Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Elli izvetavacu vas o sledecim fazama pa cete biti skroz spremni kad uskoro dobijete noa2. Jaooo Sanja napokon se nazire kraj, uzbudjenje raste content.gif Srecno sa lekarskim!!rose.gif

Super :) Makice koliko ste cekali da zovete NVC da biste dobili broj slucaja I da li su vas pitali za tvoj I njegov mail, posto na I-129f I dr. dokumentima nema opciju da mi damo svoj mail.

Link to comment
Share on other sites

Jao, samo pare da uzmu smile.png sram ih bilo. Koje si vakcine primila I jesi li im nosila nesto od svog dr.? I sta su ti na med. rekli koliko dugo ne smes ostati u dr.stanju.

Upravo tako, mene je kostalo 150 KM ( 75 evra ) koliko je tamo ? Ja sam nosila jedan mali zuti kartoncic sa spiskom svih vakcina koje sam primila kao mala . Samo su uradili prepisku na neki drugi karton koji salju u ambasadu, nikakve dodatne vakcine nisam primala . A to za drugo stanje nista mi nisu rekli, sto znaci mozes kad hoces biggrin.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Upravo tako, mene je kostalo 150 KM ( 75 evra ) koliko je tamo ? Ja sam nosila jedan mali zuti kartoncic sa spiskom svih vakcina koje sam primila kao mala . Samo su uradili prepisku na neki drugi karton koji salju u ambasadu, nikakve dodatne vakcine nisam primala . A to za drugo stanje nista mi nisu rekli, sto znaci mozes kad hoces biggrin.png

Sanja super si prosla. Klaxi je platila 150$ + za svaku vakcinu po 1200 din.Jao nadam se da ni ja necu primiti ni jednu al nesto sumnjam da sam te srece :) Jesu li tebi dali taj deo o vakcinama sto ti treba za AOS? To je bitno, super sad obavestavas njih I intervjuuuuuuuu :D

Link to comment
Share on other sites

Sanja super si prosla. Klaxi je platila 150$ + za svaku vakcinu po 1200 din.Jao nadam se da ni ja necu primiti ni jednu al nesto sumnjam da sam te srece smile.png Jesu li tebi dali taj deo o vakcinama sto ti treba za AOS? To je bitno, super sad obavestavas njih I intervjuuuuuuuu biggrin.png

Pa to je vjerovatno sto nije imala taj karton sa vakcinama. Meni je doktorka dala jedan primerak istog tog sto je poslala u ambasadu . I rekla mi je to nosim sa sobom i rendgen pluca kad krenem u USA . Tako da i ti to isto uradi, nabavi taj kartoncis sa svim vakcinama i napomeni ih kad odes na pregled da ti treba ta prepiska isto . U ponedeljak zovem da zakazem, bas sam uzbudjenaaa smile.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Super smile.png Makice koliko ste cekali da zovete NVC da biste dobili broj slucaja I da li su vas pitali za tvoj I njegov mail, posto na I-129f I dr. dokumentima nema opciju da mi damo svoj mail.

Prvo smo ih zvali 9 dana posle NOA2, ali tad su nam rekli da nisu jos dobili nasa dokumenta od USCIS-a. Onda smo ih zvali ponovo juce posle 16 dana, i tad su nam rekli da su bas taj dan (juce) poslali dokumenta za bgd. A nisu nas pitali za email, videcemo sta ce se sad desavati.

Sanja cestitam!! goofy.gif


Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Drage moje držim vam palčeve od sveg srca da što pre dobijete vize! :)))) Ukoliko vam ne bude teško da li biste napisale šta vam je verenik slao od papira za razgovor u ambasadi ili je dovoljno ovo što piše ovde:

What to send to your fiance(e) once the I-129F is approved (Receive NOA2):

1. A copy of the entire I-129f package (that you made when you sent the petition in) and a copy of information that you sent back due to an RFE (if you received one). 2. Send all originals of the documentary proof that you submitted for the I-129F to your fiance(e) for their interview at the embassy. 3. Send an original letter affirming your desire to marry your fiance(e) and your continued support of the K-1 Visa. Sign and date the form. This will be similar to the letter you provided with the I-129F, but dated much closer to the interview (it will have most likely been several months since you submitted your I-129F). 4. I-134 Affidavit of Support form. Ensure it is signed, with all required supporting evidence. Begin collecting the required information ahead of time, as it can often take several weeks to collect it all. 5. You will likely need at a minimum (for the above form) two to three of your most recent pay stubs and a signed letter from your employer listing you job title, start date, your salary, and the status (full-time) of your position. Begin collecting these ASAP after your NOA2 arrives. You will also probably want to include other evidence such as your banking information and other assets as required by the I-134. Specifically you will need at least 2 of the 4 options mentioned in Section II-Supporting Evidence of the I-134. See this FAQ for more tips and ueful information on the Affidavit of Support Form. 6. A copy of the NOA2 that you received in the mail. 7. Proof of your ongoing relationship. This needs to be taken to the interview! Include photos, travel documents, emails, etc from between the time you filed and present (NOA1 date-now).

Examples: Copies of land line and cell phone bills, appropriate emails and letters you have sent including the stamps on envelopes (to document the date they were sent), and other written documentary proof. Provide a reasonable amount; two to four of each type. Pick a range of dates up to and including the present. You can also include a copy of engagement ring receipt (this is something that is a big optional - do not worry if you do not have a ring yet!)

Čisto da znamo da se pripremimo jer mi je u septembru termin porođaja a on će tada biti sa mnom u Srbiji ( kada negde i očekujemo NOA2 ) pa da on može da ponese te papire sa sobom iz USA kad krene... Hvala vam puno unapred! :*

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pa to je vjerovatno sto nije imala taj karton sa vakcinama. Meni je doktorka dala jedan primerak istog tog sto je poslala u ambasadu . I rekla mi je to nosim sa sobom i rendgen pluca kad krenem u USA . Tako da i ti to isto uradi, nabavi taj kartoncis sa svim vakcinama i napomeni ih kad odes na pregled da ti treba ta prepiska isto . U ponedeljak zovem da zakazem, bas sam uzbudjenaaa smile.png

Neee, nosila sam karton sa vakcinama, ali neke vakcine se primaju na svakih npr 10 god. Ja sam tetanus dobila 2000 i neke godine i onda sam morala ponovo. A MMR, to je ziva vakcina, nemam pojma sto sam je primila, i ako nju dobijes onda ne smes da ostanes trudna. Ja sam jos dobro prosla, u Bg (bar kako sam ja citala na ovom forumu), vecina je dobila po 3-4 vakcine, tako da su moje dve bile premija :)

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Jao ocekujete bebicu, neka vam je sa srecom luv.gif sve ce biti dobro.

Ja se slazem sa Makicom7 to je ono sto bih i ja nosila. Do tada ce se svasta izdesavati aBd pa ces moci pratiti sta je tacno drugima trebalo.

Hvala puno! :*** Da, zato jedva i čekam da se ceo proces završi što pre... smile.png

Evo da se ubacim i ja, meni je vjerenik poslao 1, 3 i 7 takodje, eto cisto da znas kako je u mom slucaju . Pozdrav goofy.gif

Hvala vam puno svima, toliko su svi divni na ovom forumu da prosto samo imam reči hvale! smile.png))))

Edited by miriam28
Link to comment
Share on other sites

Neee, nosila sam karton sa vakcinama, ali neke vakcine se primaju na svakih npr 10 god. Ja sam tetanus dobila 2000 i neke godine i onda sam morala ponovo. A MMR, to je ziva vakcina, nemam pojma sto sam je primila, i ako nju dobijes onda ne smes da ostanes trudna. Ja sam jos dobro prosla, u Bg (bar kako sam ja citala na ovom forumu), vecina je dobila po 3-4 vakcine, tako da su moje dve bile premija smile.png

Pa bas si me iznenadila ovim informacijama smile.png . Ne znam zasto su ti dali opet MMR kakda se revakcinacija redi pred polazak u osnovnu skolu . Jao ja se nadam da necu morati isto, bar mi je doktorka rekla da sam primila sve sto sam trebala , ti si to tamo primila kad si dosla jel da ?

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pa bas si me iznenadila ovim informacijama smile.png . Ne znam zasto su ti dali opet MMR kakda se revakcinacija redi pred polazak u osnovnu skolu . Jao ja se nadam da necu morati isto, bar mi je doktorka rekla da sam primila sve sto sam trebala , ti si to tamo primila kad si dosla jel da ?

Ne, ja sam to morala da primim u Srbiji, i mene je cudilo zasto moram OPET kad sam vec primila kao mala, a ta vakcina je dozivotno... Ali eto, i protiv svoje volje sam morala. Dobro da mi nisu dali i onu vakcinu za grip jer nije bila sezona gripa, ali cujem da ako je sezona i to obavezno daju.

Ako si ti vec zavrsila pregled i dobila zapecacenu kovertu, onda ne moras nista da primas.

event.png

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...