Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala ti na savetu:)

I ja sam mislila da pocnem polako sve da prikupljam, jedino sa lekarskim malo da pricekam,mislim da je to gotovo za dan.

Da li ti je verenik poslao I-134 formular??

Jel imas uopste spisak sta ti je potrebno?

Sto se tice zdravstvenog pregleda, srela sam jednu devojku u ambasadi koja je radila u Smiljanicevoj, a ja sam u Međunarodnoj organizacija za migraciju. Ona mi je rekla da je jednu vakcinu placala vise od 2500 rsd (cini mi se da je ta cena), ja sam jednu platila 1200 rsd. Ali raspitaj se to jos.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Klaxi na koji broj telefona ste vi zvali?

Mi kad zovemo na ovaj sto pise na sajtu samo se javlja govorni automat i ne daje opciju da pricas sa nekim.

Ako mozes pusti taj broj na koji da zovemo.

Inače kako je sad tamo? Prvi utisci kakvi su?

Pozz

Da, to je i meni bio problem :) Zvala sam na pogresan broj danima, dok nisam ukapirala da kada odes na sajt na engleskom jeziku dobijes ovaj broj:

Immigrant Visa Information

For Immigrant Visa Applications, Immigrant Visa Petitions, Diversity Visa Program and Diversity Visa Applications, K / Fiancé(e) Visas, Returning Resident Status, Transportation Letters for Lawful Permanent Residents and Immigrant Visa Waivers, please contact the Immigrant Visa unit:

Phone: + 381 11 306 4660 or + 381 11 306 4662

E-mail: BelgradeIV@state.gov

Javi se na ovaj drugi broj, na prvom se javlja Amerikanac, na drugi mi se javljao nas covek.

A kako je? Pa iskreno, imam utisak kao da sam ovde godinama, nemam neki problem sa prilagodjavanjem :)

Edited by Klaxi

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Da li ti je verenik poslao I-134 formular??

Jel imas uopste spisak sta ti je potrebno?

Sto se tice zdravstvenog pregleda, srela sam jednu devojku u ambasadi koja je radila u Smiljanicevoj, a ja sam u Međunarodnoj organizacija za migraciju. Ona mi je rekla da je jednu vakcinu placala vise od 2500 rsd (cini mi se da je ta cena), ja sam jednu platila 1200 rsd. Ali raspitaj se to jos.

Dok ne dobijem listu od ambasade, mislila sam da izvadim od policije da nisam osudjivana,da se protiv mene ne vodi kriv.postupak,imam krstenicu na medj,obrascu.treba da mi stigne affidavit of support,izvadila sam potvrdu o mojoj dosadasnjoj vakcinaciji.I to bi bilo to,za sada.I htela sam jos da te pitam da li mi treba neka potvrda o slobodnom bracnom stanju,to sam nesto nacula ali nisam sigurna.Inace za lekarski treba da zovem da pitam jer ako je razlika u ceni,sto bi placala skuplje,mada valjda to zavisi od vrste vakcine koju treba da primis.Raspitacu se.Ne znam da li mi jos nesto treba?Hvala ti :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dok ne dobijem listu od ambasade, mislila sam da izvadim od policije da nisam osudjivana,da se protiv mene ne vodi kriv.postupak,imam krstenicu na medj,obrascu.treba da mi stigne affidavit of support,izvadila sam potvrdu o mojoj dosadasnjoj vakcinaciji.I to bi bilo to,za sada.I htela sam jos da te pitam da li mi treba neka potvrda o slobodnom bracnom stanju,to sam nesto nacula ali nisam sigurna.Inace za lekarski treba da zovem da pitam jer ako je razlika u ceni,sto bi placala skuplje,mada valjda to zavisi od vrste vakcine koju treba da primis.Raspitacu se.Ne znam da li mi jos nesto treba?Hvala ti :)

Ok, ovo su dokumenta koja ce ti trebati da nosis na intervju u ambasadu:

-Pasos

-Izvod iz maticne knjige rodjenih (ne stariji od 6 meseci)

-Policijska uverenja za svaku zemlju u kojoj si ziveo duze od jedne godine.

-Fotografije (2kom. 50x50mm)

-Izvod iz maticne knjige vencanih (ako ste nekad bili u braku, i kopiju presude o razvodu)

-Dokaz o odrzavanju I-134 formular (salje ga verenik!)

-Lekarski pregled

-Dokaz o vezi (pisma fotografije ili neki drugi dokaz)

Sto se tice vakcinacije, ja sam primila tetanus i MMR, mislim da je i ta devojka isto primila tetanus. Najbolje je da pozoves i pitas.

To o slobodnom bracnom stanju sam ja slala u onom pocetnom paketu u USA, ovde u ambasadi u Beogradu ti to ne treba.

Ovo sto ti pise gore, to ces dobiti na spisku, tako da je najbolje da sve pripremis i odmah im vratis pismo da si sve pripremila, da ne bi gubila vreme. I u roku od mesec dana ce ti zakazati intervju, toliko sam ja cekala.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Konacno sam dobio NVC broj nadam se da nece puno da potraje jer ja vec imam sve spremljeno ;)

September 30, 2011: Mailed I-130 to Chicago

October 05, 2011: Received NOA1 via text/email, file routed to CSC (priority date October 5th)

October 08, 2011: Received NOA1 hardcopy in mail

March 27, 2012: Received RFE (missing passport photo)

MArch 30, 2012: Received RFE Hard copy and sent it right back

April 02, 2012: Received Request for Evidence Response Review

April 10, 2012: Notice that we have approved this I130

NVC Process

May 07, 2012 - nvc received

May 23, 2012 - Received case#

May 25, 2012 - DS-3032 Email sent

May 25, 2012 - I-864 invoice email received/SIF payment portal

May 31, 2012 - DS-3032 acceptance received/SIF payment portal

June 01, 2012 - DS-230 invoice email recived

May 29, 2012 - I-864 paid

June 06, 2012 - DS-230 paid

May 29, 2012 - I-864 overnighted in same envelope to NVC

Jun 06, 2012 - DS-230 overnighted in same envelope to NVC

Jun 10, 2012 - I-864 and DS-230 received by NVC

July 11, 2012 - Petition left NVC

Embassy

July 25, 2012 - Belgrade received

Aug - Medical

Aug - Interview

XX/XX- Result of interview

XX/XX- Visa picked up

POE-XXXX

event.png

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dali neko zna sta sve treba da posaljem sa DS-230 formularom?

Hvala Unapred.

September 30, 2011: Mailed I-130 to Chicago

October 05, 2011: Received NOA1 via text/email, file routed to CSC (priority date October 5th)

October 08, 2011: Received NOA1 hardcopy in mail

March 27, 2012: Received RFE (missing passport photo)

MArch 30, 2012: Received RFE Hard copy and sent it right back

April 02, 2012: Received Request for Evidence Response Review

April 10, 2012: Notice that we have approved this I130

NVC Process

May 07, 2012 - nvc received

May 23, 2012 - Received case#

May 25, 2012 - DS-3032 Email sent

May 25, 2012 - I-864 invoice email received/SIF payment portal

May 31, 2012 - DS-3032 acceptance received/SIF payment portal

June 01, 2012 - DS-230 invoice email recived

May 29, 2012 - I-864 paid

June 06, 2012 - DS-230 paid

May 29, 2012 - I-864 overnighted in same envelope to NVC

Jun 06, 2012 - DS-230 overnighted in same envelope to NVC

Jun 10, 2012 - I-864 and DS-230 received by NVC

July 11, 2012 - Petition left NVC

Embassy

July 25, 2012 - Belgrade received

Aug - Medical

Aug - Interview

XX/XX- Result of interview

XX/XX- Visa picked up

POE-XXXX

event.png

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Montenegro
Timeline

Dobar dan svima ,jako sam iznenadjena sto uopste ima ljudi koji su iz Srbije.Evo mojeg iskustva do sada:Upoznala sam momka u 1 razredu srednje skole i od tad smo u vezi (skoro 5 godina).Ja sam dobila turisticku vizu i posetila sam ga prosle godine 1 mesec.Ove godine sam dosla ovde u 7-om mesecu i ostala sam 6 meseci i tad smo i odlucili da ne mozemo vise da idemo stalno iz evrope u ameriku i odlucili da apliciramo za K1 vizu.Kad smo zvali USCIS rekli su nam da je bolje da se vencamo odma ako sam ja vec tu ,svejedno je da li cemo to sad uraditi ili kasnije.Poslali smo AOS paket u decembry,biometrija je bila u januaru ,u maju sam dobila EAD karticu ,socijalni broj,polozila sam vozacki i upisala sam se na fakultet.Intervju nam je bio zakazan za 5 jun medjutim dobili smo pismo da je odkazan iz nepoznatih razloga.Mi smo odlucili da cemo ipak otici na taj zakazani intervju.Ukoliko neko ima neki savet ,slobodno se javite.Prijatan dan svima :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Montenegro
Timeline

upomoc !!! prepascena sam!! juce nam je online status promenjen,i traze vise informacija.radi se o verenickoj vizi,koju smo predali u januaru.jel neko imao takvo iskustvo? imam li razloga da se plasim?

Moj savet je da se ne plasis,ja sam radila AOS paket i dobila sam RFE kako oni to zovu treba im vise dokaza.Nemoj da se sekiras dok ne vidis sta je,uglavnom su u pitanju izvod iz maticne knjige rodjenih,taksa obavezno ili bank statement.To je ono sto je uglavnom u pitanju bilo kad kad traze vise dokaza,nadam se da sam ti malo pomogla.Prijatan dan i srecno ! :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: FB-1 Visa Country: Serbia
Timeline

pozdrav svima,citam ovaj forum i morao sam da se javim i da kazem da vise niko od vas ne kuka kako dugo ceka za vizu po 5,6, ili 7 meseci...meni je keva u usa (njihov drzavljanin) i predala je za moju useljenicku vizu (FAMILY-SPONSORED f1) u martu 2006 godine znaci ja cekam punih 6 godina i nadam se da ce sve biti gotovo do kraja ove godine..ako neko isto ovako ceka neka se javi...a ostali uzivajte i svima srecno sa vizama ...i ne kukajte kako dugo cekate po 7 meseci B-)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Moj savet je da se ne plasis,ja sam radila AOS paket i dobila sam RFE kako oni to zovu treba im vise dokaza.Nemoj da se sekiras dok ne vidis sta je,uglavnom su u pitanju izvod iz maticne knjige rodjenih,taksa obavezno ili bank statement.To je ono sto je uglavnom u pitanju bilo kad kad traze vise dokaza,nadam se da sam ti malo pomogla.Prijatan dan i srecno ! :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

jeste,puno si mi pomogla,hvala ti iz srca.znas,koliko je korisno citati blogove i forume,toliko me ponekad i plasi to sto nadjem.iskustva,saveti,i greske koje nalazim,jednostavno oduzimaju mi snagu za nastavak.danas il sutra dobice pismo i znacemo o cemu se radi,dotle mi ostaje samo da se sekiram.mi,srbi puni smo negativnih uticaja,i mislim da to nije bez razloga

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Montenegro
Timeline

jeste,puno si mi pomogla,hvala ti iz srca.znas,koliko je korisno citati blogove i forume,toliko me ponekad i plasi to sto nadjem.iskustva,saveti,i greske koje nalazim,jednostavno oduzimaju mi snagu za nastavak.danas il sutra dobice pismo i znacemo o cemu se radi,dotle mi ostaje samo da se sekiram.mi,srbi puni smo negativnih uticaja,i mislim da to nije bez razloga

Ja licno sam u Americi vec 9 meseci mozda i 10 vec kako brzo leti vreme,imam samo 19 god i mnogo mi je tesko da se naviknem na sve nove stvari ovde a to cekanje traje jos od decembra.Ja uvek imam negativne misli kada su u pitanju papiri iako ne bi trebalo nista lose da se dogodi,ali jednostavno ne mogu protiv sebe.Ja sam se zaposlila sad,polozila vozacki ,upisala sam se na fakultet i sad je samo ostao intervju za zelenu kartu .Boze pomozi samo da to prodje dobro da mogu napokon 100% da se opustim i na pocnem skroz sa zivotom.Ja koliko sam se nervirala dobila sam napad panike i to nije niti malo bezazleno pogotovo ne mojih godina,tako da toplo preporucujem da pricate sa bilo kim sa kim ste bliski,delite sve svoje brige makar im postali dosadni sa tom pricom jer vama ce biti lakse mnogo.Prijatan dan svima :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja licno sam u Americi vec 9 meseci mozda i 10 vec kako brzo leti vreme,imam samo 19 god i mnogo mi je tesko da se naviknem na sve nove stvari ovde a to cekanje traje jos od decembra.Ja uvek imam negativne misli kada su u pitanju papiri iako ne bi trebalo nista lose da se dogodi,ali jednostavno ne mogu protiv sebe.Ja sam se zaposlila sad,polozila vozacki ,upisala sam se na fakultet i sad je samo ostao intervju za zelenu kartu .Boze pomozi samo da to prodje dobro da mogu napokon 100% da se opustim i na pocnem skroz sa zivotom.Ja koliko sam se nervirala dobila sam napad panike i to nije niti malo bezazleno pogotovo ne mojih godina,tako da toplo preporucujem da pricate sa bilo kim sa kim ste bliski,delite sve svoje brige makar im postali dosadni sa tom pricom jer vama ce biti lakse mnogo.Prijatan dan svima :)

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...