Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Za I-130 pasos ti ne treba - prosle sedmice sam poslala za sestre peticije i pored svog certifikata nisam prilagala kopiju pasosa iako ga imam.

Samo polako...

Hvala ti puno, neznam dali znas koliko tvoji savjeti i pomoc znaci ovako kad upane neko u nervozu

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Da li moze neko da mi pomogne??? Ako su mi dali spisak sta su sve primili od papira,da li ce mi za ne daj boze trebati nesto jos da ponesem u ambasadu? Malo cas sam zvala konzulat i fin gospodin mi je objasnio da oni na dan intervjua otvaraju dokumentaciju i tad znaju da li nesto fali od papira. Mada napomenuo mi je da se desava da stave na spisak da imaju ,ali da ne bude.

Po mom spisku ne bi trebalo da im nesto fali,sve imaju...kakva su vasa iskustva bila??? I da pozivno pismo misli se na ono od NVC koje salju u vezi intervjua???

Hvala

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

@ ariel2010 - zao mi je sto ti ne mogu pomoci sa nekim validnim savetom. Nadam se da ce se neko ko je prosao intervju uskoro javiti i tako ti pomoci sa svojim iskustvima...Puno srece na intervjuu!

Moj verenik i ja smo tek u pocetnoj fazi, jos uvek ocekujemo NOA2. Iskreno se nadamo da ce i to uskoro stici i da ce odluka biti pozitivna. U medjuvremenu, polako pocinjem prikupljati potrebne dokaze i dokumente za intervju (nadam se da ce do njega doci). Sa verenikom komuniciram preko Skype-a i SMS-a. Ono sto sam htela da pitam je: da li neko zna kako da se odstampa Skype History gde su zabelezeni nasi razgovori? Ja sam jedino uspela da to odradim opcijom copy/paste, ali, to mi uopste ne deluje kao valjani dokaz (npr. kada uradim copy/paste dobijem dokumenat u Wordu, tamo su navedeni vreme i trajanje nasih razgovora, ali to ne poazuje da smo stvarno i razgovarali preko Skype, jer nigde se Skype ni ne spominje) Da li neko zna bolji nacin? Jako sam zahvalna za svaku sugestiju. Jer, uglavnom komuniciramo preko skype-a, a ne znam kako da to i dokumentujem. Sto se tice SMS-a, imam mesecne listinge iz kojih se vidi da sam svakodnevno slala poruke na njegov broj...da li ce to biti dovoljno???

Unapred se zahvaljujem na odgovorima i zelim puno srece svima, da sto pre dobijete ocekivane vize i budete sa onima koje volite!

Pozdrav,

Jelena

Link to comment
Share on other sites

@ ariel2010 - zao mi je sto ti ne mogu pomoci sa nekim validnim savetom. Nadam se da ce se neko ko je prosao intervju uskoro javiti i tako ti pomoci sa svojim iskustvima...Puno srece na intervjuu!

Moj verenik i ja smo tek u pocetnoj fazi, jos uvek ocekujemo NOA2. Iskreno se nadamo da ce i to uskoro stici i da ce odluka biti pozitivna. U medjuvremenu, polako pocinjem prikupljati potrebne dokaze i dokumente za intervju (nadam se da ce do njega doci). Sa verenikom komuniciram preko Skype-a i SMS-a. Ono sto sam htela da pitam je: da li neko zna kako da se odstampa Skype History gde su zabelezeni nasi razgovori? Ja sam jedino uspela da to odradim opcijom copy/paste, ali, to mi uopste ne deluje kao valjani dokaz (npr. kada uradim copy/paste dobijem dokumenat u Wordu, tamo su navedeni vreme i trajanje nasih razgovora, ali to ne poazuje da smo stvarno i razgovarali preko Skype, jer nigde se Skype ni ne spominje) Da li neko zna bolji nacin? Jako sam zahvalna za svaku sugestiju. Jer, uglavnom komuniciramo preko skype-a, a ne znam kako da to i dokumentujem. Sto se tice SMS-a, imam mesecne listinge iz kojih se vidi da sam svakodnevno slala poruke na njegov broj...da li ce to biti dovoljno???

Unapred se zahvaljujem na odgovorima i zelim puno srece svima, da sto pre dobijete ocekivane vize i budete sa onima koje volite!

Pozdrav,

Jelena

Za skype ti je opcija ALT+PrntScrn - pa onda paste u Word.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

milimelo, hvala ti puno!!! Isprobala sam, i mislim da ce im to u ambasadi biti sasvim dvoljan dokaz! Jos jednom, hvala puno i sve najbolje!!! Pozdrav!

Nema na cemu! Zelim vam brzo odobrenje peticije i uspjesan intervju :star:

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Dragi prijatelji, imam pitanje a i objavu :) Napokon sam saznala datum mog intervjua- 14. Sept!!! zvala sam ih telefonom stalno i tako sam napokon saznala, ali oni kazu da mi nece zvanicno pismo od njih stici jos 10-ak dana...

Sta ce stici u tom pismo? Da budem spremna ako treba jos nesto da se pripremi!

Vidim da na drugim forumima kazu da se placa 350$ za vizu, jel to tacno :bonk: nadam se da nije, ali ako je za njih onda ce i meni da traze... :blink:

Pozdrav svima :)

Link to comment
Share on other sites

Dragi prijatelji, imam pitanje a i objavu :) Napokon sam saznala datum mog intervjua- 14. Sept!!! zvala sam ih telefonom stalno i tako sam napokon saznala, ali oni kazu da mi nece zvanicno pismo od njih stici jos 10-ak dana...

Sta ce stici u tom pismo? Da budem spremna ako treba jos nesto da se pripremi!

Vidim da na drugim forumima kazu da se placa 350$ za vizu, jel to tacno :bonk: nadam se da nije, ali ako je za njih onda ce i meni da traze... :blink:

Pozdrav svima :)

K-1 viza se od pocetka juna placa $350. Ne znam zasto ne bi bilo tacno, objavljeno je unaprijed.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hitno mi treba savet!

I-134 kaze da treba da bude overen!!! meni nista nije overeno!!! danas sam dobila pismo sa uputstvom a intervju je 14. sept! jel to sigurno za overu? kako ste vi? pomooooc!!!!

Ivana, mogu ti reci samo moje misljenje, jer jos uvek nisam prosla fazu intervjua...Ali, mislim da sam procitala u uputstvima kako popuniti I-134 da Affidavit of support mora biti potpisan punim imenom, i da sam taj cin povlaci krivicnu odgoovornost pred USA zakonom, te samim tim ne treba da bude overen. Po tome, ne treba ti overa. Ali, mislim da bi ti bolje dosao savet nekoga ko je prosao intervju...U svakom slucaju, zelim ti puno srece! Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima!

Dobila sam vizu :thumbs: , intervju proso super...

Ako nekom treba neki savet slobodno neka mi pise :)

CESTITAM !!! :dance::star::thumbs:

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

cestitam Ivana neka vam je sa srecom

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...