Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Jos jednom, hvala svima od (L)

Najnoviji update....Danas sam kupila kartu...dragi stize 17/3, ako Bog da. :dance: Jedva cekaaaam :dancing:

I, naravno, imam jedno pitanjce za vas.

Kupila sam mu kartu iz SJJ preko Minhena za SFO. U Minhenu ceka oko 2h. Da li ce mu biti dovoljno vremena, za te neke procedure koje budu na aerodromima EU? Neko mi rece od ovih agenata za avio karte, da samo pitaju datum rodjenja i adresu gdje ides. Da li je to sve ili ima vise pitanja? Sad me malo strah, hoce li imati dovoljno vremena izmedju dva leta, da to sve obavi. Badgerella mi je vec rekla da je ona isla preko Amsterdama i da nije bilo neke velike zavrzlame oko toga, ali ne znam jel' to od aerodroma do aerodroma i je li ko vec imao iskustvo sa aerodromom u Minhenu. Please, ako neko moze da mi odgovori.

Hvala vam svima za sav trud koji ste ulozili da bi svima nama, sa milion pitanja, pomogli :)

P.S.

Malamu, pokusala sam ti reply neki dan na tvoju PP, ali ti je inbox pun....Mogu zamisliti, jesmo te "zatrpali" sa K1 pitanjima, hahaha.

Ja sam imala iskustvo sa aerodromom u Minhenu,letila sam krajem novembra za USA, izmedju 2 leta imala sam nekih sat vremena, medjutim let iz Sa je kasnio nekih 15-tak min tako da me je strasna panika bila uhvatila, jos kad sam dosla u Minhen ogromna je guzva bila na ulazu, prosla sam kontrolu 5 do 3 a u 3 i 15 sam imala drugi let,trerbalo je naci gate i opet se zadrzati da pregledaju pasos i da uzmu adresu gdje idem to sam obavila cini mi se brzinom svjetlosti i 5 min prije polijetanja sam bila u avionu, mislim da nikad vise u zivotu nisam trcala.nemoj se brinuti samo zarucniku reci ako mu bude let kasnio iz SA nek zuri sto vise moze i jos nesto kad bude usao u USA nek ne ide na salter za pasosku kontrolu za turiste vec na salter za USA drzavljane i permament residents tu ce mu uzeti otiske, slikat ga i poslati u sekundarnu inspekciju da preda zutu kovertu koju je dobio u ambasadi i nakon toga ide po svoj prtljag.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imala iskustvo sa aerodromom u Minhenu,letila sam krajem novembra za USA, izmedju 2 leta imala sam nekih sat vremena, medjutim let iz Sa je kasnio nekih 15-tak min tako da me je strasna panika bila uhvatila, jos kad sam dosla u Minhen ogromna je guzva bila na ulazu, prosla sam kontrolu 5 do 3 a u 3 i 15 sam imala drugi let,trerbalo je naci gate i opet se zadrzati da pregledaju pasos i da uzmu adresu gdje idem to sam obavila cini mi se brzinom svjetlosti i 5 min prije polijetanja sam bila u avionu, mislim da nikad vise u zivotu nisam trcala.nemoj se brinuti samo zarucniku reci ako mu bude let kasnio iz SA nek zuri sto vise moze i jos nesto kad bude usao u USA nek ne ide na salter za pasosku kontrolu za turiste vec na salter za USA drzavljane i permament residents tu ce mu uzeti otiske, slikat ga i poslati u sekundarnu inspekciju da preda zutu kovertu koju je dobio u ambasadi i nakon toga ide po svoj prtljag.

Pozdrav

ja i moj suprug smo u procesu za bracnu vizu.Zanima me kakva je razlika izmedu received date i notice date , za koji se oni vezudatum kad donose odluke ?

kontrola je velika u Minhenu , moj suprug je ima 3 ili 4 kontrole.

Link to comment
Share on other sites

Joj imam jedno pitanje.. Vec sam pitala, ali mi nije niko odgovorio :(.. Pa ako moze neko da mi odgovori.. Please!

kada ispunjavam formu o medicinskom pregledu.. ispunim part 1.. prilozim kopiju vakcina sto mi je ispunila doktorica u sarajevu prije intervjua u ambasadi..

da li moram ispunjavati i part 5? i ako da.. da li cu tu pisati ime te doktorice iz sarajeva i poliklinike eurofarm.. ili ne moram ispunjavati part 5.. nego samo part 1 isprintam i prilozim kopiju vakcina?

a drugi, treci i cetvrti dio necu ni printati (ni ispuniti)?

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu ti na to tacno odgovoriti jer nisam tako slala. Ja prvo nsaim poslala nista. Kad sam dobila RFE isla sam doktoru i on je ispunio dio o vakcinama i zadnji dio gdje ovjerava. Ostalo je stavo N/A. Ja sam tamo ispunila samo prvi dio. Uz kovertu koju sam dobila od doktora sam napisala objasnjenje da sam ja potpuni ljekarski pregled obavila u BIH prije dolaska.

Taj obrazac moze ispuniti samo civil surgeon, i on to zapakuje u kovertu koju ti ne smijes otvarati. Ali ti to sve vec znas.

Ne znam sta da ti u ovom slucaju uradis. Mozda da posaljes to sto si dobila od doktorice uz objasnjenje. A ako ipak mislis popunjavati obrazac ja ne bih ispunjavala onaj dio gdje doktor ovjerava da ne bi bilo da radis neku prevaru. :D Ne znam :/

Naravno ovo sve pisem uz pretpostavku da ti neces da ides kod doktora da ti uradi prepis vakcina na obrazac. Mozda bi najlakse bilo da ipak odes?

Edited by malamu

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu ti na to tacno odgovoriti jer nisam tako slala. Ja prvo nsaim poslala nista. Kad sam dobila RFE isla sam doktoru i on je ispunio dio o vakcinama i zadnji dio gdje ovjerava. Ostalo je stavo N/A. Ja sam tamo ispunila samo prvi dio. Uz kovertu koju sam dobila od doktora sam napisala objasnjenje da sam ja potpuni ljekarski pregled obavila u BIH prije dolaska.

Taj obrazac moze ispuniti samo civil surgeon, i on to zapakuje u kovertu koju ti ne smijes otvarati. Ali ti to sve vec znas.

Ne znam sta da ti u ovom slucaju uradis. Mozda da posaljes to sto si dobila od doktorice uz objasnjenje. A ako ipak mislis popunjavati obrazac ja ne bih ispunjavala onaj dio gdje doktor ovjerava da ne bi bilo da radis neku prevaru. :D Ne znam :/

Naravno ovo sve pisem uz pretpostavku da ti neces da ides kod doktora da ti uradi prepis vakcina na obrazac. Mozda bi najlakse bilo da ipak odes?

Hvala ti puno.. Onda cu tako uraditi.. ali da li moram ja bas kod CS sa USCIS.gov ili mogu bilo kojem doktoru otici?

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti puno.. Onda cu tako uraditi.. ali da li moram ja bas kod CS sa USCIS.gov ili mogu bilo kojem doktoru otici?

Mora biti CS:

The medical examination must be conducted by a physician who has been designated by USCIS as a civil surgeon. A the current list of civil surgeons in your area is available at the Civil Surgeon Locator, at USCIS.gov.

Bila je neka tema na AOS podforumu gdje ljudi preporucuju doktore koji ne naplacuju previse za prepis vakcina. Mozda nadjes nekog u svojoj blizini.

edit: evo mislim da je to ova tema

http://www.visajourney.com/forums/index.php?showtopic=231026

Edited by malamu

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Mora biti CS:

The medical examination must be conducted by a physician who has been designated by USCIS as a civil surgeon. A the current list of civil surgeons in your area is available at the Civil Surgeon Locator, at USCIS.gov.

Bila je neka tema na AOS podforumu gdje ljudi preporucuju doktore koji ne naplacuju previse za prepis vakcina. Mozda nadjes nekog u svojoj blizini.

edit: evo mislim da je to ova tema

http://www.visajourney.com/forums/index.php?showtopic=231026

Super, hvala puno na informacijama.

LP

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

NP

Je li koristis novi obrazac I-485 / za affidavit of support / koji vazi od 03.03? Sad vidjeh na podforumu da su stavili novu verziju.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

NP

Je li koristis novi obrazac I-485 / za affidavit of support / koji vazi od 03.03? Sad vidjeh na podforumu da su stavili novu verziju.

A nee, ja sam koristila stari.. Znaci novi je izasao?

Pa onda cu ga downloadovati sa uscis.

Hvala puno jos jednom! (F)

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline

:lol::) JA SAM U NVC PROCESU,BRACNA VIZA.....JUCE SAM DOBILA INFORMACIJU OD NVC DA POSALJEM UVJERENJE O NEKAZNJAVANJU I DOKAZ O NEVODJENJU SUDSKOG POSTUPKA(PREVEDENO NA ENGLESKI SA MUHUROM),JA SAM MISLILA DA TO TREBA ZA AMBASADU U SARAJEVU..SADA MI NISTA NIJE JASNO....SADA SVE TO MORAM DA SALJEM MUZU U S.A.D ., A ON DA PROSLIJEDI DALJE.OJ PROCEDURE BOZE DRAGI.MOZE LI MI NEKO OBJASNITI OVAJ PROCES.....PLEASE :crying:

NECU SE VISE NIKAD UDATI ZA STRANOG DRZAVLJANINA

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
:lol::) JA SAM U NVC PROCESU,BRACNA VIZA.....JUCE SAM DOBILA INFORMACIJU OD NVC DA POSALJEM UVJERENJE O NEKAZNJAVANJU I DOKAZ O NEVODJENJU SUDSKOG POSTUPKA(PREVEDENO NA ENGLESKI SA MUHUROM),JA SAM MISLILA DA TO TREBA ZA AMBASADU U SARAJEVU..SADA MI NISTA NIJE JASNO....SADA SVE TO MORAM DA SALJEM MUZU U S.A.D ., A ON DA PROSLIJEDI DALJE.OJ PROCEDURE BOZE DRAGI.MOZE LI MI NEKO OBJASNITI OVAJ PROCES.....PLEASE :crying:

NECU SE VISE NIKAD UDATI ZA STRANOG DRZAVLJANINA

:)))) Poznat mi je osecaj!!!

Dokumenta koja navodis se salju u NVC uz DS230. Znaci, jos malo pa kraj!

Ne znam zasto mora da bude prevedeno ako je na jeziku zemlje u kojoj ce biti odrzan intervju. Mi smo slali i prevode, ali vise onako, za svaki slucaj. Naravno, najbolje da posaljes bas kako traze. I ne zaboravite da uz trazena dokumenta posaljete i dopis koji je stigao iz NVC-a (gde se navodi sta treba da posaljete).

Evo sta smo mi poslali uz DS230:

1) Dokaz o uplati Immigrant Visa fee (oko 400usd, cini mi se)

2) DS-230

3) Dve moje fotografije velicine kao za pasos

4) Fotokopija prve strane mog pasosa (sa slikom i podacima)

5) Orginak izvoda iz MKR + prevod sudskog tumaca

6) Original izvoda iz MKV + prevod sudskog tumaca

7) Original uverenja o nekaznjavanju + prevod sudskog tumaca (u Srbiji se izdaje jedno uverenje u mestu prebivalista nakon sto se provere sva mesta u kojima je osoba zivela. U nekim zemljama svaki grad/policijska uprava izdaje posebno uverenje za period u kom je osoba zivela u tom gradu. Ne znam kako to funkcionise za Bosnu). Najbrzu uslugu imaju osobe koje su zivele u istom gradu od 16-te godine. Ja nisam i cekala sam oko nedelju dana. Odnela na prevod istog dana i poslala suprugu sutradan.

8) Fotokopije svega gore navedenog

Vama verovatno fale samo ta dva dokumenta koja si ti spomenula, inace bi lista koju je NVC poslao bila duza. Jos malo samo strpljenja...kada im ovo posaljete, prema iskustvima nekih ovde na VJ, vrlo brzo ce zavrsiti slucaj ;)!

Pozdrav!

USCIS

04/20/2009 I-130 sent

04/29/2009 NOA - rejected (petitioner's signature in wrong block)

04/30/2009 I-130 resent

05/11/2009 NOA1 (California Service Center)

08/19/2009 NOA2

NVC

09/08/2009 AOS bill&DS-3032 generated

09/15/2009 received in mail

09/20/2009 AOS paid

10/02/2009 AOS package&DS-3032 sent (by mail)

10/14/2009 DS-3032 received

10/16/2009 AVR msg "information missing or incomplete". False RFE!

10/25/2009 IV fee paid

10/27/2009 IV fee shows paid

10/31/2009 IV package sent

11/18/2009 CASE COMPLETE

01/28/2010 IR1 INTERVIEW

Interview moved to 01/22/2010

Visa received on 01/22/2010

Link to comment
Share on other sites

Imao bih jedno pitanje za sve vas koji ste prosli sav ovaj proces.. Naime moja supruga ima interviju 07 Aprila, pa zanima nas sta da ocekujemo na interviju,kakva su vasa iskustva, inace je u pitanju IR 1 visa (u braku smo 5 godina i sest mjeseci)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline

evo da stavim ovo i ovdje

<!--quoteo--><div class='quotetop'>QUOTE </div><div class='quotemain'><!--quotec--><b><i>Police Records</i></b>

<i> </i>

<i>Police certificates for citizens of Bosnia and Herzegovina are available from the cantonal ministries of interior in the Federation entity of BiH, and from district police department in the Republika Srpska (RS) entity of BiH. </i>

<i>An application for a copy of a police record should be submitted to the police authority (cantonal ministry of interior or police department) at the applicant's place of residence. People who reside in the same canton or district where they were born will have the fastest service (about three days), as all civil records in BiH are archived based on the citizen's place of birth. For people residing in a canton or district different from their place of birth, the local police will have to request information from the person's town of birth; response times are uncertain. Citizens born in the Republika Srpska should apply for the police certificate in person in their town of birth. Based on the certificate from the place of birth, the cantonal ministry of interior at the place of residence will issue the final official version of the certificate. Every citizen of Bosnia and Herzegovina should be able to obtain this certificate. The fee for this certificate in the Federation is KM 60. </i>

<i>It is very important not to confuse the police certificate with a certificate issued by courts, which is often referred to by the same name ("Uvjerenje o nekažnjavanju"), but covers only the period of the past six months and indicates the absence of any investigation, charge, or conviction in that period. The police certificate covers all periods of time the person has lived in BiH. </i>

<i>Bosnian applicants living outside BIH must apply at the police department in their place of birth, either in person or through an authorized representative, in which case an original notarized power-of-attorney will be required.</i><!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

<a href="http://travel.state.gov/visa/frvi/reciprocity/reciprocity_3518.html" target="_blank">http://travel.state.gov/visa/frvi/reciproc...ocity_3518.html</a>

HEY POZDRAV,

I JA SAM SKORO DOBILA OVU INFORMACIJU I OTISLA SAM DA NAPRAVIN TU POTVRDU O NEKAZNJAVANJU U TUZLI ALI CIJENA JE 30KM.DA LI SAM TRBALA NESTO NAGLASITI.....DA LI SAM TRAZILA PRAVO UVJERENJE.REKLA SAM DA MI TRBA ZA VIZU.HM,HM

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Pozdrav svima!

Jedno pitanje, jel ima neki rok kad se vjencamo ja i draga za predaju dokumenata za promjenu statusa ?

Ako me sjecanje ne vara, mislim da je rok 90 dana, ali stvarno nisam sigurna. Znam da nakon ulaska u zemlju s K-1 vizom vjencanje mora biti unutar 90 dana. I onda mi nekako zvoni u glavi i da je rok za AOS bio jednako dugacak.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...