Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Kupicemo online jer je tako najeftinije, mada Biser Tours ima dobre cene pa kad idem po vizu svraticu i do njih. Znam da je bolje kupiti kartu mnogo ranije, ispustili smo dobar deal sa AlItalia preko Rima u jednom pravcu za $580, ali nesmemo kupiti kartu dok mi ne izdaju vizu, uvek postoji ono ALI :(

http://www.onetravel.com/

http://www.cheapoair.com/

Tu ima dobrih cena, videcemo, tek kad bude viza u pasosu cemo da jurimo, pa i ako platimo malo vise sta da se radi sto kaze nas narod: Merak nema cenu!!! :)

Pozz

Pozdrav svima,

zanima me ako neko ima iskustva da li treba sa obrascem I-134 da se posalje i taksa, posto pise samo popunjen I-134 na onom spisku dokumenata i da li treba da se overi. I zanima me u slucaju da sponzor tj. trece lice popunjava I-134 da li je sve isto ili..... ne mogu da dobijem ambasadu samo se javlja sekretarica....Da nema neko neki broj na koji se redovnije javljaju....

Hvala unapred

Ako moze Ninoslav da napise kako je prosao razgovor u ambasadi.... Pozzzz

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Поздрав свима.

Ишчитао сам последњих 10 страница и нисам баш најбоље сконтао неке ствари. Планирам по други пут да аплицирам за туристичку визу /први пут пре годину и по дана/, ако ме опет одбију мораћу да се узимам са девојком. Која је боља варијанта и бржа, да л она када дође на лето овде да се узмемо или да ми шаље оданде К визу?

Ако може неко просто да образложи у пар корака пошто сам се погубио кроз ове ваше поруке тотално за шта је ко аплицирао. ХВала!

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

E cao, evo i mene, pa da javim dobre vesti :dance: :dance: :dance: :dance:

Viza je u pasosu, karta kupljena, letimo iz Skoplja preko Istanbula u Subotu, ostala jos 2-3 dana pa sad pocinje jurnjava :blink:

Neznam odakle da pocnem da pisem, ima puno toga a ipak nista novo sto nije vec napisano pre mene.

Razgovor bio zakazan za 8,30h, u 8h vec pocinju pa prozivaju, medju njima prozvali i mene. Turisticke, radne i ostale neuseljenicke vize tj oni koji apliciraju za to stanu sa leve strane na stepenicama, a ja sa desne posto racunaju da je imigrantska.

Udjes unutra, izvadis iskljucis i predas mob tel, skines sve metalno i prolazis kroz senzor, a torba kroz skener. Onda ides u cekaonicu i cekas ... cekas ... cekas ... dok ne crkes :)

Salim se, sve je i nije nista strasno samo sto se mnogo ceka. Prozvao me nas covek u malu sobicu broj 8, uzeo dokumenta koja je trebalo da donesem i rekao da sacekam, onda te zovu na salter 2 da das otiske, i opet cekas.

E onda posle mnogo sati cekanja opet te zovu u sobici broj 8, ovaj put bio Amerikanac, tacnije crnac i pocinje razgovor, dignes desnu ruku, zakletva i pita ona opsta pitanja, kako ste se upoznali, kad ste se videli, gde ona radi, kad cete da se vencate i sve to traje manje od 5 minuta.

Onda kaze ako je sve ok sa papirima da dodjes sutra po pasos. Pojavis se sutradan, ista procedura na ulazu, opet cekanje, ovog puta malo manje, onda te zovu na salter, daju ti kovertu koju nesmes da otvaras i viziran pasos, to nosis sa sobom kad ulazis u USA.

Ja sam od dokaza o vezi dao zajednicke fotografije i prepiske sa skype-a i gmaila, a devojka koja je bila za isto K-1 vizu nisu joj uzeli nista.

Ja sam zavrsio u 12h a ona je bila vece srece pa zavrsila u 10h.

Sto se tice I-134 to popunjava sponzor i samo potpise. Ne treba da se notarizuje, mi smo imali za svaki slucaj i notarizovano, ponudio sam ali su rekli da ne treba. Takodje sam imao kopije taxes za zadnje 3 godine i to nije hteo da uzme, vratio mi je, i vratio mi je izvode sa bankovnih racuna.

Neznam sta vise da napisem, ako vas jos nesto interesuje pitajte dok sam tu, u subotu letim :))))

Pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

E cao, evo i mene, pa da javim dobre vesti :dance: :dance: :dance: :dance:

Viza je u pasosu, karta kupljena, letimo iz Skoplja preko Istanbula u Subotu, ostala jos 2-3 dana pa sad pocinje jurnjava :blink:

Neznam odakle da pocnem da pisem, ima puno toga a ipak nista novo sto nije vec napisano pre mene.

Razgovor bio zakazan za 8,30h, u 8h vec pocinju pa prozivaju, medju njima prozvali i mene. Turisticke, radne i ostale neuseljenicke vize tj oni koji apliciraju za to stanu sa leve strane na stepenicama, a ja sa desne posto racunaju da je imigrantska.

Udjes unutra, izvadis iskljucis i predas mob tel, skines sve metalno i prolazis kroz senzor, a torba kroz skener. Onda ides u cekaonicu i cekas ... cekas ... cekas ... dok ne crkes :)

Salim se, sve je i nije nista strasno samo sto se mnogo ceka. Prozvao me nas covek u malu sobicu broj 8, uzeo dokumenta koja je trebalo da donesem i rekao da sacekam, onda te zovu na salter 2 da das otiske, i opet cekas.

E onda posle mnogo sati cekanja opet te zovu u sobici broj 8, ovaj put bio Amerikanac, tacnije crnac i pocinje razgovor, dignes desnu ruku, zakletva i pita ona opsta pitanja, kako ste se upoznali, kad ste se videli, gde ona radi, kad cete da se vencate i sve to traje manje od 5 minuta.

Onda kaze ako je sve ok sa papirima da dodjes sutra po pasos. Pojavis se sutradan, ista procedura na ulazu, opet cekanje, ovog puta malo manje, onda te zovu na salter, daju ti kovertu koju nesmes da otvaras i viziran pasos, to nosis sa sobom kad ulazis u USA.

Ja sam od dokaza o vezi dao zajednicke fotografije i prepiske sa skype-a i gmaila, a devojka koja je bila za isto K-1 vizu nisu joj uzeli nista.

Ja sam zavrsio u 12h a ona je bila vece srece pa zavrsila u 10h.

Sto se tice I-134 to popunjava sponzor i samo potpise. Ne treba da se notarizuje, mi smo imali za svaki slucaj i notarizovano, ponudio sam ali su rekli da ne treba. Takodje sam imao kopije taxes za zadnje 3 godine i to nije hteo da uzme, vratio mi je, i vratio mi je izvode sa bankovnih racuna.

Neznam sta vise da napisem, ako vas jos nesto interesuje pitajte dok sam tu, u subotu letim :))))

Pozdrav svima.

Zdravo, izvini jos jedno pitanjce. Da li ti je trazio taksu na uvid, da li je gledao??? Ne znam da li da trazim da mi posalju ili ne, posto cekam poziv iz ambasade svaki dan, imam I-134 popunjen.....

Zaboravih da ti cestitam i pozelim srecan put!!!!!!!

Edited by petrovic79
Link to comment
Share on other sites

Zdravo, izvini jos jedno pitanjce. Da li ti je trazio taksu na uvid, da li je gledao??? Ne znam da li da trazim da mi posalju ili ne, posto cekam poziv iz ambasade svaki dan, imam I-134 popunjen.....

Zaboravih da ti cestitam i pozelim srecan put!!!!!!!

Zaboravila sam da te pitam kad si poslao pismo da si prikupio sva dokumenta za koliko su te zvali da ti zakazu intervju, koliko si cekao na intervju????

Hvala unapred...

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja sam imao isprintano te taxes i dao sam mu on je samo pogledao sta je i odmah mi vratio, znaci nije hteo ni da gleda tako da ti to ne treba, mada kako hoces, nista te ne kosta pa mozda nije lose da ih imas. Nama nije trazio kao ni ovoj curi sto je bila isto kad i ja.

Od momenta kad su dobili moje pismo nazad da imam sve papire do kad sam dobio to drugo pismo sa datumom intervijua je proslo nedelju dana, a razgovor mi je bio zakazan za manje od mesec dana.

Znaci ja poslao 13.08. dobio pismo 22.08. a razgovor bio 17.09.

Kad dobijes pismo ima sve istrukcije kako i sta, i trebas uplatiti taksu od $240 u Raiffaizen banci, ako si za K-1 vizu.

Pitajte ako treba jos nesto.

Pozzdrav

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Да ли може неко да одговори у случају к1 визе која се зелена карта добија по доласку у УС, тј колико траје, и колико година до пасоша?

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Да ли може неко да одговори у случају к1 визе која се зелена карта добија по доласку у УС, тј колико траје, и колико година до пасоша?

Ako apliciras za K1 vizu nedobijas zelenu kartu po ulazu u Ameriku. Kad stignes ovamo moras prvo da se vjencas (u roku od 90 dana po ulasku u zemlju) i onda da apliciras za AOS (adjustment of status) neznam tacno koliko to dugo uzme i onda tek dobijas temporary zelenu kartu na 2 godine. Nakon te dve godine ili tacnije 3 meseca pre nego sto napunis 2 godine odkada si dobio kartu apliciras za permanent green card koja traje 10 godina. Poslje 3 god braaka (ja mislim da broje od prvog dana odkada si dobio green card znaci nakon 3 godine za kartom) mozes da apliciras za drzavljanstvo.

Sa CR1/IR1 vizom dobijas zelenu kartu po ulasku u Ameriku (dodje u posti za manje od mjesec dana ali odma se brojis kao green card holder). Sad na koliko godina ta karta traje se zakljuci po toku koliko si u braku. Ako si u braku od manje od dve godine onda dobijas temporary green card (2god) a ako si vise od 2 godine u braku dobijas permanent green card (10god). Ako dobijas onu od 2 godine isto apliciras za permanent kao sto je navedeno sa ovim gore. Tako isto za drzavljanstvo mozes da apliciras poslje 3 godine sto imas kartu.

Ti izaberi koja ti se viza vise dopada i koja ti je bolja opcija. Za mene je bila ova druga jer sam znala da ce moj muz odma da dobije zelenu kartu i da do sledece godine nemoramo nikakve papire da radimo kao sto naprimer sa K1 moraju da rade AOS. Process nam nije dugo trajao (manje vise 10 miseci racunajuci da smo imali i RFE, da nismo mozda bi bilo krace).

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Колико сам разумео К1 краће траје. Мени није толико до зелене карте, јер кад одем не планирам да се задржавам већ да се вратим овде па опет одем тамо итд. Да ли је неко упознат за случај да је неко одбијан за туристичку визу, постоје ли неки проблеми тј да л знате неке случајеве?

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

Колико сам разумео К1 краће траје. Мени није толико до зелене карте, јер кад одем не планирам да се задржавам већ да се вратим овде па опет одем тамо итд. Да ли је неко упознат за случај да је неко одбијан за туристичку визу, постоје ли неки проблеми тј да л знате неке случајеве?

To moze biti problem...ako dobijes K1 vizu, nece ti biti dozvoljeno da izadjes iz zemlje dok nedobijes zeleni karton: znaci, ako ti je cilj da odlazis is dolazis, a ne zelis zeleni karton (tj. stalno boraviste u SAD), onda K1 viza nije za tebe, vec multi-entry turisticka viza.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

To moze biti problem...ako dobijes K1 vizu, nece ti biti dozvoljeno da izadjes iz zemlje dok nedobijes zeleni karton: znaci, ako ti je cilj da odlazis is dolazis, a ne zelis zeleni karton (tj. stalno boraviste u SAD), onda K1 viza nije za tebe, vec multi-entry turisticka viza.

Kaда сам рекао да се не задржавам мислио сам да будем у УС годишње 7 месеци.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

Kaда сам рекао да се не задржавам мислио сам да будем у УС годишње 7 месеци.

Mozda nisam dobro razumela: trazis verenicku vizu, verenica ti je u SAD? Nakon sto prvi put udjes u SAD, moraces da se vencas i dok ne dobijes zeleni karton, neces moci da izadjes iz zemlje (tj. moci ces, ali te nece pustiti nazad). Koliko je meni poznato, nesmes biti van SAD-a vise od 2 meseca godisnje ako zelis da zadrzis stalno boraviste (tj. zeleni karton). Drugo, kada i budes dobio zeleni karton nakon vencanja, to je samo us;lovni za 2 godine: tokom tih 2 godine moras da prikupis dokaze da ste u istinskom braku, pa ako budes odlazio po par meseci, mislim da to moze biti problem. Ne zelim da te plasim, ali mi se nekako cini da ti plan nije bas najbolji, barem sto se tice K1 vize.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

moze li mi neko dati savet? cekam pismo is ambasade,a ja bi da vadim unapred papire koje mogu.u nasoj opstini nedaju maticnicu na medjunarodnom obrascu,i savetovali su mi da overim i prevodim.kakva maticnica ce mi trebati za intervju? i hoce li mi trebati tamo da bude prevedeno? jel mi treba uverenje o slobodnom bracnom statusu? razvedena sam. jel treba i sa suda i od policije uverenja? za sta i gde ce mi trebati uverenje o slobodnoj bracnoj vezi? cerka putuje samnom,ona prekosutra puni 18.jel treba punomoc od oca da moze samnom putovati? haos mi je u glavi,danas isla od kancelarije do kancelarije,i nista nisam obavila..za izdavanje uverenja o slobodnom bracnom stanju treba i verenikova maticnica i kopija pasosa? kome mogu da se obratim? unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

moze li mi neko dati savet? cekam pismo is ambasade,a ja bi da vadim unapred papire koje mogu.u nasoj opstini nedaju maticnicu na medjunarodnom obrascu,i savetovali su mi da overim i prevodim.kakva maticnica ce mi trebati za intervju? i hoce li mi trebati tamo da bude prevedeno? jel mi treba uverenje o slobodnom bracnom statusu? razvedena sam. jel treba i sa suda i od policije uverenja? za sta i gde ce mi trebati uverenje o slobodnoj bracnoj vezi? cerka putuje samnom,ona prekosutra puni 18.jel treba punomoc od oca da moze samnom putovati? haos mi je u glavi,danas isla od kancelarije do kancelarije,i nista nisam obavila..za izdavanje uverenja o slobodnom bracnom stanju treba i verenikova maticnica i kopija pasosa? kome mogu da se obratim? unapred hvala

za tebe:

-izvod iz maticne knjige rodjenih,

-uverenje iz policije,

-uverenje iz suda da nisi osudjivana,

-uverenje da si bracno slobodna,

-vazeci pasos,

-2 fotografije,

-dokaz o izdrzavanju,

-dokaz o vezi.

a za decu nemam informacije

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...