Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

ljuudi pa jeste zivi ?*

Jel moze netko da mi objasni proceduru po ulasku u usa, i sta onda treba odma od papira ganjati, taj SSN i to?

Po ulasku u USA - POE predajes misterioznu smedju kovertu, procesuiraju te i ides po svoje torbe.

Nakon POE imas 90 dana da se vjencas - sto prije to bolje kako bi sto prije mogli poslati za AOS. U vecini drzava ti treba dozvola za vjencanje - tebi treba samo pasos - jos ti ne treba SSN ali ga mozes traziti sedmicu nakon dolaska - bice na tvom djevojackom prezimenu sa oznakom da smijes raditi samo sa DHS dozvolom (tj dok ne postanes PR onda ces ga mijenjati za karticu na kojoj nista ne pise).

Probaj traziti da ti odmah izdaju vjencani list posto se nekad ceka do mjesec dana da ti oni posalju. Isto tako, uzmi vise kopija jer ce ti trebati.

Evo link za vodic kroz AOS http://www.visajourney.com/forums/index.ph...mp;page=k1k3aos

Preporucujem da skines dokumente sa uscis.gov webstranice - klikaj na FORMS jer su tu "najsvjeziji".

Ako imas jos pitanja tu smo :star:

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Narode pozdrav svima iz pariza:) eto mene jos malo preko bare :)

Hehe.. blago se tebi :)!

SRETAN BOZIC SVIMA KOJI GA SLAVE" :dance:

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Narode pozdrav svima iz pariza:) eto mene jos malo preko bare :)

:star::thumbs:

Srecni praznici svima

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Sretna nova svima!

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima koji jos cekate:) nadam se da ce te sto prije dobiti vize :)

Ja od kako sam dosao, evo uzivam sa dragom. Nije mi ni do Pc/ a ni net/a

BTW.

Tko hoce da vozi kad dojde nek sebi izvadi international driver license!

AOS

11/22/2010 Package delivered

12/02/2010 Ckeck cashed :)

Link to comment
Share on other sites

Puno srece i uspjeha svim clanovima foruma u novoj 2010. godini. Isto tako svima koji cekaju intervju da sve prodje u najboljem redu i da se sto prije "sjedine" sa drugom polovinom, a onima koji su vec u USA zelim puno uspjeha u zivotu i radu.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline
Puno srece i uspjeha svim clanovima foruma u novoj 2010. godini. Isto tako svima koji cekaju intervju da sve prodje u najboljem redu i da se sto prije "sjedine" sa drugom polovinom, a onima koji su vec u USA zelim puno uspjeha u zivotu i radu.

HVALA PUNO BOSNIAN68.....ZAISTA NAM TREBA PODRSKA .......

Link to comment
Share on other sites

HVALA PUNO BOSNIAN68.....ZAISTA NAM TREBA PODRSKA .......

Hey, jedno pitanje..

Da li kada aBd budem ulazila u USA (Washington), moj zarucnik moze ici s mnom za NON CITIZEN da ja predam kovertu i sl. ili se moramo razdvajati?"!

:hehe:

Edited by Musho

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Sretna nova godina svim forumasima i od mene,onima u Bosni da sto prije dobiju svoje vize a nama u USA da sto prije legalizujemo svoj status- zelena karta ko je nije dobio, pa dalje...

ja sam upravo u procesu prikupljanja papira za AOS i nesto mi nije jasno vezano za form I-693 MEDICAL EXAMINATION, da li se papiri mogu poslati i bez te forme,kad sam bila na pregledu za vizu doktor mi nije htjeo dati kopiju te forme jer ja sam je trazila , takodje ni u ambasadi je nisam dobila, sta sad? ja imam kopiju svog kartoncica sa primljenim vakcinama.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Sretna nova godina svim forumasima i od mene,onima u Bosni da sto prije dobiju svoje vize a nama u USA da sto prije legalizujemo svoj status- zelena karta ko je nije dobio, pa dalje...

ja sam upravo u procesu prikupljanja papira za AOS i nesto mi nije jasno vezano za form I-693 MEDICAL EXAMINATION, da li se papiri mogu poslati i bez te forme,kad sam bila na pregledu za vizu doktor mi nije htjeo dati kopiju te forme jer ja sam je trazila , takodje ni u ambasadi je nisam dobila, sta sad? ja imam kopiju svog kartoncica sa primljenim vakcinama.

Ne brini :star:. Ja sam bila u istoj situaciji kao ti sada, pa su mi popunili I-693 bez problema, samo na osnovu mog kartoncica sa primljenim vakcinama.

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Hey, jedno pitanje..

Da li kada aBd budem ulazila u USA (Washington), moj zarucnik moze ici s mnom za NON CITIZEN da ja predam kovertu i sl. ili se moramo razdvajati?"!

:hehe:

Musho ja sam isao u red za US citizen (u Atlanta) , red je bio manji :) i dao otiske i onda me poslali samo u sobu gdje predas kovertu.

Pripremi da imas u avionu olovku jer moras ispuniti tamo i-94.

BTW info za voznju u Georgia.

Georgia recognizes valid driver licenses issued to and held by residents of other countries as long as the "Out Of Country" license is valid (not expired). Generally, you may drive in Georgia for up to one year on a valid foreign or International license.

You do not need to apply for a Georgia license unless you become a resident of Georgia. If you choose to become a resident, you must meet the following requirements for Identity, Citizenship and Residency:

AOS

11/22/2010 Package delivered

12/02/2010 Ckeck cashed :)

Link to comment
Share on other sites

Hey, jedno pitanje..

Da li kada aBd budem ulazila u USA (Washington), moj zarucnik moze ici s mnom za NON CITIZEN da ja predam kovertu i sl. ili se moramo razdvajati?"!

:hehe:

Vjerovatno se ne morate razdvajati. Posto je on vjerovatno US citizen probaj s njim u red sa ostalim amerima jer je tamo procedura brza. Inace i ja sam isao preko Washingtona i drzao u ruci famoznu zutu kovertu pa sam bio prebacen u red non US citizen iako je bilo slucajeva na ovom forumu da su osobe sa zutom kovertom bile upucene u red sa ostalim US drzavljanima. Tako da nemoj puno da brines za to. Procedura za US drzavljane je brza pa ti i tvoj zarucnik stanite u taj red. Ukoliko Vas i razdvoje, nakon zavrsene procedure utvrdjivanja identeta (slikanje web kamerom i uzimanje otiska prsta opet se mozete sastati na izlazu iz te sale prije ulaska u salu za uzimanje tvoje dokumentacije i otici tamo zajedno.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Samo da vam pozelim srecnu Novu godinu... nadam se da ste uzivali u NG i bozicnim praznicima (ko ih je slavio), zelim da vam ova 2010. donese mnogo zdravlja i ljubavi, sto manje zavrzlama sa BiH/US administracijom i da uzivate u svom novom zivotu sa svojim voljenim osobama. Kroz toliko toga smo prosli da bismo bili zajedno, ova godina je nasa, vrijeme je da uzivamo. Mnogo vas pozdravljam i srecno u nastavku procesa, dokle god da ste stigli.

Kad sam vec tu... zanima me kakvi su utisci vas koji ste tek dosli? Ja sam provela par mjeseci ovdje prije nego sto sam za stalno dosla, tako da mi nije bas sce novo. Moram da priznam da se malo smaram, jer dragi radi, ja jos ne mogu. Vrijeme ubijam glumeci domacicu, igranjem farmville-a na Facebook-u i igranjem najmocnije igre svih vremena - Band Hero. Mozak potpuno na pasi, ako ikad dobijem posao ovdje, otpustice me odmah, totalno sam zatupila. Ima li iko od vas da zivi u MD-u? Prijala bi mi jedna kafica napolju... nisam odavno. ;-)))

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Samo da vam pozelim srecnu Novu godinu... nadam se da ste uzivali u NG i bozicnim praznicima (ko ih je slavio), zelim da vam ova 2010. donese mnogo zdravlja i ljubavi, sto manje zavrzlama sa BiH/US administracijom i da uzivate u svom novom zivotu sa svojim voljenim osobama. Kroz toliko toga smo prosli da bismo bili zajedno, ova godina je nasa, vrijeme je da uzivamo. Mnogo vas pozdravljam i srecno u nastavku procesa, dokle god da ste stigli.

Kad sam vec tu... zanima me kakvi su utisci vas koji ste tek dosli? Ja sam provela par mjeseci ovdje prije nego sto sam za stalno dosla, tako da mi nije bas sce novo. Moram da priznam da se malo smaram, jer dragi radi, ja jos ne mogu. Vrijeme ubijam glumeci domacicu, igranjem farmville-a na Facebook-u i igranjem najmocnije igre svih vremena - Band Hero. Mozak potpuno na pasi, ako ikad dobijem posao ovdje, otpustice me odmah, totalno sam zatupila. Ima li iko od vas da zivi u MD-u? Prijala bi mi jedna kafica napolju... nisam odavno. ;-)))

Hahahahah.. Joj legenda si :D ! Bas si me slatko nasmijala!

Ma ja mislim da je svima tako u pocetku! Ja aBd idem 23. januara, pa cu vidjeti svoje utiske.. Ali na pocetku je obicno tako.. Ne radis nista, osim sto si domacica, i surfas po netu!

Ali polako.. Bice vremena da ces reci, jojjjj, da mi je ono vrijeme :D! Jer kako kazu zivot u Americi se cesto svodi na ono "iz radnog odijela u pidzamu"!

Ja cu aBd biti u Richmondu (VA), pa eto bujrum navratite ko je blizu :D!

Sve najbolje! Pridruzujem se cestitkama! Da sve nove godine budu vase godine ;)!

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...