Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja sam prosla i kontrolu na aerodromu.

Evo kako je to izgledalo:

Cekala sam u redu sa svim ostalim posetiocima koji imaju turisticke vize, dosla do saltera, rekla da sam K1, uzeo je kovertu, otvorio, ispecatirao,i rekao da idemo do kancelarije.

Tamo je sedela zena, pogledala papire i pozvala me da dodjem,. Ja sam se pripremila da sednem da razgovaramo, ona je samo rekla da moram da se udam u roku od 90 dana, cestitam.

Jel to to? To je to. Nikakva, ama bas nikakva pitanja! Nikakve pretrage. Sve zavrseno za 10 min

Jaooooo kako je to uzbudljivo :)

Jedva cekamo i mi da prodjemo kroz sve to.

Epa sad uzivaj sa svojom ljubavi i ajde zovite na svadbu :)

I pisi nam kako ti je tamo ...

Puno pozz za oboje

Link to comment
Share on other sites

Filed: Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima ,

da li neko moze da nam da savet ?

Ja i moj verenik zivimo vec godinu dana zajedno , i ako se moj razvod okoncao tek u Januaru . On na svoj jos uvek ceka. Ja imam i Americko drzavljanstvo . Hteli bi da se uzmemo ovde u Srbiji cim se njegov razvod zavrsi . Medjutim kako se to oduzilo , ne znam da li cemo biti u mogucnosti jer se ja u Julu vracam za USA. Da li nam je pametno da cim on dobije razvod , apliciramo za Verenicku vizu , pa se tamo uzmemo ? Ili da se ipak ovde uzmemo a onda cekamo koliko je vec potrebno ?

Interesujeme da li odlazak sa verenickom vizom poostrava proces dobijanja papira GC u Americi ?

Svaki savet bi nam dobro dosao .

Hvala unapred !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima ,

da li neko moze da nam da savet ?

Ja i moj verenik zivimo vec godinu dana zajedno , i ako se moj razvod okoncao tek u Januaru . On na svoj jos uvek ceka. Ja imam i Americko drzavljanstvo . Hteli bi da se uzmemo ovde u Srbiji cim se njegov razvod zavrsi . Medjutim kako se to oduzilo , ne znam da li cemo biti u mogucnosti jer se ja u Julu vracam za USA. Da li nam je pametno da cim on dobije razvod , apliciramo za Verenicku vizu , pa se tamo uzmemo ? Ili da se ipak ovde uzmemo a onda cekamo koliko je vec potrebno ?

Interesujeme da li odlazak sa verenickom vizom poostrava proces dobijanja papira GC u Americi ?

Svaki savet bi nam dobro dosao .

Hvala unapred !!!!!

Imate dve mogucnosti:

1. K1 - Verenička viza - Da se venčate tamo - Proces traje 6,7,8 meseci zavisi.

2. IR-1/CR-1 - Supružnička viza - Venčate se ovde - Proces nekad trajao i po 2 godine danas je skoro isti kao i za K1 (to nezmam tačno bolje da odgovori neko ko je aplicirao za tu vrstu vize) - Prednost kad se sve zavrsi odmah dobijaš GC, a za K1 opet kad zavrsis venčanje podnosis za GC

Na vama je da odlucite za koju ce te vizu da podnesete, ako on ne moze da dobije razvod dok ti ne budes krenula za USA i nemozete da stignete da se ovde vencate preostaje vam samo K1 viza.

Opet napominjem sve zavisi od vase trenute situacije i za koju se vizu vi odlucite.

Nadam se da sam malo pomogao.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima ,

da li neko moze da nam da savet ?

Ja i moj verenik zivimo vec godinu dana zajedno , i ako se moj razvod okoncao tek u Januaru . On na svoj jos uvek ceka. Ja imam i Americko drzavljanstvo . Hteli bi da se uzmemo ovde u Srbiji cim se njegov razvod zavrsi . Medjutim kako se to oduzilo , ne znam da li cemo biti u mogucnosti jer se ja u Julu vracam za USA. Da li nam je pametno da cim on dobije razvod , apliciramo za Verenicku vizu , pa se tamo uzmemo ? Ili da se ipak ovde uzmemo a onda cekamo koliko je vec potrebno ?

Interesujeme da li odlazak sa verenickom vizom poostrava proces dobijanja papira GC u Americi ?

Svaki savet bi nam dobro dosao .

Hvala unapred !!!!!

Nisam sigurna odakle mi ovo, ali cini mi se da sam negde procitala da posle razvoda mora da prodje izvesno vreme pre nego sto mozete da aplikujete za verenicku vizu. Kazem, nisam sasvim sigurna da je ovo tacno, ali mogu da saznam ako zelite.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

cao svima :).Iz Bosne sam ali na nasem forumu tamo nema aktivnih.Ima li iko da je cekao za NOA2 manje od 4 mjeseci?Nama je vec nekih mjesec i jos koji dan od NOA1 :( a meni je i to dugo..

Ako ovo moze da vam olaksa, pre godinu dana, kada smo mi cekali NOA2 za K1, sve je trajalo jos duze (mi smo cekali 6 meseci za NOA2)...bice sve u redu na kraju, proci ce vreme. Mi smo se u medjuvremenu pripremali za intervju, prikupljali papire, ali mislim da je pomoglo i to sto sam ja poslovno puno putovala pa sam imala priliku da posecujem verenika u Srbiji vise puta.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Nisam sigurna odakle mi ovo, ali cini mi se da sam negde procitala da posle razvoda mora da prodje izvesno vreme pre nego sto mozete da aplikujete za verenicku vizu. Kazem, nisam sasvim sigurna da je ovo tacno, ali mogu da saznam ako zelite.

Ja mislim da je to u Americi u nekim drzavama zahtjev ne svim. Nevjerujem da treba da prodje neko vrjeme da bi aplicira za K-1. Odkada sam na VJ primjetila sam da dosta ljudi odma posle razvoda apliciraju za svje vjerenike. ALi morate se pripremiti da odgovoarate na sva njihova pitanja i pripremiti dosta dokaza.

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Napokon smo dobili N02,posle 5 meseci :yes: !!!!

Super :)

Sad mislim da ce im trebati oko dve nedelje da stigne pismo u ambasadu, i ako ne dobijes nista za 3 nedelje, obavezno zovi, jer se meni produzilo za citav mesec jer mi nisu dosla dokumenta od ambasade, a rekli su da su poslali.

Tako da, budi malo dosadna, mozda ubrzas proces :)

I naravno, vec sad skupi svu dokumentaciju da mozes odmah da posaljes povratno pismo da imas sve kod sebe sa spiska!

Edited by Klaxi

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Super :)

Sad mislim da ce im trebati oko dve nedelje da stigne pismo u ambasadu, i ako ne dobijes nista za 3 nedelje, obavezno zovi, jer se meni produzilo za citav mesec jer mi nisu dosla dokumenta od ambasade, a rekli su da su poslali.

Tako da, budi malo dosadna, mozda ubrzas proces :)

I naravno, vec sad skupi svu dokumentaciju da mozes odmah da posaljes povratno pismo da imas sve kod sebe sa spiska!

Hvala ti na savetu:)

I ja sam mislila da pocnem polako sve da prikupljam, jedino sa lekarskim malo da pricekam,mislim da je to gotovo za dan.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Super :)

Sad mislim da ce im trebati oko dve nedelje da stigne pismo u ambasadu, i ako ne dobijes nista za 3 nedelje, obavezno zovi, jer se meni produzilo za citav mesec jer mi nisu dosla dokumenta od ambasade, a rekli su da su poslali.

Tako da, budi malo dosadna, mozda ubrzas proces :)

I naravno, vec sad skupi svu dokumentaciju da mozes odmah da posaljes povratno pismo da imas sve kod sebe sa spiska!

Klaxi na koji broj telefona ste vi zvali?

Mi kad zovemo na ovaj sto pise na sajtu samo se javlja govorni automat i ne daje opciju da pricas sa nekim.

Ako mozes pusti taj broj na koji da zovemo.

Inače kako je sad tamo? Prvi utisci kakvi su?

Pozz

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...