Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

I wouldnt know the answer to your question...sorry :no: but can you pleas help me and say what document does he need for packet 3...I hear so many things and im confused now..Do i need birth certificates translated and stuff like that..what forms do you need to send him? Everything is so confusing and i just want to be prepared for whats coming

Najbolje ti je pricekati dok vas ne odobre i onda kontaktirati konzulat u Zagrebu i sve provjeriti. Moje je misljenje kako je dobro sve provjeriti po nekoliko puta jer s administracijom nikad ne znas. :blush:

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Najbolje ti je pricekati dok vas ne odobre i onda kontaktirati konzulat u Zagrebu i sve provjeriti. Moje je misljenje kako je dobro sve provjeriti po nekoliko puta jer s administracijom nikad ne znas. :blush:

uh vrijeme NOA2 se blizi i ja sam uzasno nervozna i nestrpljiva i procitala sam opet ovaj forum od pocetka do kraja i sad sam jos zbunjenija ali ono nadam se da cu nekako to sve pospojit.

Imam par pitanjca jos.

1.Znaci kad nam odobre mogu nazvat u ambasadu i pitat sto dalje?

2. koliko sam skuzila tu kad nas odobre mogu odma inicijativno zvat za ljecnicki i to sredit prije nego dodu papiri ovdje?

3.Svi pricaju da im zarucnici salju neke papire? jel to samo affidavit of support i sve sto ide uz to ili ima jos nesto sto bi on trebao slati?

4.Sve ove potvrde i izvatke iz knjige vjencanih treba prevest i apostorfirat?

Ja se ispircavam ako sam dosadna i ako pitam pitanja koja je netko vec objasnio ali toliko sam nervozna da cim vise citam to mi je manje jasno.ovaj izvadak,onaj rodni list pa medunarodni pa ovo pa ono...jaoooo...samo zelim da sve bude cim prije gotovo.

Link to comment
Share on other sites

uh vrijeme NOA2 se blizi i ja sam uzasno nervozna i nestrpljiva i procitala sam opet ovaj forum od pocetka do kraja i sad sam jos zbunjenija ali ono nadam se da cu nekako to sve pospojit.

Imam par pitanjca jos.

1.Znaci kad nam odobre mogu nazvat u ambasadu i pitat sto dalje?

2. koliko sam skuzila tu kad nas odobre mogu odma inicijativno zvat za ljecnicki i to sredit prije nego dodu papiri ovdje?

3.Svi pricaju da im zarucnici salju neke papire? jel to samo affidavit of support i sve sto ide uz to ili ima jos nesto sto bi on trebao slati?

4.Sve ove potvrde i izvatke iz knjige vjencanih treba prevest i apostorfirat?

Ja se ispircavam ako sam dosadna i ako pitam pitanja koja je netko vec objasnio ali toliko sam nervozna da cim vise citam to mi je manje jasno.ovaj izvadak,onaj rodni list pa medunarodni pa ovo pa ono...jaoooo...samo zelim da sve bude cim prije gotovo.

Ma naravno kako ćeš sve pospojiti. :whistle:

1. Kad dobijete NOA2, vaši papiri idu u NVC gdje ih pregledaju i prosljeđuju za Zagreb. To, što se tiče našeg konzulata, traje relativno kratko, ako su ti svi papiri u redu. Tvoj zaručnik može kontaktirati NVC par dana nakon što vas odobre i pitati u kojo su fazi vaši papiri. Kad mu oni potvrde kako su papiri otišli za Zagreb, ti možeš kontaktirati konzulat i pitati jesu li papiri stigli i u kojoj je to fazi.

2. Ne možeš zvati liječnika i sve dogovoriti dok ti konzulat ne potvrdi kako su papiri na putu ili su već stigli. Ionako trebaš čekati neko vrijeme do intervjua pa u međuvremenu obaviš liječnički, sakupiš potvrdu o nekažnjavanju i potvrdu sa suda da se ne vodi nikakav postupak protiv tebe.

3. Nije samo affidavit, treba ti poslati hrpu stvari, no to je najbolje provjeriti s konzulatom jer će ti oni točno reći što ti treba poslati. Vjerojatno ovisi i je li civil ili je u vojsci.

4. Pretpostavljam kako si mislila na izvatke iz matičnih knjiga. O tom je bilo jako puno razglabanja ovdje pa ne bih opet ponavljala. Ja sam sve svoje papire prevela, notarizirala i apostilirala. U mojoj state, MA, traže prevedene i notarizirane dokumente. Ti sama odluči hoćeš li prevoditi i notarizirati dokumente u Zagrebu ili ovdje, ali ti moram reći kako je to ovdje poprilično skupo. Opet, ponavljam, tako je u MA.

Možda su se neke stvari što se tiče konzulata mijenjale u ovih 2 godine kako sam ja ovdje pa ti je najbolje zvati njih direktno i pitati. Meni su puno pomogli i gospođa koja radi na našim vizama bila je više nego voljna pomoći mi, a vjeruj gnjavila sam je svojim pozivima jako često. :jest::energy::goofy:

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

3. Nije samo affidavit, treba ti poslati hrpu stvari, no to je najbolje provjeriti s konzulatom jer će ti oni točno reći što ti treba poslati. Vjerojatno ovisi i je li civil ili je u vojsci.

u vezi ovog...a sta to otprilike bi trebao slat? mislim u vezi Affidavita ili neke druge stvari? mislim onaj w2 nesto ima za one njihove taxes i od poslodavca papire. a nerazumijem sta bi jos mogao slati?

oh budem ja njih zvala i bit cu dosadna ko uš...nemogu vise cekat

Link to comment
Share on other sites

3. Nije samo affidavit, treba ti poslati hrpu stvari, no to je najbolje provjeriti s konzulatom jer će ti oni točno reći što ti treba poslati. Vjerojatno ovisi i je li civil ili je u vojsci.

u vezi ovog...a sta to otprilike bi trebao slat? mislim u vezi Affidavita ili neke druge stvari? mislim onaj w2 nesto ima za one njihove taxes i od poslodavca papire. a nerazumijem sta bi jos mogao slati?

oh budem ja njih zvala i bit cu dosadna ko uš...nemogu vise cekat

Samo ti njih zovi, ne moraš čekati na NOA2, možeš zvati ranije pa ćeš znati koje ti papire treba poslati zaručnik. Tako uštedite nešto vremena, a i on u miru može provjeriti sve dokumete koje ti treba poslati. :thumbs:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

puno ti hvala na odgovorima.stvarno si mi pomogla :)

Nema problema. Ako ti ikako mogu pomoći, tu sam. :energy::goofy::jest:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Dragi moji, jos cekamo NOA2. S obzirom da smo predali papire prije tri mjeseca, sve se nadam da bi nam sad mogao stici.

vrijeme cekanja je definitivno najgore. osjecam se kao da sjedim u cekaonici, drzim broj, ispred mene hrpa ljudi... dok se vani negdje moj zivot odvija bez mene. ali barem imam vremena za pregledavanje silnih wedding blogova i za rad na vjencanici :) kako vi provodite vrijeme cekanja?

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Dragi moji, jos cekamo NOA2. S obzirom da smo predali papire prije tri mjeseca, sve se nadam da bi nam sad mogao stici.

vrijeme cekanja je definitivno najgore. osjecam se kao da sjedim u cekaonici, drzim broj, ispred mene hrpa ljudi... dok se vani negdje moj zivot odvija bez mene. ali barem imam vremena za pregledavanje silnih wedding blogova i za rad na vjencanici :) kako vi provodite vrijeme cekanja?

Drzim vam fige da sto prije budete odobreni. :jest::energy::goofy:

Znam kako se osjecas jer smo mi isli preko Vermonta koji je prava cekaonica i stanica za gubljenje zivaca. :no: No, na kraju se cekanje isplati...zapravo nista drugo niti ne mozes nego strpljivo cekati.

Sto se nas tice, nas za nekoliko mjeseci ceka ROC i nova runda cekanja i naravno opet preko Vermonta. :pop:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Dragi moji, jos cekamo NOA2. S obzirom da smo predali papire prije tri mjeseca, sve se nadam da bi nam sad mogao stici.

vrijeme cekanja je definitivno najgore. osjecam se kao da sjedim u cekaonici, drzim broj, ispred mene hrpa ljudi... dok se vani negdje moj zivot odvija bez mene. ali barem imam vremena za pregledavanje silnih wedding blogova i za rad na vjencanici :) kako vi provodite vrijeme cekanja?

Sretno sa cekanjem...mi cekamo vec 6 mjeseci i nista...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Draga N&C pa to je nevjerojatno! Ja sam se sve nadala kako ce to doci u nekih tri mjeseca, pa onda jos tri dok se zavrsi intervju, dobije viza i hop - letim. Vidim da sam bila u zabludi :( Strasno je to odugovlacenje. zelim svima koji cekaju da cim prije dobiju neke novosti :)myself included :)

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Mi se još nismo ni oženili, a ja se već spremam na 10 mjeseci čekanja nakon što pošaljemo papire. :(

Nadam se da će vaši papiri ići brže, cure!

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Mozda netko moze pomoci. Nemam turisticku vizu za US. Predali smo za zarucnicku. S obzirom na njegov posao nece moci doci u posjetu, pa sam mislila da ovaj mjesec predam za turisticku vizu, odem u posjetu na par tjedana i vratim se natrag. Po nekoj logici, mislim da ne bih trebala imati problema s dobivanjem iste, ako sam vec pokazala namjeru putem zarucnicke vize za useljenje i zivot u US na legalan nacin. Ima li netko iskustva s time, da li je realno dobivanje turisticke vize, dok je ova druga u procesu?

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Filed: Citizen (apr) Country: Croatia
Timeline

Galla, ja se nisam javljala jer ne znam tocno. Meni su dali trecu turisticku vizu na 10 godina tako da kad predamo papire za moju GC mislim ici tamo u posjet. Moja je logika ista kao tvoja, ocito radis to na legalni nacin i ja bih ti dala turisticku. Ali, kazem, ne znam sto oni misle o tome.

Sto si napravila? Kako je proslo?

flying.gif 2006 - met online  | 2008 - met IRL  | 2011 - engagement  | 2012 - wedding | 2013 - IR-1 | 2014 - child | 2015 - POE | 2018 - N-400  |  2019 - USC 

Check my About me for the full IR-1 or N-400 timeline.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Croatia
Timeline

Ivy, odustala sam. Procitala sam sve dostupno na ovom forumu- jos je teze dobiti turisticku, jer po nekoh njihovoj logici ti ides tamo da se udas prije vremena( prije odluke o vizi). Cak i kad prikazes jake veze s maticnom zemljom, ima dosta sluzbenika koji ce te lako otpremiti doma cim kazes da ti je zarucnik u US.Zatim, podatak da ako vec udjemo u proces nakon NOA2, podlijezemo FBI istrazi, sto mi je i vise nego radikalno, ali eto. Sreca, dragi je dosao na cetiri dana, pa me je to spasilo. Iskreno, ovog puta kad je otisao mi je jos gore :( Znam da neki cekaju i duze, ali stvarno je ovo ogroman stres za sve nas sto cekamo. Svaki pocetak mjeseca mislim si- To je to :)

K1 Visa
Event Date
Service Center : Vermont Service Center
Consulate : Croatia
I-129F Sent : 2012-03-06
I-129F NOA1 : 2012-03-22
RFE 1: 2012-9-26
I-129F NOA2 : 2012-10-23
INTERVIEW DATE: 2012-11-26 - PASSED
VISA ISSUED: 2012-11-27
POA MIAMI-FL: 2012-12-08
WEDDING: 2013-02-16
AOS FILED 2013-03-05
BIOMETRICS: 2013-03-29

AOS SERVICE REQUEST: 2013-10-31

GC CARD: 2014-3-7

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...