Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav devojke drage sapatnice :)

Askapg..cekam taj jun i intervju..jedan dan sam super, drugi malo manje..takodje mi je tesko da se odvojim od svojih, ali sta cu, ko me je terao da se zaljubim i udam za nekog ko zivi daleeeko, daleko :)

Ariel..jel si ziva? :) Nemoj da se kidas i nerviras..uzivaj jos dok si ovde, sa svojima, drustvom, sve ce doci na svoje mesto.. Tako sam i ja, ali nista time nisam postigla, papiri i problemi se nisu brze resavali :)Samo lagano..koliko sam te shvatila vas dvoje ste se na vreme informisali i sve unapred pripremili tako da samo prati e mail ili zovi NVC, ako nisu nista poslali u roku u kojem su rekli. Kad bi ti ja rekla sta smo mi sve prosli i evo ziva sam :)))))

Posebno Veeliko pozdrav za Ivancicu i ET, Tihanu, Barabelli,Milimoli,... bez kojih ovaj forum ne bi ni postojao! Koliko su pomogle svima nama i tehnickom smislu, a i psihockom :))

Iscitala sam detaljno od pocetka vas forum, jes' da su mi malo ispale oci ali vredelo je! :) I svima novi to isto preporucujem, jer def. ne moze da se objasni celokupan proces u 2 reci!!! :))

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Joj izvini Badgerella i Milimelo, pogresno sam navela vase nick-ove :)

Da li je neko blizu Chicaga ili treba tek da ide? Ja idem u jedno malo mesto u IL, nekih sat vremena od Chi.. Nadam se da cu imati komsinicu :D

Link to comment
Share on other sites

Joj izvini Badgerella i Milimelo, pogresno sam navela vase nick-ove :)

Da li je neko blizu Chicaga ili treba tek da ide? Ja idem u jedno malo mesto u IL, nekih sat vremena od Chi.. Nadam se da cu imati komsinicu :D

ja cu ti biti u Michiganu Grand Rapids nije daleko od IL i Cikaga pa ako bude dobre volje pasce i druzenje bar sto se mene tice. :dance:

Link to comment
Share on other sites

Joj izvini Badgerella i Milimelo, pogresno sam navela vase nick-ove smile.gif

Da li je neko blizu Chicaga ili treba tek da ide? Ja idem u jedno malo mesto u IL, nekih sat vremena od Chi.. Nadam se da cu imati komsinicu biggrin.gif

Ja radim u Chicagu (Loop preko puta Opera House) a zivimo u Evanstonu - odmah iznad Chicaga. Jedna kolegica dolazi sad u junu u Naperville a jedna nasa clanica je ja mislim u South Holland.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav devojke drage sapatnice :)

Askapg..cekam taj jun i intervju..jedan dan sam super, drugi malo manje..takodje mi je tesko da se odvojim od svojih, ali sta cu, ko me je terao da se zaljubim i udam za nekog ko zivi daleeeko, daleko :)

Ariel..jel si ziva? :) Nemoj da se kidas i nerviras..uzivaj jos dok si ovde, sa svojima, drustvom, sve ce doci na svoje mesto.. Tako sam i ja, ali nista time nisam postigla, papiri i problemi se nisu brze resavali :)Samo lagano..koliko sam te shvatila vas dvoje ste se na vreme informisali i sve unapred pripremili tako da samo prati e mail ili zovi NVC, ako nisu nista poslali u roku u kojem su rekli. Kad bi ti ja rekla sta smo mi sve prosli i evo ziva sam :)))))

Posebno Veeliko pozdrav za Ivancicu i ET, Tihanu, Barabelli,Milimoli,... bez kojih ovaj forum ne bi ni postojao! Koliko su pomogle svima nama i tehnickom smislu, a i psihockom :))

Iscitala sam detaljno od pocetka vas forum, jes' da su mi malo ispale oci ali vredelo je! :) I svima novi to isto preporucujem, jer def. ne moze da se objasni celokupan proces u 2 reci!!! :))

Hej!

Jesam ziva sam,nego trckaram sve nesto po gradu Beogradu. Spremam se za Hr moram ici na par dana. Inace dobila sam email da su primili moj DS3032 i tako The NVC has received the Agent of Choice selection. The Immigrant Visa

Application (DS 230) processing fee bill will be sent to the designated

agent on the case. The fee must be paid according to the instructions

before the instruction packet will be sent :thumbs:

Ma znam da ce mi biti smor kad odem,ali sta je tu je kako kaze moja mama sama si birala :)

Jesmo mi smo sve prikupili i nadam se da necu opet morati da saljem svoje papire ali ako bude trebalo sta da se radi. Iskreno u pravu si ja se trudim da uzivam jos ovo malo i da budem sa svojima...verujem da ce ovo sve biti uskoro gotovo.

Jel ti imas vec zakazan intervju????? Ja sam vec uzela potvrdu sa vakcinama da imam kod sebe.

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Poslala i taj famozni ds230 muzu i legla uplata od 400$ ! I sta kazete od prilike koliko moze biti do kraja?!! :whistle::dance:

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

JEEEEEE, i Ivancica je ziva,samo malo smorena od posla i vrucine.

Vudum ima novih lica na forumu i nas mi je drago.Ja nikako da se ukljucim,ali vidim da ET neumorno odgovara

Svaka cast ET.

Vidim ima i ljudi koji idu u CA,jako mi je drago,pa ako se nekad ariel(nadam se da nisam pogresila) uzelis malo istocne obale koja je mlo toplija,bila proslog leta u San Diegu pa znam sta pricam,a ti obavezno da navratis kod nas na FL.

Pa devojke sta ima?Badgerella,zeno tebe nema od kad si se zaboslila,a nema ni Tihane.

Sto je ovaj forum zamro nije mi jasno.

Moram ja ovo pod hitno da ozivljavam, znate da ja imam CR1 pa treba to sledece godine da menjam,vec u martu,pa necu moci bez vas!!!! :blush:

I ZATO SMESTA DA STE SE VRATILE NA OVAJ FORUM,NEDOSTAJETE MI!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

JEEEEEE, i Ivancica je ziva,samo malo smorena od posla i vrucine.

Vudum ima novih lica na forumu i nas mi je drago.Ja nikako da se ukljucim,ali vidim da ET neumorno odgovara

Svaka cast ET.

Vidim ima i ljudi koji idu u CA,jako mi je drago,pa ako se nekad ariel(nadam se da nisam pogresila) uzelis malo istocne obale koja je mlo toplija,bila proslog leta u San Diegu pa znam sta pricam,a ti obavezno da navratis kod nas na FL.

Pa devojke sta ima?Badgerella,zeno tebe nema od kad si se zaboslila,a nema ni Tihane.

Sto je ovaj forum zamro nije mi jasno.

Moram ja ovo pod hitno da ozivljavam, znate da ja imam CR1 pa treba to sledece godine da menjam,vec u martu,pa necu moci bez vas!!!! :blush:

I ZATO SMESTA DA STE SE VRATILE NA OVAJ FORUM,NEDOSTAJETE MI!!!!!!!!

:thumbs: Nisi pogresila,jeste bicu u CA! Vidim i ja nema nikog na forumu.Doputovala sam danas kad ono samo si se ti javila za ovih par dana :)

Znas kako posto sam obisla gornju istocnu obalu mislim da ce biti red da se spustim i do FL :)....a svakako kad se i ti pozelis LA javices se svakako :D

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tu na forumu, sto se vidi iz mojih postova na ostalim temama :-)

Nego zene, da prijavim da mi je kolegica uspjesno dobila vizu juce (CR-1) u Sarajevu. Bila je zakazana za 9 juni ali je nekako uspjela da pomjeri datum intervjua.

Dolazi ovdje 17 juna - bas kad je meni intervju za drzavljanstvo! Sad sam i ja pocela da malo listam pitanja za ispit - imam jos 20 dana fore...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja sam tu na forumu, sto se vidi iz mojih postova na ostalim temama :-)

Nego zene, da prijavim da mi je kolegica uspjesno dobila vizu juce (CR-1) u Sarajevu. Bila je zakazana za 9 juni ali je nekako uspjela da pomjeri datum intervjua.

Dolazi ovdje 17 juna - bas kad je meni intervju za drzavljanstvo! Sad sam i ja pocela da malo listam pitanja za ispit - imam jos 20 dana fore...

Hej za posle koliko meseci je dobila vizu? Mislim koliko je cekala? Aj valjda cemo i mi sad koji smo pri kraju :D

Hvala

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Hej za posle koliko meseci je dobila vizu? Mislim koliko je cekala? Aj valjda cemo i mi sad koji smo pri kraju biggrin.gif

Hvala

Trebalo je punih 5 mjeseci do NOA2 (morali zvati kongresmena) ja mislim 19 marta. Onda je NVC pocelo ali je kasnije dobila RFE za info o J-1 vizi (au-pair) pa im je na to otislo par sedmica. Prije 15 maja su dobili info da je intervju zakazan za 9 juni ali ga je uspjela pomjeriti jer su u konzularnom u ambasadi bili susretljivi. Znaci za nju od slanja peticije do vize oko 7 mjeseci sveukupno.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Trebalo je punih 5 mjeseci do NOA2 (morali zvati kongresmena) ja mislim 19 marta. Onda je NVC pocelo ali je kasnije dobila RFE za info o J-1 vizi (au-pair) pa im je na to otislo par sedmica. Prije 15 maja su dobili info da je intervju zakazan za 9 juni ali ga je uspjela pomjeriti jer su u konzularnom u ambasadi bili susretljivi. Znaci za nju od slanja peticije do vize oko 7 mjeseci sveukupno.

Ok ,nama je do NOA2 trebalo 4 meseca..a sad vec mesec i malo vise cekamo NVC! Ja sam te poslusala za info o J1 i poslala to muzu na vreme. Nista cekanja mora biti. Aj pa da nam je svima sa srecom ! :)

November 2009- I-130 filed

December 2009- NOA1 Received

April 15 2010- NOA2 Received APPROVED

April 26 2010- Got NVC case #

May 2010- DS-3032 Sent and accepted

May 2010- AOS&IV Bills received

May 2010- AOS&IV Bill PAID

Jun 2010- All document sent to NVC

Jun 16 2010- NVC received I-864

Jun 23 2010- NVC received DS-230

Jun 29 2010- NVC began processing documents

July 20 2010- Passed a medical examination

August 10 2010 FINALLY I got a SIF!!!! Yeeeeeeeeee

August 10 2010 CASE COMLPETE !! Yupiiiiii

SEPTEMBER 15 2010 Embassy interview!!! Yeeeeeee :) :)

September 19 2010 Our wedding anniversary :)

September 15 2010 VISA APPROVED

September 19 2010 BOARDING flihgt to LA! :)))

September 19 2010 I`m in my husband hug!!!!

October 1 2010 I Received my GC!

September 15 2011 My baby born :)))))

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Zdravo devojke,

Bas sam u nekoj guzvi ovih dana, al' dodjoh ovde da vidim sta se desava :)

Ariel, jel ima nesto novo? Sta je poslednje od dokumenata poslato?

Za 10-ak dana mi je intervju u ambasadi..sve sam lepo pripremila..Mada danima pokusavam da dobijem ambasadu, ali niko se ne javlja na one tel. za useljenicke vize..Napisala sam im mail, medjutim odg. su mi da mogu za sve da se inf. na te tel. ali kako kad ne dizu slusalice..Hocu jos jedno da proverim da li oni sve imaju od dokumentacije i sta bi mi trebalo mozda jos da ponesem.. Jel neko zvao i uspeo da ih dobije?

Pozdrav za sve :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hehe, hvala ivancicas :)!

Trenutno i nemam bas nekih obaveza, a razumem se u tematiku, pa ako mogu da pomognem...

@Ladida - kada ti je stiglo obavestnje (trebalo bi da je stiglo i tebi i suprugu) da ti je peticija odobrena i poslata u ambasadu, na njemu (poslednja strana, mislim) se nalazi i spisak dokumenata i pored njih su slova (tipa O,F...itd). Na istoj strani je dato i objasnjenje sta slova znace. Ti bi trebalo da gledas listu i proveravas znacenje slova, jer ces tako videti da li im neki od dokumenata nedostaje. U mom slucaju, nije im trebalo nista.

Znaci, NVC je sve sto si im poslala poslao u Ambasadu!Ako zelis, mozes da poneses zajednicke fotografije, racune sa zajednickom putovanja...ilineki drugi dokaz da je veza stvarna.Ja sam to ponela u poslednjem trenutku, ali nisu zeleli da vide. Razgovor je bio sasvim prijatan! Ako imas konkretno pitanje, odgovorice ti na mail.

Jesi li zakazala/zavrsila lekarski?

@Milimelo - srecno na testu! Sigurna sam da ces ga razbiti!!! Inace, za vikend sam bila u tvom gradu i potpuno sam odusevljena Cikagom!!!Zavidim svima koji tamo idete! Jug (Hjuston) zaista uopste ne moze da se poredi!!!

USCIS

04/20/2009 I-130 sent

04/29/2009 NOA - rejected (petitioner's signature in wrong block)

04/30/2009 I-130 resent

05/11/2009 NOA1 (California Service Center)

08/19/2009 NOA2

NVC

09/08/2009 AOS bill&DS-3032 generated

09/15/2009 received in mail

09/20/2009 AOS paid

10/02/2009 AOS package&DS-3032 sent (by mail)

10/14/2009 DS-3032 received

10/16/2009 AVR msg "information missing or incomplete". False RFE!

10/25/2009 IV fee paid

10/27/2009 IV fee shows paid

10/31/2009 IV package sent

11/18/2009 CASE COMPLETE

01/28/2010 IR1 INTERVIEW

Interview moved to 01/22/2010

Visa received on 01/22/2010

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...