Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sve ovo sto je Ninoslav naveo i mi planiramo da posaljemo,jedino sto me iznenadjuje je u vezi potvrda iz suda i mupa?U ambasadu sam nosila te potvrde na srpskom,nisam ni znala da ce mi trebati prevedene na engleski, pa ih tako i nemam.Ne znam da li da cimam moje da mi to prevode u Srbiji,mislim da je to vise alternativno postavljeno.

Te potvrde mozes a i ne moras. Mi smo bili kod advokata (nasa zena koja radi ovde) i ona nam je to rekla da posaljemo, a posto smo imali vec uradjene kopije nista nas nije kostalo i to da posaljemo.

Juce stiglo pismo od USCS i u decembru imam zakazano za biometrics.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Te potvrde mozes a i ne moras. Mi smo bili kod advokata (nasa zena koja radi ovde) i ona nam je to rekla da posaljemo, a posto smo imali vec uradjene kopije nista nas nije kostalo i to da posaljemo.

Juce stiglo pismo od USCS i u decembru imam zakazano za biometrics.

Pozz

super, bas mi je drago sto tako brzo sve stize.....jel si poslao slike...ja saljem u ponedeljak ili utorak..

Link to comment
Share on other sites

Malo su spori, sta ces. Mi smo cekali 2 nedelje.

Juce sam isla da pitam i ko ima k-1 vizu moze da podnese za socijalni broj cim se ozeni, mi smo izgubili 20 dana. Od dana ka d se podnese dobije se za oko 6 nedelja, i to je za dzabe, a posle normalno podneses za radnu dozvolu sa svim ostalim papirima. A nemoj da cekas marriage cer. idi sam trazi meni je sve bilo gotovo za 10 dana, ili ja gresim mozda ste vec bili da trazite, posto kad sam se ja vencala rekli su mi da odem za najvise 8 radnih dana.

Meni nisu jasni sa adresama, sta se pise na money order a gde se salje. Ako procitas napisi mi gde si ti poslao, verovatno ima veze gde zivis ja zivim u Chicagu,...sutra saljem pa mi je lakse da se konsultujem sa nekim, plasim se da ne pogresim pa da mi ne vracaju....Hvala punooo

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Juce sam isla da pitam i ko ima k-1 vizu moze da podnese za socijalni broj cim se ozeni, mi smo izgubili 20 dana. Od dana ka d se podnese dobije se za oko 6 nedelja, i to je za dzabe, a posle normalno podneses za radnu dozvolu sa svim ostalim papirima. A nemoj da cekas marriage cer. idi sam trazi meni je sve bilo gotovo za 10 dana, ili ja gresim mozda ste vec bili da trazite, posto kad sam se ja vencala rekli su mi da odem za najvise 8 radnih dana.

Meni nisu jasni sa adresama, sta se pise na money order a gde se salje. Ako procitas napisi mi gde si ti poslao, verovatno ima veze gde zivis ja zivim u Chicagu,...sutra saljem pa mi je lakse da se konsultujem sa nekim, plasim se da ne pogresim pa da mi ne vracaju....Hvala punooo

Sve papire zajedno saljes na:

AHn: FBAS

USCIS

131 S.Dearborn 3rd Floor

Chicago IL

60603-5517

Money order:

U.S. Department of Homeland Security

Neznam kako su ti rekli da moze da se uzme SSN kad smo i mi bili i nama su rekli da nemoze :(

Imas private mesage pa mi se javi.

Pozz

Edited by Ninoslav
Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Miriam28, dobrodosla na forum!!!

Nego,pitanjce, jel salje neko aplikaciju za naturalizaciju uskoro?

Pozzzzz

Edited by ivancicas
Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Dragi moji izvinite što stalno nešto piskaram ovih dana, mislim da sam uzduž i popreko prečešljala ovaj sajt... Verenik i ja pripremamo ovih dana Paket I-129f da pošaljemo i zanima me samo jedna stvar: da li na Cover Letter, Fiance(e) Letters of Intent na mestu gde traže adresu (United States Department of Homeland Security; U.S. Citizenship and Immigration Services [ADDRESS OF FILING LOCATION)pišemo

1) USCIS

P.O. Box 660151

Dallas, TX 75266

ili

2) USCIS

Attn: I-129F

2501 South State Highway 121 Business

Suite 400

Lewisville, TX 75067

ili skroz neku treću...? Vidim da su neki stavljali adrese Vermont ili California Service Center? :(

I da li na čeku ispisuje Filing Fee :$340 kao što piše na sajtu Uscis ili je skuplje...? Uopšte ne mogu da nađem...:(((

Link to comment
Share on other sites

Dragi moji izvinite što stalno nešto piskaram ovih dana, mislim da sam uzduž i popreko prečešljala ovaj sajt... Verenik i ja pripremamo ovih dana Paket I-129f da pošaljemo i zanima me samo jedna stvar: da li na Cover Letter, Fiance(e) Letters of Intent na mestu gde traže adresu (United States Department of Homeland Security; U.S. Citizenship and Immigration Services [ADDRESS OF FILING LOCATION)pišemo

1) USCIS

P.O. Box 660151

Dallas, TX 75266

ili

2) USCIS

Attn: I-129F

2501 South State Highway 121 Business

Suite 400

Lewisville, TX 75067

ili skroz neku treću...? Vidim da su neki stavljali adrese Vermont ili California Service Center? :(

I da li na čeku ispisuje Filing Fee :$340 kao što piše na sajtu Uscis ili je skuplje...? Uopšte ne mogu da nađem...:(((

Znaci zavisi kako saljes - ako je USPS onda ide PO Box adresa, ako je brza posta - FedEx, UPS, kurir onda adresa ispod. Cijena je $340. Inace, za sve formulare, uputstva opsta uvijek prvo idi na uscis.gov pod forms (gornji lijevi ugao stranice). Prikaci i formu G-1145 da dobijes poruku/email kad ti prime peticiju.

Where to File :File Form I-129F at the USCIS Dallas Lockbox facility:

For U.S. Postal Service (USPS):

USCIS

P.O. Box 660151

Dallas, TX 75266

For USPS Express Mail and courier deliveries:

USCIS

Attn: I-129F

2501 South State Highway 121 Business

Suite 400

Lewisville, TX 75067

• We recommend reading our Lockbox Filing Tips before filing your petition.

• We will send you an email or text when the Dallas Lockbox facility accepts your Form I-129F if you clip a completed Form G-1145, Notification of Acceptance of Application/Petition to the front of your petition.

Note: A Form I-129F Petition cannot be adjudicated at a USCIS Office abroad.

Edited by milimelo

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Hvala puno milimelo na ovako brzom odgovoru!:)))) Zaista se trudim da što više pročitam na ovom forumu i zvanično sajtu USCIS ali eto, prosto se ponekad čovek nađe u nedoumici pored toliko informacija šta treba da uradi... :D

Hvala još jednom! :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Dragi moji izvinite što stalno nešto piskaram ovih dana, mislim da sam uzduž i popreko prečešljala ovaj sajt... Verenik i ja pripremamo ovih dana Paket I-129f da pošaljemo i zanima me samo jedna stvar: da li na Cover Letter, Fiance(e) Letters of Intent na mestu gde traže adresu (United States Department of Homeland Security; U.S. Citizenship and Immigration Services [ADDRESS OF FILING LOCATION)pišemo

1) USCIS

P.O. Box 660151

Dallas, TX 75266

ili

2) USCIS

Attn: I-129F

2501 South State Highway 121 Business

Suite 400

Lewisville, TX 75067

ili skroz neku treću...? Vidim da su neki stavljali adrese Vermont ili California Service Center? :(

I da li na čeku ispisuje Filing Fee :$340 kao što piše na sajtu Uscis ili je skuplje...? Uopšte ne mogu da nađem...:(((

Ne moras uopste pisati adrecu na Coveru i na Intentu, samo napisi United States Department of Homeland Security; U.S. Citizenship and Immigration Services, ili tako nesto. Bitno je samo na koju ces adresu poslati peticiju, a to su adrese koje je milimelo napisao :) i da fee je i dalje $340 ako tako pise na sajtu USCIS.


Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...