Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Ne znam kako ce izgledati moje trazenje posla - jos nisam probala ama bas nista jer nismo niti poslali AOS papire (ali odlucili smo sve to rijesiti do kraja ovog mjeseca). Mislim da cu probati negdje volontirati, da ubijem vrijeme, upoznam ljude i, barem tako kazu, pomognem sama sebi kasnije naci posao jer i volontiranje spada u popis stvari koje se mogu navesti kao prijasnji poslovi, a upravo to ce mi biti jedino prijasnje radno iskustvo u Americi. Kako stvari stoje, javit cu se lokalnom YMCA i vjerojatno raditi nesto s djecom.

Inace sam diplomirani novinar s iskustvom na radiju i u tisku, ali mislim da tog posla ovdje necu vidjeti. Radila sam cetiri godine i u banci, ali nadam se da to vise nikad necu morati, nikako mi se nije svidjelo. Nemam pojma, vidjet cemo. Nadam se da nece biti pretesko jer imamo u planu odseliti iz kuce njegovih roditelja kroz godinu dana, a nisam sigurna hocemo li moci ako i ja nemam posao (ne bismo se bas htjeli uvuci u dugove preko glave i tako to)...

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Devojke, upomoc!

Kako se ovde zovu kore za pitu, gibanicu? Imaju li uopste to ovde? Provedoh 1h u prodavnici i jedino dobih headache :bonk:

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Mozda i ima sanse da nadjes, ali ne u regularnim supermarketima. Pokusaj u prodavnicama tipa Mediterranean market. Ja sam u jednoj takvoj prodavnici naletila na kore za baklavu, na halvu, na Kraseve proizvode (Domacica, Bajadera i Dorina mmmmmm) i Vegetu. Imali su cak i dzezve za kafu i Minas.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline
Devojke, upomoc!

Kako se ovde zovu kore za pitu, gibanicu? Imaju li uopste to ovde? Provedoh 1h u prodavnici i jedino dobih headache :bonk:

Phyllo dough je najblize tome, ali ne ocekuj previse. Izgledaju vise kao hostija, ali, ajde, mogu se upotrijebiti u te svrhe.

Jako, jako su tanke, bijele i dolaze smrznute.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Da,da Badgerella ja sam vidjala neke takve ali se zovu Phyllo leaves i uvoze ih iz kanade.

Mnogo tanke kore pa kad se ispece i ajde nekako moze da prodje.

Ja svakog dana saljem CVe,poslala sam i u jednom hondinom salonu ali ni od tog posla cashier-a izgleda nece biti nista.

najteze je dokopati se tog prvog posla,posle sve ide lako.

A dok ga se dokopam,polako gubim strpljenje,a i dosadno mi svakog dana.

LA80, samo polako sa voznjom,bez nerviranja,ovde je to maciji kasalj,mislim na polaganje.

Ja sam pocela sama da vozim,ali mi i to dosadilo,pa ne mozes stalno a visis po prodavnicama,tako da jedva cekam da pocnem da radim, nedostaju mi obaveze(jeste da posle kukam), a posla kao sto rekoh ni od korova pa ulazimo u zacarani krug :wacko: :wacko: :wacko:<_< <_< <_<

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Danas sam, napokon, dobila SSN. NE karticu, vec samo isprintan komad papira, s pecatom, na kojem je broj naveden. Nakon petstopedesetog razgovora s lokalnom sluzbom u Mankatu, pa onda i pozivom u sredisnjicu u Baltimoreu, uspjeli su mi isprintati broj pa da barem to imam dok ne otkriju misteriju nestanka i nedostavljanja proklete kartice na moju kucnu adresu.

Osim toga - nista novo. Vozam(o) se okolo i bauljam(o) po ducanima. Nadam se da ce barem upaliti volontiranje u lokalnoj YMCA jer cu inace puknuti po savovima (ne jos, ali doci ce i do toga). Do kraja mjeseca planiramo poslati papire za AOS...

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Dobro da si barem taj papir dobila. Nadam se da se i meni neće tako iskomplicirati.

Ja se lagano pakujem, bacam neke sitnice koje nikom ne trebaju. Dragi dolazi u utorak. Jedva čekam da ga vidim.

Zakazali smo vjenčanje za 22. oktobar, ujutro. I bit će samo ceremonija i porodični ručak. Poslije idemo se slikati po gradi i tako. Ja nisam nikad vidjela sebe u nekoj "klasičnoj" svadbi. :D

Haljinicu sam bila kupila na netu, ali pošto nije isporučena, zvali smo i kažu da uopšte nemaju više tu haljinu. Malo sam se razočarala, ne toliko zbog haljine koliko što sad ponovo moram nešto tražiti. Ova je bila baš prigodna, i nije bila skupa. Ne bacaju mi se pare na nešto skupo, kad već mogu naći nešto što mi se sviđa i za manje pare. Imam gomilu stvari da obavim tamo kad dođem. Još nismo našli gdje ćemo da živimo pa ćemo možda malo biti kod njegovih. Ima da bude gužva. :D

Badgerella, jedva čekam da te upoznam. :star:

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Da,da Badgerella ja sam vidjala neke takve ali se zovu Phyllo leaves i uvoze ih iz kanade.

Mnogo tanke kore pa kad se ispece i ajde nekako moze da prodje.

Ja svakog dana saljem CVe,poslala sam i u jednom hondinom salonu ali ni od tog posla cashier-a izgleda nece biti nista.

najteze je dokopati se tog prvog posla,posle sve ide lako.

A dok ga se dokopam,polako gubim strpljenje,a i dosadno mi svakog dana.

LA80, samo polako sa voznjom,bez nerviranja,ovde je to maciji kasalj,mislim na polaganje.

Ja sam pocela sama da vozim,ali mi i to dosadilo,pa ne mozes stalno a visis po prodavnicama,tako da jedva cekam da pocnem da radim, nedostaju mi obaveze(jeste da posle kukam), a posla kao sto rekoh ni od korova pa ulazimo u zacarani krug :wacko: :wacko: :wacko:<_< <_< <_<

Samo da prijavim da sam bez problema polozila teoretski dio i da sada imam instruction permit :)

Polaganje je stvarno maciji kasalj, dali su mi knjizicu od 68 strana i to je trebalo nastrebati. Test se sastoji od 25 multipla choice pitanja, imate pravo pogrijesiti 5, a ja sam pogrijesila 2. I onda ispitivac kaze mom muzu: "Jao, pa ona je zaista ucila!" :blink:

Sada imam pravo voziti, ali uz suvozaca koji ima vozacku dozvolu godinu dana. Nakon 6 mjeseci mogu polagati i prakticni dio i onda mogu voziti sama. Jedva cekam da me muz pocne uciti.

Sto se posla tice, u ponedeljak sam imala jedan iznenadni intervju, ali jutros me zovu i kazu da su odlucili uzeti nekog drugog, ali da ce zadrzati moj rezime. Probajte naci posao preko staffing agencije, tako sam nasla svoj prvi posao i barem imam par imena koje mogu koristiti kao reference.

@Bagdarella - vazno je da si se docepala broja, a kartica je ionako jos jedan komadic vrlo nekvalitetnog kartona na kojem pise da nisi duzna da je nosis sa sobom. I ako se izgubi, prilicno sam sigurna da mozes dobiti zamjensku. I ja sam se tukla za svoju karticu, nisu mi je nikako poslali tri sedmice od ulaska, pa sam onda otisla u ured, pa me nisu mogli naci u sistemu, pa mi je teta uzela internacionalni rodni list i rekla da ga mora poslati na prevod i da se vratim za mjesec dana, pa ni nakon mjesec dana nisam bila u sistemu, i tako, sve dok se nismo dokopali sefice i sredili sve za pet minuta, a rodni list mi nije ni trebao!

Cuvajte zivce zene, sve se na kraju sredi.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

malamu, drago mi je sto ste sve isplanirali! Sto se haljine tice, trazi je doma, cini mi se da je ovdje prilicno tesko naci 'svecanu' odjecu. Barem se meni gotovo nista ne svidja. A i nema suknji, no to je drugi par kobasica.... I ja jedva cekam da se upoznamo! :star:

Sto se SSN-a tice, uspjela sam danas otvoriti racune u banci tako da sad postojim kao... prava osoba. ;) Od kartice jos ni K, naravno.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Joj zenske, svasta se kod vas izdesavalo! A samo me 3 sedmice nije bilo...

Saska, vidim da si u mojoj drzavi - kad nadjes vremena dodji kod mene u Evanston pa te vodim u srbijansku radnju - imaju Klasove i Sprindove jufke, Kras, Vegafrut, Podravkine proizvode, Milke i Nutelle, ABC namaze... - ma nema cega nema.

Malamu, sretno sa pakovanjem i dolaskom dragog a naravno i sa ostatkom puta - bas mi te bilo super upoznati!

Badgerella, Ivancicas ako imate koji lokalni koledz, univerzitet - oni uvijek imaju administrativnih pozicija pa se tamo prijavite. I kao sto LA80 kaze, staffing agency dobro dodju za prvih poslova.

LA80, sretno sa polaganjem - proci ces ti to bez problema!

Nego, a gdje nam je vareska? Nesto je ne vidjeh na forumu ili nisam dobro citala...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Milimelo,

Welcome back!

Narode,

Imam jedno pitanje, mada posto je vecina vas radila K1 ne verujem da mozete pomoci. A i vidim da na VJ-u to pitanje uglavnom ostaje neodgovoreno.

Evo u cemu je stvar. Suprug i ja vec 2 godine zajedno podnosimo poreske prijave, tj. filing jointly. Iako ja nikada nisam bila u Americi, posto sam imala prihode, bili su prijavljeni. Sada bi on trebalo da popuni I864, gde se u jednom delu trazi da navede svoj "individual annual income" u protekle 3 godine i podnosi poresku prijavu kao dokaz.

Problem je sto na poreskoj prijavi (1040) u protekle 2 godine stoji nas zajednicki oporezivi prihod i on sada ne moze da izracuna samo svoj deo.

Nadam se da nece biti problem ako stavimo tu zajednicku cifru, ipak su to nasi prihodi. Poverty line nije problem.

Sta vi mislite?

Vareska bi ovo mozda znala, i ona se nesto mucila sa porezima, ali nema je odavno. Mozda joj je stigao njen hubster!

USCIS

04/20/2009 I-130 sent

04/29/2009 NOA - rejected (petitioner's signature in wrong block)

04/30/2009 I-130 resent

05/11/2009 NOA1 (California Service Center)

08/19/2009 NOA2

NVC

09/08/2009 AOS bill&DS-3032 generated

09/15/2009 received in mail

09/20/2009 AOS paid

10/02/2009 AOS package&DS-3032 sent (by mail)

10/14/2009 DS-3032 received

10/16/2009 AVR msg "information missing or incomplete". False RFE!

10/25/2009 IV fee paid

10/27/2009 IV fee shows paid

10/31/2009 IV package sent

11/18/2009 CASE COMPLETE

01/28/2010 IR1 INTERVIEW

Interview moved to 01/22/2010

Visa received on 01/22/2010

Link to comment
Share on other sites

Malamu, sretno sa pakovanjem i dolaskom dragog a naravno i sa ostatkom puta - bas mi te bilo super upoznati!

Htjela sam ti poželjeti sretan put, ali nisam ni bila tu. Išla sam u Zagreb.

I meni je jako drago što sam te upoznala, nadam se da će biti prilike da se opet ispričamo . :)

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

LA80, ma sad ce voznja polako!!1

ja sam imala dozvolu vec 7 godina ali ni dva sata voznje,a oni su ovde trazili 50 sati voznje,od toga 10 nocu,a ja nista,al me niko nije ni pitao nista,lepo sve polozila i cao djaci.

Jel moze malo pojasnjenje sta su to staffing agency,iskreno prvi put cujem?

ET,ja ti to za porez pojma nema,a moram sad i ja da vidim sta i kako ide,cim nadjem posao,hhahahhahahhahahha

Link to comment
Share on other sites

LA80, ma sad ce voznja polako!!1

ja sam imala dozvolu vec 7 godina ali ni dva sata voznje,a oni su ovde trazili 50 sati voznje,od toga 10 nocu,a ja nista,al me niko nije ni pitao nista,lepo sve polozila i cao djaci.

Jel moze malo pojasnjenje sta su to staffing agency,iskreno prvi put cujem?

ET,ja ti to za porez pojma nema,a moram sad i ja da vidim sta i kako ide,cim nadjem posao,hhahahhahahhahahha

Ivancice,

staffing agencije su posrednici u zaposljavanju - unajme ih kompanije da im nadju uposlenike za odredjeni period. Oni nadju i te osobe su onda privremeni uposlenici agencije a ne kompanije tako da nemaju benefits (zdravstveno, penziono) ali postoji mogucnost da ih kompanija kasnije uposli zastalno - naravno nakon sto iskesira odredjeni iznos agenciji.

Satnica u Chicagu je od $10-20, trazi barem $15.

Posalje im se rezime, onda te oni zovu na intervju i kasnije jos radis online testiranje Word, Excel, PPT, Outlook, kucanje... Kad sve zavrsis, zoves ili saljes emailove bar svakog petka da bi ti mogli javiti ako sta ima za ponedjeljak. Kada preuzmes zadatak imas obavezu dnevno pisati sate koje si provela na poslu za time-sheet. Placanje je sedmicno.

Evo ti ispod jedna agencija, ja sam im bila na listi ali dok mi oni nasli zadatak ja si nasla posao... ako se budes prijavljivala, pm me da ti posaljem ime glavne tamo da te pripaze. Isto vazi i za ostale koji traze posao u Chicagu, mislim da ivancica nije u IL :-)

http://www.staffingthecity.com/

Za ostale, u google ukucaj "Chicago staffing agencies" ili grad u kojem si pa staffing agencies.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Joooj. Pretpostavljam da ce moj najveci problem biti cinjenica da ne volim, nikad nisam voljela i po mogucnosti ne zelim raditi u administraciji.

Vidjet cemo, jos uvijek tek prckamo oko AOS papira.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...