Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

Drzim vam fige cure...znam kako je cekanje totalna koma. :wacko::huh:

Moj je dragi isto zvao i pisao svom Congressmenu i nikad nije dobio nikakav odgovor. Neki su ljudi dobivali odgovore i pomoc. Mislim kako je to jako individualno. Mi smo dobili RFE nakon gotovo 4 mjeseca cekanja i toliko smo se veselili tom jer je to bio prvi znak kako nesto rade s nasim papirima. Prije 2 godine mogao si racunati da ces, nakon sto posaljes ono dodatno sto traze, biti odobren za 2 tjedna. Tako je i bilo s nama.

Mi se spremamo prikupljati papire za ROC i nadam se kako cu kad ih posaljemo totalno zaboraviti dolaziti ovdje i stalno provjeravati jer se ceka do godine dana. Kakve smo mi srece bit ce sigurno toliko dugo. :rofl:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

AandD, nismo pozivom nista novog otkrili :(

Doduse, bili su jako ljubazni i susretljivi, ali smo dobili onako opcenite odgovore, koje vjerovatno govore svima koji nazovu...

Rekli su nam da nitko nas file trentuno ne obradjuje, da je status pending, i da bi ga u roku slijedeca dva mjeseca jedan od officera trebao pogledati i procesuirati....

Ako, nakon sto prodje 5 mjeseci, nista ne bude, da ih nazovemo, te da ce se onda napraviti service request...

Nista novo...

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Da, to govore svima. Pretpostavljam da kao i svaka druga sluzba za korisnike imaju tocne procedure za svaki moguci upit koji im mi postavimo.

S obzirom da je sad minimum 7 mjeseci za Vermont prije nego sto mozes zatraziti service rqst, necemo ih jos zvati, ali nam se sedam mjeseci priblizilo.

Sad se samo nadam da cemo odmah dobiti NOA2, a ne RFE,onda ce mi se to bas oduziti.

Uzasno je tesko cekati, kad se sjetim da sam mislila kako cu do 8 mjeseca biti u US- smjesno.

A opet s druge strane je kao nesto malo lakse, jer smo najveci dio tog cekanja prevalili. Sad samo sto nije :)

Smeta mi taj osjecaj da sam gotova sa svime u CRO i da se tamo negdje moj zivot odvija bez mene( kupovina kuce, auta, planiranje obiteljskih proslava, vjencanje).. Isto kao da sam u cekaonici i ne smijem izaci van, drzim broj 989 a tek je 17 na redu :)

AandD, jesi se sad vec skroz navikla na okruzenje, hranu itd?

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

AandD, nismo pozivom nista novog otkrili :(

Doduse, bili su jako ljubazni i susretljivi, ali smo dobili onako opcenite odgovore, koje vjerovatno govore svima koji nazovu...

Rekli su nam da nitko nas file trentuno ne obradjuje, da je status pending, i da bi ga u roku slijedeca dva mjeseca jedan od officera trebao pogledati i procesuirati....

Ako, nakon sto prodje 5 mjeseci, nista ne bude, da ih nazovemo, te da ce se onda napraviti service request...

Nista novo...

Nisam te htjela razocarati, ali sam pretpostavljala kako necete saznati nista novo. Ipak je dobro sve pokusati da si covjek kasnije ne prigovara kako nije napravio sve sto je mogao.

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Da, to govore svima. Pretpostavljam da kao i svaka druga sluzba za korisnike imaju tocne procedure za svaki moguci upit koji im mi postavimo.

S obzirom da je sad minimum 7 mjeseci za Vermont prije nego sto mozes zatraziti service rqst, necemo ih jos zvati, ali nam se sedam mjeseci priblizilo.

Sad se samo nadam da cemo odmah dobiti NOA2, a ne RFE,onda ce mi se to bas oduziti.

Uzasno je tesko cekati, kad se sjetim da sam mislila kako cu do 8 mjeseca biti u US- smjesno.

A opet s druge strane je kao nesto malo lakse, jer smo najveci dio tog cekanja prevalili. Sad samo sto nije :)

Smeta mi taj osjecaj da sam gotova sa svime u CRO i da se tamo negdje moj zivot odvija bez mene( kupovina kuce, auta, planiranje obiteljskih proslava, vjencanje).. Isto kao da sam u cekaonici i ne smijem izaci van, drzim broj 989 a tek je 17 na redu :)

AandD, jesi se sad vec skroz navikla na okruzenje, hranu itd?

Totalno te razumijem. Mi smo mislili kako cu ja doci u USA za Thanksgiving...pa za Bozic...na kraju smo bili totalno izgubljeni usporedjujuci nas timeline s ostalima, racunajuci kad bismo mogli biti odobreni...ma koma!

Ja sam radila i nisam mogla reci nista konkretno u firmi jer nista nisam znala, a otkazni rok je otkazni rok i moras ga odraditi. Na kraju sam cekala dok nisam dobila vizu u putovnicu pa sam rekla kako odlazim, iako su svi to naslucivali, i onda sam odradjivala otkazni rok. Direktorica mi je stvarno izasla u susret i nisam morala ostati duze od mjesec i pol.

Navikla sam se, iako mislim kako se nikad ne naviknes do kraja. Ostavila sam prijatelje, obitelj...svoj grad, ulice...nije jednostavno, ali nikad nisam pozalila i opet bih napravila isto. Za mene je posebno velika promjena jer sam dosla iz Zagreba u mali grad u kojem nema gotovo niceg, no mi puno putujemo, imamo micose i peseke, radim od doma, pokusavam se prilagoditi najbolje sto mogu. Razlike su neizmjerno velike, ali sam jako sretna i uzivam upoznavati nove stvari i uciti. Hrana mi je bila dosta veliki problem u pocetku jer sam vegan i nije bas lako naci namirnice koje sam jela doma, no kuham pa je to veliki plus. Kruh je koma, to mi najvise fali. :lol:

Treba vremena za prihvatiti promjene, ali ako imas pravu osobu uz sebe, sve je lakse i uz pravu podrsku s vremenom sve upoznas i prilagodis se. :energy::goofy:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Cao svima .Vidim da je aktivan forum i nadam se da sa ne ljutite sto se ubacujem :).

Citala sam ali ne nadjoh pa da pitam mozda neko zna.Trenutno smo na statusu RFE.Zna li neko da li se nakon slanja papira koje su trazili jos ceka dugo??

Hvala:)

Link to comment
Share on other sites

Cao svima .Vidim da je aktivan forum i nadam se da sa ne ljutite sto se ubacujem :).

Citala sam ali ne nadjoh pa da pitam mozda neko zna.Trenutno smo na statusu RFE.Zna li neko da li se nakon slanja papira koje su trazili jos ceka dugo??

Hvala:)

Hej, bok!

Ma tko bi se ljutio, daj... :rofl:

Nekad se odobrenje dobivalo 2 tjedna nakon sto bi se poslalo odgovor na RFE. Ovisi i da li ce u medjuvremenu dok ti posaljes ono sto su trazili, oni naci nesto novo ili je to sve. RFE zapravo znaci kako rade na tvom predmetu i nakon sto im posaljes dokumente koji nedostaju, trebali bi kompletirati tvoj file i donijeti odluku.

Stvarno nemam nikakvu ideju koliko se ceka u zadnje vrijeme. Mozda ti je najbolje provjeriti s N&C. Oni su imali RFE situaciju nedavno pa pitaj nju.

Drzim fige da te brzo odobre!!! :star:

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Jos jedan tjedan nista novo :(

Sad sam vec do toga da mi je svejedno hoce li biti NOA2 ili RFE samo da nesto bude.

Kao sto je AandD rekla, trebalo bi biti relativno brzo kada stigne do njih. KOliko sam mogla vidjeti po forumu, bitno je priloziti neki plavi papir, pretpostavljam da se to dobije s hard copy RFE koji dodje postom. S tim papirom odmah se zna da su vasi dokumenti odgovor na tocno odredjeni RFE, da ne traze na koji je i sl.

California jos ide brzo, a Vermont sve sporiji i sporiji...

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam cure od (L) .Sreca pa imamo ove forume za razmjenjivanje informacija :)

:thumbs:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan tjedan nista novo :(

Sad sam vec do toga da mi je svejedno hoce li biti NOA2 ili RFE samo da nesto bude.

Kao sto je AandD rekla, trebalo bi biti relativno brzo kada stigne do njih. KOliko sam mogla vidjeti po forumu, bitno je priloziti neki plavi papir, pretpostavljam da se to dobije s hard copy RFE koji dodje postom. S tim papirom odmah se zna da su vasi dokumenti odgovor na tocno odredjeni RFE, da ne traze na koji je i sl.

California jos ide brzo, a Vermont sve sporiji i sporiji...

Tako smo i mi razmisljali...i bili presretni kad smo dobili RFE jer smo znali kako su nesto napravili s nasim papirima. Vermont je izgleda uvijek jako spor. Mi racunamo na oko godinu dana cekanja na ROC jer je oko 8 mjeseci najnormalniji proces. Uzas! :blink::wacko:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Jooooj, znas kako mi je kad otvorim onu Igorovu listu odobrenih peticija, pa vidim sve datume oko mog, prije i poslije, a nas nigdje :)

Znam da je sada samo pitanje dana, ali sam svejedno opterecena s time.

AandD, ja sam isto zivjela u vecim gradovima (Zagreb, Berlin,Sarajevo), isto mislim da ce mi biti tesko naviknuti se da cim izadjem iz stana, nisam na ulici s kaficima, buticima i sl :), da ne mogu svugdje opaliti pjesice, da ne mogu svugdje sama itd.

Ne smeta mi sto ce doci sve te promjene, znam da me ocekuju, ali opet mi je zao i nedostajati ce mi neke osnovne stvari.

AandD, citam po vodicima, forumu, ali kao da ne mogu dobiti tocnu info za affidavit of support. Koliko sam shvatila treba proslijediti sam papir, poreze od unatrag tri godine, izjavu poslodavca i odreske od place . Je li to sve? Da li odresci od place idu samo unatrag tri mjeseca?

Ti si to vec prosla, pa mi je najlakse tebe zagnjaviti, ali ako jos netko zna, molim neka odgovori.

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Takodjer me zanima sljedece:

sad sam gledala daljni proces u ambasadi. Navode da je potrebno preko zagrebacke banke uplatiti oko 600 i nesto kn za svaki obrazac koji se podnosi..

Mi smo uplatili onih 300 i nesto dolara koliko je tada bila visa fee prilikom predaje samih dokumenata. Ali nemam taj papir ( kopiju) , original uplatnice je proslijedjen skupa s paketom, jer je placeno kesom direkt u banci u US.

E sad je li to to, ili cu trebati platiti prije samog intervjua po 600 i nesto kn za svaki obrazac koji predam??

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Sad provjerim uscis.gov, vidim obavijest da su nam danas poslali RFE. Iako sam stavila da mi stigne obavijest na mail, jos nista nije stiglo.

Moja pretpostavka je da ce nas traziti racune, karte i sl, buduci da smo poslali samo nase fotke.

E sad valja docekati dok dodje hard copy. S jedne strane osjecam olaksanje sto znam da rade na nasem slucaju.. s druge strane rekla bih odgovornom da stane dok izvadim spisak, pa da im onda sve po spisku skresem...

sest mjeseci cekam na RFE : facepalm:

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Jooooj, znas kako mi je kad otvorim onu Igorovu listu odobrenih peticija, pa vidim sve datume oko mog, prije i poslije, a nas nigdje :)

Znam da je sada samo pitanje dana, ali sam svejedno opterecena s time.

AandD, ja sam isto zivjela u vecim gradovima (Zagreb, Berlin,Sarajevo), isto mislim da ce mi biti tesko naviknuti se da cim izadjem iz stana, nisam na ulici s kaficima, buticima i sl :), da ne mogu svugdje opaliti pjesice, da ne mogu svugdje sama itd.

Ne smeta mi sto ce doci sve te promjene, znam da me ocekuju, ali opet mi je zao i nedostajati ce mi neke osnovne stvari.

AandD, citam po vodicima, forumu, ali kao da ne mogu dobiti tocnu info za affidavit of support. Koliko sam shvatila treba proslijediti sam papir, poreze od unatrag tri godine, izjavu poslodavca i odreske od place . Je li to sve? Da li odresci od place idu samo unatrag tri mjeseca?

Ti si to vec prosla, pa mi je najlakse tebe zagnjaviti, ali ako jos netko zna, molim neka odgovori.

E stvarno ti nemam pojma za affidavit. To je sve sakupio moj dragi i poslao. U tolikoj hrpi papira koju sam imala, ne sjecam se tocno sto je od tog bilo vezano uz affidavit of support. Najbolje ti je pitati nekog tko je svjeziji u svezi tog. Mislim kako ne trebas nista vise od ovog sto si nabrojala i kako su odresci od place unatrag 3 mjeseca dovoljni, ali kao sto rekoh, provjeri s drugima.

Nasla sam ti ovo pa provjeri:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=b70f8875d714d010VgnVCM10000048f3d6a1RCRD&vgnextchannel=7d316c0b4c3bf110VgnVCM1000004718190aRCRD

Sjecam se i ovih instrukcija:

http://www.uscis.gov/files/form/i-134instr.pdf

I evo jos jednog linka:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=720b0a5659083210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=720b0a5659083210VgnVCM100000082ca60aRCRD

Nadam se kako ces uspjeti naci bar neke odgovore. :jest::energy::goofy:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...