Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Hm. Ovo za I-94 mi nista ne pada na pamet. Ja bih napisala onako kako mi je pravo prezime pa sto bude, osim ako, naravno, postoji neka institucija kojoj se mozes javiti. Mozda da pitas na nekom drugom dijelu foruma, pretpostavljam da se vec nekome dogodilo.

A# je broj s NOA2

Na sve papire za AOS stavljas svoje novo prezime, osim tamo gdje te pitaju o other names and aliases used.

Ja sam poslala kopije s medicala u Zagrebu i nisam nista dodatno trebala slati. Ostavila sam i sebi kopiju, dobro dodje (recimo, trebat ce mi dokazi o cijepljenju za upis na postdiplomski, itd).

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Opet ja. Znam da sam cekala zadnju minutu, ali sad mi nesto naumpade, za onaj I-134 Affidavit of support. Pod tackom 11., I intend ili do not intend to make specific contribution......

Na dosta foruma sam vidjela, da mi za K1 vizu, samo stavimo N/A, jer se ovo, izgleda, tice samo turisticke ili biznis vize. Please, jel' moze neko od ovih sto su sredjivali K1 vizu, da mi kazu, sta ste stavili pod ovu tacku na Affidavit of support, pa da budem sigurna da je N/A OK, ili ako treba staviti nesto drugo, da to odmah promijenim i faxiram ASAP, jer zarucnik ide na razgovor sutra, ako Bog da. :girlwerewolf2xn:

Hvala unaprijed.

Link to comment
Share on other sites

Hm. Ovo za I-94 mi nista ne pada na pamet. Ja bih napisala onako kako mi je pravo prezime pa sto bude, osim ako, naravno, postoji neka institucija kojoj se mozes javiti. Mozda da pitas na nekom drugom dijelu foruma, pretpostavljam da se vec nekome dogodilo.

A# je broj s NOA2

Na sve papire za AOS stavljas svoje novo prezime, osim tamo gdje te pitaju o other names and aliases used.

Ja sam poslala kopije s medicala u Zagrebu i nisam nista dodatno trebala slati. Ostavila sam i sebi kopiju, dobro dodje (recimo, trebat ce mi dokazi o cijepljenju za upis na postdiplomski, itd).

hvala punoooo! evo ja sam uspjela konacno ispuniti ove forme.. a za promjenu prezimena.. nasla sam na netu neke brojeve.. pa cemo probati stupiti u kontakt s nekim.. (valjda nije automatska sekretarica :D)

sretno svima sa ovim procesima..

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

hvala punoooo! evo ja sam uspjela konacno ispuniti ove forme.. a za promjenu prezimena.. nasla sam na netu neke brojeve.. pa cemo probati stupiti u kontakt s nekim.. (valjda nije automatska sekretarica :D )

sretno svima sa ovim procesima..

Musho, za I-94 ili idi nazad na aerodrom gdje su te procesuirali (ne znam koliko ti je blizu/daleko) ili nadji "deferred inspection office" CBP pa ponesi papire da ti isprave. Ja znam na O'Hare da sam se fino telefonski ispricala vezano za I-94 za moju prijateljicu sa jednim oficirom i djevojka je usla bez problema (zaboravila predati I-94 kad je napustala zemlju pa se onda vracala za 2 mjeseca).

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Musho, za I-94 ili idi nazad na aerodrom gdje su te procesuirali (ne znam koliko ti je blizu/daleko) ili nadji "deferred inspection office" CBP pa ponesi papire da ti isprave. Ja znam na O'Hare da sam se fino telefonski ispricala vezano za I-94 za moju prijateljicu sa jednim oficirom i djevojka je usla bez problema (zaboravila predati I-94 kad je napustala zemlju pa se onda vracala za 2 mjeseca).

Jucer smo uspjeli dobiti broj CBP/a pa cemo s njima vidjeti sta i kako dalje.. mozda cemo i ici na aerodrom.. vidjecemo s njima sta nam je bolje! hvala puno u svakomm slucaju!

imam jos jedno pitanje :blush: (valjda ih nece biti jos) .. kada ispunjavam formu za medicinski pregled.. ispunim part 1.. prilozim kopiju vakcina sto mi je ispunila doktorica u sarajevu prije intervjua u ambasadi..

da li moram ispunjavati i part 5? i ako da.. da li cu tu pisati ime te doktorice iz sarajeva i poliklinike eurofarm.. ili ne moram ispunjavati part 5.. nego samo part 1 isprintam i prilozim kopiju vakcina? :bonk:

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Cestitam! :dance: :dance:

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Hvala, hvala :thumbs:

Dabogda, svi sto cekaju vizu, radovali se uskoro ovako kao ja sad :dance:

CESTITAM!!! I ja se radujem sa vama :)))

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Samo da javnem, da je dragi juce (petak) prosao na razgovoru i u ponedjeljak pichi po vizu, ako Bog da. :dance:

Cestitam! Uskoro cete biti zajedno :luv:

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Jos jednom, hvala svima od (L)

Najnoviji update....Danas sam kupila kartu...dragi stize 17/3, ako Bog da. :dance: Jedva cekaaaam :dancing:

I, naravno, imam jedno pitanjce za vas.

Kupila sam mu kartu iz SJJ preko Minhena za SFO. U Minhenu ceka oko 2h. Da li ce mu biti dovoljno vremena, za te neke procedure koje budu na aerodromima EU? Neko mi rece od ovih agenata za avio karte, da samo pitaju datum rodjenja i adresu gdje ides. Da li je to sve ili ima vise pitanja? Sad me malo strah, hoce li imati dovoljno vremena izmedju dva leta, da to sve obavi. Badgerella mi je vec rekla da je ona isla preko Amsterdama i da nije bilo neke velike zavrzlame oko toga, ali ne znam jel' to od aerodroma do aerodroma i je li ko vec imao iskustvo sa aerodromom u Minhenu. Please, ako neko moze da mi odgovori.

Hvala vam svima za sav trud koji ste ulozili da bi svima nama, sa milion pitanja, pomogli :)

P.S.

Malamu, pokusala sam ti reply neki dan na tvoju PP, ali ti je inbox pun....Mogu zamisliti, jesmo te "zatrpali" sa K1 pitanjima, hahaha.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije dvije godine isla preko Munchena za ameriku i imala sam sat vremena izmedu dva leta i bilo mi je vise nego dovoljno. Aerodrom nije velik i samo moras imati ime osobe kojoj ides i adresu i to je to. Mislim da su dva sata sasvim dovoljna :)

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Moj stari je dolazio u posjetu krajem listopada i letio je preko Minhena. Isto je imao samo oko sat vremena i bilo mu je dosta, usprkos tome sto jedva prica bilo kakve strane jezike. Nitko ga nista osobito nije pitao, niti u Minhenu, niti u Chicagu. Tek mu je treca stanica bio Minneapolis.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Hvala, drage moje :)

Sad mi je pao kamen sa srca :thumbs: Znaci, ja cu mu reci da ima spremnu moju adresu, jer ce ga to pitati. Ma, vjerovatno vise stvaram paniku, nego sto ustvari jeste, ali bolje sprijeciti, nego lijeciti. :)

Javim vam kako je sve proslo.

Hvala, hvala, hvala punoooooooo.... (F)

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...