), including W2’s for the same years

* Letter from the employer confirming employment and salary

* Five of the most recent pay stubs

- Form I-765, Application for Employment Authorization

* 2 Passport size pictures with my name and A # on the back

* Copy of my passport (biographical page) and copy of K1 Visa with entry stamp

* Copy of Form I-94 (front and back)

Copies of documents submitted are exact photocopies of unaltered documents and I understand that I may be required to submit original documents to an Immigration or Consular officer at a later date.

Signed,

njegovo ime i prezime tvoje

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Hvala Musho, jos jednom.

Izgleda da cu morati ispuniti I-693. Nista, potrazicu local CS i ponijeti ovu vec prevedenu kopiju i nek samo on ispuni za vakcine. Onda nema nista od slanja danas :(

Znaci, za work authorization form isto trebaju 2 slike? Ja nisam ni pogledala instrukcije za to, hm.

Hvala i za cover letter. Sad cu opet morati sve ovo protabiriti i da vidim sta mi fali...Jah, papira, majko draga, dva drveta sequoya-e unisti dok sve ovo zavrsis, hahaha.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Musho, jos jednom.

Izgleda da cu morati ispuniti I-693. Nista, potrazicu local CS i ponijeti ovu vec prevedenu kopiju i nek samo on ispuni za vakcine. Onda nema nista od slanja danas :(

Znaci, za work authorization form isto trebaju 2 slike? Ja nisam ni pogledala instrukcije za to, hm.

Hvala i za cover letter. Sad cu opet morati sve ovo protabiriti i da vidim sta mi fali...Jah, papira, majko draga, dva drveta sequoya-e unisti dok sve ovo zavrsis, hahaha.

ahhaha.. bas tako.. a jos plus kada nesto pogrijesis, pa ponovo printaj :)

sretno! ako imas jos neko pitanje.. ako budem znal aodgovoricu :)

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

trenutno popunjavam onaj G325A za k-1 vizu ....i dosla sam do pitanja ono Applicants employment in the last 5 years...moj vjerenik je radio ono samo privatno za kes u Bosni i nije bio prijavljen nigdje tako da nisam znala sta da stavim za to pitanje??? ...isto za potpis..on se inace tamo kod nas potpisuje cirilicom i na licnoj i na pasosu ...sad ne znam hoce li sta smetat ako se bude latinicom potpisao.ili da nastavi cirilicom..:D zvuci glupo pitanje ali ne znam mogu nekad tako sitnice neke da gledaju :/ bzvz da vracaju papire

Link to comment
Share on other sites

trenutno popunjavam onaj G325A za k-1 vizu ....i dosla sam do pitanja ono Applicants employment in the last 5 years...moj vjerenik je radio ono samo privatno za kes u Bosni i nije bio prijavljen nigdje tako da nisam znala sta da stavim za to pitanje??? ...isto za potpis..on se inace tamo kod nas potpisuje cirilicom i na licnoj i na pasosu ...sad ne znam hoce li sta smetat ako se bude latinicom potpisao.ili da nastavi cirilicom..:D zvuci glupo pitanje ali ne znam mogu nekad tako sitnice neke da gledaju :/ bzvz da vracaju papire

joj mene.. dezurna na forumu hahahhaha :D samo pitajte :D

pa ne znam.. ja bih stavila unepmloyed.. ja sam tako stavljala za sebe.. jer sam radila neke stvari, ali nisam bila prijavljena..

a sto se tice latinice i cirilice.. mislim da bi trebao da se potpise na latinici.. ali ne bih ti znala sigurno reci! trebao bi ti na to odgovoriti neko ko je imao slicno iskustvo!

sretno

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

joj mene.. dezurna na forumu hahahhaha :D samo pitajte :D

pa ne znam.. ja bih stavila unepmloyed.. ja sam tako stavljala za sebe.. jer sam radila neke stvari, ali nisam bila prijavljena..

a sto se tice latinice i cirilice.. mislim da bi trebao da se potpise na latinici.. ali ne bih ti znala sigurno reci! trebao bi ti na to odgovoriti neko ko je imao slicno iskustvo!

sretno

a znaci i ti si imala iskustva sa tim :/ mislila sam da nas nece zezati neshto sto on nigdje nije bio prijavljen da radi...kad stavim unemployed mislice da je neka ljencuga :D .znas i sama mozda kako je kod nas tamo ..niko nece da te prijavi kad radis moraju da placaju :D.. ..izgleda da sam previse pocela da panicim :///// JOOOOOOOOOOOOOOJ :D

Link to comment
Share on other sites

a znaci i ti si imala iskustva sa tim :/ mislila sam da nas nece zezati neshto sto on nigdje nije bio prijavljen da radi...kad stavim unemployed mislice da je neka ljencuga :D .znas i sama mozda kako je kod nas tamo ..niko nece da te prijavi kad radis moraju da placaju :D.. ..izgleda da sam previse pocela da panicim :///// JOOOOOOOOOOOOOOJ :D

ja sam stavila unemployed.. jer nisam nigdje bila prijavljenja... a mislim da se ne bi trebala brinuti oko tih stvari sta ce oni misliti za to.. njima to nije bitno.. bitnije su im neke druge stvari.. tipa da li je bio u vojsci, da li je terorista, da li ima kriminalni dosje i sl.

i najbitniej od svega. sve pregledaj deset puta ako treba da vidis je li sve potpisano sve ispunjeno i sl. i ne brini se oko toga je li radio ili nije.. kada vec nije prijavljen bio. .da jeste, onda bi mogla nesto i napisati! to je barem moje misljenje i iskustvo!

sretno ti s procesom! znam kako vam je :)

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

ja sam stavila unemployed.. jer nisam nigdje bila prijavljenja... a mislim da se ne bi trebala brinuti oko tih stvari sta ce oni misliti za to.. njima to nije bitno.. bitnije su im neke druge stvari.. tipa da li je bio u vojsci, da li je terorista, da li ima kriminalni dosje i sl.

i najbitniej od svega. sve pregledaj deset puta ako treba da vidis je li sve potpisano sve ispunjeno i sl. i ne brini se oko toga je li radio ili nije.. kada vec nije prijavljen bio. .da jeste, onda bi mogla nesto i napisati! to je barem moje misljenje i iskustvo!

sretno ti s procesom! znam kako vam je :)

Hahaha, kad spomenu ovo "terorista," sjetih se filma "Gori vatra," kad onaj "Amerikanac" pita Husniju (Sasa Petrovic), predsjednika opstine...."Ti, terorista," kad ce njemu Husnija, "Shupak mozda jesam, al' terorista sigurno nisam" :rofl::rofl: Ak' se nesh nasmijat ludoj, pametnoj neces sigurno :rofl:

Sretno nam svima u ovom moru papirologije :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Samo da kazem za sve koji su bili na au-pair (j1) vizi - obavezno ukljucite IAP66 (ili kako se sad zove DS...) i kopiju svoje vize. Ovo spominjem jer je drugarica dobila RFE iz NVC jer im je to falilo iako nije imala 2-yr HRR.Ona radi CR-1.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

opet mi treba pomoc na g325.....popunila sam svoje nije bilo nikakvih problema ...ali sad popunjavam od vjerenika i pise dole PRINT YOUR NAME AND ALIEN REG. NUMBER...zadnje pitanje...jel to treba za njega da popunim..on nema taj alien number.zato sto zivi u bosni naravno...isto onaj file number?? gore u cosku treba da napisem gdje bude taj broj il mi oni treba da dadnu????????? gdje mogu da nadjem..

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...