Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ne razmisljaj mnogo, nego uzivaj u vremenu sa prijateljima i porodicom. Sad je pravi trenutak pre nego dodjes i krenes u citavu proceduru. Znam da traje dugo, ali tek kad dodes ovde onda ces da se nacekas za ostalu papirologiju, tako da .. :)

Hahahahha pokusacu da ga nagovorim da dodje pre lekarskog da poradimo na tome biggrin.png kako ste ubile ovo vreme, zalazimo u peti mesec procesa i dan mi je nekad ko godina....

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Hahahahha pokusacu da ga nagovorim da dodje pre lekarskog da poradimo na tome biggrin.png kako ste ubile ovo vreme, zalazimo u peti mesec procesa i dan mi je nekad ko godina....

Eeee kako sam ubila 6 meseci i tri nedelje za sad... ucila sam i krenula u teretanu da ne bih razmisljala o NOA2 i sl :D

Klaxi jel se secas onaj I-134 da li je verenik morao da ti salje postom ili moze samo da se skenira? I cula sam da ne mora da bude notarizovan?

I posto sam dobila juce NOA2 kad bi trebalo da pocnem da prikupljam dokumenta?

I da li je moguce da jos nisi dobila GC?


Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Uf, ne mogu to sa sigurnoscu da ti kazem, meni je poslapo postom i notarizovan, ali kasnije mi je neko rekao da ne mora da bude notarizovan, ali da li mora da bude original to ne znam. Znam samo da mi je stigao za 4-5 dana od njega iz USA... tako da ima vremena da ti posalje i postom.

A za dokumenta ne brini, ambasada ce ti bar mesec dana unapred poslati postom papir na kome ce pisati sta ti je sve potrebno i tek kada to prikupis ti im se javljas i zakazujes (tako sam bar ja).

Na papiru ce pisati da ti treba sledece:

-Pasos
-Izvod iz maticne knjige rodjenih (ne stariji od 6 meseci)
-Policijska uverenja za svaku zemlju u kojoj si ziveo duze od jedne godine.
-Fotografije (2kom. 50x50mm)
-Izvod iz maticne knjige vencanih (ako ste nekad bili u braku, i kopiju presude o razvodu)
-Dokaz o odrzavanju I-134 formular (salje ga verenik)
-Lekarski pregled
-Dokaz o vezi (pisma fotografije ili neki drugi dokaz)

Za lekarski cekaj dok ti oni ne jave, brzo se zakazuje.. Ja sam isla u Drzicevoj u IOM, ali ima i neka privatna klinika u Smiljanicevoj u Bg. Sva ostala dokumenta mozes vec sad da prikupis, samo lekarski ostavi dok ti oni ne jave.

Da, da jos uvek cekam Green Card! Evo ulazimo u 11 mesec i jos mi pise na Case status: Initial review! Neverovatno.

A ja nisam podnela za AP (odobrenje da mogu da putujem van zemlje bez GC) misleci da cu dobiti green card za 3-4 meseca, ali sad se plasim da je necu dobiti ni za godinu, mozda i vise.

Eeee kako sam ubila 6 meseci i tri nedelje za sad... ucila sam i krenula u teretanu da ne bih razmisljala o NOA2 i sl biggrin.png

Klaxi jel se secas onaj I-134 da li je verenik morao da ti salje postom ili moze samo da se skenira? I cula sam da ne mora da bude notarizovan?

I posto sam dobila juce NOA2 kad bi trebalo da pocnem da prikupljam dokumenta?

I da li je moguce da jos nisi dobila GC?

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

To se bas ne secam sta sam nosila iz Srbije, U ambasdi ce ti dati zapecacenu kovertu koju ne smes da otvaras i nju ces poneti i dati pri ulasku u USA. I tu bi oni kao trebali da te ispituju i da vrse neke provere, medjutim mene su odveli u tu prostoriju, pitali me jedno pitanje (cak se ni ne secam koje) i kao izvolite i dovidjenja. 2 minuta i gotovo.

Nosis lekarsko uverenje, izvod iz maticne knjige rodjenih,... (toga se secam)

hvala ti na odgovoru videcu da pocnem polako da spremam ta dokumenta. samo jos za vencanje i aos jel mi treba nesto iz srbije da ponesem prevedeno?

Ne mogu da verujem da se toliko ceka, to je stvarno previse. Mozda zato sto necete imati intervju? Ali opet nema logike....

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sto kaze Klaxi za ostale papire tek ima da se nacekamo... ne sedi mi se kuci cekajuci da mi dragi dodje s posla umoran.... ja bez radne dozvole, vozacke, a kola parkirana meni ispred nosa. Al korak po korak u cekanju :D Makica7 ti ces sada imati sveza iskustva pa te molim da nam ih preneses kad prodjes to sve. Samo da ne mora da se prevodi, jer nas prevodilac uzima 15 po listu, pa sam samo za prevod dala vise nego za sve ostalo zajedno.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sto kaze Klaxi za ostale papire tek ima da se nacekamo... ne sedi mi se kuci cekajuci da mi dragi dodje s posla umoran.... ja bez radne dozvole, vozacke, a kola parkirana meni ispred nosa. Al korak po korak u cekanju :D Makica7 ti ces sada imati sveza iskustva pa te molim da nam ih preneses kad prodjes to sve. Samo da ne mora da se prevodi, jer nas prevodilac uzima 15 po listu, pa sam samo za prevod dala vise nego za sve ostalo zajedno.

A ne, radnu dozvolu ces dobiti prilicno brzo, ja sam pocela da radim vec 3 meseca nakon dolaska. Dobijes i social security broj. Samo se green card ceka dugo, osim ako nemas srece kao neki koji je dobiju posle par meseci. Eto, moj savet vam je da ne napravite gresku i da u paketu trazite i AP da bi mogli da putujete. Mogu ja i sad to da trazim, ali iskreno nemam volje vise da se bavim papirologijom.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala Klaxi smile.png Jaoo ni ja nemam vozacku i nikad nisam vozila, bice veselo content.gif

Pa sve zavisi gde ces da zivis i da li ce ti biti potreban auto da se kreces okolo. Ako si blizu javnog prevoza, onda nema potrebe za autom. Jos ako je neki veci grad, parkiranje je misaona imenica.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

AP zaboravi... prilepila sam sebe poruku. Ja mislila da se I radna doz.ceka dugo kad predas za AOS. Mada iskreno sada mi ni znanje jezika nije za pohvalu, pa ne bih ni znala kom poslu da se nadam. Klaxi ako mogu da pitam kako si ti nasla posao I sta bismo mi mogle raditi, posto ne verujem da nam obrazovanje ovde steceno nesto znaci tamo.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Narode,zna li neko koliko se dugo posle intervijua ceka na vizu u pasosu?ProslI smo kros USCIS,NVC i imamo zakazan interviju u ambasadi 18 .juna.?Sve ovo do intervijua ce nam ukupno uzeti 10 dugih meseci...Znam da ne trebam kupovati kartu unapred,pre odobrene vize ,ali makar da u svojoj glavi planiram taj neki dan posle 18.juna...dancin5hr.gif Hvala unapred.



Narode,zna li neko koliko se dugo posle intervijua ceka na vizu u pasosu?ProslI smo kros USCIS,NVC i imamo zakazan interviju u ambasadi 18 .juna.?Sve ovo do intervijua ce nam ukupno uzeti 10 dugih meseci...Znam da ne trebam kupovati kartu unapred,pre odobrene vize ,ali makar da u svojoj glavi planiram taj neki dan posle 18.juna.. Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Cestitam Nina800, blizu si :) mislim da se dobija dan posle intervijua, ili odmah taj dan posle podne...mada ja nisam stigla dotle, pa ne znam sigurno. Verovatno ce ti Klaxi reci tacno. Imam par piranja o tvom lekarskom :D 1. Gde si ga obavila? 2. Koliko te je kostao I koje si tu vakcine morala da primis? 3. Da li ti je doktorica dala kopiju lekarskog ili bar potvrdu o primljenim vakcinama?

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Pa sve zavisi gde ces da zivis i da li ce ti biti potreban auto da se kreces okolo. Ako si blizu javnog prevoza, onda nema potrebe za autom. Jos ako je neki veci grad, parkiranje je misaona imenica.

Tebace mi auto po zvake da odem gde cu ja ziveti headbonk.gif jesi li ti u gradu ili u selu? hahah


Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala ellli!!!!!

Super ako je to isti dan ili sutradan!!!!

Ja jos uvek nisam ni zakazala lekarski jer ocekujem da iz ambasade dobijem e-mail ili pismo sa adresama i br.telefona klinika gde se pregledi obavljaju.NVC nas je pre 6 dana obavestio da je case complete i interviju zakazan za 18.juni,ove nedelje bi trebalo biti nekih vesti iz ambasade,ako ne bude-zvacu ja u petak da se informisem.

Kada budem obavila preged odgovoricu ti na pitanja koja si mi postavila.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...