Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

Danas sam se bas smorila!!!

Mesec dana je proslo od dobijanja NOA2 za K1 vizu.Danas sam zvala NVC da pitam(posto mi pise u NOA2 da im dam mesec dana fore da me obaveste) sta se desava i oni mi kazu da nas uopste nema u sistemu i da posaljem mail sa podacima, pa ce oni da pretraze da vide gde je nas slucaj.Sad dok mi odgovore ko zna koliko ce proci.

Uzas.Sve je tako sporo...

Koliko god da se trudim da se ne nerviram ne ide mi od ruke.Mislila sam da ce posle 5 meseci cekanja NOA2,stvari sad ici malo brze...Opet cekanje i samo cekanje.Eto morala sam ovo da podelim sa vama.

Ne brini nista, sve ce se dobro na kraju zavrsiti: znam da cekanje smara, ali vredi na kraju. Posalji i podatke: moje iskustvo sa NVC je da odgovaraju na e-mail dosta brzo. Nama se isto nesto iskomplikovalo u NVC-u, ali su azurno ogovarali na e-mail-e koje smo im slali. Nadam se da ce uskoro sve dobro da se resi.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-3 Visa Country: Serbia
Timeline

Danas sam se bas smorila!!!

Mesec dana je proslo od dobijanja NOA2 za K1 vizu.Danas sam zvala NVC da pitam(posto mi pise u NOA2 da im dam mesec dana fore da me obaveste) sta se desava i oni mi kazu da nas uopste nema u sistemu i da posaljem mail sa podacima, pa ce oni da pretraze da vide gde je nas slucaj.Sad dok mi odgovore ko zna koliko ce proci.

Uzas.Sve je tako sporo...

Koliko god da se trudim da se ne nerviram ne ide mi od ruke.Mislila sam da ce posle 5 meseci cekanja NOA2,stvari sad ici malo brze...Opet cekanje i samo cekanje.Eto morala sam ovo da podelim sa vama.

Verujem da te necu preterano obradovati, ali vidim da smo u jednakom problemu. I mi smo dobili isti odgovor od NVC-a, da im nista nije prosledjeno, a proslo je i vise od mesec dana, NOA2 smo dobili 15.maja. Suprug je na njihov zahtev poslao kopiju NOA2 i ostale podatke na mail, pa ih je zvao posle 2-3 dana da vidi sta se dogadja sa tim i receno mu je da bude strpljiv, da cemo odgovor dobili u roku od 20 dana, tacnije do 20 dana. Tako da se cekanje nastavlja... :(

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

venčanje je prošlo u Srbiji i sada treba da pošaljemo I-130 paket za CR-1 vizu. Vodićemo se ovim: CR-1 Visa Guide. Ali mi nije jasna poslednja stavka:

15. Evidence of a bonafide marriage (see note below for what to include)

Note: Evidence of a Bonifide Marriage

The USCIS now requires that when filing an I-130 for a spouse that you include evidence of a bonifide marriage. They list examples of acceptable evidence as:

1. Documentation showing joint ownership or property; or

2. A lease showing joint tenancy of a common residence; or

3. Documentation showing co-mingling of financialresources; or

4. Birth certificate(s) of child(ren) born to you, thepetitioner, and your spouse together; or

5. Affidavits sworn to or affirmed by third parties havingpersonal knowledge of the bona fides of the maritalrelationship (Each affidavit must contain the full nameand address, date and place of birth of the person makingthe affidavit, his or her relationship to the petitioner ofbeneficiary, if any, and complete information and detailsexplaining how the person acquired his or herknowledge of your marriage); or

6. Any other relevant documentation to establish that thereis an ongoing marital union.

Ja od ovoga mogu jedino 5. i 6. stavku da uradim. Da li je ovo uopšte potrebno? Da li neko ima iskustva sa ovim?

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dejane, ti samo nabavi sva dokumenta koja mogu da dokazu da je vas brak validan i to je to. Naravno da neces nabavljati krstenice dece itd ako nemas decu... Nabavi samo ono sto se odnosi na tebe.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Danas sam obavila lekarski pregled u Drzicevoj ulici.

Pregled mi je bio zakazan u 9:30h.Sve sam zavrsila u 13h ali rezultate nisam uzela,posto su mi rekli da dodjem za 3 sata.(u 16h)

Da ne bi cekala toliko,otici cu sutra da ih pokupim.Mislila sam da ce to ici brze,posto jedino cekas rezultate krvi.Lekarski jeste smesan ali su jako spori.Mislim da u privatnoj ordinaciji bude brze gotovo i bar te ne salju na 2 adrese koje su udaljene(Resavska-da snimis pluca i na vakcinaciju u 29 Novembar)Cak ne mogu ni da kazem da su mnogo ljubazni al aj sad...prezivela sam :thumbs:

Naravno to je samo moje iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Kad je neko ovako :):D:):D:):D:):yes: :yes: :yes::dance: :dance: :dance: onda mozete da pogodite o cemu se radi :)

Dobili smo NOA2 YESSSSSSSSSSSSSSSSSS

Konacno :) Cekali smo samo 144 dana :)

Pozz svima i dodjite na pivo :)

OOooo cestitam Ninoslave! Eto i tebe uskoro! :)

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala punooo :)

E sad imam pitanje, gde se prati status i gde cemo da vidimo kada u NVC stignu nasi papiri i kad oni to posalju u ambasadu? Da li gde smo do sad pratili status na USCIS sa istim case number ili ce nam oni poslati novi?

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala punooo :)

E sad imam pitanje, gde se prati status i gde cemo da vidimo kada u NVC stignu nasi papiri i kad oni to posalju u ambasadu? Da li gde smo do sad pratili status na USCIS sa istim case number ili ce nam oni poslati novi?

Pozz

Ne postoji mogucnost da se online prati slucaj kad je u pitanju NVC. Postoji br. telefona na kome se javljaju operateri koji te obavestavaju da li su primili vas slucaj.Izdiktiras im USCIS-ov br. i saznas da li je stiglo.Uglavnom sa NVC-om nema pravila.Ja sam zvala 2,3 puta u roku od mesec dana ,a vidim po timelines-u da treba mnogo manje vremena da stigne u NVC.I tako posle mesec dana operater nam predlozi da posaljemo mail i stigne nam odgovor posle 7 dana u kome su nas obavestili da su primili slucaj,dali nam novi br. i poslali za BG.Evo ti br.(moj predlog ti je da im das nekih desetak dana pa da pozoves)

Tel: (603) 334-0700

Hours: Monday through Friday from 7:00 AM to 12:00 AM (Eastern Time)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ne postoji mogucnost da se online prati slucaj kad je u pitanju NVC. Postoji br. telefona na kome se javljaju operateri koji te obavestavaju da li su primili vas slucaj.Izdiktiras im USCIS-ov br. i saznas da li je stiglo.Uglavnom sa NVC-om nema pravila.Ja sam zvala 2,3 puta u roku od mesec dana ,a vidim po timelines-u da treba mnogo manje vremena da stigne u NVC.I tako posle mesec dana operater nam predlozi da posaljemo mail i stigne nam odgovor posle 7 dana u kome su nas obavestili da su primili slucaj,dali nam novi br. i poslali za BG.Evo ti br.(moj predlog ti je da im das nekih desetak dana pa da pozoves)

Tel: (603) 334-0700

Hours: Monday through Friday from 7:00 AM to 12:00 AM (Eastern Time)

Hvala puno (F) (F) (F)

To mi nije bilo jasno, citao sam da NVC daje neki novi broj pa sam mislio da li se i dalje prati online status. Pomalo je glupo sto nije tako, ali nema veze :bonk: :bonk: :bonk:

Samo neka oni posalju u ambasadu :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

Kako je kod vas, za kad imate zakazan interviju? Jesi skupila sve dokumente?

I jos jedno pitanje :) Dokaz o odrzavanju I-134 formular (Affidavit of Support) treba da bude overen kod notara, a pored toga da li trebaju da se prilože one taxs, potvrda iz banke i potvrda iz firme gde verenik/ca radi?

Puno pozz

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Prosle nedelje sam zvala ambasadu da pitam da li su stigla dokumenta.I bas taj dan je stiglo :dance:

Sluzbenik ambasad,nas covek,vrlo prijatan mi je dao mogucnost da dodjem u ambasadu i pokupim formulare umesto da cekam nedelju dana da mi stignu na kucnu adresu(a bio je i onaj njihov praznik)

Sutradan sam otisla i to pokupila.Pitala sam ga za affidavit of support i rekao mi je sledece:verenik treba da popuni I-134 potpise,skenira i posalje mi,ne treba original vec kopija.Tako da cu kad budem isla da zakazem intervju to da pokazem i da pitam da li je to ok(mislim zbog takse)I da, rekao je da verenik to isto uradi sa employer letter.Tako da i ti mozes da pozoves ambasadu i pitas da ti objasne. :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Prosle nedelje sam zvala ambasadu da pitam da li su stigla dokumenta.I bas taj dan je stiglo :dance:

Sluzbenik ambasad,nas covek,vrlo prijatan mi je dao mogucnost da dodjem u ambasadu i pokupim formulare umesto da cekam nedelju dana da mi stignu na kucnu adresu(a bio je i onaj njihov praznik)

Sutradan sam otisla i to pokupila.Pitala sam ga za affidavit of support i rekao mi je sledece:verenik treba da popuni I-134 potpise,skenira i posalje mi,ne treba original vec kopija.Tako da cu kad budem isla da zakazem intervju to da pokazem i da pitam da li je to ok(mislim zbog takse)I da, rekao je da verenik to isto uradi sa employer letter.Tako da i ti mozes da pozoves ambasadu i pitas da ti objasne. :)

Poslacu im jedan email, nadas se da ce odgovoriti pa javljam sta sam saznao, a inace i u upustvu pise da treba to od taxes i od posao, ali neznem da li je ok da se posalje na email ili mora original. Videcemo kad (ako) mi odgovore :)

Pozz

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...