Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Nora800 procitala sam ponovo nas forum i na 85str i na 94str nora55 I Klaxi su napisale da su dobile vizu dan nakon intervjua :) .... Makice7 na 92str nora55 je isla u ambasadu I pitala za I-134, rekli su joj da ne treba original da moze skeniran. Mozda se nesto promenilo od tada ali bez ovog sajta stvarno ne bih mogla i dokle god da doguram sa procesom trudicu se da uvek budem aktivna.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Cestitam Nina800, blizu si smile.png mislim da se dobija dan posle intervijua, ili odmah taj dan posle podne...mada ja nisam stigla dotle, pa ne znam sigurno. Verovatno ce ti Klaxi reci tacno. Imam par piranja o tvom lekarskom biggrin.png 1. Gde si ga obavila? 2. Koliko te je kostao I koje si tu vakcine morala da primis? 3. Da li ti je doktorica dala kopiju lekarskog ili bar potvrdu o primljenim vakcinama?

Da, da .. Ja sam dobila vizu dva dana nakon intervjua, nekad se dobija i za dan.

Lekarski pregled sam obavila u Drzicevoj u IOM, cena je bila $150 i za svaku vakcinu (ja sam dobila dve) po 1200 dinara. Primila sam tetanus i MMR. Kod njih dobijes dokument o svim vakcinama (koji obavezno moras da poneses sa sobom u USA jer je to validni dokument o tvom medicinskom pregledu). Pre nego sto sam otisla tamo, isla sam u Dom zdravlja kod moje doktorke da od nje dobijem potvrdu koje sam vakcine primala od detinjstva ( da se ne bi dogodilo da mi daju neke koje sam ja vec primila kad sam bila mala). Tako da bi bilo pozeljno da odete kod svog doktora koji ima karton od vaseg rodjenja u kome pise sve o vakcinama koje ste primili.

Tebace mi auto po zvake da odem gde cu ja ziveti headbonk.gif jesi li ti u gradu ili u selu? hahah

Ja sam u gradu i kod nas nema gde ni da se parkira, svuda idemo metroom, ali nadam se da cemo uskoro nabaviti neki autic za odlaske u prirodu, jer mi je dosta asfalta :)

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Cao svima :)

Potrebna mi je pomoc i bila bih jako zahvalna ako neko moze da me posavetuje ili da isprica svoje iskustvo.

Udala sam se za amerikanca u braku smo par meseci , a u aprilu smo podneli I 130 .

U pocetku smo hteli da apliciramo da sto pre dodjem CR 1 vizu , ali shvatili smo da je bolje da sacekamo da prodju 2 godine od dana kada smo sklopili brak i da dobijem IR 1 vizu jer tada dobijam permanent residence a sa CR1 vizom moram od dana ulaska u amerku da cekam jos 2 godine :( ... Moje pitanje je I 130 stigla kod njih u aprilu ,da li mi mozemo nekako da odugovlacimo sa celim procesom duze od godinu dana , dok se ne zavrse 2 godine od sklapanje braka , ili slucaj ako je neaktivan odbacuju ga ? Hvala unapred , svaka pomoc je prekopotrebna

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dobrodosla Ana89

Ja nemam pojma sta da ti kazem, al moje misljenje je da ne postoji nacin da odugovlacite osim da namerno nesto izostavite od dokum. pa da dobijete RFE mada znas da se ni sa tim ne bi oteglo duze od god. Nisam puno pomogla, ali mozes isto pitanje postaviti na BiH forumu, mozda ce neko od niih imati odg. na tvoje pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Cao svima smile.png

Potrebna mi je pomoc i bila bih jako zahvalna ako neko moze da me posavetuje ili da isprica svoje iskustvo.

Udala sam se za amerikanca u braku smo par meseci , a u aprilu smo podneli I 130 .

U pocetku smo hteli da apliciramo da sto pre dodjem CR 1 vizu , ali shvatili smo da je bolje da sacekamo da prodju 2 godine od dana kada smo sklopili brak i da dobijem IR 1 vizu jer tada dobijam permanent residence a sa CR1 vizom moram od dana ulaska u amerku da cekam jos 2 godine sad.png ... Moje pitanje je I 130 stigla kod njih u aprilu ,da li mi mozemo nekako da odugovlacimo sa celim procesom duze od godinu dana , dok se ne zavrse 2 godine od sklapanje braka , ili slucaj ako je neaktivan odbacuju ga ? Hvala unapred , svaka pomoc je prekopotrebna

Dobrodosla Ana. koliko ja znam ti dobijas green card tj. permanent residence u svakom slucaju. Samo ako ste u braku duze od 2 god dobijas je na 10 god, a ako ste manje od 2 god u braku dobijas permanent residence na 2 god i posle toga radis removing of conditions i ond dobijas permanent residence na 10 godina. Tako da ne vidim logiku u odugovlacenju? Da ne govorimo da ti je bolje da sto pre odes u USA da bi sto pre stekla uslove za drzavljanstvo... Nek me neko ko je radio bracnu vizu ispravi ako nisam u pravu

Klaxi jel ok da im samo odnesem svoj karton iz doma zdravlja jer ga imam kod sebe?


Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Makica 7 ,

Upravu si , ali ako udjes u Ameriku sa cr 1 vizom , onda dobijas status conditional cekas jos dodatne dve godine i MORAS da si u braku sa istom osobom ,i tek nakon 2 god,od ulaska u us mozes da trazis permanent .

A ako dobijem odmah IR1 vizu to je to , dobila sam greencard na 10 god ...U tome je razlika .... Hvala puno u svakom slucaju :( Jel zna neko jos nesto ??

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Klaxi jel ok da im samo odnesem svoj karton iz doma zdravlja jer ga imam kod sebe?

Pa mozes ako ti je karton od rodjenja. Tu je sve dokumentovano o tvojoj vakcinaciji. Meni je doktorka to nekako neformalno napisala na papiru za recept, udarila pecat i tako sam ga odnela i prihvatili su. Verovatno nema razlike da odneses i original karton.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Makica 7 ,

Upravu si , ali ako udjes u Ameriku sa cr 1 vizom , onda dobijas status conditional cekas jos dodatne dve godine i MORAS da si u braku sa istom osobom ,i tek nakon 2 god,od ulaska u us mozes da trazis permanent .

A ako dobijem odmah IR1 vizu to je to , dobila sam greencard na 10 god ...U tome je razlika .... Hvala puno u svakom slucaju sad.png Jel zna neko jos nesto ??

Pa sta ako dobijes conditional? Posle dve godine mozes i SAMA, BEZ MUZA da radis removing of conditions, samo je bitno da brak nije bio LAZAN, tj da si ga zakljucila u dobroj veri a ti se mozes razvesti posle godinu dana, to ti niko ne moze zabraniti.

Hvala ti Klaxi goofy.gif

Edited by makica7

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Makice , procitala sam na njihovoj strani da sa CR1 vizom , nakon ulaska u US moras jos 2 godine da budes u braku i da posle 2 god.zajedno treba da otklonite status conditional ... A u slucaju razvoda pre nego sto prodju te 2 godine greencard ne dobijas i moras da se vratis nazad .Eto u tome je problem ...sto sa IR1 vizom dovoljno je da ste oko 2 god u braku i dobijas greencard na 10 god , a sa CR1 vizom tek kad udjes u US od tada racunas plus 2 ... zato mi je vazno da vidim dal neko ima slicno iskustvo

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Malocas sam zvala ambasadu da se informisem u vezi toga da li cu od njih dobiti e-mail ili pismo (kao sto mi se cini da je ranije bilo) sa daljim uputstvima o tome sta trebam poneti na interviju i adresama med.ustanova...ali,oni mi rekose da nista vise od njih ne ocekujem-to sto sam dobila od NVC-a je sve...taj attachment sadrzi linkove i sve sto mi je potrebno.Tacno je to da sadrzi ,ali to je nekako oskudno objasnjeno ,pise da trebam poneti current police certificate a taj koji sam ja prilozila NVC-u je vazeci jos uvek..da li da vadim novi ili to vazi samo za one kojima ce istici do datuma intervijua...ne znam..Ja sam ocekivala pismo licno meni namenjeno u kome ce sve lepo pisati za moj slucaj"ponesite to i to...."kad ono ..uopsteni e-mail od NVC-a od par stranica od kojih pretposlednja ovako izgleda:

Document Status Description

A = Applicant must acquire this document and present it at the time of the interview.

C = Direct inquiries to your consulate / embassy

D = Certified document received

F = This form is not necessary for this application.

G = I-601A withdrawn by applicant.

H = Photos not required for EP case.

I = The required form is incomplete. Please ensure that a complete form is presented at

the interview.

O = The original document has been received and accepted as meeting post

requirements.

P = The police certificate must be requested by the applicant. If you have already

applied for this document, no further action is required. The issuing police authority

will send the police record directly to the appropriate US Embassy to have on hand

at the time of the interview.

R = The electronic DS-260 form has been submitted and reviewed.

S = Scanned document received. The original document must be presented at the time

of the interview.

T = An acceptable document has been received, but a translation is required as the

submitted document is not in English or the official language of the processing post.

The applicant must present a certified translation at the time of the interview.

U = The applicant has informed the NVC that the required document is unavailable.

X = The required document is unobtainable for this country

a na poslednjoj konkretno za moj slucaj isto u ovim oznakama koje ovde trebam prevoditi sta koja znaci....i to tome ja ne trebam nista nositi(kad to prevedem sve je prilozeno u Nvc-u),osim taj policijski dokument za koji pise uopsteno za sve...ovo stvarno nisam ocekivala...A oni kazu: "Pise vam sve ".

Bojim se da nesto vazno ne izostavim i ne odem nespremna na interviju.

Sta ste vi nosili?Radi se o CR-1 vizi.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

http://www.visajourney.com/forums/topic/220094-divorce-before-removal-of-conditions-on-permanent-resident-status/

Procitaj ovo. Ne moras biti u braku dve godine po ulasku u ameriku! svejedno je da li si CR-1, K1 ili sta god...

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :D :D HVALA PUNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hvalaaa !!!!! super !!!

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Nina800 ovo sto si nam napisala je stvarno novost za mene. Za te oznake sam I cula ali da ambasada nista ne salje nisam jos. Nista ti vadi to sto se trazi I odnosi na tvoj slucaj tj. policijsko uverenje, kao I kopiju te stranice po kojoj ti se samo to trazi. E sad uz sebe naravno imaj I lekarski, slike kao I tvoj primerak paketa koji ste prvobitno poslali za CR-1 vizu upotpunjen sa jos dokaza o vama, I-134. Sa svim tim ne vidim sta bi im jos trebalo.

Srecno, bice to sve dobro :)

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...