Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Jupiiiiii!!! Konacno! :goofy: Cestitam!!! :energy: Bas sam te se danas sjetila i mislim si kako bi bilo vrijeme da vas odobre. Sad ce ti sve dalje letjeti. Evo tebe brzo ovdje. :jest:

Hvala ti! Otkad sam saznala da su nas odobrili, samo skakucem po kuci :)

Cestitam od srca !!! Mozes li samo da azuriras svoj timeline :)

Hvala na cestitkama :). Timeline azuriran :D.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Evo, samo da se pohvalim - nakon skoro 9mj cekanja, odobrenje :) :) :)...

Jos malo, i napokon cu biti sa svojim dragim :D!!

Jeeeii!!!!

Bravo, cestitke!!

Ja jedva cekam da mi krenemo. Peti mjesec je plan, ovako ili onako :D

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Bravo, cestitke!!

Ja jedva cekam da mi krenemo. Peti mjesec je plan, ovako ili onako :D

Hvala, Ivy. Nadam se da vi necete cekati toliko dugo :D.

Nego, ja sam jucer zvala tetu iz veleposlanstva i rekla mi je kako ne trebam prevoditi ni apostilati nikakve papire :huh: ... Kaze da mi za razgovor treba samo potvrda o nekaznjavanju i da ona moze biti i na hrvatskom??!!

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Andrea, cestitke! Ja bih ti preporucila da svakako apostiliras RODNI LIST i prevedes s ovjerom, buduci da ce ti to trebati kad dodjes u US. Ako je rekla da ne moras nositi prevedeno tamo, nemoj. Mislim da nisam ni ja nosila prijevod na intervju. Ali sam prevela i apostolirala rodni list i uvjerenje o slobodnom bracnom stanju, te ponijela sa sobom pri ulasku u US. Trebalo mi je za vadjenje bracne dozvole i kod predavanja za AOS. tako da svakako ponesi to dvoje sa sobom prevedeno i apostilirano. Negdje te to nece traziti ( apostila), posto ne znaju ni sta to znaci. Ja sam pojasnila teti na salteru za dozvolu za brak u US da je to moj rodni list, s potvrdom zemlje iz koje dolazim da je legitiman i prijevod na engleski. Potvrde o nekaznjavanju iz CRO i druge zemlje isto nisam prevodila.

Edited by Galla

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Andrea, cestitke! Ja bih ti preporucila da svakako apostiliras RODNI LIST i prevedes s ovjerom, buduci da ce ti to trebati kad dodjes u US.

Zasto ne bi izvadila medunarodni rodni list? Ja sam izvadila medunarodni rodni list i medunarodni vjencani list i to sam nosila u US. Tamo ima i engleski prijevod, to bi trebalo biti ok?

Za prijevode, US Embassy u Zagrebu to ne treba jer pricaju hrvatski. Na intervjue se u ambasadu nosi uvijek ili engleski jezik ili lokalni, prijevodi su potrebni samo za urede u Americi.

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Puno se ovdje raspravljalo oko medjunarodnog rodnog lista ili originala prevedenog, ovjerenog i apostiliranog. Medjunarodni nema sve one podatke koje imaju nasi rodni listovi i zapravo je skracena verzija. Ne trebas prijevod, ovjeru i apostilu za intervju, ali ti je moj savjet da prevedes, ovjeris i apostiliras originalni hrvatski rodni list i imas ga sa sobom kad dolazis u US.

Mozda ovdje u nekim drzavama toleriraju medjunarodne rodne listove, ali u mojoj nisu, kao sto im ni moja medjunarodna vozacka nije znacila apsolutno nista. Trazili su me moj originalni prevedeni i ovjereni rodni list.

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Ok, znaci, prevodim svoj originalni rodni list i stavljam apostilu na njega. Hoce li mi trebati jos nesto od papira? Prevesti cu jos svjedodzbe i diplomu, pa kad vec to nosim, da odnesem sve zajedno.

Tako je. Mozes napraviti isto sa svjedodzbom zadnjeg razreda srednje skole, maturom i diplomom. Ja sam ovdje radila neke prijevode i ovjere i ne samo da sam dosta platila, nego su to napravili katastrofalno lose, toliko lose da sam na kraju sama prevodila i vratili su mi dio love natrag. Samo zato sto prevoditelji nisu imali ovjerenog sudskog tumaca koji zna hrvatski, nego je prevodila zena koja je Poljakinja i koja nema blage veze s hrvatskim. :bonk:

Kad sam pocela raditi kao substitute teacher, da uopce vidim radi mi li se to ili ne i koji subject, trazili su me prevedene, ovjerene i apostilirane diplome.

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

I evo mene opet smile.png. Mogu li se ja naruciti kod doktora i prije nego mi stignu papiri?

Mogu li se naruciti kod bilo kojeg od ona tri s popisa ili ce mi oni odrediti jednog od njih?

Unaprijed hvala smile.png

Mozes, ne moras cekati na papire. Samo provjeri u veleposlanstvu u kojoj su ti fazi papiri. Naruci se kod bilo koga od njih, s tim da je jedan u Splitu, ostali u Zagrebu. Nitko ti ne odredjuje, ti biras kod koga ces. yes.gif

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Nisu me izvukli za green card. :( Steta, doci cu im u zemlju svejedno, bas su mogli :D

Muz ima jos par tjedana faks, kad zavrse predavanja krećemo s papirima. Jedva cekam :))

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Nisu me izvukli za green card. sad.png Steta, doci cu im u zemlju svejedno, bas su mogli biggrin.png

Muz ima jos par tjedana faks, kad zavrse predavanja krećemo s papirima. Jedva cekam smile.png)

Vec ces ti doci ovdje, na ovaj ili onaj nacin. yes.gif

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Dobila sam INIT i odobrili su nam prijavu poreza za 2012 koju smo slali kao Married filing jointly! Yay! :)

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Zdravo narode, evo malo da vam upadnem.

Inace sam strasno besposlena u ove kasne sate rofl.gif

Galla, kada kazes da ti je trebao preveden rodni list i dokum.o slobodnom bracnom stanju za bracnu dozvolu i AOS da li to znaci da ti je trebalo po dva originala oba dokumenta il je za bracu dozvolu to potrebno samo na uvid.

Hvala unapred goofy.gif

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...