Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

@Milimelo - srecno na testu! Sigurna sam da ces ga razbiti!!! Inace, za vikend sam bila u tvom gradu i potpuno sam odusevljena Cikagom!!!Zavidim svima koji tamo idete! Jug (Hjuston) zaista uopste ne moze da se poredi!!!

Hvala ET, javim kako prodje.

Chicago ti se svidio sad kad je ljeto, dodji ovamo preko zime pa ti se nece svidjeti devil.gif posebice kad je minus 30 pa sa jos ledenim vjetrom ode i na minus 40... Bujrum kod mene zimus da isprobas Chicago :-)

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

ET,

Hvala :).. Proverila sam one slovne oznake jos kad sam dobila pismo za razgovor. Ponecu slike, sa vencanja i putovanja, kao i listu poziva. Valjda ce im to biti dovoljno. Lekarski sam vec zavrsila.

Kako ti je na poslu?

Edited by Ladida
Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Milimelo,

Bicemo komsinice :), mada Chicago sa predgradjem je ogroman! Gde si tacno bese? Ja cu biti nekih sat vremena od Chi, ka severu granice sa Visconsinom, mesto se zove Antioch, ali ne znam koliko cemo tu biti, jer planiramo da se selimo, jer tamo su mu roditelji, sa kojima cemo malo ziveti, dok se ja ne snadjem malo, a i on jos uvek studira, pa hoce njegovi da nam pomognu, sto i meno odg. jer mu poznajem roditelje, koji su stvarno ok.. Vidim da ovde skoro svi sa foruma zive ili ce ziveti samo sa suprugom.

Jel si zavrsila neki fax ovde? Kako je za zaposlenje?

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Zdravo devojke,

Bas sam u nekoj guzvi ovih dana, al' dodjoh ovde da vidim sta se desava :)

Ariel, jel ima nesto novo? Sta je poslednje od dokumenata poslato?

Za 10-ak dana mi je intervju u ambasadi..sve sam lepo pripremila..Mada danima pokusavam da dobijem ambasadu, ali niko se ne javlja na one tel. za useljenicke vize..Napisala sam im mail, medjutim odg. su mi da mogu za sve da se inf. na te tel. ali kako kad ne dizu slusalice..Hocu jos jedno da proverim da li oni sve imaju od dokumentacije i sta bi mi trebalo mozda jos da ponesem.. Jel neko zvao i uspeo da ih dobije?

Pozdrav za sve :)

Draga

Tek je juce moj suprug dobio od mene onaj ds230 pa bi sad sve trbalo poslati u NVC! Nacekacu se ja josssssss. Jel on sad slobodno moze slati sve posle uplata ili ceka da ga obaveste znas li? Koliko sam ja razumela ne ceka nista.

I tako,smaram se jako ,bila sam malo u Hr i nadam se da cu otici malo i do Grcke iduci mesec ako ovo potraje. A tebi zelim od srca sve naj najbolje.

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala ET, javim kako prodje.

Chicago ti se svidio sad kad je ljeto, dodji ovamo preko zime pa ti se nece svidjeti devil.gif posebice kad je minus 30 pa sa jos ledenim vjetrom ode i na minus 40... Bujrum kod mene zimus da isprobas Chicago :-)

Hehe...Onda ti izvoli kod mene malo zimus :).

@Ladida,

Jos uvek ne radim. Iz nekoliko razloga jos uvek nisam otisla ni po SSN, koji mi treba za polaganje vozackog, a bez vozackog ne mogu da vozim, ako ne vozim, ne mogu na posao. Kod nas prevoz ne funkcionise, a i navodno, nije bezbedan.

USCIS

04/20/2009 I-130 sent

04/29/2009 NOA - rejected (petitioner's signature in wrong block)

04/30/2009 I-130 resent

05/11/2009 NOA1 (California Service Center)

08/19/2009 NOA2

NVC

09/08/2009 AOS bill&DS-3032 generated

09/15/2009 received in mail

09/20/2009 AOS paid

10/02/2009 AOS package&DS-3032 sent (by mail)

10/14/2009 DS-3032 received

10/16/2009 AVR msg "information missing or incomplete". False RFE!

10/25/2009 IV fee paid

10/27/2009 IV fee shows paid

10/31/2009 IV package sent

11/18/2009 CASE COMPLETE

01/28/2010 IR1 INTERVIEW

Interview moved to 01/22/2010

Visa received on 01/22/2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Tu sam, tu sam... Radim i nista ne stizem pa se zato i ne javljam. Ali citam kad god stignem. Uglavnom, kad imam vremena, trkeljam nesto po onom svom forumu (na koji ste i dalje svi redom pozvani!) - www.badgerella.com/forum

Posao je - posao. Vec sam se vjerojatno zalila da mi nikako ne pase 9-satno radno vrijeme i da bih se isti cas rijesila cijelog sata pauze za rucak, ali nece moci. Ovaj mjesec radim neku ogavnu smjenu, od 11:30 do 20:30 i niti to mi se nikako ne svidja. Ode mi cijeli dan na posao. Lova je dobra, ali... valjda sam razmazena. Ha.

Inace nema nista novo. I dalje nisam nasla ama bas nikakve ljude koji mi odgovaraju za druzenje, osim malamu ovdje s foruma i njezinog muza. (Ne brojim neke od prijatelja moga muza, oni su mi ok. Ali onako da nesto sama nadjem, na poslu ili bilo gdje drugdje... nema sanse. Svi su nekako prerazliciti i izgleda da ne dijelimo ama bas nikakve interese.)

Ovih dana upisujem faks - moram poloziti pet ispita iz redovnog, undergrad programa da bih se mogla prijaviti za MBA. Valjda cu uspjeti ta predavanja nekako uskladiti s poslom. Nadam se.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Zdravo svima!

Ariel, vidim da si i ti imala J-1 vizu i da si slala nesto vezano za nju, sigurno onaj DS 2019 (ili tako nesto) form...

Kome si i kada to poslala i dal jos nesto treba???

Ja imam 2 year rule i to mi istice krajem avgusta (mada je od J-1 viza programa proslo 2 godine, tacnije proci ce sad 6.juna)

Dal da im saljem sto pre da ne cekam mnogo, i interesuje me dal su svima trazili onaj I-134 ili mozda nekome nisu... Moj momak jos uvek studira, pa bi njegovi roditelji morali da garantuju za mene ako je tako...Dal je jos neko imao ovakav slucaj i kako je prosao sa tim???

Mnogo vam hvala na odgovorima!!!

pozzz iz Nisa!!! :star:

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Zdravo svima!

Ariel, vidim da si i ti imala J-1 vizu i da si slala nesto vezano za nju, sigurno onaj DS 2019 (ili tako nesto) form...

Kome si i kada to poslala i dal jos nesto treba???

Ja imam 2 year rule i to mi istice krajem avgusta (mada je od J-1 viza programa proslo 2 godine, tacnije proci ce sad 6.juna)

Dal da im saljem sto pre da ne cekam mnogo, i interesuje me dal su svima trazili onaj I-134 ili mozda nekome nisu... Moj momak jos uvek studira, pa bi njegovi roditelji morali da garantuju za mene ako je tako...Dal je jos neko imao ovakav slucaj i kako je prosao sa tim???

Mnogo vam hvala na odgovorima!!!

pozzz iz Nisa!!! :star:

Ivana,

Jeste ja sam suprugu poslala taj svoj DS-2019 cisto da ima kod sebe ako mu budu trazili.Posalji to svom dragom,sta znam i meni u tako rekli. Ja sam na J1 bila pre 6 godina. Iskreno ne znam hoce li im trebati jos sta od papira,mi smo sve spremili sto treba,a ako budu trazili jos sta,sta da se radi slacemo. Dokle ste vi stigli?

Pozz veliki iz Bg-a!

Edited by ariel2010

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm pa mi sada cekamo na NOA2, jedino da saljemo u NVC... jel NVC ima obicaj da trazi dodatnu papirologiju? Ili odmah da posaljemo, pa da se pozovemo na case number? On stize veceras u Nis :)))) pa moramo odavde da saljemo ali nije problem ;)

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hmmmm pa mi sada cekamo na NOA2, jedino da saljemo u NVC... jel NVC ima obicaj da trazi dodatnu papirologiju? Ili odmah da posaljemo, pa da se pozovemo na case number? On stize veceras u Nis :)))) pa moramo odavde da saljemo ali nije problem ;)

Joooooooooooooj divno!!!!! Uzivkaj sa svojim dragim. Tako kad meni stize muz ja ne mogu nocima da spavam...a na dan kad treba da odem na aerodrom po njega sati su kao vecnost. :)

Ajde javi sta ste uradili.

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Jel neko od vas nosio potvrdu iz policije i suda ovde u ambasadu?? Ili ste svi slali za nvc?

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Jel neko od vas nosio potvrdu iz policije i suda ovde u ambasadu?? Ili ste svi slali za nvc?

Ariel,

Ako Ti NVC nije trazio potvrdu da nisi osudjivana, onda ces svakako nositi u ambasadu.. Sto se tice tih uplata, znam da izyricito pise na njihovom site da dok oni nista ne zatraze, da nista ne uplacujete i ne saljete, jer moze da odugovlaci preces. Tako pise!! :)

Kad se sve zavrsi i dobijete pismo, sa zakazanim intervjuom, pisace da li jos nesto fali i to sve lepo poneses. Imaces dovoljno vremena od zakazivanja do intervjua, pa sve sto bude falilo, ako jos i muz treba da posalje, da dobijes.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zdravo Zene,evo i mene.

Jos neki mesec pa pokrecem drugi deo teme,promena statusa,jer hocu na vreme da se pripremim za mart mesec kad moram da saljem peticiju za AOS.

Badgerella bas te razumem,evo ja sam ove nedlje radila 50 sati,a za dve nedelje me ocekuje malo vise,a svake druge subote radim 17 sati,ali ce i to uskoro da se zavrsi.

Nemam vremena ni za sebe ni za druge a za skolu jedva stizem.

Nisam ni ja nsla nekog za druzenje,a vec sam godinu dana ovde pa da mi nema Skajpa i ET,ko zna kad bih videla drugo bice osim muza,hahhahahahhaha

Sve mislim da odem na forum,prosto me sramota sto me tamo nema,ali nikako da stignem,pa cu da se potrudim jednog dana da se organizujem.

Kad sam ja komunicirala sa ambasadom,slala sam e-mail kozularnom odeljenju i uvek su mi odgovarali,a bas pred intervju sam im dosadjivala svakog dana.

Pozzzzz za sve sa jako vlazne Fl.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Arilel,ja sam sve slala u NVC,pa kd mi je stigao mail o zakazanom intervjuu,na onoj listi je stajalo da sve imam pa ne moram nikakva dodatna dokumenta da nosim u ambasadu.

Lepo sve prikupi i posalji,vidi da budu originalna dokumenta,pa posle nema da brines.

Znam da su neki slali kopije,pa su im posle rekli da na razgovor ponesu originale.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo Zene,evo i mene.

Jos neki mesec pa pokrecem drugi deo teme,promena statusa,jer hocu na vreme da se pripremim za mart mesec kad moram da saljem peticiju za AOS.

Badgerella bas te razumem,evo ja sam ove nedlje radila 50 sati,a za dve nedelje me ocekuje malo vise,a svake druge subote radim 17 sati,ali ce i to uskoro da se zavrsi.

Nemam vremena ni za sebe ni za druge a za skolu jedva stizem.

Nisam ni ja nsla nekog za druzenje,a vec sam godinu dana ovde pa da mi nema Skajpa i ET,ko zna kad bih videla drugo bice osim muza,hahhahahahhaha

Sve mislim da odem na forum,prosto me sramota sto me tamo nema,ali nikako da stignem,pa cu da se potrudim jednog dana da se organizujem.

Kad sam ja komunicirala sa ambasadom,slala sam e-mail kozularnom odeljenju i uvek su mi odgovarali,a bas pred intervju sam im dosadjivala svakog dana.

Pozzzzz za sve sa jako vlazne Fl.

Ivancice, kakav crni AOS? Valjda saljes za removal of conditions ako si dosla na CR-1.

Ako dosad nisi, odvoji jednu kutiju sa strane i samo ubacuj finansijske papire koji ce vam trebati; osiguranja (auto, zdravstveno, penziono, 401k, licno...), porezne prijave, izvode iz banke, racune razne, junk mail naslovljen na jedno ili oboje vas (dokaz da zivite na istoj adresi), papire od doktora...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...