Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

Update- dobila sam uvjerenje o nekaznjavanju i druge drzave ( BiH), odradila medicinski, sutra cu dobiti nalaze, papiri od dragog stigli, sutra jos izvadim rodni list i uvjerenja ( valjda ih daju isti dan ;). Eto do kraja tjedna da posaljem natrag paket u ambasadu i vec sljedeci tjedan bi mogao biti intervju. Jupiiii :)

Drage mohe vec Amerikanke dajte mi recite sta trebam s nasim rodnim listom i diplomama iz skola ( kod upisa na faks npr u US)- samo da prevedem dokumente i to je dosta ili moraju originali biti s apostilama?

Super!!! :goofy::energy::jest:

Vec se puno kopalja polomilo ovdje oko pitanja prevodjenja, apostiliranja... Ja mogu samo reci kako sam sve napravila u Zagrebu, prevela i ovjerila kod susdkog tumaca i apostilirala u Palaci pravde. Radila sam neke prijevode ovdje i bili su toliko ocajni da sam na kraju sama prevela, poslala prevoditeljici koja je ovjerila i to je bilo to. Zena je ovlastena prevoditeljica, a uopce ne govori hrvatski. Ne mozes vjerovati! :blink:

Ja sam izvadila i medjunarodni rodni list i prevela, ovjerila i apostilirala i nas. Po mom misljenju, nas rodni list je najbolji jer sadrzi sve podatke koji trebaju biti pa kad njega prevedes, ovjeris i aspotiliras, nigdje na svijetu ne bi trebala imati problema.

Jos ako se mislis upisivati ovdje na faks, bolje je imati sve dokumente u redu.

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Raspitala sam se u matici rodjenih i na sudu vezano za dokumente. Kazu da nema potrebe za medjunarodnim rodnim listom, nego prijevod rodnog lista i apostila na original rodni list. Isto rijedi i za diplome. Dobila sam datum intervjua 26.11. Napokon. Stvarno se nadam da ce sve proci ok. Nosim sa sobom uvjerenja iz BIH, biserka ih je zaboravila poslati s ostalim papirima. Sreca pa su toliko dragi da nisu pravili frku, nego samo da ih ponesem sa sobom na razgovor. Uz to dokaze o vezi i originale dokumenata. Jos samo tjedan dana i daj boze sve ce biti ok.

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Raspitala sam se u matici rodjenih i na sudu vezano za dokumente. Kazu da nema potrebe za medjunarodnim rodnim listom, nego prijevod rodnog lista i apostila na original rodni list. Isto rijedi i za diplome. Dobila sam datum intervjua 26.11. Napokon. Stvarno se nadam da ce sve proci ok. Nosim sa sobom uvjerenja iz BIH, biserka ih je zaboravila poslati s ostalim papirima. Sreca pa su toliko dragi da nisu pravili frku, nego samo da ih ponesem sa sobom na razgovor. Uz to dokaze o vezi i originale dokumenata. Jos samo tjedan dana i daj boze sve ce biti ok.

Drzim fige za intervju!!! Sve ce biti super, ne brini... :thumbs:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Hej Galla, kako je bilo na intervjuu?

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Danas sam podigla vizu :)

Intervju mi je bio onako, iskreno. Iako sam imala i vise nego potrebno primarnih dokaza ( skupila ih dok sam mislila da mi je RFE bas za to, a ne za rodni list), nije to sve ni pogledao nego uzeo samo prve papire s reda, a to su bili print screen skype logovi i pitao me pitanja tipa- evo ovo ovdje sto ste pisali jedno drugom, na sto se to odnosilo tada u tom mjesecu te godine ??!!!

Nije mu se dalo da vidi racune na oba imena iz hotela, avionske karte, pecate u putovnici, nego skype... mislim.. malo sam nanervirana bila poslije, ali eto.. samo neka je proslo.

Ja sam bila fina, nasmijana, imala sam odgovor na sve, pojasnila , cak mu i govorila o svemu sto ima pred sobom, ali je bas bio ono skoro pa nezainteresiran.

Samo neka je vise gotovo.

Putujem 7.12. , let mi je iz Njemacke, da vidim frendicu usput, pa onda napokon do dragog :)

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Danas sam podigla vizu :)

Intervju mi je bio onako, iskreno. Iako sam imala i vise nego potrebno primarnih dokaza ( skupila ih dok sam mislila da mi je RFE bas za to, a ne za rodni list), nije to sve ni pogledao nego uzeo samo prve papire s reda, a to su bili print screen skype logovi i pitao me pitanja tipa- evo ovo ovdje sto ste pisali jedno drugom, na sto se to odnosilo tada u tom mjesecu te godine ??!!!

Nije mu se dalo da vidi racune na oba imena iz hotela, avionske karte, pecate u putovnici, nego skype... mislim.. malo sam nanervirana bila poslije, ali eto.. samo neka je proslo.

Ja sam bila fina, nasmijana, imala sam odgovor na sve, pojasnila , cak mu i govorila o svemu sto ima pred sobom, ali je bas bio ono skoro pa nezainteresiran.

Samo neka je vise gotovo.

Putujem 7.12. , let mi je iz Njemacke, da vidim frendicu usput, pa onda napokon do dragog :)

Cestitam!!! :dance::thumbs:

Neka je to sve iza tebe. Meni je bilo grozno na intervjuu za turisticku vizu, a za K1 je bio tako super da nisam mogla vjerovati kako me intervjuirala ista osoba. :blink:

Drzim fige da ti put bude dobar i da uskoro pocnes sa svojim zivotom ovdje. :goofy::energy::jest:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Ja sam valjda naletila kad mu je bio obrnut dan. Odobravao je turisticke i bussiness vize lijevo i desno, za deset min maltene.

Jos malo i krecem hehe. Vec se polako pakiram.

Tipkamo se jos, valja AOS fajlovat, sad ce to brzo :)

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Ja sam valjda naletila kad mu je bio obrnut dan. Odobravao je turisticke i bussiness vize lijevo i desno, za deset min maltene.

Jos malo i krecem hehe. Vec se polako pakiram.

Tipkamo se jos, valja AOS fajlovat, sad ce to brzo :)

Drugi tjedan putujes, zar ne?

Mi smo se ozenili 2 tjedna nakon sto sm stigla i ubrzo nakon tog smo predali papire za AOS. EAD i Advance Parole sam dobila jako brzo, ali sam cekala jako dugo na Green Card. Najbolje ti je poslati papire odjednom za sve 3 stvari jer ako trebas nekud putovati u medjuvremenu dok ne dobijes Green Card, AP je jako dobar.

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav raja :).Promijenjen status iz RFE u RFE Response Review ..Koliko se ceka sada otprilike za dalje?Bas sam umorna od njih :(

Ufff..kad je Vermont u pitanju, tko zna! :unsure:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Mi cemo vjencanje imati nakon mjesec dana, mozda i malo vise. Taman dok uredimo stvari koje treba podnijeti kao dokaze za AOS. Dragi treba promijeniti adresu itd.

Ovo sve je bas jedan costly project :) Samo da mi je stici, a onda ovo ostalo jedno po jedno.

Za srecu i ostale ako ih zanima, od datuma za RFE response review koji osvane na stranici, na 14 dan od toga datuma su nas odobrili. Imaju pravo do 60 dana da odlucuju, ali u skoro 99% slucajeva sve odobre unutar ta dva tjedna.

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Mi cemo vjencanje imati nakon mjesec dana, mozda i malo vise. Taman dok uredimo stvari koje treba podnijeti kao dokaze za AOS. Dragi treba promijeniti adresu itd.

Ovo sve je bas jedan costly project :) Samo da mi je stici, a onda ovo ostalo jedno po jedno.

Za srecu i ostale ako ih zanima, od datuma za RFE response review koji osvane na stranici, na 14 dan od toga datuma su nas odobrili. Imaju pravo do 60 dana da odlucuju, ali u skoro 99% slucajeva sve odobre unutar ta dva tjedna.

Je,bas je costly! :wacko: Jos kad dodjes pa se ozenite pa kad platis za AOS. Ne znam koliko je sad AOS, vjerojatno preko $1000.

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Croatia
Timeline

pozdrav svima... :) ... citao sam o tim visama svugdje po netu i vidio da su ovdje najbolje informacije iz prve ruke pa ako nije problem za pomoci oko toga svega...

naime pred nekih god i pola do dvije sam naravno preko neta upoznao jednu curu...i tako je sve to pocelo...a ozbiljno jako je pocelo pred nekih godinu dana mozda malo manje...cura je iz chicaga...tipkano e svaki dan preko whats app-a kada mogu ja cujemo se i preko skypa i sve...bas nam je stalo jedno do drugoga jako iako se nismo sreli jos oci u oci...a to joj je dosadilo kao i meni i odlucila je preko jedne agencije doci raditi u KBC Zagreb kao medicinska sestra (inace u chicagu radi u djecjoj bolnici i kod ujne u privatnoj bolnici u uredu...sastanci i tako to)...to bi trebala doci sljedece godine u 5 ili 6 mjesecu...ispricavam se na toj mojoj prici ali htio sam d budete upoznati sa situacijoj pa d bi mi mogli lakse pomoci...posto nigdje na netu nisam mogo naci postene savijete, molio bih VAS da nam pomognete...koja viza bi najlakse omogucila moj odlazak tamo znaci s time da mogu naravno ostati zivijet s njom...ko bi trebao podnijeti zahtijev za vizu...pa sve sto mozete savijetovat samo recite :)

hvala :) :) :)

Edited by I&L
Link to comment
Share on other sites

pozdrav svima... :) ... citao sam o tim visama svugdje po netu i vidio da su ovdje najbolje informacije iz prve ruke pa ako nije problem za pomoci oko toga svega...

naime pred nekih god i pola do dvije sam naravno preko neta upoznao jednu curu...i tako je sve to pocelo...a ozbiljno jako je pocelo pred nekih godinu dana mozda malo manje...cura je iz chicaga...tipkano e svaki dan preko whats app-a kada mogu ja cujemo se i preko skypa i sve...bas nam je stalo jedno do drugoga jako iako se nismo sreli jos oci u oci...a to joj je dosadilo kao i meni i odlucila je preko jedne agencije doci raditi u KBC Zagreb kao medicinska sestra (inace u chicagu radi u djecjoj bolnici i kod ujne u privatnoj bolnici u uredu...sastanci i tako to)...to bi trebala doci sljedece godine u 5 ili 6 mjesecu...ispricavam se na toj mojoj prici ali htio sam d budete upoznati sa situacijoj pa d bi mi mogli lakse pomoci...posto nigdje na netu nisam mogo naci postene savijete, molio bih VAS da nam pomognete...koja viza bi najlakse omogucila moj odlazak tamo znaci s time da mogu naravno ostati zivijet s njom...ko bi trebao podnijeti zahtijev za vizu...pa sve sto mozete savijetovat samo recite :)

hvala :) :) :)

Dobrodosao! :yes:

Imas 2 opcije za vizu: ili da predate za zarucnicku, K-1 ili da se ozenite pa predate za IR-1/CR-1. Mozes naci informacije na ovom linku: http://www.visajourney.com/content/guides

S K-1 vizom dobivas vizu za jednokratni ulazak u USA, s tim da se moras ozeniti s osobom koja je podnijela papire za tvoju vizu u roku od 90 dana od stupanja na americko tlo. Nakon sto se ozenite, trebate poslati papire za Adjustment of Status, odnosno za dobivanje Green Card, dozvole za putovanje izvan zemlje i radne dozvole. Ta prva Green Card ti vrijedi 2 godine. Prije isteka tog roka predajes dokaze kako ste i dalje u braku, kako sve funkcionira kako treba i kako zelite da ti se makne Conditional status. Ako je sve u redu, nakon mjeseci cekanja dobivas Green Card koja je permanent i na 10 godina. Godinu nakon dobivanja te card mozes aplicirati za naturalization.

Sto se tice IR-1/CR-1, ako se odlucite za tu opciju, nakon sto dobijes vizu, odmah po ulasku u USA postajes Permanent Resident i postom dobivas Green Card. dalje je postupak isti kao i za one koji su usli u USA preko K-1 vize.

Na vama je da vidite sto vam najbolje odgovara. Ova opcija da ona dolazi cini mi se super jer cete moci bolje uoznati jedno drugo i imat cete tonu papira kao dokaze ozbiljnosti vase veze. :thumbs:

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Croatia
Timeline

Dobrodosao! :yes:

Imas 2 opcije za vizu: ili da predate za zarucnicku, K-1 ili da se ozenite pa predate za IR-1/CR-1.

S K-1 vizom dobivas vizu za jednokratni ulazak u USA, s tim da se moras ozeniti s osobom koja je podnijela papire za tvoju vizu u roku od 90 dana od stupanja na americko tlo. Nakon sto se ozenite, trebate poslati papire za Adjustment of Status, odnosno za dobivanje Green Card, dozvole za putovanje izvan zemlje i radne dozvole. Ta prva Green Card ti vrijedi 2 godine. Prije isteka tog roka predajes dokaze kako ste i dalje u braku, kako sve funkcionira kako treba i kako zelite da ti se makne Conditional status. Ako je sve u redu, nakon mjeseci cekanja dobivas Green Card koja je permanent i na 10 godina. Godinu nakon dobivanja te card mozes aplicirati za naturalization.

Sto se tice IR-1/CR-1, ako se odlucite za tu opciju, nakon sto dobijes vizu, odmah po ulasku u USA postajes Permanent Resident i postom dobivas Green Card. dalje je postupak isti kao i za one koji su usli u USA preko K-1 vize.

Na vama je da vidite sto vam najbolje odgovara. Ova opcija da ona dolazi cini mi se super jer cete moci bolje uoznati jedno drugo i imat cete tonu papira kao dokaze ozbiljnosti vase veze. :thumbs:

po vama koja od tih dviju viza bi bilo bolje ?

sa IR1/CR1 se moramo ozeniti ovdije u HR ? nekako mi se cini boljom posto bih odmah mogao se zaposliti ili?

i pusamo oboje vec hehe jedva cekamo da budemo zajedno :))

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...