Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

HELP,

Nova sam ovdje. Zarucnik i ja smo predali za K1 vizu i sve do sad smo imali neke obavjesti iz USCIS-a, zadnje obavjestenje je bilo 01.mart.2014, I-797 Notice of Action gdje pise Notice Type Approval Notice Valid Form 02/20/2014 to 06/19/2014.

E sad navodno su prebacili u NVC, pa me zanima koliko jos dugo moramo cekati? Vec mjesec dana nista ne znamo :/

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

HELP,

Nova sam ovdje. Zarucnik i ja smo predali za K1 vizu i sve do sad smo imali neke obavjesti iz USCIS-a, zadnje obavjestenje je bilo 01.mart.2014, I-797 Notice of Action gdje pise Notice Type Approval Notice Valid Form 02/20/2014 to 06/19/2014.

E sad navodno su prebacili u NVC, pa me zanima koliko jos dugo moramo cekati? Vec mjesec dana nista ne znamo :/

Pozdrav NinaP

Moj vernik i ja sam sad u istoj fazi... dobili smo obavestenje za Visa Approval 8 Marta. Ja sam juce zvala NVC centar da vidi dokle su stigli.... receno nam je da su 21 Marta poslali sve za Beograd i dali mi broj sa kojim mogu da zakazem Lekarski! Moj savet ako niste nista jos culi zovi te NVC na 603 334 0700 treba ce ti Reciept #, Datumi rodjendan, broj telefona koji ste ostavili, i email adrese. NVC ti kaze ako ti je dokumentacija poslata u Ambasadi i taj broj sto vam treba.... Nije puno ali makar znate na cemu ste. Ako vam je receno da je sve poslato u Ambasadu i proslo je nedelju dana od kad su poslali moze te i zvati Ambasadu da vidi te dokle su oni stigli! Ja kontam da ima jos nekih mesec dana procedure sve zavisi kad moze da se zakaze za interview u Ambasadi... Izvini sa losu gramatiku Engleski mi je materni jeski :)

Puno Srece! I ako imas jos neka pitanje salji :)

Animsaj

12/27/2013 - 129F sent
01/06/2014 - NOA1 received
02/20/2014 - RFE (they asked for a copy of my fiancés passport)
03/07/2014 - NOA2 received

03/21/2014 - NVC Sent documents to Belgrade Embassy

03/22/2014 - Belgrade Embassy recieved

03/26/2014 - Fiance in Serbia recieved letter rec

04/07/2014 - Fiance sent Packet 3 to Belgrade Embassy

04/18/2014 - Packet 4 Received

04/23/2014 - Interview date (APPROVED!!!)

04/25/2014 - Visa Received

05/05/2014 - US Entry

05/22/2014 - Married (L)

I-129F 60 days for approval

Link to comment
Share on other sites

Animsaj, hvala puno. Napokon smo dobili NVC, dali su nam onaj broj, poslato isto 21.03, izgleda da smo u istom loncu :)

Sad trebam da cekam dok mi oni jave sta da radim jel tako?

jel imas spisak sta tacno treba skupiti da imam sve pripremljeno i kad da radim ljekarski, jel mi oni to kazu ili mogu sama vec to uraditi?

hvala jos jednom

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima.Ja sam u procesu NVC ,ima mjesec i po dana kako su mi papiri tamo. Neko sa slicnom situacijom? Koliko treba vremena da papire iz NVC posalju u ambasadu, u mom slucaju u Sarajevo ?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima.Ja sam u procesu NVC ,ima mjesec i po dana kako su mi papiri tamo. Neko sa slicnom situacijom? Koliko treba vremena da papire iz NVC posalju u ambasadu, u mom slucaju u Sarajevo ?

Jedino smo mogu reci jeste da nazovete NVC na 603 334 0700, jer trebali su vam do sad poslati neki odgovor. Sretno;)

Link to comment
Share on other sites

E kad su papiri stigli u NVC moj covjek je zvao i rekli su mu, ako u roku mjesec dana nista ne dodje,da nazove .Zvao je kad je prosao mjesec i oni rekli da nazove nakon 3 sedmice i opet zvao i rekli opet da nazove nakon 3 sedmice,znaci sad bi trebao zvati opet :D i stalno tako... Koliko najduze papiri mogu ostati u NVC,koliko vremenski im je rok? Vise sam pocela ludjeti od ovog cekanja hehe? hvala vam na odgovoru ;)

Link to comment
Share on other sites

E kad su papiri stigli u NVC moj covjek je zvao i rekli su mu, ako u roku mjesec dana nista ne dodje,da nazove .Zvao je kad je prosao mjesec i oni rekli da nazove nakon 3 sedmice i opet zvao i rekli opet da nazove nakon 3 sedmice,znaci sad bi trebao zvati opet :D i stalno tako... Koliko najduze papiri mogu ostati u NVC,koliko vremenski im je rok? Vise sam pocela ludjeti od ovog cekanja hehe? hvala vam na odgovoru ;)

o pa ja tek sad skontala da nije kod vas zarucnicka viza :idea: , e to ne znam za bracnu, mozda treba toliko vremena ipak cekati. nadam se da ce se neko javiti i sa takvim slucajem pa ti vise pomoci ;)

Link to comment
Share on other sites

Kod mene i-130 approved 19 marta, sinoc zvao NVC rekose jos nista nisu dobili, i da moze potrajati 8 sedmica od dana kada je case approved. Nadam se da necu tolko dugo cekati samo da papiri dodju u NVC. Pjeske da ih salju prije bi stigli.

Niko se jos ne javi da pojasni za IR-1/CR-1 slucajeve, kako, na koji nacin, se stvari odvijaju u NVC???

Edited by Alko
Link to comment
Share on other sites

Moji su papiri stigli u NVC 14.02.2014 i znaci jos nista nema a vise od mjesec i po cekam neki odgovor :( . A citala sam da proces u NVC moze potrajati od 3-4 mjeseca ,ne znam sad sta tebe konkretno zanima,sam proces trajanja u NVC ili nesto vise ?

Link to comment
Share on other sites

Odakle ove informacije dobijate?

Interesuje me konkretno za IR-1/CR-1 process, dali se dokumenti svi salju njima u NVC (govorim o AOS, IV dokumenti (kao sto su , policijska, sudska potvrda iz bosne...) nakon toga zakazuju interview u ambasadi u Sarajevu, prije toga naravno uradi se ljekarski.

Ovako sam to ja svatio po svemu sto sam procitao na visa journey i NVC stranici. I to sto kazu 8 sedmica cekanje, vecina clanova ovog foruma koji su vec prosli kroz to su zapravo dobili te stvari puno prije.

Link to comment
Share on other sites

Moji su papiri stigli u NVC 14.02.2014 i znaci jos nista nema a vise od mjesec i po cekam neki odgovor :( . A citala sam da proces u NVC moze potrajati od 3-4 mjeseca ,ne znam sad sta tebe konkretno zanima,sam proces trajanja u NVC ili nesto vise ?

Kad ste dobili NOA2, dali znate koliko dugo je proslo nakon sto ste saznali da su vasi dokumenti stigli u NVC.

Ako zelite da vam proces krace traje, ne cekajte da vam oni posalju neku obavjest mailom. Nek vas muz zove stalno NVC i trazi dali su napravili case #, nakon toga on treba njima dati vase e-mail addresse da komunicirate preko njih.

Link to comment
Share on other sites

Odakle ove informacije dobijate?

Interesuje me konkretno za IR-1/CR-1 process, dali se dokumenti svi salju njima u NVC (govorim o AOS, IV dokumenti (kao sto su , policijska, sudska potvrda iz bosne...) nakon toga zakazuju interview u ambasadi u Sarajevu, prije toga naravno uradi se ljekarski.

Ovako sam to ja svatio po svemu sto sam procitao na visa journey i NVC stranici. I to sto kazu 8 sedmica cekanje, vecina clanova ovog foruma koji su vec prosli kroz to su zapravo dobili te stvari puno prije.

http://www.visajourney.com/wiki/index.php/NVC_Process

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Lol ne znam dobro englenski ! Imaju srece,pa ih ja ne mogu zvati inace bi ih svaki dan zvala :rofl: Ne znam, vise sve ovo nesto komplicirano,ali u moje znanje ne trebas slati nikakva uvjeranja o ne kaznjavanju ni papire nego oni papiri sto su bili u USCIS salju u NVC i ne bih trebali traziti nista vise,ta uvjeranja i sudsko i policijsko ce trebati u Sarajevu na razgovor kad budes isao. Znaci sta USCIS proslijedi u NVC da je to dovoljno,mislim da ne traze nista drugo. Ali ako im sta bude trebalo od papira obavijesitit ce vas,ali sumnjam da hoce,jer sve ce to traziti u Sarajevu. Ja stvarno ne volim cekanje i neizvjesnost :D ali ovdje sam vec postala imuna,jer uglavnom ovaj proces traje oko godinu dana ,tako da ce biti kad odrade svoje ali treba malo i strpljenja. Svi bi mi voljeli da to bude sto prije,ali bice abd ,proci ce i to. Svima vam zelim srecu i da sto prije odete :)


Edited by Amarena
Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...