Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Tihana, sretno sa poslovima! Agencije su odlican nacin za pocetak a jedna moja prijateljica je tako dobila stalan posao - prvo bila temp 3 mjeseca pa je onda firma trazila da predje zastalno kod nas.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Tihana, sretno sa poslovima! Agencije su odlican nacin za pocetak a jedna moja prijateljica je tako dobila stalan posao - prvo bila temp 3 mjeseca pa je onda firma trazila da predje zastalno kod nas.

Upravo sam se vratila sa prvog trazenja posla u policijskom autu jer su mi ukrali bicikl (muzev bicikl koji kosta 900 dolara sa svim stvarima koje je stavio). Koji grozan dan.

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Tihana, sretno sa poslovima! Agencije su odlican nacin za pocetak a jedna moja prijateljica je tako dobila stalan posao - prvo bila temp 3 mjeseca pa je onda firma trazila da predje zastalno kod nas.

Upravo sam se vratila sa prvog trazenja posla u policijskom autu jer su mi ukrali bicikl (muzev bicikl koji kosta 900 dolara sa svim stvarima koje je stavio). Koji grozan dan.

Tako su nama u kucu provalili kad sam ja otisla na intervju - isto agencija.

Nista se ti ne brini, muz vjerovatno ima osiguranje kuce i za biciklo - samo nazove osiguranje, posaljete policijski izvjestaj i dobicete pare za koje 2-3 sedmice. Ako imate papire od stvari koje je jos stavio i to prilozi. Samo polako, nije tvoja krivica.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Tihana, sretno sa poslovima! Agencije su odlican nacin za pocetak a jedna moja prijateljica je tako dobila stalan posao - prvo bila temp 3 mjeseca pa je onda firma trazila da predje zastalno kod nas.

Upravo sam se vratila sa prvog trazenja posla u policijskom autu jer su mi ukrali bicikl (muzev bicikl koji kosta 900 dolara sa svim stvarima koje je stavio). Koji grozan dan.

Tako su nama u kucu provalili kad sam ja otisla na intervju - isto agencija.

Nista se ti ne brini, muz vjerovatno ima siguranje kuce i za biciklo - samo nazove osiguranje, posaljete policijski izvjestaj i dobicete pare za koje 2-3 sedmice. Ako imate papire od stvari koje je jos stavio i to prilozi. Samo polako, nije tvoja krivica.

Ma ukrali su mi ispred mall-a bicikl jer sam s njim isla u dvije agencije koje su odmah do mall-a i onda sam isla vidjeti da li u nekim ducanima traze ljude. Ostavila sam bicikl ispred i zakljucala ga gdje je bilo jos 3 druga bicikla. Kad sam izasla ostao je samo prerezan lanac.

Onda sam isla naci securuty u mall-u pa je on popunio neki izvjestaj i pozvao policiji i tamo sam popunila sve podatke i dobila papir s brojem slucaja.

Policajac je rekao da najvjerojatni nista od toga pa me odvezao kuci. Malo smo kruzili po parkiralistu jer je rekao da nekad znaju odmah naci ako su tek uzeli bicikl ali nista od toga.

I tako sam ostala bez svog prijevoznog sredstva. Ma katastrofa.

A sto se tice agencija bila sam u one stop employment i u biti tamo samo na njihovim kompovima trazis posao i sam saljes (to mogu od doma) i nakon toga u man power. Tamo sam ostavila resume i popunila aplikaciju pa ce me zvati kad nesto nadu.

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Auuu jeste se raskokodakale i to bez mene, sram vas bilo.

@ tihana, sretno s trazenjem posla. Muzu samo reci vidis,da si mi dao auto a ne bicikl ovo se ne bi desilo, tako da to napravis da je sve njegova krivica :devil:

Ja sad za sad imam svog bibija i svoju slobodicu, pa sad kako ce to izgledati kad muz dodje jos nisam sigurna. Ne kupuje mi se odmah novo auto za njega, a nekako ne mogu da podnesem ideju da mu kupimo used car. Ipak je to moj baby, zasluzuje sve najbolje (L) (L) (L)

Posto ce nam stan biti u neighborhood koji dosta lici na evropski stil gradnje, dakle prvi sprat poslovni prostori a iznad stambeni, onda imam sve na dohvat ruke tu, i prodavnice, i butike i restorane, i teretanu, i frizerski salon i sve jos sto mogu pozeljeti, sve je u jednom krugu, tako sad pokusavam da se zaposlim kao leasing agent tu gdje cemo da stanujemo.

Ne bi trebalo auto za posla uopste, muzek moze preuzeti moje ...

Tako je sad trenutno plan, pa cemo vidjeti da li ce mi se posreciti. Inace sam do skoro bila project manager-construction, i ova firma bi mi stvarno odgovarala jer stalno izgradjuju nove properties, pa tako gledam da sto se kaze samo krocim nogom u njihov business i odatle dalje napredovati.

Ja sam to fino poslozila u svojoj glavi cijeli scenario, a na vama je sad da mi drzite palceve da se to ostvari :lol:

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

FYI: forum.hr je definitivno hakiran, saznala iz pouzdanih izvora od moje dalmatinske moderatorice

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

FYI: forum.hr je definitivno hakiran, saznala iz pouzdanih izvora od moje dalmatinske moderatorice

Forum.hr mi radi perfekt, al index.hr i monitor.hr ne rade :(

post-68401-1245180982_thumb.jpg

Danas je proradio forum.hr - bili su dva dana pod nekim DOD napadom ili tako nesto.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Auuu jeste se raskokodakale i to bez mene, sram vas bilo.

@ tihana, sretno s trazenjem posla. Muzu samo reci vidis,da si mi dao auto a ne bicikl ovo se ne bi desilo, tako da to napravis da je sve njegova krivica :devil:

Ja sad za sad imam svog bibija i svoju slobodicu, pa sad kako ce to izgledati kad muz dodje jos nisam sigurna. Ne kupuje mi se odmah novo auto za njega, a nekako ne mogu da podnesem ideju da mu kupimo used car. Ipak je to moj baby, zasluzuje sve najbolje (L)(L)(L)

Posto ce nam stan biti u neighborhood koji dosta lici na evropski stil gradnje, dakle prvi sprat poslovni prostori a iznad stambeni, onda imam sve na dohvat ruke tu, i prodavnice, i butike i restorane, i teretanu, i frizerski salon i sve jos sto mogu pozeljeti, sve je u jednom krugu, tako sad pokusavam da se zaposlim kao leasing agent tu gdje cemo da stanujemo.

Ne bi trebalo auto za posla uopste, muzek moze preuzeti moje ...

Tako je sad trenutno plan, pa cemo vidjeti da li ce mi se posreciti. Inace sam do skoro bila project manager-construction, i ova firma bi mi stvarno odgovarala jer stalno izgradjuju nove properties, pa tako gledam da sto se kaze samo krocim nogom u njihov business i odatle dalje napredovati.

Ja sam to fino poslozila u svojoj glavi cijeli scenario, a na vama je sad da mi drzite palceve da se to ostvari :lol:

@ vareska Sta cemo draga, tebe nije bilo pa se raskokodakale :-)

Dobri ti ovi planovi za leasing agenta, vidim i da imas iskustva - javi sta se desava. Sta ce ti muz raditi osim vozati tvoje auto?

@ tihana, ovdje kod nas ljudi imaju nekakve ohrndane bicikle pa ih zato valjda niko nece.

Nama su isto ukrali muzevo biciklo (platio ga barem 400-400 USD) u zgradi u Sarajevu - muz ostavio zakljucano ispred stana ali neko ukrao. Ni osiguranje iz OHRa nista nije vidjelo iako je sve pod kamerama bilo. I policijski izvjestaj i registracija ali nista - nikad nismo nasli.

Edited by milimelo

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Ma muza sam odmah zvala i sve je ok. Ipak on putuje pa mu treba auto. Sada gledam stanove u Saint Augustinu mozda da se tamo preselimo. Tako njemu ne bi trebao auto, a i blizu je Jacksonville gdje ima vise poslova od Daytone.

vareska sretno s novim poslom.

Da vas pitam koji vam je bio prvi posao kad ste dosle? Da li je realno ocekivati da cu uspjeti dobiti posao slican onom sto sam radila doma (radila sam u banci kao project manager i corporate finance)?

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

@ vareska Sta cemo draga, tebe nije bilo pa se raskokodakale :-)

Dobri ti ovi planovi za leasing agenta, vidim i da imas iskustva - javi sta se desava. Sta ce ti muz raditi osim vozati tvoje auto?

@ tihana, ovdje kod nas ljudi imaju nekakve ohrndane bicikle pa ih zato valjda niko nece.

Nama su isto ukrali muzevo biciklo (platio ga barem 400-400 USD) u zgradi u Sarajevu - muz ostavio zakljucano ispred stana ali neko ukrao. Ni osiguranje iz OHRa nista nije vidjelo iako je sve pod kamerama bilo. I policijski izvjestaj i registracija ali nista - nikad nismo nasli.

:rofl: :rofl: :rofl:

Ma valjda ce mene zajebavat full time kao sto je i navikao.

Nadamo se da ce naci posao u svojoj struci - el. eng/telecommunications, s tim da smo svjesni da ce morati work his way up sa samog dna najvjerovatnije...

Sad kad smo predali sve one silne papircine u NVC i taj teret je skinut, tako imam sad vremena da se posvetim trazenju posla i za njega.

Moramo malo poceti cackati info oko prevoda njegove diplome ili kako to sve vec hoda, sta ce mu priznati a sta ne, ako ista priznaju uopste.

Ima li ko od vas iskustva s tim?

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

Ma muza sam odmah zvala i sve je ok. Ipak on putuje pa mu treba auto. Sada gledam stanove u Saint Augustinu mozda da se tamo preselimo. Tako njemu ne bi trebao auto, a i blizu je Jacksonville gdje ima vise poslova od Daytone.

vareska sretno s novim poslom.

Da vas pitam koji vam je bio prvi posao kad ste dosle? Da li je realno ocekivati da cu uspjeti dobiti posao slican onom sto sam radila doma (radila sam u banci kao project manager i corporate finance)?

Moj prvi posao (i jedini zasada) je slican onome sto sam radila u SA. Asistent sam 16 menadzera u velikoj revizorskoj kuci - rezervacije putovanja, expense reports, time sheets, kopiranje, priprema prezentacija i izvjestaja, organizovanje sastanaka, konferencija, catering (ne vise jer smo pod cost containmentom), razrjesavanje problema sa IT, hotelima, avio-kompanijama i slicno...ma sve sto mi dodje na sto, sve sto njima treba da se posao zavrsi na vrijeme.

Imala sam jos jednu ponudu - vec sam o tome pisala - koja je bila 10k manja od plate na ovom mjestu. Sve je do tebe, ja nisam bila spremna raditi za male pare sa setom vjestina koje posjedujem tako da sam nasla ovaj posao. Vidim ovdje na forumu da dosta novih imigranata pocinje u retailu ili rad u fabrici (mislim da je jedna radila na guljenju pilica ili tako nesto) za minimalac. Ok ako neko moze tako ali ja vjerujem da ako znas da mozes vise i bolje da ides na vise i bolje.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Jao kako volim gledati Hayat trazi zvijezdu, koji degenerici, uljepsaju mi svaki utorak :rolleyes:

Dosao dedo neki, and I mean dedo stari. Inace je drvosjeca, okusao se pjevanjem u Zagrebu kaze ali nije uspio. Pitaju ga zasto se prijavio na ovaj show, odgovara on: "Zato sto mi je dotuzio ovaj fizicki posao" (ajde bar je iskren) i zato kaze sto najbolje pjeva od svih ostalih koji su se prijavili :lol:

I sad otpjevao on pred zirijem, kazu mu hvala ali ne hvala. Dedo naravno zeli da nastavi da pjeva, oni ne daju, govore mu hvala ali pjevac se odmah zna cim zine prvih 10 sekundi ne treba vise, a dedo ce opet njima: "Ali ja sam bio najtalentovaniji u Zagrebu!"

Hrkljus :bonk:

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

Djevojcice, djevojke, zene,

Ovaj nas case samo sto nije over, any day now ...

Uopste nemam predstave kad da se nadam da bude zakazan interview. August, September,...? Any guesstimates? :)

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...