Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

B&D cestitke!

Znaci i ti si buduca "army wife". Moracemo klub oformiti jer je i moj muz u vojsci (do 2012).

Sretno i javi kad nam dolazis preko bare!

Veliko hvala, milimelo! Da, i ja sam jedna od "army wives"... mada se dragi uvijek trzne i kaze da on nije Army, nego Air Force, a meni je to sve vojska, sve isto.... :D

Obavezno pravimo klub, a cim rezervisem kartu, obavjestavam svoju raju na VJ-u.

Hvala vam svima na podrsci, super ste!

(L)

Iskrene cestitke B&D! Da i ostalima koji cekaju NOA2 i vizu sve prodje tako glatko i da budemo happy aBd :D

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

B&D cestitke!

Znaci i ti si buduca "army wife". Moracemo klub oformiti jer je i moj muz u vojsci (do 2012).

Sretno i javi kad nam dolazis preko bare!

Veliko hvala, milimelo! Da, i ja sam jedna od "army wives"... mada se dragi uvijek trzne i kaze da on nije Army, nego Air Force, a meni je to sve vojska, sve isto.... :D

Obavezno pravimo klub, a cim rezervisem kartu, obavjestavam svoju raju na VJ-u.

Hvala vam svima na podrsci, super ste!

(L)

Iskrene cestitke B&D! Da i ostalima koji cekaju NOA2 i vizu sve prodje tako glatko i da budemo happy aBd :D

Hvala, hvala... srcad ste! (L)

Pridruzujem se zeljama da i ostalima bude bar priblizno smooth kao meni. :D

Link to comment
Share on other sites

No dobro, gdje su svi? Otisli kod badgerelle na forum?

Izmedju radnih zadataka zraknem malo i na VJ - interesantna tema na K3 forumu je da se Kanadjanka zeli udati za zatvorenika koji je vec 10 godina u zatvoru i ne zna se kad ce izaci... Bice to interesantna bracna zajednica za dokazati... (tema je nesto K3 when petitioner incarcarated za one koji hoce pogledati).

Mislila sam da najvise cudnih veza imaju oni sa filipinkama, tajlandjankama i oni sa MENA zajednicama ali me ova tema bas zacudila...

Back to work...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Nisam bas nesto previse tipkala u ovom threadu, vec vise u onom srpskom (a ne spadam ni u jedan :lol:), ali ipak javljam da, ako je nekome dosadno, moze mlatiti praznu slamu na mom forumu http://www.badgerella.com/forum

Tamo sam Kaae.

Edited by Badgerella

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Narode pa gdje ste svi ? Svi sutite...

Doslo mi pismo iz ambasade pa polako skupljam papire :) setaju me od mjesta rodjenja a na mjesto boravka jedni papiti tamo , jedni vamo :(

Evo mene.. Mi jos uvijek cekamo NOA2 smrc :crying: .. mi jos nismo dobili, iako ih je dosta iz jula pa cak i augusta dobilo!

pa smo malo down! ali bice to ok aBd!

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Tuspas mene!

Nisam odavno pisala, ali naletim ja da vidim sta se sa svima desava ;)

Kod nas jos nema puno pomaka, cekamo da husband zavrsi fax, ostala mu jos dva ispita i diplomski pa se nateze s tim. Plan je bio da se doseli ovdje prve sedmice u oktobru, but oh well :)

Sad se nadamo da ce biti gotov do decembra, i tako ...

Ima do 10. februara prije nego mu viza istekne, pa eto eto najdalje do februara ce biti tu :lol: Ovo se ja smijem od muke.

Tako, on se nateze sa faxom, ja u medjuvremenu pokupovah sve pizdarije na koje naidjem, tu i tamo pogledam apartmane gdje cemo se eventualno useliti.

Malo discouraging situacija, ali eto sta se moze.

Monotoniju mi razbijaju i mnogobrojne posjete zubaru :D

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,treba mi mala pomoc interesuje me da li je neko kontaktirao Konzulat u Sarajevu i na koji nacin ako jeste,papiri su iz NVC otisli njima ima vec oko 3 nedelje a od njih jos ne stize nista,pa me zanima koji je najbolji nacin da se kontaktiraju?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,treba mi mala pomoc interesuje me da li je neko kontaktirao Konzulat u Sarajevu i na koji nacin ako jeste,papiri su iz NVC otisli njima ima vec oko 3 nedelje a od njih jos ne stize nista,pa me zanima koji je najbolji nacin da se kontaktiraju?

Cudno, Ja nisam ni provjeravao NVC a niti sam zvao Sarajevo, doslo mi je brzo pismo... obicnom postom, nista preporuceno ili tako sto mi je bilo cudno al ajde... :(

Vareska ti tamo posjecujes zubara, a ja u Bosni dok sam jos :)

AOS

11/22/2010 Package delivered

12/02/2010 Ckeck cashed :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,treba mi mala pomoc interesuje me da li je neko kontaktirao Konzulat u Sarajevu i na koji nacin ako jeste,papiri su iz NVC otisli njima ima vec oko 3 nedelje a od njih jos ne stize nista,pa me zanima koji je najbolji nacin da se kontaktiraju?

Izgleda da je najbolje nazvati ambasadu direktno na broj koji je na pismu koje se dobije iz ambasade u paketu #3 : 033 445 700 lokal 2453, ako se nesto nije u medjuvremenu promijenilo jer mi jos nismo dobili nas paket 3. U ovom forumu sam saznala da je neko prije bio u istoj situaciji gdje je pismo poslato iz NVC-a dok ambasada u Sarajevu nije nista naizgled ni dobila ni poslala. Ispostavilo se da je ambasada uredno sve dobila iz NVC-a i poslala paket 3 ranije ali da to nije stiglo do osobe u BiH. Ko ce ti znati, posta moze biti bas u tom trenutku nepouzdana. Kad je nazvao ambasadu bili su ljubazni i odmah su upakovali novi paket a izlgeda da su nekom i elektronski poslali to pismo na kojem je lista papira koji se moraju prikupiti. Nama je NVC poslao prije 3 dana informacije u ambasadu (iz NH to BiH transit time je samo 3 dana) tako da se nadamo da ce ambasada nesto poslati sljedece sedmice. Znajuci moguce probleme sa postom, ako ne posalje nista za 10 dana sto je po mom misljenju neki krajnji rok, onda cemo ih poceti zvati. Ovo cekanje je ubitacno i za nas. Good luck!

Da li neko zna kako pratiti DHL paket na DHL site-u?

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Trebalo bi da je ovako:

GO to DHL Worldwide Express website http://www.dhl.com

Select USA

A new page will open

At the top highlight tracking and click on TRACK BY REFERENCE

In the Reference field type CORRESPONDENCE

For the Shipment date you should select a day before and after the date NVC said they sent your file.

Customer number leave blank

Origin Postal code should be 03801

Then Click Track (thanks to YuAndDan and to Randy)

Ovo sam jos davno sacuvala iz nekog posta. Valjda je jos uvek validno. Trebace i meni uskoro, nadam se!

Pozdrav!

USCIS

04/20/2009 I-130 sent

04/29/2009 NOA - rejected (petitioner's signature in wrong block)

04/30/2009 I-130 resent

05/11/2009 NOA1 (California Service Center)

08/19/2009 NOA2

NVC

09/08/2009 AOS bill&DS-3032 generated

09/15/2009 received in mail

09/20/2009 AOS paid

10/02/2009 AOS package&DS-3032 sent (by mail)

10/14/2009 DS-3032 received

10/16/2009 AVR msg "information missing or incomplete". False RFE!

10/25/2009 IV fee paid

10/27/2009 IV fee shows paid

10/31/2009 IV package sent

11/18/2009 CASE COMPLETE

01/28/2010 IR1 INTERVIEW

Interview moved to 01/22/2010

Visa received on 01/22/2010

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da je ovako:

GO to DHL Worldwide Express website http://www.dhl.com

Select USA

A new page will open

At the top highlight tracking and click on TRACK BY REFERENCE

In the Reference field type CORRESPONDENCE

For the Shipment date you should select a day before and after the date NVC said they sent your file.

Customer number leave blank

Origin Postal code should be 03801

Then Click Track (thanks to YuAndDan and to Randy)

Ovo sam jos davno sacuvala iz nekog posta. Valjda je jos uvek validno. Trebace i meni uskoro, nadam se!

Pozdrav!

Da ovo funkcionise ja sam probao.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,treba mi mala pomoc interesuje me da li je neko kontaktirao Konzulat u Sarajevu i na koji nacin ako jeste,papiri su iz NVC otisli njima ima vec oko 3 nedelje a od njih jos ne stize nista,pa me zanima koji je najbolji nacin da se kontaktiraju?

Izgleda da je najbolje nazvati ambasadu direktno na broj koji je na pismu koje se dobije iz ambasade u paketu #3 : 033 445 700 lokal 2453, ako se nesto nije u medjuvremenu promijenilo jer mi jos nismo dobili nas paket 3. U ovom forumu sam saznala da je neko prije bio u istoj situaciji gdje je pismo poslato iz NVC-a dok ambasada u Sarajevu nije nista naizgled ni dobila ni poslala. Ispostavilo se da je ambasada uredno sve dobila iz NVC-a i poslala paket 3 ranije ali da to nije stiglo do osobe u BiH. Ko ce ti znati, posta moze biti bas u tom trenutku nepouzdana. Kad je nazvao ambasadu bili su ljubazni i odmah su upakovali novi paket a izlgeda da su nekom i elektronski poslali to pismo na kojem je lista papira koji se moraju prikupiti. Nama je NVC poslao prije 3 dana informacije u ambasadu (iz NH to BiH transit time je samo 3 dana) tako da se nadamo da ce ambasada nesto poslati sljedece sedmice. Znajuci moguce probleme sa postom, ako ne posalje nista za 10 dana sto je po mom misljenju neki krajnji rok, onda cemo ih poceti zvati. Ovo cekanje je ubitacno i za nas. Good luck!

Da li neko zna kako pratiti DHL paket na DHL site-u?

Hvala za broj druze zvao sam ih i dali su mi sve informacije primili su papire i poslali,jako su ljubazni i usluzni.Sto se tice ovog DHL on me je i iznervirao jer na njemu nisam uspio da pronadjem posiljku za Sarajevo bilo je svega a Sarajeva ko da nema na mapi,a oni su primili papire,tako da to nije adekvatno 100%.Puno srece !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Hvala za broj druze zvao sam ih i dali su mi sve informacije primili su papire i poslali,jako su ljubazni i usluzni.Sto se tice ovog DHL on me je i iznervirao jer na njemu nisam uspio da pronadjem posiljku za Sarajevo bilo je svega a Sarajeva ko da nema na mapi,a oni su primili papire,tako da to nije adekvatno 100%.Puno srece !!!!!

Drago mi je cuti da ti je uspijelo i da su ljubazni kad se zove ambasada. Znaci pismo od njih ti nije stiglo u posti i salju ga ponovo ili ga nisu uopste ni poslali prije nego sto si nazvao? Sretno!

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da je ovako:

GO to DHL Worldwide Express website http://www.dhl.com

Select USA

A new page will open

At the top highlight tracking and click on TRACK BY REFERENCE

In the Reference field type CORRESPONDENCE

For the Shipment date you should select a day before and after the date NVC said they sent your file.

Customer number leave blank

Origin Postal code should be 03801

Then Click Track (thanks to YuAndDan and to Randy)

Ovo sam jos davno sacuvala iz nekog posta. Valjda je jos uvek validno. Trebace i meni uskoro, nadam se!

Pozdrav!

Hvala puno na poruci. Nije uspijelo. Mislim da je "correspondence" reference za K3 vize ali nisam sigurna... Probala sam i EXP 6OCT 2009A sto su neki drugi predlagali ranije i opet nije uspijelo. Valjda ce stici u ambasadu, a onda se moze ambasada zvati bez problema. Sretno i vama!

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...