Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima!

I ja imam jedno pitanje, naime moj verenik je americki drzavljanin, predali smo za verenicku vizu, sada ocekujemo NOA2.

Nadamo se da ce sve biti OK. Ono sto sam htela pitati je: da li neko zna da li je pozeljno da verenik ide sa mnom na intervju u ambasadu? (On ionako planira doci u Srbiju kada NVC posalje papire za ambasadu, nadamo se da ce odluka biti pozitivna). Da li je neko imao slicna iskustva?

Unapred hvala na odgovorima i puno srece svima!

Pozdrav!

Ja sam na intervju isla sama, Tim nije moga da dodje. Sve je proslo bez problema. :star:

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Saska, hvala na odgovoru...

Mene samo zanima da li je dobra ideja da verenik ide sa mnom na intervju, kada ce vec biti tu..ili je ipak bolje da idem sama?

Zanimaju me vasa misljenja i iskustva.

Hvala puno!

Pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

Saska, hvala na odgovoru...

Mene samo zanima da li je dobra ideja da verenik ide sa mnom na intervju, kada ce vec biti tu..ili je ipak bolje da idem sama?

Zanimaju me vasa misljenja i iskustva.

Hvala puno!

Pozdrav svima!

Jelda,

mozda nisam prava osoba za davanje savjeta (jer nisam prosao tu fazu) ali evo sta bih ja uradio da sam na tvom mjestu. Ja bih otisao sam na razgovor jer je osoba sa kojom ces razgovarati neka vrsta istrazioca, koja treba da se, u ime americke vlade, uvjeri da si ti kvalifikovana za dobijanje trazene vize. Ako idete dvoje, to moze biti sumnjivo jer prisustvo vjerenika nije zahtjevano. Drugo, moguce je da u razgovoru zabunom ili zbog treme ti i tvoj vjerenik date dvije protivrjecne informacije na isto pitanje. Licno, gledao bih da izbjegnem pojavljivanje sa vjerenikom a pozvao bih ga tek ako bude problema. Opet kazem, ovo su samo moja licna razmisljanja a ti ces uraditi kako zakljucis da je najbolje za tebe.

pozdrav i srecno.

Link to comment
Share on other sites

Saska, hvala na odgovoru...

Mene samo zanima da li je dobra ideja da verenik ide sa mnom na intervju, kada ce vec biti tu..ili je ipak bolje da idem sama?

Zanimaju me vasa misljenja i iskustva.

Hvala puno!

Pozdrav svima!

Pa kad ce vec biti tu, neka podje s tobom - najgore sto se moze desiti je da ga ne puste u ambasadu pa ce cekati vani. U tom slucaju, ponesi njegov US pasos sa sobom na intervju i kad pitaju gdje je reci ispred vrata.

Edited by milimelo

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Mika Hakkinen i milimelo - hvala puno na odgovorima i savetima.

Kada do intervjua dodje (a nadamo se da hoce), vec cu odluciti da li da idem sama ili ne. Za sada smo jos uvek u pocetnoj fazi, ali me to pitanje zanimalo. Drago mi je da sam naletela na ovaj sajt, vidim da uvek ima dobronamernih i korisnih saveta...

Pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Moj zarucnik (sad, jelte, muz) je isao sa mnom na intervju jer je u to vrijeme bio u Zagrebu. Niti su u ambasadi stvarali probleme, niti je netko nesto posebno istrazivao. U zemljama s visokom stopom frauda se cak preporucuje da dodje i americka strana.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Ja sam isla sama jer je moj muz u to vreme bio u USA,a i iskreno nisam zelela da dodje,cini mi se da bih bila jos nervoznija.Znam kada je 2006.godine hteo da idemo zajedno na moj intervju za turisticku,ovi iz ambasade su se malo neckali da li da ga puste ili ne,jer je tada imao zeleni karton,ali tvoj vereik sada moze da udje bez problema,ako mislis da ce ti biti lakse u njegovom prisustvu.

Ja sam mislila da mene moj muz moze da ucini samo nervoznijom,hahahahhahahahha :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja ako Bog da planiram da idem sa svojim muzom na njegov intervju jer znam da bi to njemu puno znacilo a i sigurnije bi se osjeca.

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Moj muz i ja smo bili u Zagrebu isti dan ali je on bio poslom a ja zbog vize tako da nismo zajedno otisli na intervju. Nisu ni pitali gdje je :rofl:

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Jao ja mislim da cu da imam srcani udar sad jer sam totalno izgubljena. Na kraju forme g-325a pise this application is submitted into connection with i onda cekiram others (specify) _________ MOJE PITANJE je dali na tu liniju stavim i-130 ili cr/ir1 posto sam ja stavila i-130 na muzev i poslala mu da potpise i on je to vec uradio i poslao je meni nazad.

Takodje ako sam student na onom djelu dje treba da napisem list of previous employees dali da napisem none ili samo ostavim None

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

takodje ako nemam pasos americki (jos ga nisam izvadila) mogu li samo da posaljem neutralization certificate

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Jao ja mislim da cu da imam srcani udar sad jer sam totalno izgubljena. Na kraju forme g-325a pise this application is submitted into connection with i onda cekiram others (specify) _________ MOJE PITANJE je dali na tu liniju stavim i-130 ili cr/ir1 posto sam ja stavila i-130 na muzev i poslala mu da potpise i on je to vec uradio i poslao je meni nazad.

Takodje ako sam student na onom djelu dje treba da napisem list of previous employees dali da napisem none ili samo ostavim None

Mi smo oznacili other i dopisali I-130 petition, Ako jos nemas pasos, fino kopiju certifikata naturalizacije prilozis.

Ako si student napisi none.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Mililelo znaci pasos mi bas i netreba ili je bolje da ga izvadim pa onda posaljem paket? Pre par miseci da me neko pita za sve ovo rekla bi da je lako ali bome sade kad sam u tom slucaju da ih ispunjavam toliko sam izgubljena da imam osjecaj da cu da puknem od nervoze

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

pozdrav svima!! moja supruga i ja smo poslali aos i i-130 16. avgusta i ocekujemo noa svakog dana. ona je amerikanka a ja sam iz vranja, dosao u phoenix, az pre 4 god sa studentskom vizom. nisam ni znao da postoji SERBIA forum ovde i bas mi je drago da sam ga slicajno nasao. sada mogu da pricam s mojim ljudima o svim problemima u vezi imigracije...:)

koliko vremena prodje od trenutka slanja aos do dobijanja EAD? i da li postoji neki nacin da se to ubrza?

hvala

Aleksandar

08/16/2010 - AOS and I-130 arrived at the chicago lockbox

08/24/2010 - Received emails that my package was forwarded to NBC

event.png

Link to comment
Share on other sites

Mililelo znaci pasos mi bas i netreba ili je bolje da ga izvadim pa onda posaljem paket? Pre par miseci da me neko pita za sve ovo rekla bi da je lako ali bome sade kad sam u tom slucaju da ih ispunjavam toliko sam izgubljena da imam osjecaj da cu da puknem od nervoze

Za I-130 pasos ti ne treba - prosle sedmice sam poslala za sestre peticije i pored svog certifikata nisam prilagala kopiju pasosa iako ga imam.

Samo polako...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...