Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

smile.png I ja sam se malo zbunila kad si mi pomenula da ste na obe dobili email.

Znaci, da ja utvrdim da ne bih opet odlutala: Pismo o NOA2 ste dobili nedelju dana posle postom. Zvali ste NVC I kada su vam rekli vas broj slucaja tada su vam istovremeno trazili email adrese da im kazete preko telefona?

smile.png Hvala

Ahaaaaaaaaa znaci tako, to je i mene zanimalo :D

N400 Journey
 
2017-01-10: package sent 
2017-01-23: NOA1 hard copy received (date on the NOA1 01/17/2017)
2017-02-10: biometrics appointment 
2017-02-22: in line for the interview
2017-07-05: case status changed to we scheduled your interview ...etc
2017-07-10: interview letter received
2017-08-07: interview 
2017-09-01: in line for Oath
 
ROC Journey
2015-12-28: package sent
2015-12-29: NOA1 (received on 2016-01-19)
2016-01-26: biometrics app. in Fargo (letter received in mail on 2016-01-14)
2016-07-22: NOA2 Approved!
2016-07-30: Green card received
 

AOS Journey

2013-09-20 ( Day 1 ) - AOS, EAD, AP applications sent

2013-09-23 ( Day 3 ) - AOS, EAD, AP applications received

2013-09-26 ( Day 6 ) - email NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-09-30 ( Day 10 ) - hard copy NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-10-08 ( Day 18 ) - Biometrics Appointment Notice received in the mail

2013-10-25 ( Day 35) - Bio. Appt. in Fargo

2013-11-26 (Day 67) - EAD and AP approved !!!

2013-12-02 (Day 72) - EAD and AP sent to my address 

2013-12-05 (Day 75) - EAD and AP received in mail

2014-03-11 - RFE for AOS (some vaccination missing)

2014-03-18 - RFE respond sent

2014-03-24 - GREEN CARD APPROVED (CARD IN PRODUCTION)

2014-03-31 - GREEN CARD RECEIVED IN MAIL

 
 
Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

smile.png I ja sam se malo zbunila kad si mi pomenula da ste na obe dobili email.

Znaci, da ja utvrdim da ne bih opet odlutala: Pismo o NOA2 ste dobili nedelju dana posle postom. Zvali ste NVC I kada su vam rekli vas broj slucaja tada su vam istovremeno trazili email adrese da im kazete preko telefona?

smile.png Hvala

Elli jesi li uspela da napravis taj nalog na USCIS-ovom sajtu? To ti je najsigurniji nacin da saznas sta se desava.

Ili mozes: 1) da cekas kopiju NOA2, nama je stigla posle 3 danaod kada su nas odobrili

2) da se ulogujes na uscis-ov sajt i ukucas na check status svoj EAC broj... i tako ces uvek moci da proveris svoj status cak iako nemas svoj nalog na USCIS-u

E sad NVC proces je skroz drugaciji za bracne i verenicke vize. Nas sa K1 nece zvati, vec ce samo da nam posalju dokumenta za ambasadu... I nece nam traziti email, vec ce ti samo ambasada na kucnu adresu poslati pismo sta da sakupis za intervju

Edited by makica7

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Nisam :( ovaj userID me zeza. Jesi li ti uspela Maki, sta je nas userID uopste...:D

Proveravam status kucajuci EAC br. Ali bih volela neki feedback, pa cu I dalje pokusavati.

Posto su iz NVC-a Nini800 poslali elektronski sve sto treba za ambasadu, ja mislila da ce tako I nama sa K1 i da je nasa ambasada odlucila da olaksa sebi posao :D

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Za vas je lakse ako vam od ambasade stigne pismo i sva dokumenta nosite na interviju.Ja sam sve morala sakupiti pa poslati i moliti boga da ne dobijemo RFE jer bi uzelo puno vremena dok bih ja taj neki dokument ponovo izvadila ovde,pa poslala,pa muz prosledio NVC-u...srecom nismo dobili RFE,ali evo me opet sada pred interviju ja sakupljam sta su napisali da treba i strepim ponovo jer sam dobila onako glupavu listu koju trebam desifrovati..

Mada,nisam bas sigurna ni za K-1 da li stize postom ..cini mi se da se sve promenilo.Na forumu krstarice sam se dopisivala sa covekom koji se aplicirao za vizu preko majke (nisam sigurna koja je to kategorija) i kaze da je i on dobio ovakav e-mail kao ja i da ni njemu nista nije stiglo postom.proverite..

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Uf Nina iskreno se nadam da ce nam samo mail stici, da nam nece slati pismo jer bi krace trajalo dancin5hr.gif

Elli, nemam pojma za user name, tj taj id, to je moj verenik aktivirao a posle je i on zaboravio pa nismo mogli vise da udjemo na nalog...ali smo se do tad vec prijavili za notifikacije pa su nam poslali mail. Vidi po forumu mozda se prica o tome jer ja ne mogu sa sigurnoscu da ti kazem...


Link to comment
Share on other sites

Hey drugari vidim da pisete o onome sto sam ja upravo danas dobila na email od ambasade ali u Sarajevu . To izgleda ovako, ne bi trebalo da je nesto drugacije u Beogradu .

Obavještavamo Vas da smo iz Useljeničkog ureda dobili molbu da Vam se odobri vjerinciki status. Molimo Vas da pažljivo pročitate sljedeće upute:

1. Ispunite formular DS-230 http://travel.state.gov/pdf/DS-0230.pdf , 2 formulara DS‑156, koje morate popuniti na sljedećoj web stranici https://evisaforms.state.gov/ds156.asp

dva DS – 157 formulara koja se nalaze na http://www.state.gov/documents/organization/126741.pdf i 1 formular DS-156K http://www.state.gov/documents/organization/82063.pdf .

2. Pribavite slijedeće dokumente:

a) Važeći pasoš.

b) 2 fotografije na kojima se jasno vidi lice, bez šešira kape ili marame, na svijetloj podlozi.

c) U prilogu se nalaze informacije o ljekarima kod kojih trebate uraditi medicinski pregled. Pregled plaćate sami. Pregled je potreban i za svako maloljetno neoženjeno/neudato dijete koje će putovati sa Vama u SAD.

d) Original Vašeg rodnog lista, ne stariji od 12 mjeseci.

e) Original vjenčanog lista (ako ste prije bili oženjeni), kao i ovjerenu kopiju razvoda braka ili osmrtnice, da biste mogli dokazati da niste sada u zakonskom braku. Ako do sada niste bili vjencani potvrdu da niste u braku. Dokumenti ne smiju biti stariji od 6 mjeseci.

f) Originalnu potvrdu o nekažnjavanju iz svake zemlje gdje ste živjeli duže od 6 mjeseci nakon navršene 16. godine.

² Za Bosnu i Hercegovinu su potrebne dvije potvrde koje izdaju:

1) Ministarstvo unutrasnjih poslova

2) Sud

g) Potvrdu o sluzenju vojnog roka (ako niste sluzili vojsku, potvrdu da niste sluzili vojni rok)

h) Ako ste bili osuđivani u bilo kojoj zemlji, nabavite o tome ovjerenu potvrdu

i) Ako imate maloljetnu djecu koju vodite sa sobom u SAD, morate za njih nabaviti ovjerenu kopiju rodnog lista, kao i potvrdu o nekažnjavanju ako su starija od 16 godina. Ako ste rastavljeni potrebno je priložiti i sudsku presudu kojom su djeca zakonski povjerena Vama.

j) Potrebno Vam je garantno pismo (formular Affidavit of Support I-134) od zaručnika/zaručnice iz SAD.

k) Donesite sva dokumenta kojima ćete pružiti dokaze o postojanju veze sa vašim supružnikom (npr. zajedničke slike, slike sa vjenčanja, pisma, listinge telefonskih računa itd).

l) Za svaki zahtjev za vizu treba uplatiti iznos od 240 dolara na blagajni ambasade na datum razgovora.

Kada sakupite sve potrebne dokumente, nazovite Ambasadu da bi Vam se odredio tačan termin razgovora na koji morate doći lično (ako vodite djecu sa sobom, moraju i ona doći) na broj telefona 033 704 072 svakim radnim danom od 13:00 – 14:00.

Medicinski pregled mozete obaviti kod sljedećih doktora:

Polyclinic “Eurofarm” Doc. Dr. Bakir Kapetanović

Dr. Eldina Cengic 71000 Sarajevo

Butmirska cesta 14 tel. 061 190 530

71000 Sarajevo or 221 987 after 14:00

033 773 020 or 033 773 032

S poštovanjem,

Ured za Useljenicke vize

Ambasade Sjedinjenih Američkih Država

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala ti Sanja M puno na informacijama good.gif

Super bi bilo kada bismo dobili tako, ali izgleda nama stize neka verzija na eng. sa malim delom o nasem slucaju. Punoooooooooo srece u prikupljanju dokumenata i da sve aBd prodje dobro, zelimo ti svi goofy.gif od srca. Javi nam se kad mozes sa srecnim vestima star_smile.gif

Kad provalim USCIS nalog ima da slavim content.gif uh sto sam besposlena. Vidim i da se Sanja M nacekala za NOA2... ova mastanja da ce to stici ranije me ubijaju dry.png

Link to comment
Share on other sites

Ja planiram sutra nazvati da zakazem med. pregled . Izvjestavacu vas o svemu . Ma samo da ovo sve vise prodje i nadam se da cete svi vi koji cekate NOA2 dobiti dosta brze nego mi .

Makice i tebi srecno, tu smo jos jedan korak do kraja good.gif

Link to comment
Share on other sites

Pregled odradjen juce, sve je proslo odlicno . U sustini to je jadan rutinski pregled, mjerenje tezine, visine, krvnog pritiska pa onda pregled vida, sluha i na kraju vadjenje krvi i rendgenski snimak pluca . Presmjesno biggrin.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pregled odradjen juce, sve je proslo odlicno . U sustini to je jadan rutinski pregled, mjerenje tezine, visine, krvnog pritiska pa onda pregled vida, sluha i na kraju vadjenje krvi i rendgenski snimak pluca . Presmjesno biggrin.png

Jao, samo pare da uzmu :) sram ih bilo. Koje si vakcine primila I jesi li im nosila nesto od svog dr.? I sta su ti na med. rekli koliko dugo ne smes ostati u dr.stanju.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...