Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Zar oni nece dobit to u onoj koverti iz ambasade? Koja glupost.

Badgerella, sta si ti slala za AOS?

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Other Country: Serbia
Timeline
Zar oni nece dobit to u onoj koverti iz ambasade? Koja glupost.

Badgerella, sta si ti slala za AOS?

Cao, i ja imam pitanje za Badgarellu i tihanu-12. Interesuje me da li ste vi za AOS slale internacionalni rodni list ili ste obicni prevodile na egleski?

Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Ja imam onaj WHO karton vakcinacija, koju sam uzela u Sarajevu..jel moze odatle?

Saska dokle ste sa AOS, u biti sta sve treba? Citam ove guides, ali sve mislim da nesto propustam heheh

Moze, sa istog takvog is Srbije, bez ikakvog prevodjenja, su meni odradili.

Skupljamo papire za AOS, trebalo bi da ga posaljemo sledece nedelje. Nisam ni ja sasvim sigurna, ali evo sta sam za sada otkrila da treba .

Potrebno:

1. Cover Leter

2. za I-485:

1) I-485 formular

2) taksa 1010$ (check or money order)

3) kopija izvoda iz knjige rodjenih + prevod ili internacionalni izvod

4) kopija paasosa - strana sa vizom

5) 2 kolor fotografije, ne starije od 30 dana (passport-style)

6) vaccinacion supplement (I-693)

7) G-325A - 4 kopije ako koristis novu formu

8) I-864 (Affidavit of Support)

9) kopija NOA2

10) kopija marriage certificate

11) kopija I-94 iz pasosa

3. za I-765 (EAD):

1) formular, kategorija c 9

2) kopija pasosa - strana sa slikom i biografskim podacima ili strana sa vizom

3) 2 kolor fotografije

4. za I-131 (Travel Document):

1) formular

2) copy of passport identity page

3) copy of the passport visa page

4) 2 kolor fotografije

AKO NEKO IMA NESTO DA DODA ILI ISPRAVI, PLEASE DO!

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

ja sam cekala za SSn 3 nedelje jer sam mislila da cu da ga dobijem jer sam vec u formularu DS koji sam popunila u Srbiji,navela da hocu SSN na kucnu adresu.

Ali nista od toga.

Kad sam zvala nisu me imali u sistemu.

Onda sam otisla i rekli su mi da SSn mogu da dobijem za 24h,a kartica ce stici postom.

i posle 24h samotisla i dobila papir na kome je bio odstampan SSN.

Moj savet ti je da odes do kancelarije i da popunis zahtev i da pitas kad mozes da ocekujes SSN,kazi da ti treba zbog vozackog.

E,onda ti oni kazu da neko moze da dobije za 24h,cim izvrse detaljne promene i ukoliko se zemlja iz koje dolazi nalazi na nekkvoj listi zemalja gde je laksa provera kriminalne istorije i sta-ti-ja-znam-vec cega.

I to ti je to.

Link to comment
Share on other sites

ja sam cekala za SSn 3 nedelje jer sam mislila da cu da ga dobijem jer sam vec u formularu DS koji sam popunila u Srbiji,navela da hocu SSN na kucnu adresu.

Ali nista od toga.

Kad sam zvala nisu me imali u sistemu.

Onda sam otisla i rekli su mi da SSn mogu da dobijem za 24h,a kartica ce stici postom.

i posle 24h samotisla i dobila papir na kome je bio odstampan SSN.

Moj savet ti je da odes do kancelarije i da popunis zahtev i da pitas kad mozes da ocekujes SSN,kazi da ti treba zbog vozackog.

E,onda ti oni kazu da neko moze da dobije za 24h,cim izvrse detaljne promene i ukoliko se zemlja iz koje dolazi nalazi na nekkvoj listi zemalja gde je laksa provera kriminalne istorije i sta-ti-ja-znam-vec cega.

I to ti je to.

znam da mi mogu dati papir sa brojem prije nego dobijem karticu, ali problem je sto mi jos nisu dodijelili broj.

ja sam aplicirala 27. oktobra, rekli su mi da se trebaju verificirati moji podaci/dokumenti i da cu onda dobiti broj. Zvala sam par puta nakon toga, i nije jos bio dodijeljen broj. isla sam jednom u kancelariju i onda su kao nesto ponovo isprintali i rekli da sad to moraju poslat pa da se to autorizira. ko zna sta rade. mozda ovaj nije ni bio poslao to prvi put. planiram opet ici, sto je malo tesko jer muz radi svaki radni dan do pola 6. SSn office radi do 4.

nigdje ne gori (jos), ali bi rado da preselimo jer on vozi sat vremena u jednom pravcu svaki dan. ne mozemo iznajmiti stan dok ja nemam ssn. ocigledno nije svugdje isto. vareska je iznajmila stan iako njen muz jos nije u usa i nema ssn, pa ga je navela kao occupant. a ovi to ne daju.

Zar oni nece dobit to u onoj koverti iz ambasade? Koja glupost.

Badgerella, sta si ti slala za AOS?

Cao, i ja imam pitanje za Badgarellu i tihanu-12. Interesuje me da li ste vi za AOS slale internacionalni rodni list ili ste obicni prevodile na egleski?

Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav

ja cu poslati intenacionalni. samo takav i imam.

Ja imam onaj WHO karton vakcinacija, koju sam uzela u Sarajevu..jel moze odatle?

Saska dokle ste sa AOS, u biti sta sve treba? Citam ove guides, ali sve mislim da nesto propustam heheh

Moze, sa istog takvog is Srbije, bez ikakvog prevodjenja, su meni odradili.

Skupljamo papire za AOS, trebalo bi da ga posaljemo sledece nedelje. Nisam ni ja sasvim sigurna, ali evo sta sam za sada otkrila da treba .

Potrebno:

1. Cover Leter

2. za I-485:

1) I-485 formular

2) taksa 1010$ (check or money order)

3) kopija izvoda iz knjige rodjenih + prevod ili internacionalni izvod

4) kopija paasosa - strana sa vizom

5) 2 kolor fotografije, ne starije od 30 dana (passport-style)

6) vaccinacion supplement (I-693)

7) G-325A - 4 kopije ako koristis novu formu

8) I-864 (Affidavit of Support)

9) kopija NOA2

10) kopija marriage certificate

11) kopija I-94 iz pasosa

3. za I-765 (EAD):

1) formular, kategorija c 9

2) kopija pasosa - strana sa slikom i biografskim podacima ili strana sa vizom

3) 2 kolor fotografije

4. za I-131 (Travel Document):

1) formular

2) copy of passport identity page

3) copy of the passport visa page

4) 2 kolor fotografije

AKO NEKO IMA NESTO DA DODA ILI ISPRAVI, PLEASE DO!

odlican pregled :star:

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Zar oni nece dobit to u onoj koverti iz ambasade? Koja glupost.

Badgerella, sta si ti slala za AOS?

Cao, i ja imam pitanje za Badgarellu i tihanu-12. Interesuje me da li ste vi za AOS slale internacionalni rodni list ili ste obicni prevodile na egleski?

Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav

Ja sam slala rodni list na hrvatskom + prijevod (nisam imala pojma da postoji medunarodni)...

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline
Zar oni nece dobit to u onoj koverti iz ambasade? Koja glupost.

Badgerella, sta si ti slala za AOS?

Slala sam kopiju lijecnickog iz ambasade (ambasada mi je dala primjerak koji je ostao meni pa sam iskopirala jos jednom), a to sadrzi sve informacije o mojem zdravstvenom stanju, ukljucujuci cijepljenje, i to na engleskom.

Zar oni nece dobit to u onoj koverti iz ambasade? Koja glupost.

Badgerella, sta si ti slala za AOS?

Cao, i ja imam pitanje za Badgarellu i tihanu-12. Interesuje me da li ste vi za AOS slale internacionalni rodni list ili ste obicni prevodile na egleski?

Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav

Slala sam medjunarodni, izvadila ga jos u Zagrebu. Taj je kostao puno, puno manje od prijevoda pa se nisam htjela jos dodatno istrositi uz sve ostalo sto sam morala platiti pred put. (Recimo da je bio 40, umjesto 300 kuna)

Tihana, bas mi je drago da ides doma! Mi cemo u Hrvatsku tek negdje u kasno proljece...

Malamu i ja smo se upoznale neki dan - u ducanu. Prepoznala je ona mene. :D

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Malamu i ja smo se upoznale neki dan - u ducanu. Prepoznala je ona mene. :D

kako super :)

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

jedva cekam da idem doma :)

Vec imam dogovorenu hrpu kava, a i moram biti doma sa svojima tako da 8 dana bas i nece biti dosta, ali bolje i to nego nista....

Vec sam narucila mami meni za svaki dan, jedva cekam :dance: Mislim da moram ne neku dijetu prije puta tako da se ne vratim sa sto kila...

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Ne mogu vjerovati da ama bas nista ne stizem. Ono, ne radim, nemamo djece... a ne stizem nista. Ama bas nista. :roll:

Danas smo ubacili mog starog u avion pa se nadam da ce sad biti lakse jer necu po cijele dane glumiti turistickog vodica. Meni je bilo najbitnije da sam vozila do aerodroma i natrag (otkako sam se docepala auta, ne dam se van - u Hrvatskoj sto pedeset godina nisam imala nijedan!).

Sto se AOS-a tice, dobili smo neki dan obavijest da su nam prebacili papire u USCIS u Kaliforniju, radi brzeg rjesavanja te da ce nas oni obavijestiti o rjesenju nase aplikacije. Ako se ne varam, to znaci da najvjerojatnije necemo imati intervju, jel tako? Osim toga, stigao je i poziv za biometrics, za 24.11.

Nadam se da ce EAD uskoro zakucati na moja vrata... financijski nismo u banani, ali bas bih se htjela malo pokrenuti s mrtve tocke. Nisam bas rodjena kucanica, iako obozavam kuhati.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Super kaj su vam prebacili papire u Kaliforniju, necete imati intervju i izgleda da je brze :) Tebi to nekako ide brzo proces sto se aos-a tice :)

Ne znam kak je kod tebe, ali ja sam isla za biometric ranije od datuma na papiru i nisu se nista bunili, pa ako ti je negdje blizu probaj otici da si malo ubrzas stvar...

Kakve si poslove gledala?

ivancicas kako napreduje tvoja potraga za poslom?

joj samo da vas obavijestim da sam jucer vidjela pakirane paketice kestena u publix-u, ali su bili malo ruzni pa ih nisam kupila. ako budu neki ljepsi danas ili sutra kupit cu pa da vidim. Pise na njima da su iz italije :)

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Ja tebe potpuno razumem badgerella,ma 100%.Ja imam green card,a posla nikako,nije zbog para nego malo zbog sredine,da promenim,da malo imam nekih obaveza,nedostaju mi obaveze.

Meni bilo interesantno prvo vreme da se vozikam,ali sad sam vec sve prodvnice obisla pa mi postalo dosadno,stvarno nemam sta da radim osim da kuvam,perem i peglam.

A jos uvek nisam uspela da nadjem neko drustvo ovde jer svi rade preko nedelje,a i svi vec imaju neki svoj krug prijatelja i dugo su ovde pa nisu voljni na ga prosiruju,mislim na nase ljude .A i ne mogu sa svekrvom svaki dan da se druzim,nisam j na to navikla,mene to uzasno zamara.

Kako vama ide drustveni zivot,kako prekracujete vreme,sta cete za Bozic,Ng?

Tihana,za tebe znamo i svaka od nas ti malo zavidi,hahhahhahahahahhahahhahahahha.

Da mi doneses malo snega?Nisam navikla na suncani i topli novembar.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline
Super kaj su vam prebacili papire u Kaliforniju, necete imati intervju i izgleda da je brze :) Tebi to nekako ide brzo proces sto se aos-a tice :)

Ne znam kak je kod tebe, ali ja sam isla za biometric ranije od datuma na papiru i nisu se nista bunili, pa ako ti je negdje blizu probaj otici da si malo ubrzas stvar...

Kakve si poslove gledala?

ivancicas kako napreduje tvoja potraga za poslom?

joj samo da vas obavijestim da sam jucer vidjela pakirane paketice kestena u publix-u, ali su bili malo ruzni pa ih nisam kupila. ako budu neki ljepsi danas ili sutra kupit cu pa da vidim. Pise na njima da su iz italije :)

Sto se poslova tice, nisam gledala nista odredjeno, ali bilo bi super da mi EAD stigne pocetkom 12. mjeseca (VJ timeline trabunja da bi tako moglo biti) pa da me netko zaposli za Bozic... bilo gdje, makar u ducanu, iako je to miljama udaljeno od onoga sto zelim raditi ili za sto sam zavrsila skolu. Zaposljavaju trenutno na sve strane, za holiday season i tako to, pa si nekako mislim da bi me netko htio, a vjerujem da mi moze samo pomoci da imam na papiru i neko radno iskustvo tu u Americi. Pocetkom 2010. ce zaposljavati i Verizon pa se, ako bude radne dozvole, jelte, namjeravam i njima javiti. Osim toga, ima jedan odlican kafic u kojeg volim zalaziti pa se pokusavam uguziti i njima, makar kao volonter (bave se svime i svacime, a polovica toga je nekako ili moje struke ili ima veze s prethodnim radnim iskustvom).

Ovo mi sad nije jasno za biometrics... kako si otisla prije nego datuma na papiru? Meni pise da moram biti tamo tocno u 8h 24.11.... sto si se ti samo tako pojavila u uredu? S obzirom da je to za 10 dana, vjerujem da cu se strpiti. Sto se ukupnog procesa tice, i meni se cini da sve skupa ide razumno brzo, ali bojim se da nesto ne ureknem, haha. Isao nam je i K1 prebrzo.. sve dok nije zapeo u NVC-u punih 52 dana.

Vidjela sam kestene prije par dana u Co-Opu u St. Peteru. Punih $10 za 1lbs. Prestrasno. Naravno da ih nisam kupila. #######. 50 kuna za saku kestena, k tome jos i nepecenih. :roll:

Sto se drustvenog zivota tice, moram priznati da je moj jad i bijeda, ako ne brojim muza i njegovu uzu obitelj. Skoro svi muzevi frendovi vise ne zive tu u gradu, vec u Minneapolisu, tako da njih bas i ne mozemo redovito vidjati. Idem na yogu i aqua aerobic, povremeno cak i mijenjam grupe, ali nikako da nadjem nekog ili mojih godina ili slicnih interesa... ma ne znam. U principu, cini se da su ljudi mojih godina odavno udani i vec imaju barem 2 (a i vise) djece i nemaju ama bas nikakvu potrebu za druzenjem bilo kakve vrste. Nekako imam osjecaj da opako odskacem od prosjeka, izgledom, interesima, oblacenjem, ma svime. Na aqua aerobic idu uglavnom umirovljenice (sto me cudi - ne mogu zamisliti hrvatske penzice na takvoj rekreaciji jer je to uvijek nekako bio sport za mlade ili eventualno trudnice) i jedna simpaticna trudnica. Na yogi su uglavnom neke mlade studentice s kojima nikako ne vidim dodirne tocke, itd. Ekipa s kojom bi se mogla, eventualno, druziti zalazi u taj jedan kafic koji sam vec spomenula ali nekako mi jos nije palo na pamet da idem od stola do stola i pitam bi li se netko druzio sa mnom. Zato se i nadam da ce uletjeti neki posao pa da vidim hoce li spontano doci do nekih promjena. I meni su ducani poceli ici na zivce, a sve silne pizdarije s rasprodaja (od garderobe do tko zna cega) vise ne znam ni gdje bih drzala.

Inace, sveukupan dojam mi je odlican. Priznajem da sam ocekivala da ce mi biti puno, puno losije, a kad ono - naprotiv, odlicno mi je. Samo da je upoznati jos malo ljudi slicnih interesa.

(Bas sam sve ovo zbrkano napisala, bozesacuvaj.)

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...