Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

Cure, oćete uzeti US državljanstvo? Vidim da AandD ima u potpisu koliko do naturalizacije.

Jeste li čitale njihov oath? Mora se obećati pod zakletvom da se odričeš drugih država :/

Predajem papire za drzavljanstvo u 10. mjesecu i imat cu dvojno. Ovo da ne mozes imati dvojno je obsolete. Moja sestricna je dvojni drzavljanin. Nije da se preporuca da zadrzis svoje drzavljansvo, ali ti nitko ne brani da ostanes i drzavljanin svoje zemlje jednom kad postanes US drzavljanin.

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Znam da se može imati dvojno, ali mi se svejedno ne sviđa prva rečenica. :/ Uzrujalo me to neki tjedan, onda sam zakljucila da nema smisla sad razmisljati o US državljanstvu kad sam tu :D

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Znam da se može imati dvojno, ali mi se svejedno ne sviđa prva rečenica. :/ Uzrujalo me to neki tjedan, onda sam zakljucila da nema smisla sad razmisljati o US državljanstvu kad sam tu biggrin.png

Nisam imala pojma za tu recenicu pa me nije ni uzrujavala. laughing.gifjest.gif

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Hej cure I zene nashe:) Prvo za kucu. Kuca je divna. Tri spavace sobe, jedna je master s posebnom kupaonicom I walk in ormarom. Dnevni je open layout s kuhinjom I blagavaonicom. plus veseraj. Sve je taman, nije veliko, nije ni premalo. Na 1 acre zemlje, znaci veeeeliko dvoriste. Nalazi se na 15 min od velikog grada. Sredina je ruralna. Susjeda preko ceste ima tri prekrasna konja, a iza njenog imanja su pasnjaci I mogu se vidjeti krave u daljini. Sreca pa se ne osjeti miris lol. Mirno je, susjedi su svi starosjedioci, sve odreda su dolazili da se predstave, da donesu voca I povrca iz vrta itd. Southern hospitality:)

a moja mala pesica je meni preslatka iako svima neobicna jer nema dlake po tijelu hahaha. Pisem s moba, jos nismo uveli net, pa nemam nikakav upload server da stavim slikice.

Sto se tice.RFE. Bas kako je AandD rekla, sve je individualno. Nama su trazili dokaz drzavljanstva za mog amerikanca, a vec smo to poslali. Tako da su oni to ili izgubili ili se pravili da su izgubili kako bi dobili vise vremena da rastegnu nas slucaj.

Ma sta kazes da se moras odreci dr drzava?? Zar nema dvojno drzavljanstvo?

Iako je Amerika sa svojim carima? Je li vam fali europa? Meni fali. Nedostaje mi da sam odmah na ulici cim izadjem iz kuce, kave, kultura, more. I meni I dragom nedostaje Sarajevo. Tamo smo ljubovali, lol:))

Sto se tice vozackog, jos nismo stigli u dmv da tete vide sta ce sa mnom. Ja sam procitala u drivers guide louisiana da imam pravo na polaganje unutar devet mjeseci nakon isteka I94. Budem im to isprintala I ponijela.

Za sad vozim chevrolet silverado pick up od dragog. Ja bih htjela neki SUV, da sam velika na cesti, posto je ovdje svako peto auto monster truck:))

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Hej cure I zene nashe:) Prvo za kucu. Kuca je divna. Tri spavace sobe, jedna je master s posebnom kupaonicom I walk in ormarom. Dnevni je open layout s kuhinjom I blagavaonicom. plus veseraj. Sve je taman, nije veliko, nije ni premalo. Na 1 acre zemlje, znaci veeeeliko dvoriste. Nalazi se na 15 min od velikog grada. Sredina je ruralna. Susjeda preko ceste ima tri prekrasna konja, a iza njenog imanja su pasnjaci I mogu se vidjeti krave u daljini. Sreca pa se ne osjeti miris lol. Mirno je, susjedi su svi starosjedioci, sve odreda su dolazili da se predstave, da donesu voca I povrca iz vrta itd. Southern hospitality:)

a moja mala pesica je meni preslatka iako svima neobicna jer nema dlake po tijelu hahaha. Pisem s moba, jos nismo uveli net, pa nemam nikakav upload server da stavim slikice.

Sto se tice.RFE. Bas kako je AandD rekla, sve je individualno. Nama su trazili dokaz drzavljanstva za mog amerikanca, a vec smo to poslali. Tako da su oni to ili izgubili ili se pravili da su izgubili kako bi dobili vise vremena da rastegnu nas slucaj.

Ma sta kazes da se moras odreci dr drzava?? Zar nema dvojno drzavljanstvo?

Iako je Amerika sa svojim carima? Je li vam fali europa? Meni fali. Nedostaje mi da sam odmah na ulici cim izadjem iz kuce, kave, kultura, more. I meni I dragom nedostaje Sarajevo. Tamo smo ljubovali, lol:))

Sto se tice vozackog, jos nismo stigli u dmv da tete vide sta ce sa mnom. Ja sam procitala u drivers guide louisiana da imam pravo na polaganje unutar devet mjeseci nakon isteka I94. Budem im to isprintala I ponijela.

Za sad vozim chevrolet silverado pick up od dragog. Ja bih htjela neki SUV, da sam velika na cesti, posto je ovdje svako peto auto monster truck:))

Pa ti stvarno uzivas! Bas mi je drago da ti je tako lijepo.

Mi smo u MA pa je totalno drukcije nego dolje kod tebe. Imamo ok susjede, ali smo na dobar dan i sto ima i to je sve. To mi i odgovara. smile.png Drukciji smo mentalitet.

Sto se tice Hrvatske, ne moras se odreci drzavljanstva, ali znam da neke drzave ne priznaju dvojno. Ja cu zadrzati svoje kad uzmem americko.

Vec sam 3 godine ovdje, ali ta prilagodba nije bas lagana. Jako mi fali Zagreb, more, familija, prijatelji...ovdje nemam nikog osim supruga i nemma bas neke zelje za sklapanjem prjateljstava. Ljudi su uglavnom dobri jedni s drugima jos od srednje dkole ili ranije i krugovi su manje vise zatvoreni. Ionako puno radim ap i nemam bas previse vremena za salabajzanja. yes.gif

Ja sam se nagnjavila s vozackim jer su ovdje kod mene tako rigorozni i dave ljude da ih malo polozi od prve. Otisla sam i drugi grad i polozila bez problema. jest.gif

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Zato i ja hocu da polazem u malom gradicu u ciji okrug spadamo, nego u susjednom velikom. Ovdje imaju dva raskrizja i to je to.

Nadam se da necu imati problema. Lijepo mi jeste, ali isto kao i tebi, uzasno mi nedostaju moji. Jako sam bliska s mamom i sestrom. Fale mi neopisivo. Fali mi nas mentalitet, nasa kultura, povijest. Frendica iz Sarajeva me bas pita jel upoznajes nove ljude itd.. ma reko, nemam ni volje, ni zivaca. Valjda kad si stariji imas sva ta mjesta popunjena- tko ti je za dubokoumne razgovore, tko ti je za zezanciju, a tko je za kave , da nemas potrebe za novim :)

Ja ovdje imam jednu prijateljicu i to mi je dosta. Odem do nje, izadjemo. Ima svoju obitelj, muzevi su nam prijatelji i to je savrsena kombinacija za ljude u braku. Nema drame, nema svadja, samo opustanje, rostiljanje, kino dejtovi i sl.

Nadam se da ce mi ova zelena uskoro. Voljela bih izmedju Bozica i uskrsa da se vratim natrag u CRO u posjetu. Imam onu karticu za posao i putovanja, ali necu da idem nigdje s onako labavim uputama da te imigracijski sluzbenik moze vratiti s granice ako mu prahne tako.

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Evo da se i ja javim... po prvi puta ...

Ja sam iz Zagreba a dragi je iz Georgije, prosli smo proceduru K1 vize i evo danas sam predala papire u Ambasadu ...za 6 dana ceka me taj "intervju" i ustvari neznam kaj me ceka... da li da se nadam pozitivnom odgovoru ili ne, bas me je strah .... helpsmilie.gif

Link to comment
Share on other sites

Evo da se i ja javim... po prvi puta ...

Ja sam iz Zagreba a dragi je iz Georgije, prosli smo proceduru K1 vize i evo danas sam predala papire u Ambasadu ...za 6 dana ceka me taj "intervju" i ustvari neznam kaj me ceka... da li da se nadam pozitivnom odgovoru ili ne, bas me je strah .... helpsmilie.gif

Bas dobro da se pojavila neka nova faca ovdje dancin5hr.gif , inace ljudi dodju, malo pisu i nestanu. Bilo bi super da smo kao neki drugi forumi, ali kad ne dolazi puno nas iz Hrvatske u Ameriku.

Ne trebas se bojati intervjua ako si se dobro pripremila s papirima i ako si iskrena u odgovorima i zeljama. Ako nema nekih red flags izmedju vas dvoje, ne bi trebala imati nikakvih problema. Samo se opusti i sve ce biti u redu. Svi smo to prosli i bili uspanicareni, ali pomisli samo da ti je to zadnja prepreka prije dobivanja vize koja ti omogucava da zivis zivot koji si odabrala.

Javi kako je proslo ako budes pri vremenu i volji. Drzim fige! goofy.gifenergy.gif

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Galla, mislim kako ne bi trebala imati nikakvih problema oko putovanja u Hrvatsku i natrag kad imas AP. Ne znam kako je itko imao problema oko povratka, ali ako nemas namjeru ici u posjetu natrag, onda je bolje cekati GC.

Mene drugo ljeto ceka hrpa papirologije i mijenjanje svih dokumenata. Cula sam kako su ljudi opsjeli saltere za promjenu putovnica otkad je Hrvatska usla u EU i kako se ceka neizmjerno dugo za dobivanje iste. Ja cu doputovati s putnim listom jer mi se ne da gnjaviti s ekipom iz konzulata koji su gromogrozno neljubazni i koje moras vuci za rukav za bilo koju informaciju. Stvarno sramotno kakvi su nam konzulati. rolleyes.gifno0pb.gif

Kod mene ima vise od 2 raskrizja smile.png svuda, i svuda je uzbrdo i nizbrdo i moras fakat biti spretan vozac. Ja sam prvi put dobila jednu girlwerewolf2xn.gif koja je bila tako isfrustrirana da je i mene napravila nervoznom pa sam ljosnula. Onda su mi poznanici savjetovali da odem u susjedni grad jer smo mi izmedju ta dva i zapravo mozemo ici gdje hocemo pa sam otisla u taj koji je isto brdovit, yes.gif , ali je ekipa drukcija, ljubazni ispitivaci i isve je bio super. Inace, kod mene u MA ne priznaju medjunarodnu vozacku...ne znam uopce zasto sam trosila novce na to! Grrr! laughing.gif

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Hvala na javljanju... evo stpljivo brojim dane i nadam se pozitivnom odgovoru, svakako cu javiti kako je proslo... strah valjda dolazi od cinjenice da su mi prosle godine odbili turisticku vizu pa sam sad sva u nekoj panici ... prosla sam lijecnicki, nemam neke greske, gledala sam da formulare popunim sasvim iskreno, valjda im ne smeta sto sam pusac protest6wz.gif

Po struci sam kuhar pa neznam koliko je to trazeno ali kod nas ionako kazu da ce uvijek i svuda u svijetu biti gladnih ljudi i da je moja struka uvijek dobrodosla ...goofy.gif

Voljela bih da je to sve skupa iza mene i da mogu prestati zivjeti u strahu od odgovora unsure.png

Link to comment
Share on other sites

Hvala na javljanju... evo stpljivo brojim dane i nadam se pozitivnom odgovoru, svakako cu javiti kako je proslo... strah valjda dolazi od cinjenice da su mi prosle godine odbili turisticku vizu pa sam sad sva u nekoj panici ... prosla sam lijecnicki, nemam neke greske, gledala sam da formulare popunim sasvim iskreno, valjda im ne smeta sto sam pusac protest6wz.gif

Po struci sam kuhar pa neznam koliko je to trazeno ali kod nas ionako kazu da ce uvijek i svuda u svijetu biti gladnih ljudi i da je moja struka uvijek dobrodosla ...goofy.gif

Voljela bih da je to sve skupa iza mene i da mogu prestati zivjeti u strahu od odgovora unsure.png

Ma samo se opusti i sve ce biti u redu. Imas super struku i ne bi ti trebao biti problem naci posao. Bitno ti je da ti je engleski dobar. Sto ti je sporazumijevanje bolje, to ti je veca mogucnost za boljim poslom. A i onako imas vremna da vidis kakva je situacija oko svega dok cekas na radnu dozvolu (EAD) i GC, sto ti prije dodje. Bez tog ionako ne smijes raditi.

Drzi se! Brzo ces preletjeti baru i doci na jug! yes.gif energy.gif jest.gif

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Matyzela, dobrodosla na forum:)

Samo opusteno. Svi smo toliko stresovali oko tog intervjua i prosli normala. Bitno da imas dokaze, znas kad je sta i gdje bilo i to je to. Stvarno pitaju pitanja koja moras znati kad si s nekim, bez obzira sto su meni osobno neka bila totalno bizarna. Bottom line_znas odgovor:)) Bas kao sto AandD kaze, super ti je profesija za posao, pogotovu ako si u vecem gradu.

Moja AandD, dobro da nije bilo kao kod nas po tim brdima:"Hajde sad malo pod rucnom, hajde kreni, hajde stani...".Obozavam automatike, pogotovu cruise opciju,lol.

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Btw, Matyzela, dosta ljudi odbiju turisticku ako imaju curu/decka u US i idu kod njih u posjetu. Veci rizik da prekrsis turisticku vizu, udas se i ostanes. Zato se nemoj brinuti za zarucnicku, to mogu gledati samo kao bolji potez i prikladniju vizu s tvoje strane.

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Pozdrav Galla i hvala na javljanju, evo ostalo je jos 13 sati do intervjua i naravno da sam jos uvijek nervozna a ne mogu si pomoci ... hvala puno na podrsci, nisam nikad nista slicno prolazila a valjda je normalno da se bojimo nepoznatog ....

Prilozila sam slike, oko desetak slika gdje smo zajedno pa se nadam da ce i to pomoci... cak sam prilozila i ljubavno pismo, nisam dragome ni rekla da sam to prilozila, zadavio bi me haha

Eto, javim se sutra, poslije intervjua ...

Lijep pozdrav ClockWatch2.gif

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Biti ce to sve ok. Javi nam:)

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...