Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

EEEEvo i mene!!!!!!

Pa sta ima?Vidim od nas starih samo milimelo pise li pise ostalih ni od korova,a mene vec sramota sto me nema,hahahahahahhaha

Ivana cestitam,dobro ti nama dosla.

Ariel,ako su ti poslali pismo o zakazanom intervjuu i na kraju Emaila ti ostavili spisak sta treba da se ponese,ukoliko si im pre slala originale-e onda to ponesi.Zaboravila sam formu tog pisma ali se secam da sam ja bila zbunjena jer je na kraju stajalo da nista ne treba da ponesem i da sam u trenutku slanja dokumenata sve originale poslala.

E to me zaista zbunilo ali nije greska!!!ako si pratila sva uputstva e onda nista ne nosis osim izvestaja sa lekarskog i nekog albuma sa slicicama.Secam se da sam ponela muzevljev srpski pasos kao dokument koliko je puta dolazio u Srbiju dok nije postao amer,po pecatima se sve vidi,i onda me konzul upitao da li mi je muz tu u cekaonici,ja sam rekla da nije da je USA,a tek ce on-pa kako bez pasosa otisao? :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: Gledam i ne verujem!!!I kazem pa ima americki.

Aco,dobrodosao na forum!!!1U kom delu Phoenixa zivis.Brat i snaja mog supruga su u AZ.

Ne ne postoji nacin da se proces ubrza,slucajevi se obradjuju onim redom kojim se i primaju.Vremenski okvir je za svaki slucaj drugaciji.

pozzz

IIII jos nesto.Jos sest meseci i mogu da podnesem aplikaciju za IR-1!!!Kako vreme leti!!!!! :dance: :dance: :dance: :dance: :dance::yes:

Edited by ivancicas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

EEEEvo i mene!!!!!!

Pa sta ima?Vidim od nas starih samo milimelo pise li pise ostalih ni od korova,a mene vec sramota sto me nema,hahahahahahhaha

Ivana cestitam,dobro ti nama dosla.

Ariel,ako su ti poslali pismo o zakazanom intervjuu i na kraju Emaila ti ostavili spisak sta treba da se ponese,ukoliko si im pre slala originale-e onda to ponesi.Zaboravila sam formu tog pisma ali se secam da sam ja bila zbunjena jer je na kraju stajalo da nista ne treba da ponesem i da sam u trenutku slanja dokumenata sve originale poslala.

E to me zaista zbunilo ali nije greska!!!ako si pratila sva uputstva e onda nista ne nosis osim izvestaja sa lekarskog i nekog albuma sa slicicama.Secam se da sam ponela muzevljev srpski pasos kao dokument koliko je puta dolazio u Srbiju dok nije postao amer,po pecatima se sve vidi,i onda me konzul upitao da li mi je muz tu u cekaonici,ja sam rekla da nije da je USA,a tek ce on-pa kako bez pasosa otisao? :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: Gledam i ne verujem!!!I kazem pa ima americki.

Draga moja ja sam vec 3 nedelje skoro u USA! U ambasadi je sve proslo ok,evo skoro ce mesec dana od tad! Stigla mi je prosle nedelje i green c i sve je ok> Obisla sam i Vegas i Portland,i samo se svrckam za sad sa muzem! :) Pozdravljam vas sve iz prelepog LA!

Edited by ariel2010

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Draga moja ja sam vec 3 nedelje skoro u USA! U ambasadi je sve proslo ok,evo skoro ce mesec dana od tad! Stigla mi je prosle nedelje i green c i sve je ok> Obisla sam i Vegas i Portland,i samo se svrckam za sad sa muzem! Pozdravljam vas sve iz prelepog LA! :)

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

OOOOO ariel,dobrodosla!!!1

Pa sta ima na zapadnoj obali?Pisi kako bilo u Vegasu,ja sam tamo osvojila i parice na ruletu,samo da se zna.

Hajde ako si na faceu potrazi me uz pomoc emaila ikabg31@gmail.com

pa da razmenimo utiske o Vegasu,hahahhahahahhaha.

Kada cete malo na istocnu obalu?

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

i ja sam tu ali jos nisam pocela papire za muza :( na drugu stranu moja ujna ima interview za ir1 vizu u Beogradu Novembra 3 a poceli su sve u Februaru

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

OOOOO ariel,dobrodosla!!!1

Pa sta ima na zapadnoj obali?Pisi kako bilo u Vegasu,ja sam tamo osvojila i parice na ruletu,samo da se zna.

Hajde ako si na faceu potrazi me uz pomoc emaila ikabg31@gmail.com

pa da razmenimo utiske o Vegasu,hahahhahahahhaha.

Kada cete malo na istocnu obalu?

Ih u Vegasu je bilo extra!!! zaradila sam cak 300$ :):)

Potrazicu te preko fb!!! Ali sestrinog :)

Ovde je super,svaki dan je skoro oko 35 C ,danas su evo neki oblaci!!! Svidja mi se ova obala i neuporedivo je lepse od Istocne! kisssssss

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Mislila sam istocne NJ I NY!!! :) cmok

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: Timeline

Pozdrav ljudi! Nov sam na forumu pa imam jedno pitanje... Planirao sam da idem sledeceg meseca kod drugara u Chicago na turisticku vizu. Zaposlen sam u bolnici kao medicinski tehnicar skoro godinu dana, uzeo sam potvrdu sa posla da sam zaposlen, prosek plate, potvrdu da nisam osudjivan, odnecu saobracajnu dozvolu da se auto vodi na mene, trazim vizu na mesec dana da idem za Novu godinu. Kakva su vasa iskustva i da li mislite da treba jos nesto da odnesem od papira i kakvi su kriterijumi za vizu, daju ili ne daju? :-) Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

Pozdrav ljudi! Nov sam na forumu pa imam jedno pitanje... Planirao sam da idem sledeceg meseca kod drugara u Chicago na turisticku vizu. Zaposlen sam u bolnici kao medicinski tehnicar skoro godinu dana, uzeo sam potvrdu sa posla da sam zaposlen, prosek plate, potvrdu da nisam osudjivan, odnecu saobracajnu dozvolu da se auto vodi na mene, trazim vizu na mesec dana da idem za Novu godinu. Kakva su vasa iskustva i da li mislite da treba jos nesto da odnesem od papira i kakvi su kriterijumi za vizu, daju ili ne daju? :-) Hvala unapred!

Koliko sam ja upucena, ovo je dovoljno, samo nikako nemoj da govoris da ides u posetu osobi suprotnog pola koja nije u braku, jer to nekako odmah tumace kao nameru da ostanes ovde zbog potencijalnog braka.

Srecno!

Link to comment
Share on other sites

Puno ti hvala, ovo je malo ohrabrujuce... :) Reci cu da idem kod ujaka jer covek ima oko 50 godina tako da mi ne bi bas poverovali da mi je ortak! :) Da li treba da ponesem potvrdu iz vojnog odseka da sam zavrsio vojsku, da li je to + ili - ?

A sta bi sa tvojom namjerom i temom: Koliko para je potrebno za sklapanje braka? Koliko se sjecam, ti si jedan od onih koji bi da si kupe zelenu kartu varanjem imigracionog.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

hehe Milimelo dobro si mu rekla. Radi takvih ljudi mi koji smo u pravim vezama patimo

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Ta tema je obrisana i zatvorena a ja sam opometnut zbog toga i zasto sada pominjete to? Kakve to veze ima sa ovim pitanjem? :hehe: Pitao sam nesto sasvim drugo, isao bih u posetu i vratio se jer sada imam jako dobar posao ovde tako da molio bih da mi odgovorite na pitanje ako zelite a ako ne onda slobodno mozete da zaobidjete temu a to "od kojih sam ja ljudi" mislim da tebe apsolutno ne zanima... A vi sto ste "u pravoj vezi" i sto patite zbog mene jako mi je zao...

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Izvini molim te ako smo te uvrjedila. Ali takve stvari je jednostavno tesko zaboraviti a kamoli prevazici.

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima

hteo sam sve da zamolim za pomoc, moja verenica je meksikanka naturalizovani citizen...hteli bi da se vencamo u Beogradu, i zapocnemo proces imigracije...u opstini u kojoj bi trebalo da se vencamo trazili su mi njen izvod iz maticne knjige rodjenih sa nekim appostile pecatom kao i neku potvrdu da je slobodna za brak (sa istim tim appostile pecatom) koju nemam pojma koja institucija u USA izdaje, kao i fotokopiju pasosa sto nije problem, e sad me zanimaju dve stvari ko ''udara'' taj pecat i da li je ta potvrda marriage licence ili neki drugi dokument ako moze neko da mi kaze ko je imao iskustva i vencanje sa americkim drzavljanom u majci Srbiji, hvala svima unapred!!!

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...