Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Cestitam Wolf! :star: I mene zanima sta su pitali tvoju dragu i jesi li ti bio u cekaonici, jer je neko spomenuo na forumu da sad ne dozvoljavaju da partner bude prisutan?

Sretno u daljem procesu svima :star:

I moje se blizi pocetku :D za mjesec dana mi dolazi dragi u posjetu i poslije toga zapocinjemo i mi proces...napokon! :dance:

Edited by Electra
Link to comment
Share on other sites

Wolf cestitam i ja. Sretna sam zbog vas, nadam se da cete sto prije biti skupa! :dance:

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

zanima me malo situacija oko pasosa..ja imam staru verziju pasosa. kada dobijem green card da li cu moci putovati sa tim pasosom ili cu morati izvaditi ovaj novi? ako moram izvaditi novi kako to da ucinim?

hm, evo me na http://www.cgbhchicago.com, valjda cu naci neki odgovor :D

Edited by malamu

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na cestitkama i zelim od srca da sto prije zavrsite proces!!!!

Pitali su je sta pricamo preko tel kad se cujemo,kako sam je zaprosio,i sta planira da radi kad dodje u USA to je bilo sve.Uzeli su joj jednu sliku,racune od telefona,e-mail i ostalo nisu htjeli ni da pogledaju.

Wolf cestitam i ja. Sretna sam zbog vas, nadam se da cete sto prije biti skupa! :dance:

Hvala puno!!!E reci mi molim te za avionsku kartu da li mora da se uzima povratna ili moze u jednom pravcu??

Cestitam Wolf! :star: I mene zanima sta su pitali tvoju dragu i jesi li ti bio u cekaonici, jer je neko spomenuo na forumu da sad ne dozvoljavaju da partner bude prisutan?

Sretno u daljem procesu svima :star:

I moje se blizi pocetku :D za mjesec dana mi dolazi dragi u posjetu i poslije toga zapocinjemo i mi proces...napokon! :dance:

Bio sam u USA nisam bio dole!

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Hvala svima na cestitkama i zelim od srca da sto prije zavrsite proces!!!!

Pitali su je sta pricamo preko tel kad se cujemo,kako sam je zaprosio,i sta planira da radi kad dodje u USA to je bilo sve.Uzeli su joj jednu sliku,racune od telefona,e-mail i ostalo nisu htjeli ni da pogledaju.

Wolf cestitam i ja. Sretna sam zbog vas, nadam se da cete sto prije biti skupa! :dance:

Hvala puno!!!E reci mi molim te za avionsku kartu da li mora da se uzima povratna ili moze u jednom pravcu?? Ja sam dosla sa kartom u jednom pravcu, bez problema

Cestitam Wolf! :star: I mene zanima sta su pitali tvoju dragu i jesi li ti bio u cekaonici, jer je neko spomenuo na forumu da sad ne dozvoljavaju da partner bude prisutan?

Sretno u daljem procesu svima :star:

I moje se blizi pocetku :D za mjesec dana mi dolazi dragi u posjetu i poslije toga zapocinjemo i mi proces...napokon! :dance:

Bio sam u USA nisam bio dole!

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na cestitkama i zelim od srca da sto prije zavrsite proces!!!!

Pitali su je sta pricamo preko tel kad se cujemo,kako sam je zaprosio,i sta planira da radi kad dodje u USA to je bilo sve.Uzeli su joj jednu sliku,racune od telefona,e-mail i ostalo nisu htjeli ni da pogledaju.

Wolf cestitam i ja. Sretna sam zbog vas, nadam se da cete sto prije biti skupa! :dance:

Hvala puno!!!E reci mi molim te za avionsku kartu da li mora da se uzima povratna ili moze u jednom pravcu?? Ja sam dosla sa kartom u jednom pravcu, bez problema

Hva;a ti puno predpostavljo sam da nije problem al reko da provjerim za svaki slucaj

Cestitam Wolf! :star: I mene zanima sta su pitali tvoju dragu i jesi li ti bio u cekaonici, jer je neko spomenuo na forumu da sad ne dozvoljavaju da partner bude prisutan?

Sretno u daljem procesu svima :star:

I moje se blizi pocetku :D za mjesec dana mi dolazi dragi u posjetu i poslije toga zapocinjemo i mi proces...napokon! :dance:

Bio sam u USA nisam bio dole!

Link to comment
Share on other sites

Wolf, kad draga putuje?

I ja sam isla sa povratnom kartom.

Edited by malamu

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!!!Da li neko ima iskustvo sa ljekarskog iz Eurofarm Centar,imamo zakazan ljekarski pa me malo zanima kakvi su,i gdje salju za snimanje pluca?

Ja sam nedavno imalaa ljekrski, doktorka je OK, vrlo profesionalna... ali vaga joj laze bar 3 kile. :-)))

Ja sam imala sve potrebne vakcine, tako da nisa morala nijednu dodatnu da primim.

Mene su slali u Radioloski zavod za pregled pluca (roughly speaking, preko puta Socijalnog :-))) i tu ti odmah daju snimak, pa se poslije vratis kod te doktorice, i tad ti daju rezultate na aids, i sta se vec testira, ne mogu ni da se sjetim vise.

Onda ti ona to sve spakuje i posalje u ambsdu i ti fino platis, i to je to. Poucen nasim iskustvom, trazi kopiju primljenih vakcin, da ne bi ovako kao ja, lutao i pitao za informcije.

Srecno i pozdrav!

Ja imam neke stare knjizice, i tu pisu te vakcine (neke)! Da li ja mogu kopirati te knjizice za ljekarski ili pak ih donijeti u knjizicama ljekaru da ih on pregleda?!

Ja sam imala tu prastaru knjizicu koja mi je spasila zivot. Nju sam ponijela i to je potpuno validan dokument - u BiH, tako da nista ne brini, to je dovoljno. E sad, da li si isprimala sve vakcine koje oni traze... to je drugo... i naravno, trazi joj kopiju te potvrde o vakcinacijama... ja nisam... pa ne znam sta da radim i kako da nadjem doktora koji ce mi to verifikovati ovdje u USA.

Srecno!

nema potrebe za verifikacijom vakcina. Sva dokumentacija koju ste predali na aerodromu prilikom dolaska je sa aerodroma vec poslana u USCIS tako da ukoliko nisi sigurna napisi propratni dokument da se obrazac sa vakcinama nalazi u dokumentaciji koja je poslana sa aerodroma i da ti nije data kopija nakon zavrsenog pregleda. Znam da nije bas uvjerljivo, ali oni vec posjeduju svu dokumentaciju pod brojem A# koji su vam dali na aerodromu.Puno srece i manje brigati ti zelim.

Zvuci primamljivo :D. Mislim nije mi zao para za verifikaciju, ali ako se bas ne mora...

Je li jos neko probao ovako?

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Evo malo ispravke vezano za interview ja sam malo pozurio sa pisanjem a ona mi nije rekla sve detalje valjda od uzbudjenja i svega nije mogla odma da se sjeti.

Pregledali su joj sve papire ona uvjerenja,I-134,i za dokaze o vezi uzeli su samo tel racune i koju sliku ako bi konzul zatrazio.E-mailove,pisma i ostalo nisu ni pogledali,skype history takodje nisu ni pogledali.Pitali su je:

sta ja volim da jedem?

sta ona voli kod mene?

onda su je na blic pitali kako se ja zovem?

kako smo se upoznali?

sta pricamo preko tel?

sta ce ona da radi kad dodje u USA?

kako sam je zaprosio?

To su bila pitanja i sve zajedno kaze ne vjeruje da je trajalo vise od 10 min,kako pocne da ogovara na pitanje kazu ok i pitaju slijedece,tako da je taj interview cista formalnost kolko se meni cini iz svega.Opusteno samo nije nista strasno zelim puno srece svima i da sto prije zavrsite zapoceto! :dance:

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline

:unsure::unsure:

Evo malo ispravke vezano za interview ja sam malo pozurio sa pisanjem a ona mi nije rekla sve detalje valjda od uzbudjenja i svega nije mogla odma da se sjeti.

Pregledali su joj sve papire ona uvjerenja,I-134,i za dokaze o vezi uzeli su samo tel racune i koju sliku ako bi konzul zatrazio.E-mailove,pisma i ostalo nisu ni pogledali,skype history takodje nisu ni pogledali.Pitali su je:

sta ja volim da jedem?

sta ona voli kod mene?

onda su je na blic pitali kako se ja zovem?

kako smo se upoznali?

sta pricamo preko tel?

sta ce ona da radi kad dodje u USA?

kako sam je zaprosio?

To su bila pitanja i sve zajedno kaze ne vjeruje da je trajalo vise od 10 min,kako pocne da ogovara na pitanje kazu ok i pitaju slijedece,tako da je taj interview cista formalnost kolko se meni cini iz svega.Opusteno samo nije nista strasno zelim puno srece svima i da sto prije zavrsite zapoceto! :dance:

E BRAVO ZA OVE INFORMACIJE ....JE LI MOZES PITATI SVOJU DJEVOJKU KAKO JE DOSLA DO SKYOE HISTORY...JE LI MORALA ICI U POSTU ILI...MOZDA SE MOZE SKINUTI DIREKTNO ...NEZNAM ....

PUNO SRECE I DA STO PRIJE BUDETE ZAJEDNO....

Link to comment
Share on other sites

Evo malo ispravke vezano za interview ja sam malo pozurio sa pisanjem a ona mi nije rekla sve detalje valjda od uzbudjenja i svega nije mogla odma da se sjeti.

Pregledali su joj sve papire ona uvjerenja,I-134,i za dokaze o vezi uzeli su samo tel racune i koju sliku ako bi konzul zatrazio.E-mailove,pisma i ostalo nisu ni pogledali,skype history takodje nisu ni pogledali.Pitali su je:

sta ja volim da jedem?

sta ona voli kod mene?

onda su je na blic pitali kako se ja zovem?

kako smo se upoznali?

sta pricamo preko tel?

sta ce ona da radi kad dodje u USA?

kako sam je zaprosio?

To su bila pitanja i sve zajedno kaze ne vjeruje da je trajalo vise od 10 min,kako pocne da ogovara na pitanje kazu ok i pitaju slijedece,tako da je taj interview cista formalnost kolko se meni cini iz svega.Opusteno samo nije nista strasno zelim puno srece svima i da sto prije zavrsite zapoceto! :dance:

Cestitke na osobrenoj vizi, mada mi se cini da je u sarajevskoj ambasadi manje ispitivanje za K1 nego za IR1/CR1 vizu sto mi stvarno nije logicno....

I-130 approved after 62 days

NVC journey

09-18-2009 entered in system NVC

09-22-2009 asigned case number

09-24-2009 mailed and e-mailed my 3032

09-29-2009 AOS shown paid

09-26-2009 recived AOS (AVR)

10-05-2009 accepted DS3032

10-05-2009 invoiced IV bill

10-13-2009 recived by email confirmation DS3032 (STRANGE)

10-16-2009 sent DS230

10-19-2009 AVR said some documents are missing and they are incomplete we got RFE false

10-21-2009 recived email for missing documents-checklist

10-19-2009 delivered DS230 by USPS

10-23-2009 AVR recived checklist

10-29-2009 log in fail - case complete confirmed official by OP

11-10-2009 medical exam passed

11-03-2009 papers forwarded to sarajevo embassy

12-09-2009 INTERVIEW SCHEDULED visa approved

14 December POE

29 December got green card

30 December got driving license

Link to comment
Share on other sites

Info za sve djevojke/zene do 27 godina - Gardasil se ukida kao obavezna vakcina za imigrante!

spacer.gif

http://www.google.com/hostednews/ap/articl...6bOOzAD9C0TFJ02

Green card seekers won't have to get HPV vaccine

By ANABELLE GARAY (AP) – 2 hours ago

DALLAS — Immigrant girls and women will no longer have to be vaccinated against a sexually transmitted virus to get their green cards.

Starting Dec. 14, the HPV, or human papillomavirus vaccine will no longer be on the list of immunizations female immigrants ages 11 to 26 must receive before becoming legal permanent residents.

The U.S. Centers for Disease Control and Prevention made the change on Friday. The CDC said it will require immunizations for which there is a public health need either at the time the person immigrates or changes their status to green card holder.

"More than half of the immigrants who come to the U.S. seeking opportunity are women," Silvia Henriquez, executive director of the National Latina Institute for Reproductive Health, said in a statement. "We thank the CDC for restoring their dignity and reproductive justice."

Girls and women seeking to become legal permanent U.S. residents were required to get at least the first dose of the HPV vaccine, which protects against some strains of the virus blamed for cervical cancer. It was added to the list of required vaccinations for immigrants in July 2008.

Soon after, a coalition of more than 100 immigrant, health and women's advocacy groups challenged the requirement, saying it was unfair to require the HPV vaccine for immigrants but not for most U.S. citizens.

Attempts to require the vaccine for American girls has brought emotional debate and complaints that such mandates intrude on family decisions about sex education. In Texas, lawmakers fought off a 2007 order by Gov. Rick Perry requiring the shots for sixth-grade girls amid questions about vaccine's safety, efficacy and cost.

At a price of $400 to $1,000 for the three-shot series, the vaccine also was an added burden on green card applicants already paying more than a thousand dollars in application fees and hundreds of dollars for mandatory medical exams. Insurance companies do not cover health services required for immigration purposes, advocates pointed out.

"It also put the financial burden on the individual woman and her family," Gabriela Valle, senior director of community outreach and mobilization for California Latinas for Reproductive Justice, said Monday. "Not only are you taking my rights to make an informed decision over my body, over myself, over my daughter, but you're having me pay for it as well."

The U.S. Food and Drug Administration approved Gardasil in 2006 to protect against the human papillomavirus. The CDC immunization advisory committee quickly followed up by recommending it for girls and young women.

For U.S. citizens, the committee's recommendations serve only to provide guidance on vaccines. But a 1996 change to the nation's immigration laws required anyone seeking permanent residency to get all the vaccinations recommended by the committee.

The CDC's newly adopted criteria to determine which vaccines will be required for immigrants says the vaccine must be age appropriate. It also must protect against a disease that has the potential to cause an outbreak, has been eliminated in the U.S. or is in the process of being eliminated from the country.

Aside from removing the HPV vaccine mandate, the change also means the Zoster vaccine to protect against shingles won't be required of immigrants 60 or older.

"They are not easily transmissible," Dr. Katrin Kohl, deputy director in the CDC's division of global migration and quarantine, said of the two. "They don't fit into the whole public health spirit of outbreak prevention."

However, the agency continues to recommend both vaccines, Kohl said.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

E BRAVO ZA OVE INFORMACIJE ....JE LI MOZES PITATI SVOJU DJEVOJKU KAKO JE DOSLA DO SKYOE HISTORY...JE LI MORALA ICI U POSTU ILI...MOZDA SE MOZE SKINUTI DIREKTNO ...NEZNAM ....

PUNO SRECE I DA STO PRIJE BUDETE ZAJEDNO....

Skype history mozes pogledati i snimiti na www.skype.com kad se ulogiras.

AOS

11/22/2010 Package delivered

12/02/2010 Ckeck cashed :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Timeline
E BRAVO ZA OVE INFORMACIJE ....JE LI MOZES PITATI SVOJU DJEVOJKU KAKO JE DOSLA DO SKYOE HISTORY...JE LI MORALA ICI U POSTU ILI...MOZDA SE MOZE SKINUTI DIREKTNO ...NEZNAM ....

PUNO SRECE I DA STO PRIJE BUDETE ZAJEDNO....

Skype history mozes pogledati i snimiti na www.skype.com kad se ulogiras.

O DA PROBALA SAM JA TO.....MOJA SKYPE HISTORY DOSEZE OD JULA OVE GODINE DO SADA...A JA GA KORISTIM ZA RAZGOVOR SA MUZEM OKO 5 GODINA.

U SVAKOM SLUCAJU HVALA NA OVOM ODGOVORU , A I NA ONOME ZA NOA2.....SRETNO

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...