Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Al ste se raspricale.... :)

Nas slucaj se privodi kraju. Poslali smo poslednji paket, pa ako nismo nista zabrljali, do kraja meseca bi trebalo da posalju papire u Ambasadu. Nekako sam se opustila, pa manje dolazim na VJ! Trudim se da se sto vise vidjam sa ljudima da mi ne bi bilo zao kada odem :(

Tihana,

Sudeci po tvojim fotkama, slobodno mozes da jedes sta kod zelis tih 8 dana, ma trostruko vise kalorija da unosis :)! Isto vazi i za Ivancicu! U stvari, za sve vas koje sam videla na FB :)))

Steta sto nismo bar u nekim blizu drzavama, pa da se nekad sretnemo na kafici negde, devojke.....

USCIS

04/20/2009 I-130 sent

04/29/2009 NOA - rejected (petitioner's signature in wrong block)

04/30/2009 I-130 resent

05/11/2009 NOA1 (California Service Center)

08/19/2009 NOA2

NVC

09/08/2009 AOS bill&DS-3032 generated

09/15/2009 received in mail

09/20/2009 AOS paid

10/02/2009 AOS package&DS-3032 sent (by mail)

10/14/2009 DS-3032 received

10/16/2009 AVR msg "information missing or incomplete". False RFE!

10/25/2009 IV fee paid

10/27/2009 IV fee shows paid

10/31/2009 IV package sent

11/18/2009 CASE COMPLETE

01/28/2010 IR1 INTERVIEW

Interview moved to 01/22/2010

Visa received on 01/22/2010

Link to comment
Share on other sites

Evo mene vratila se upravo s posla i citam sto ste sve pisale.

Sto se tice biometricsa ja sam se samo pojavila u uredu prije datuma jer na forumu za AOS su ljudi poceli pisati u to vrijeme da ako dodes ranije da te nece poslati doma pa sam i ja isla probati :) i uspjela...

Sto se tice mog drustvenog zivota, mislim da nikada nije bio jadniji. Kako smo se dragi i ja preselili u srpnju u novi grad vise ne izlazimo niti s njegovim prijateljima, na poslu su ili cure koje idu u srednju ili eventualno na faks i par starijih koje vec imaju djecu tako da sam ja negdje u sredini. Svi su si super pod pauzom ili za vrijeme posla, ali nakon toga nista vise sto je meni malo cudno. S kim god da pricam tko je zivio u americi kazu isto, a to je da se ljudi bas ne druze previse kao kod nas. Tu gdje zivimo su sve stariji ljudi (tipa 60) ili obitalji s djecom tako da ni tu ne mogu naci nekoga za druzenje. Gledala sam da se upisem na neke tecajeve stranih jezika, ali nisam nista mogla naci, pa ocito ni tu necu naci nikoga (nisam bas za neka vjezbanja :)). Ma sve u svemu barem ne trosim novce na izlaske, osim izlaske s dragim tipa neki restoran ili nesto slicno...

Jedva cekam ici doma i malo tulumariti i ici na kave :dance:

Thanks ET, ali cak mi je i tata rekao da mi se lice malo zaokruzilo na sto sam ja rekla da mu je losa web cam :)

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

OOOOO,pa znaci evo tebe u januaru ovde Et.like,like,like

(ovo mi mana sa face-a,hahahhahahahhahahha)

Pa zns kako,ja bih se mozda i ugojila da jedem ove njihove hamburgere i razne stvari,koje sada poceli da nude kao npr.predjelo,glavno jelo i dezert za dve osobe za 20 dolara,a porcije su im velike,ali bas VELIKE,ali ja to ne jedem.

trudim se da se i dalje hranim koliko je moguce zdravo.

Pocelo je da me nervira kad nas narod ovde kuka kako im paradajz nije lep kao kod nas preko.

Ispravite me ako gresim,ali i tamo se paradajz uvozi kako i ovde pa ima slican ukus,zar ne.

A sto mi se svidja sto ima jagoda,dinja i lubenica u ovo doba godine,a novembar.

Strava.

Ti ces biti u Texasu,zar ne,p ces nam biti blizu.

tihana i ja smo bar u istoj drzavi ako je za utehu,pa cemo se i videti jednom,sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hahahahahaha, ma losa je kamera 100%!!!!

Bas sam sinoc pitala muza koliko ima do Floride. Kaze dan voznje! Sta je to za mene iskusnog vozaca :) Pa imam dozvolu skoro mesec dana :))))

Da se malo pohvalim :)

Ali nemam auto tako da dok ne stignem u USA, GSP je zakon :(

Trebalo bi da dodjem krajem februara. Iskrena da budem, toliko sam se pripremila na najgore i sto se tice okruzenja i ljudi i hrane i stila zivota uopste da prosto ne znam sta bi moglo da me iznenadi u losem smislu!

A razumem Badgerellu kad kaze da se razlikuje. Pa i ovde Amere mozete prepoznati na kilometar i uvek kazu kako smo mi dressed up :))))

Za paradajz ne znam, mislim da ima uvoznog i ovde, ali i naseg. Moj muz kaze da je ovde bolji, a ja cu vec proceniti!

USCIS

04/20/2009 I-130 sent

04/29/2009 NOA - rejected (petitioner's signature in wrong block)

04/30/2009 I-130 resent

05/11/2009 NOA1 (California Service Center)

08/19/2009 NOA2

NVC

09/08/2009 AOS bill&DS-3032 generated

09/15/2009 received in mail

09/20/2009 AOS paid

10/02/2009 AOS package&DS-3032 sent (by mail)

10/14/2009 DS-3032 received

10/16/2009 AVR msg "information missing or incomplete". False RFE!

10/25/2009 IV fee paid

10/27/2009 IV fee shows paid

10/31/2009 IV package sent

11/18/2009 CASE COMPLETE

01/28/2010 IR1 INTERVIEW

Interview moved to 01/22/2010

Visa received on 01/22/2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Sto se hrane tice, mene uopce ne veseli sto imaju u ponudi ama bas sve, cijele godine. Zasto? Zato sto se, na primjer, jagode beru dok su jos zelene ili bijele (na Floridi) pa onda salju k nama, gdje dozrijevaju tretirane nekakvim dusikom ili tko zna cime. Paradajz je bezvezan kao i hrvatski, osim ako ga ne uzgojis u vlastitom vrtu. Paprike nemaju veze s mozgom, one vostane u raznim bojama, a nase babure ima samo jedan jedini farmer u okolici. Tj. imao je, s obzirom da im je sezona prosla (kupila sam brdo i ispekla).

Sto se odskakanja od okoline tice, osim po garderobi, moram priznati da mi se isto dogadja i u ducanima s hranom. Iz aviona se vidi da mi sadrzaj kolica nije tipicno americki pa me povremeno kupci ili prodavaci zaustavljaju i ispituju sto cu s tim stvarima (kamen spoticanja - korijen celera, glavica zelja, konzerve graha, meso za juhu). I to u Walmartu, ogromnom, a ne u nekom malom lokalnom ducanu (takvog ni nemamo, osim Hindi ducana u centru). Sadrzaj prosjecnih americkih kolica izgleda uglavnom ovako: 5-6 kutija dobro posecerenih pahuljica za dorucak, 3-5 galona mlijeka, po mogucnosti bezmasnog jer, jelte, treba negdje malo srezati na masti, 2-3 kartona neke sode (recimo Mountain Dew dobro prolazi u nasem lokalnom ducanu), 10ak kutija neke smrznute, gotove hrane, uglavnom tjestenine i/ili piletine. Par vreca cokolada, bombona i keksa. Nekoliko paketa kruha, rezanog na snite, bijelog i jako spuzvastog (kad ga pritisnes rukom, cijeli paket formira loptu velicine teniske). Zatim pokoji hamburger, po mogucnosti u kutiji, nekoliko boca kecapa i zutog senfa, par boca dresinga za salatu, koja je eventualno kupljena vec rezana u plasticnoj kutiji.

Normalno da se okrecu za mnom kad krenem voziti sok od mrkve, glavicu zelja, zelenu salatu, mrkvu, celer, pola galona mlijeka, nesecerene zitarice, integralno brasno i obicnu vodu.

Ma, ne znam. Treba mi pod hitno nekakvo drustvo. :/

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Ja jos nisam dobila SSN hahah Kad god nazovem kazu jos nije "odobreno" od strane homeland security. Cudno. :P

Bavim se formularima za AOS, bilo bi krajnje vrijeme da posaljem.

Inace vrijeme provodim kod kuce uz tv. Izadjem na kratko do skole po sestricinu.

Bilo mi je zakon kad sam naletjela na Badgerellu. :D:) Super je osjecaj popricati s nekim na nasem jeziku. Moje engleski nije bas tako dobar. Muz me savrseno razumije, ali drugima nekad moram ponoviti sta sam rekla. Dobro je da ne moram crtati im. haha

Sto se tice trazenja posla, ja sam jos daleko od toga, nisam jos ni papircine poslala.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Sto se hrane tice, mene uopce ne veseli sto imaju u ponudi ama bas sve, cijele godine. Zasto? Zato sto se, na primjer, jagode beru dok su jos zelene ili bijele (na Floridi) pa onda salju k nama, gdje dozrijevaju tretirane nekakvim dusikom ili tko zna cime. Paradajz je bezvezan kao i hrvatski, osim ako ga ne uzgojis u vlastitom vrtu. Paprike nemaju veze s mozgom, one vostane u raznim bojama, a nase babure ima samo jedan jedini farmer u okolici. Tj. imao je, s obzirom da im je sezona prosla (kupila sam brdo i ispekla).

Sto se odskakanja od okoline tice, osim po garderobi, moram priznati da mi se isto dogadja i u ducanima s hranom. Iz aviona se vidi da mi sadrzaj kolica nije tipicno americki pa me povremeno kupci ili prodavaci zaustavljaju i ispituju sto cu s tim stvarima (kamen spoticanja - korijen celera, glavica zelja, konzerve graha, meso za juhu). I to u Walmartu, ogromnom, a ne u nekom malom lokalnom ducanu (takvog ni nemamo, osim Hindi ducana u centru). Sadrzaj prosjecnih americkih kolica izgleda uglavnom ovako: 5-6 kutija dobro posecerenih pahuljica za dorucak, 3-5 galona mlijeka, po mogucnosti bezmasnog jer, jelte, treba negdje malo srezati na masti, 2-3 kartona neke sode (recimo Mountain Dew dobro prolazi u nasem lokalnom ducanu), 10ak kutija neke smrznute, gotove hrane, uglavnom tjestenine i/ili piletine. Par vreca cokolada, bombona i keksa. Nekoliko paketa kruha, rezanog na snite, bijelog i jako spuzvastog (kad ga pritisnes rukom, cijeli paket formira loptu velicine teniske). Zatim pokoji hamburger, po mogucnosti u kutiji, nekoliko boca kecapa i zutog senfa, par boca dresinga za salatu, koja je eventualno kupljena vec rezana u plasticnoj kutiji.

Normalno da se okrecu za mnom kad krenem voziti sok od mrkve, glavicu zelja, zelenu salatu, mrkvu, celer, pola galona mlijeka, nesecerene zitarice, integralno brasno i obicnu vodu.

Ma, ne znam. Treba mi pod hitno nekakvo drustvo. :/

:lol: tako nekako izgleda i moje iskustvo u ducanu. jos niti jednom nisam nasla nikaga sa priblizno slicnim stvarima u kolicima na blagajni...

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Ja se uopste ne obazirem,kupujem sta mi padne pod ruku.

Majonez ne jedem,ali sam uzela muzu onaj Hellmann's kad se zacudio odakle ja znam za njega(raketna nauka,planete,pa je tesko da se sazna) na sta sam mu ja rekla da ga ima i kod nas,pa nista.

A kupujem stalno crni hleb u Publix-u,mada sam videla da ga kupuju i u Walmartu,ali ja nisam stekl urisak da me gledaju cudno,sta vise,bas sam se zacudila kad sa otisla do SAM's cluba(mi imamo njihovu clansku karticu,cini mi se da imaju bolju ponudu od Costco-a,a i clanarina im je 40 dolara za godinu dana,a u costco-u je 50) e tamo kupuju kvalitetna vina,koja nisu ni skupa,sireve,celer i to velika pakovanja,paradajz ,zelenu salatu.

Meni samo ponekad cudno kad dodjem na kasu Wlmarta a nemam one kifle za njihov hot dog i sto kaze badgerella nemam ni smrznute hamburgere i Meatballs.

A ni pice.

Samo sargarepa,onda onaj Pita hleb(od njega lepe pice ispadnu,ne koristim pica crust,nisam ni u Srbiji),kiselo mleko(ili kako bi oni rekli yogurt),i voce,gomile voca.

Ajde sve lepo da se preselimo u L.A.-tamo su opsednuti zdravom hranom,pa ne bismo ovoliko iskakale. :thumbs: :thumbs: :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Joj, jogurt... nedavno sam kupila All Natural Plain Yogurt, zaboravila koje marke. Dodjem kuci i stavim zlicu toga u usta.. i ispljunem. Sastojci: secer, vanilija... ?!?!?! Sad kupujem samo Dannon All Natural. Taj jedini lici na jogurt koji poznajem i ne sadrzi nista osim, jelte, ukiseljenog mlijeka.

Bila sam bas danas u Sam's Clubu i nisam nasla gotovo nista sto sam trazila. Ne volim to njihovo pakirano voce i povrce, ne mogu si pomoci. Ipak mi je Walmart najdrazi (zbog cijena), a ono cega nema kod njih pokupim u Cub Foods ili Hy-Vee. Cub Foods prodaje dosta hrvatskih proizvoda. :)

Malamu, kad si predala papire za SSN? Jel' to isto u Mankatu? Ako da, najbolje ti je da odes osobno k njima i podviknes. Moj je tek tada stigao na kucnu adresu - telefonski su me samo vukli za nos i pricali gluposti. Mogli bismo ovih dana i na neku kavicu, vec nam je i vrijeme!

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Najslicnije jogurtu je Buttermilk, mada je malo vise slan, ali je bar u tecnom stanju; i kefir. Ali se "davim" u sour cream-u (slicnije mileramu nego pavlaci, ali very tasty).

Imam dilemu: popuniti I-131 (travel document) sa devojackim ili novim prezimenom?

Promena prezimena postaje vrlo konfuzna. I-485 sam popunila na novo prezime, ali su mi I-693 uradili na staro, Tim je popunio I-864 takodje na staro, a I-765 sam popunila na novo .. :bonk:

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Saska, ja sam mislila da si ti to vec poslala! haha :)

Evo i ja kuburim sa papircinama. Nesto se mislim da li uopste trebam slati za travel document ako ne mislim putovati prije nego dobijem green card? Glupost mi je ono sto moras navesti kad putujes i koliko puta, kad zapravo ne namjeravam nigdje putovati van USA. Popunila sam ja taj obrazac i stavila sam novo prezime, tj stavila sam ga na sve obrasce. I muz ce popuniti I-864 na novo jer, pretpostavljam, tako treba. Evo i u example form su stavili na novo.

Badgerella, predala sam 27. oktobra. Isla sam jednom, pa su tek onda nesto ponovo poslali na verifikaciju. Zvala sam puno puta i uvijek kazu da cekaju verifikaciju od homeland security. I sad sam evo zvala pa su mi rekli da je kao bio neki problem, da nesto nije bilo tacno u kompjuteru (tako bas) i da su poslali negdje u New York na verifikaciju i da ce biti kao gotovo do 2 decembra. hahah znala sam da su nesto zasrali. a sljedece sedmice cu da odem ipak licno pa da vidim. Ma nije mi frka, jer smo odustali od onog stana. Ionako ne dozvoljavaju kucne ljubimce, sto je meni veliki minus. I trazimo nesto drugo. Imamo u vidu drugi stan, gdje nam ne traze SSN. :P Ali bih voljela da ga napokon dobijem, da ne brinem.

Osim toga nemam sta upisati u ove obrasce tamo gdje pitaju za SSN, mislim mogu upisati none ili nesto ako nije obavezno da se ima SSN?

Pravo me nerviraju ovi obrasci gdje ne moze stati sve sto trebam upisati. Recimo na onom biografija obrascu - stane mi po tri slova od mjeseca, tamo gdje upisujem datume. Mislim ima li to ikakve veze? Ako je jasno sta to znaci. :D Kad sam radila taj obrazac uz K1 peticiju fino sam si smanjila font pa je sve stalo. Sad nemam taj program, a i nekako mi se ne da.

Fakat trebamo na tu kaficu napokon :D:))

Sto se tice jogurta, meni to nije nikakva frka. Od kad sam stigla nisam niti jedan probala, jer ja inacerijetko pijem jogurte. U BIH bih tek ponekad uzela, i to uglavnom kefir. Sjecam se kad je dragi prvi put bio u BIH i probao kefir da se zgrozio kako mozemo tako nesto piti. Slicnu reakciju sam imala i ja kada sam probala Dr. Peper. haha meni to ima ukus kao da je neko stavio ostarjeli ruz za usne u colu. Gadno brate. :D

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Popunila sam sve dokumente s novim prezimenom, zajedno s onim za AP (putovanja) - ne kosta ama bas nista, a nikad ne znas za sto moze dobro doci. Zlu ne trebalo, ako nista drugo. U polja koja su ispitivala o namjeri putovanja, stavili smo unknown, s obzirom da ne planiram ama bas nista. Nisu ti papiri i njihova pravila tako kruta - moji K1 papiri, pogotovo DS-156 i sve ostalo sto sam nosila u ambasadu na intervju, bili su ili djelomicno nepopunjeni, ili prepuni n/a, unknown, itd. I sve je bilo ok. Ono sto ne stane u polja obrazaca mozes upisati rukom ili staviti na poseban papir. Mi smo neke stvari jednostavno pisali rukom, da ne kompliciramo.

Sto se SSN-a tice, ne moras ga imati kako bi poslala papire za AOS. S obzirom na to koliko sam cekala svoj, lako je pretpostaviti da netko u ovim krajevima ne radi svoj posao bas najbolje. Ako je ured u Mankatu, trazi Mary, ta jedina zna sto i kako treba napraviti. To je neka starija gospodja, sjedi za salterom.

Tu kod nas nema tekuceg jogurta, samo nekakvih slicnih napitaka i sto sve ne. Dannon mi je dobar pa se ne bunim. Od kiselog vrhnja, dobro mi je samo Kempsovo zeleno. Mlijeko, takodjer samo i iskljucivo Kemps, dvopostotni plavi. Svo ostalo mlijeko smrdi po kajmaku (volim kajmak, al neka ga dalje od mog mlijeka).

Edited by Badgerella

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Saska, ja sam mislila da si ti to vec poslala! haha :)

Evo i ja kuburim sa papircinama. Nesto se mislim da li uopste trebam slati za travel document ako ne mislim putovati prije nego dobijem green card? Glupost mi je ono sto moras navesti kad putujes i koliko puta, kad zapravo ne namjeravam nigdje putovati van USA. Popunila sam ja taj obrazac i stavila sam novo prezime, tj stavila sam ga na sve obrasce. I muz ce popuniti I-864 na novo jer, pretpostavljam, tako treba. Evo i u example form su stavili na novo.

Badgerella, predala sam 27. oktobra. Isla sam jednom, pa su tek onda nesto ponovo poslali na verifikaciju. Zvala sam puno puta i uvijek kazu da cekaju verifikaciju od homeland security. I sad sam evo zvala pa su mi rekli da je kao bio neki problem, da nesto nije bilo tacno u kompjuteru (tako bas) i da su poslali negdje u New York na verifikaciju i da ce biti kao gotovo do 2 decembra. hahah znala sam da su nesto zasrali. a sljedece sedmice cu da odem ipak licno pa da vidim. Ma nije mi frka, jer smo odustali od onog stana. Ionako ne dozvoljavaju kucne ljubimce, sto je meni veliki minus. I trazimo nesto drugo. Imamo u vidu drugi stan, gdje nam ne traze SSN. :P Ali bih voljela da ga napokon dobijem, da ne brinem.

Osim toga nemam sta upisati u ove obrasce tamo gdje pitaju za SSN, mislim mogu upisati none ili nesto ako nije obavezno da se ima SSN?

Pravo me nerviraju ovi obrasci gdje ne moze stati sve sto trebam upisati. Recimo na onom biografija obrascu - stane mi po tri slova od mjeseca, tamo gdje upisujem datume. Mislim ima li to ikakve veze? Ako je jasno sta to znaci. :D Kad sam radila taj obrazac uz K1 peticiju fino sam si smanjila font pa je sve stalo. Sad nemam taj program, a i nekako mi se ne da.

Fakat trebamo na tu kaficu napokon :D:))

Sto se tice jogurta, meni to nije nikakva frka. Od kad sam stigla nisam niti jedan probala, jer ja inacerijetko pijem jogurte. U BIH bih tek ponekad uzela, i to uglavnom kefir. Sjecam se kad je dragi prvi put bio u BIH i probao kefir da se zgrozio kako mozemo tako nesto piti. Slicnu reakciju sam imala i ja kada sam probala Dr. Peper. haha meni to ima ukus kao da je neko stavio ostarjeli ruz za usne u colu. Gadno brate. :D

Mrzim papirologiju iz dna duse! pa mi se ne hvata u kostac sa njom. Sve je sada spremno (ispravila prezime), samo da posaljemo.

Odlican opis Dr.Peper-a! Stvarno gadno pice.

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Mary mi je se zapravo danas i javila. Jedino mi je ona do sad rekla da nesto nije bilo u redu sa podacima u kompjuteru. Vjerovatno je onaj lik sto je primio zahtijev nesto zabrljao. A ko zna.

I ja sam htjela predati za putne dokumente za zlu ne trebalo. Samo za to, inace za putovanja cemo se malo nacekati. Ko zna koliko ce muz dobiti odmora, mislim da ima samo 7 dana jer je tek poceo raditi na ovom radnom mjestu. :S Ali cemo nesto valjda iskombinovati, jer zamisli putovanje u BIH na samo par dana. Nema smisla. Plus karte su preskupe. :P

Mi dosta jedemo meksicku hranu, jer moj muz je meksikanac. Pa su tu tortilje i grah :D Ja jos nisam nisat skuhala od bosanske kuhinje, to ce se malo nacekati, dok ne preselimo u svoj stan i dok ne pokupujem sta sve trebam. Do tad parazitiram. :whistle: Pozeljela sam jesti sirnice i kormpiruse. Mmm jedva cekam da razvucem jufku ahhahaha :wacko:

Probala sam uglavnom te njihove burgere, i niti jedan mi se nije do sad narocito svidio. Nekako nemaju ukus kao u BIH. Iskreno voljela bih da nikako ne jedem meso, ali eto...

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zene, da se pohvalim da ne bude da stalno kukam,hahhahahha.

Ja od ponedeljka RADIM!!!!

To je neki AMSCOT,nema ga u svim drzavama,jedino na Floridi,pa tihana sigurno zna,bave se cekovima,kreditima i taxama,ma ko zna cime,bitno je da sam se ja uvalila,a za posle cemo lako.

Isto tako sam razbila i teoriju svoje svekrve da moras da ides direktno od vrata do vrata,jer,jelte ne moze se popunjavati aplikacija preko interneta,kao i da moras da imas nekog da te preporuci,sto apsolutno nije tacno,jer mi muz predlozio da probam kod njega u firmi i taj razgovor je prosao ocajno,cak me i zena koja je team lead,nije ni ispostovala pa se nije ni pojaila na razgovoru.

Danas moram da odradim droga test,pa da vidim gde cu kod frizera,bas mi porasla kosa,a sto mene to nervira,pa strasno.

Ma ja pijem Danon i ne brinem.

Nego kazite mi gde ste nasle tak kefir i kako se zove,jer ja to nisam videla

KISSSS

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...