Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Other Timeline
KOLIKO SE SADA PLACAJU VIZE U SARAJEVU...MISLIM NA OVE BRACNE I VJERENICKE.....HVALA

Zarucnicke se placaju 131 dolar, a mislim da je isti iznos i za bracne!

Ja sam danas zakazala termin intervjua.. 15.12 u 13 i 30 h aBd!

Drzite mi fige! :help:

MA NISTA SE TI NE SEKIRAJ , BIT CE TO SVE U REDU.....DRZIMO FIGE....STA SI PRIPREMILA OD PAPIRA?????

Link to comment
Share on other sites

KOLIKO SE SADA PLACAJU VIZE U SARAJEVU...MISLIM NA OVE BRACNE I VJERENICKE.....HVALA

Zarucnicke se placaju 131 dolar, a mislim da je isti iznos i za bracne!

Ja sam danas zakazala termin intervjua.. 15.12 u 13 i 30 h aBd!

Drzite mi fige! :help:

MA NISTA SE TI NE SEKIRAJ , BIT CE TO SVE U REDU.....DRZIMO FIGE....STA SI PRIPREMILA OD PAPIRA?????

Bice kako je sudjeno.. Ne vrijedi se unaprijed sikirati i brinuti, nista ne mogu s tim promijeniti!

ahh sta sam pripremila.. ma sta nisam :D :D :D!

dobijes od ambasade listu dokumenta koje trebas donijeti!

ehhh to sam sve prikupila.. on mi je poslao I134 formu, i taxe od prethodne tri godine, potvrdu s posla (gdje radi i godisnji iznos plate).. i poslao mi je pismo da se i dalje zeli vjencati s mnom :D (ima na VJ kao guide i prijedlozi.. procitaj to)..

a ja sam od dokaza pripremila slike, facebook poruke, mailove, msn razgovore (dok smo koristili msn), skype razgovore, telefonske racune.. pisma.. pa eto.. vidjecemo aBd!

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline
KOLIKO SE SADA PLACAJU VIZE U SARAJEVU...MISLIM NA OVE BRACNE I VJERENICKE.....HVALA

Zarucnicke se placaju 131 dolar, a mislim da je isti iznos i za bracne!

Ja sam danas zakazala termin intervjua.. 15.12 u 13 i 30 h aBd!

Drzite mi fige! :help:

MA NISTA SE TI NE SEKIRAJ , BIT CE TO SVE U REDU.....DRZIMO FIGE....STA SI PRIPREMILA OD PAPIRA?????

Bice kako je sudjeno.. Ne vrijedi se unaprijed sikirati i brinuti, nista ne mogu s tim promijeniti!

ahh sta sam pripremila.. ma sta nisam :D :D :D!

dobijes od ambasade listu dokumenta koje trebas donijeti!

ehhh to sam sve prikupila.. on mi je poslao I134 formu, i taxe od prethodne tri godine, potvrdu s posla (gdje radi i godisnji iznos plate).. i poslao mi je pismo da se i dalje zeli vjencati s mnom :D (ima na VJ kao guide i prijedlozi.. procitaj to)..

a ja sam od dokaza pripremila slike, facebook poruke, mailove, msn razgovore (dok smo koristili msn), skype razgovore, telefonske racune.. pisma.. pa eto.. vidjecemo aBd!

E A KAKO SI SKINULA SKYPE RAZGOVORE POSTO I JA SA MUZEM KORISIM SKYPE, JA IDEM NA BRACNU VIZU TRENUNO SMO NA U PROCESU " NVC"...NADAM SE DA CE TO BITI UBRZO .A NESTO KONTAM ......NA OVOM DA TAKO KAZEM FORUMU JOS SE NIKO NIJE JAVIO I REKAO DA NIJE DOBIO VJERENICKU ILI BRACNU VIZU......PA ETO NA OSNOVU TOGA RAZMISLJAJ POZITIVNO I SAMO NAPRIJED......KO CEKA I DOCEKA... :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

KOLIKO SE SADA PLACAJU VIZE U SARAJEVU...MISLIM NA OVE BRACNE I VJERENICKE.....HVALA

Zarucnicke se placaju 131 dolar, a mislim da je isti iznos i za bracne!

Ja sam danas zakazala termin intervjua.. 15.12 u 13 i 30 h aBd!

Drzite mi fige! :help:

MA NISTA SE TI NE SEKIRAJ , BIT CE TO SVE U REDU.....DRZIMO FIGE....STA SI PRIPREMILA OD PAPIRA?????

Bice kako je sudjeno.. Ne vrijedi se unaprijed sikirati i brinuti, nista ne mogu s tim promijeniti!

ahh sta sam pripremila.. ma sta nisam :D :D :D!

dobijes od ambasade listu dokumenta koje trebas donijeti!

ehhh to sam sve prikupila.. on mi je poslao I134 formu, i taxe od prethodne tri godine, potvrdu s posla (gdje radi i godisnji iznos plate).. i poslao mi je pismo da se i dalje zeli vjencati s mnom :D (ima na VJ kao guide i prijedlozi.. procitaj to)..

a ja sam od dokaza pripremila slike, facebook poruke, mailove, msn razgovore (dok smo koristili msn), skype razgovore, telefonske racune.. pisma.. pa eto.. vidjecemo aBd!

E A KAKO SI SKINULA SKYPE RAZGOVORE POSTO I JA SA MUZEM KORISIM SKYPE, JA IDEM NA BRACNU VIZU TRENUNO SMO NA U PROCESU " NVC"...NADAM SE DA CE TO BITI UBRZO .A NESTO KONTAM ......NA OVOM DA TAKO KAZEM FORUMU JOS SE NIKO NIJE JAVIO I REKAO DA NIJE DOBIO VJERENICKU ILI BRACNU VIZU......PA ETO NA OSNOVU TOGA RAZMISLJAJ POZITIVNO I SAMO NAPRIJED......KO CEKA I DOCEKA... :thumbs:

ja sam od jednog dana u mjesecu kopirala cijeli razgovor (npr od cijelog juna uzmem jedan datum i sve kopiram.. a ostale dane samo duzinu video call-a za taj dan.. i sve tako.. jul, august.. itd itd.. odes u history.. odmah iznad razgovora ti pise.. kao show conversations.. ili kako vec.. pa pise 7 days.. 30 days.. from the beginning )! a za druge dane u mjesecima.. samo kopirala iznose video call-a (toga je bilo bruku.. ali neka vide :)! sretno vam s procesom.. sada ce to u sarajevo za par dana aBd :)

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline
KOLIKO SE SADA PLACAJU VIZE U SARAJEVU...MISLIM NA OVE BRACNE I VJERENICKE.....HVALA

Zarucnicke se placaju 131 dolar, a mislim da je isti iznos i za bracne!

Ja sam danas zakazala termin intervjua.. 15.12 u 13 i 30 h aBd!

Drzite mi fige! :help:

MA NISTA SE TI NE SEKIRAJ , BIT CE TO SVE U REDU.....DRZIMO FIGE....STA SI PRIPREMILA OD PAPIRA?????

Bice kako je sudjeno.. Ne vrijedi se unaprijed sikirati i brinuti, nista ne mogu s tim promijeniti!

ahh sta sam pripremila.. ma sta nisam :D :D :D!

dobijes od ambasade listu dokumenta koje trebas donijeti!

ehhh to sam sve prikupila.. on mi je poslao I134 formu, i taxe od prethodne tri godine, potvrdu s posla (gdje radi i godisnji iznos plate).. i poslao mi je pismo da se i dalje zeli vjencati s mnom :D (ima na VJ kao guide i prijedlozi.. procitaj to)..

a ja sam od dokaza pripremila slike, facebook poruke, mailove, msn razgovore (dok smo koristili msn), skype razgovore, telefonske racune.. pisma.. pa eto.. vidjecemo aBd!

E A KAKO SI SKINULA SKYPE RAZGOVORE POSTO I JA SA MUZEM KORISIM SKYPE, JA IDEM NA BRACNU VIZU TRENUNO SMO NA U PROCESU " NVC"...NADAM SE DA CE TO BITI UBRZO .A NESTO KONTAM ......NA OVOM DA TAKO KAZEM FORUMU JOS SE NIKO NIJE JAVIO I REKAO DA NIJE DOBIO VJERENICKU ILI BRACNU VIZU......PA ETO NA OSNOVU TOGA RAZMISLJAJ POZITIVNO I SAMO NAPRIJED......KO CEKA I DOCEKA... :thumbs:

ja sam od jednog dana u mjesecu kopirala cijeli razgovor (npr od cijelog juna uzmem jedan datum i sve kopiram.. a ostale dane samo duzinu video call-a za taj dan.. i sve tako.. jul, august.. itd itd.. odes u history.. odmah iznad razgovora ti pise.. kao show conversations.. ili kako vec.. pa pise 7 days.. 30 days.. from the beginning )! a za druge dane u mjesecima.. samo kopirala iznose video call-a (toga je bilo bruku.. ali neka vide :)! sretno vam s procesom.. sada ce to u sarajevo za par dana aBd :)

HVALA TI POKUSACU TO DA URADIM , ALI SUTRA AKOBOGDA......ODOH SE MALO ODMORITI ........KOD NAS U TUZLI PRAVO ZIMA.....HVALA TI PUNO I CUJEMO SE.....NE ZAMARAJ SE PUNO OKO INTERVJUA.......BICE TO DOBRO...

Link to comment
Share on other sites

USPJELO JE KOPIRANJE SKYPE HISTORY.....

Hehe, bas mi je drago! :thumbs:

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline
USPJELO JE KOPIRANJE SKYPE HISTORY.....

Hehe, bas mi je drago! :thumbs:

EJ KOLIKO STE CEKALI OD ;;NVC:: DO INTERVJUA....MISLIM DO KONTAKATA SA MABASADOM U SARAJEVU.....JA TO NISTA NE ZNAM...MUZ JE ANGAZOVAO ADVOKATA DA TO SVE URADI , POSTO ON ZAISTA NEMA VREMENA RADI NA DVA MJESTA. ZASAD SAMO ZNAM DA JE PLACENO U NVC , A STA DALJE....KOLIKO CE SE CEKATI. BOZE NESTO MI SE SADA PRAVO ODUZILO , A ZA NOA2 CEKALI SMO SKORO 5 MJESECI.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Izeta, mi smo upravo zavrsili sa NVC-em, pa ti mozda koristi nase iskustvo.

NVC proces ne traje dugo! Za nas je trajalo malo vise od 2 meseca, ali je moglo i malo krace. Nismo bas odmah sve slali i koristili smo regularnu postu.

Postoje 2 placanja u NVC-u. Prvo je AOS 70usd, a drugo IV fee od 400usd. Kada se plati ova poslednja suma, znaci da je poslat i poslednji paket dokumenata i od tada se aplikacija obicno odobrava za 2-3 nedelje...Naravno, nema pravila! Intervju je oko mesec dana posle odobrenja. Mi smo i tu bili malo baksuzi, pa nam je i to za oko 2 meseca!

Srecno!!!

Edited by *ET*

USCIS

04/20/2009 I-130 sent

04/29/2009 NOA - rejected (petitioner's signature in wrong block)

04/30/2009 I-130 resent

05/11/2009 NOA1 (California Service Center)

08/19/2009 NOA2

NVC

09/08/2009 AOS bill&DS-3032 generated

09/15/2009 received in mail

09/20/2009 AOS paid

10/02/2009 AOS package&DS-3032 sent (by mail)

10/14/2009 DS-3032 received

10/16/2009 AVR msg "information missing or incomplete". False RFE!

10/25/2009 IV fee paid

10/27/2009 IV fee shows paid

10/31/2009 IV package sent

11/18/2009 CASE COMPLETE

01/28/2010 IR1 INTERVIEW

Interview moved to 01/22/2010

Visa received on 01/22/2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline
Izeta, mi smo upravo zavrsili sa NVC-em, pa ti mozda koristi nase iskustvo.

NVC proces ne traje dugo! Za nas je trajalo malo vise od 2 meseca, ali je moglo i malo krace. Nismo bas odmah sve slali i koristili smo regularnu postu.

Postoje 2 placanja u NVC-u. Prvo je AOS 70usd, a drugo IV fee od 400usd. Kada se plati ova poslednja suma, znaci da je poslat i poslednji paket dokumenata i od tada se aplikacija obicno odobrava za 2-3 nedelje...Naravno, nema pravila! Intervju je oko mesec dana posle odobrenja. Mi smo i tu bili malo baksuzi, pa nam je i to za oko 2 meseca!

Srecno!!!

Hvala ET .....nadam se da ce sve brzo proci, a Vama zelim sve najbolje i puno srece u nasatvku procesa.

Link to comment
Share on other sites

MOZE LI MI NEKO OD VAS KO JE PROSAO INTERVJU RECI SA KOJIM PASOSEM STE TO URADILI.?DA LI MORA BITI OVAJ BIOMETRIJSKI ILI MOZE I OVAJ ;STARI;...MOJ PASOS VAZI JOS PUNE 3 GODINE.....HVALA....

ja imam isto stari pasos nemam biometrijski moj intervju je za dva dana pa ako bude problema javim, mada cisto sumnjam da treba novi jer u ambasadi imaju kopiju mog sadasnjeg pasosa da mi treba novi valjda bi mi javili....

I-130 approved after 62 days

NVC journey

09-18-2009 entered in system NVC

09-22-2009 asigned case number

09-24-2009 mailed and e-mailed my 3032

09-29-2009 AOS shown paid

09-26-2009 recived AOS (AVR)

10-05-2009 accepted DS3032

10-05-2009 invoiced IV bill

10-13-2009 recived by email confirmation DS3032 (STRANGE)

10-16-2009 sent DS230

10-19-2009 AVR said some documents are missing and they are incomplete we got RFE false

10-21-2009 recived email for missing documents-checklist

10-19-2009 delivered DS230 by USPS

10-23-2009 AVR recived checklist

10-29-2009 log in fail - case complete confirmed official by OP

11-10-2009 medical exam passed

11-03-2009 papers forwarded to sarajevo embassy

12-09-2009 INTERVIEW SCHEDULED visa approved

14 December POE

29 December got green card

30 December got driving license

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline
MOZE LI MI NEKO OD VAS KO JE PROSAO INTERVJU RECI SA KOJIM PASOSEM STE TO URADILI.?DA LI MORA BITI OVAJ BIOMETRIJSKI ILI MOZE I OVAJ ;STARI;...MOJ PASOS VAZI JOS PUNE 3 GODINE.....HVALA....

ja imam isto stari pasos nemam biometrijski moj intervju je za dva dana pa ako bude problema javim, mada cisto sumnjam da treba novi jer u ambasadi imaju kopiju mog sadasnjeg pasosa da mi treba novi valjda bi mi javili....

PUNO SRECE ZELIM , DRZIM FIGE ZA VAS ......A KADA SE SVE TO AKOBOGDA ZAVRSI(NORMALNO POZITIVNO) JAVI NAM KAKO JE PROSLO....POSEBNO NAMA KOJI CEKAMO NA INTERVJU ...I JA SAM ISTO NA BRACNOJ VIZI.

TRENUTNO SAM U NVC PROCESU .....CEMO VIDIMO STA CE DA BUDE.....A TI BOGATI NEMOJ DA SE NERVIRAS I RAZMISLJAS O INTERVJUU PUNO......BICE TO OK....SRETNOO.

CEKAJ.CEKAJ.....GDJE STE OBAVILI MEDICAL PROCES U SARAJEVU......ETO HAJD SAD VOZDRA....

Link to comment
Share on other sites

MOZE LI MI NEKO OD VAS KO JE PROSAO INTERVJU RECI SA KOJIM PASOSEM STE TO URADILI.?DA LI MORA BITI OVAJ BIOMETRIJSKI ILI MOZE I OVAJ ;STARI;...MOJ PASOS VAZI JOS PUNE 3 GODINE.....HVALA....

ja imam isto stari pasos nemam biometrijski moj intervju je za dva dana pa ako bude problema javim, mada cisto sumnjam da treba novi jer u ambasadi imaju kopiju mog sadasnjeg pasosa da mi treba novi valjda bi mi javili....

PUNO SRECE ZELIM , DRZIM FIGE ZA VAS ......A KADA SE SVE TO AKOBOGDA ZAVRSI(NORMALNO POZITIVNO) JAVI NAM KAKO JE PROSLO....POSEBNO NAMA KOJI CEKAMO NA INTERVJU ...I JA SAM ISTO NA BRACNOJ VIZI.

TRENUTNO SAM U NVC PROCESU .....CEMO VIDIMO STA CE DA BUDE.....A TI BOGATI NEMOJ DA SE NERVIRAS I RAZMISLJAS O INTERVJUU PUNO......BICE TO OK....SRETNOO.

CEKAJ.CEKAJ.....GDJE STE OBAVILI MEDICAL PROCES U SARAJEVU......ETO HAJD SAD VOZDRA....

Ja sam medicinski obavila na Ilidzi u poluklinici Eurofarm, nakon sto te odobre u NVC poslace ti upute o medicinskom pregledu, prvo se nazove doktorica i naruci za pregled, sve bude gotovo za jedan dan i kosta oko nekih 200 KM ukupno .Kad zavrsi intervju javicu kako je zavrsilo i sta su me sve pitali, hvala na potpori stvarno mi je sada potrebna...

I-130 approved after 62 days

NVC journey

09-18-2009 entered in system NVC

09-22-2009 asigned case number

09-24-2009 mailed and e-mailed my 3032

09-29-2009 AOS shown paid

09-26-2009 recived AOS (AVR)

10-05-2009 accepted DS3032

10-05-2009 invoiced IV bill

10-13-2009 recived by email confirmation DS3032 (STRANGE)

10-16-2009 sent DS230

10-19-2009 AVR said some documents are missing and they are incomplete we got RFE false

10-21-2009 recived email for missing documents-checklist

10-19-2009 delivered DS230 by USPS

10-23-2009 AVR recived checklist

10-29-2009 log in fail - case complete confirmed official by OP

11-10-2009 medical exam passed

11-03-2009 papers forwarded to sarajevo embassy

12-09-2009 INTERVIEW SCHEDULED visa approved

14 December POE

29 December got green card

30 December got driving license

Link to comment
Share on other sites

MOZE LI MI NEKO OD VAS KO JE PROSAO INTERVJU RECI SA KOJIM PASOSEM STE TO URADILI.?DA LI MORA BITI OVAJ BIOMETRIJSKI ILI MOZE I OVAJ ;STARI;...MOJ PASOS VAZI JOS PUNE 3 GODINE.....HVALA....

ja imam isto stari pasos nemam biometrijski moj intervju je za dva dana pa ako bude problema javim, mada cisto sumnjam da treba novi jer u ambasadi imaju kopiju mog sadasnjeg pasosa da mi treba novi valjda bi mi javili....

PUNO SRECE ZELIM , DRZIM FIGE ZA VAS ......A KADA SE SVE TO AKOBOGDA ZAVRSI(NORMALNO POZITIVNO) JAVI NAM KAKO JE PROSLO....POSEBNO NAMA KOJI CEKAMO NA INTERVJU ...I JA SAM ISTO NA BRACNOJ VIZI.

TRENUTNO SAM U NVC PROCESU .....CEMO VIDIMO STA CE DA BUDE.....A TI BOGATI NEMOJ DA SE NERVIRAS I RAZMISLJAS O INTERVJUU PUNO......BICE TO OK....SRETNOO.

CEKAJ.CEKAJ.....GDJE STE OBAVILI MEDICAL PROCES U SARAJEVU......ETO HAJD SAD VOZDRA....

Ja sam medicinski obavila na Ilidzi u poluklinici Eurofarm, nakon sto te odobre u NVC poslace ti upute o medicinskom pregledu, prvo se nazove doktorica i naruci za pregled, sve bude gotovo za jedan dan i kosta oko nekih 200 KM ukupno .Kad zavrsi intervju javicu kako je zavrsilo i sta su me sve pitali, hvala na potpori stvarno mi je sada potrebna...

Ja sam u Eurofarmu medicinski platila 120 KM + 20 KM slikanje pluca!

Selma SRETNO TI NA INTERVJU!" I ja imam intervju 15-og decembra, tako da znam kako se osjecas!

Sto se tice NVC-a.. pa treba oko 5 dana da stignu dokumenti iz NVC-a u BiH.. a nakon sto stignu oko 3 dana poslije ti posalje ambasada pismo koje dokumente da prikupljas!

Samo polako, vidjeces, nije to nista strasno.. Dok ne dodje intervju :rofl:

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...