Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Da stigli smo, u subotu idemo da se vencamo pa da saljemo po redu. Ja sam bila malo duze u Srbiji pa me zeza taksa moram da nadjem sponzora. Cula sam da ne zovu na intervju ove slucajeve koji su dobili verenicku vizu, ali nema veze sta bude bice..Hvala unapred.....

zaboravih da pitam na koliko ste poslali cek, tj. koliko ukupno, ja sam pogledala nesto okvirno pa me zanima da li je to to...pozz

Link to comment
Share on other sites

zaboravih da pitam na koliko ste poslali cek, tj. koliko ukupno, ja sam pogledala nesto okvirno pa me zanima da li je to to...pozz

i ovo zaboravih, da li si morao ponovo da radis lekarski pregled ili je dovoljno da posaljes onaj papir sto su vam dali u bgdu kada ste bili na lekarskom...hvala...

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

i ovo zaboravih, da li si morao ponovo da radis lekarski pregled ili je dovoljno da posaljes onaj papir sto su vam dali u bgdu kada ste bili na lekarskom...hvala...

Lekarski nismo radili vec poslali samo onu potvrdu za vakcine sto su nam dali u na lekarskom.

Cek je ukupno na $1070.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Da stigli smo, u subotu idemo da se vencamo pa da saljemo po redu. Ja sam bila malo duze u Srbiji pa me zeza taksa moram da nadjem sponzora. Cula sam da ne zovu na intervju ove slucajeve koji su dobili verenicku vizu, ali nema veze sta bude bice..Hvala unapred.....

Malo gresis, pre nego sto ti daju green card mora da imate intervju. Ali o tome bi mogli da nam napisu stariji clanovi koji su vec to odradili.

Pozz

Edited by Ninoslav
Link to comment
Share on other sites

Malo gresis, pre nego sto ti daju green card mora da imate intervju. Ali o tome bi mogli da nam napisu stariji clanovi koji su vec to odradili.

Pozz

izvini sto te smaram, jel ste dobili pismo da su primili vase papire, ja sam mislila da treba vise da se plati.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

izvini sto te smaram, jel ste dobili pismo da su primili vase papire, ja sam mislila da treba vise da se plati.

Nismo nista jos dobili jer smo poslali ove nedelje. Nemozes odmah da posaljes cim se vencate jer vam treba Mariage certificate a to smo mi cekali 2 nedelje :(

Pa ta je cena, $85 biometric fee i $985 za AOS.

Link to comment
Share on other sites

Nismo nista jos dobili jer smo poslali ove nedelje. Nemozes odmah da posaljes cim se vencate jer vam treba Mariage certificate a to smo mi cekali 2 nedelje :(

Pa ta je cena, $85 biometric fee i $985 za AOS.

a ja sam videla da se placa i obrazac za radu dozvolu 300 i ne znam tacno koliko oko 380usd, ali ako tebi posalju pismo da je ok molim te napisi mi da znam, ja sam se danas vencala i cekam jos dve nedelje pa da saljem papire.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

a ja sam videla da se placa i obrazac za radu dozvolu 300 i ne znam tacno koliko oko 380usd, ali ako tebi posalju pismo da je ok molim te napisi mi da znam, ja sam se danas vencala i cekam jos dve nedelje pa da saljem papire.

Eeeeeee cestitam vam na vencanju i sve najlepse u daljem zivotu :)

E sad taj fee od $380 je za to ako hoces da radis (job) pre nego sto dobijes green card, ali se toliko placa ako samo radis njega bez AOS, a ako radis sve zajedno onda se ne placa. To ima objasnjeno u upustvu ali treba sve da se detaljno procita, tako da to nemoras da platis.

Znaci saljes ove papire:

1. G-325a - Biografic information

2. I-864 - Affidavit of support

3. I-485 - Adjustment of status - Green Card

4. I-765 (optional) - Application for Employment Authorization (ne placas ako ga saljes zajedno sa I-486)

5. I-131 (optional) - Ako hoces da putujes pre nego da dobijes green card

6. G-1145 (optional) - Da te emailom obaveste o tvom slucaju.

Nadam se da sam ti pomogao.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Eeeeeee cestitam vam na vencanju i sve najlepse u daljem zivotu :)

E sad taj fee od $380 je za to ako hoces da radis (job) pre nego sto dobijes green card, ali se toliko placa ako samo radis njega bez AOS, a ako radis sve zajedno onda se ne placa. To ima objasnjeno u upustvu ali treba sve da se detaljno procita, tako da to nemoras da platis.

Znaci saljes ove papire:

1. G-325a - Biografic information

2. I-864 - Affidavit of support

3. I-485 - Adjustment of status - Green Card

4. I-765 (optional) - Application for Employment Authorization (ne placas ako ga saljes zajedno sa I-486)

5. I-131 (optional) - Ako hoces da putujes pre nego da dobijes green card

6. G-1145 (optional) - Da te emailom obaveste o tvom slucaju.

Nadam se da sam ti pomogao.

Pozz

hvala ti puno, samo mi napisi kada dobijes pismo da je sve ok i kada te pozovu da das otiske da bi znala koliko traje proces, odprilike...

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

hvala ti puno, samo mi napisi kada dobijes pismo da je sve ok i kada te pozovu da das otiske da bi znala koliko traje proces, odprilike...

Cao, pismo stiglo danas, i to 2 komada.

Jedno za I-765 a drugo za I-485 i to je onaj NOA1 ili da su dobili papire i u redu je sa uplatom, tako da treba cek na $1070 ($985 za I-485 i $85 za biometric fee) a za I-765 ne treba ako saljes zaljeno, ako saljes posebno onda tad treba $380.

Javicu ti kad dobijemo NOA2.

Sta ste vi uradili? Si dobila Mariage certificate i ste poslali?

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Cao, pismo stiglo danas, i to 2 komada.

Jedno za I-765 a drugo za I-485 i to je onaj NOA1 ili da su dobili papire i u redu je sa uplatom, tako da treba cek na $1070 ($985 za I-485 i $85 za biometric fee) a za I-765 ne treba ako saljes zaljeno, ako saljes posebno onda tad treba $380.

Javicu ti kad dobijemo NOA2.

Sta ste vi uradili? Si dobila Mariage certificate i ste poslali?

Pozz

Super sto si mi javio,

ako te ne mrzi da mi kazes sta si sve tacno od dokumentacije tvoje poslao, sta od dokumentacije tvoje zene, zanima me koju dokumentaciju od sponzora si poslao (da li treba taksa i od koliko godina unazad) i sta sve jos, ja znam odprilike sta treba samo da potvrdim posto si ti vec slao i dobro si odradio, uvek volim da se konsultujem sa jos nekim.

Hvala ti puno

Mi jos cekamo Mariage Certificate...

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Evo i da se pridruzim.Mi smo se naravno vencali pre isteka tog roka od 90 dana,ali cekamo marriage certificate vec duze od 3 nedelje.Valjda ce stici pre isteka I-194(jer mi za 5,6 dana istice),sve smo ostalo popunili i samo cekamo da nam to stigne da bi im odmah poslali sve te formulare.E sad nadam se da ne krsim neko pravilo i ako mi certificate stigne nakon isteka I-194?Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Evo i da se pridruzim.Mi smo se naravno vencali pre isteka tog roka od 90 dana,ali cekamo marriage certificate vec duze od 3 nedelje.Valjda ce stici pre isteka I-194(jer mi za 5,6 dana istice),sve smo ostalo popunili i samo cekamo da nam to stigne da bi im odmah poslali sve te formulare.E sad nadam se da ne krsim neko pravilo i ako mi certificate stigne nakon isteka I-194?Pozdrav

Sta ste sve od dokumentacije spremili:

1. americkog drzavljanina-kopija pasosa, dokazi o razvodu i sta sve jos tacno treba

2. za verenika/cu iz Srbije-izvod iz maticne knjige rodjenih, kopija pasosa i vize i sta sve jos, dokaz o vakcinama

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sta ste sve od dokumentacije spremili:

1. americkog drzavljanina-kopija pasosa, dokazi o razvodu i sta sve jos tacno treba

2. za verenika/cu iz Srbije-izvod iz maticne knjige rodjenih, kopija pasosa i vize i sta sve jos, dokaz o vakcinama

Mi smo slali sledece,

Za mene (Srbija):

1. I-864

2. G-1145

3. I-485

4. Pismo sa objasnjenjem gde sam i kada sluzio vojsku (ima posebno pitanje u I-485 form)

5. I-765

6. G-325A za mene i suprugu

7. I-797 - copy NOA2 od K-1 vizu sto nam je odobrena

8. Pasos - kopija

9. Viza - kopija i gde se vidi pecat kada sam usao u USA

10. Izvod iz maticne knjige rodjenih - Internacionalni - copy (bio je na francuskom) neki kazu vazi a neki ne vazi, pa smo poslali i

11. Izvod iz maticne knjige rodjenjih obican na Srpskom jeziku - copy + prevod na Engleski

12. Vaccination documentation - copy - onu potvrdu o vakcinama sto su dali na lekarskom u BG

13. I-94 - copy - obe strane

14. Potvrda iz policije da nemam record - copy + prevod na Engleski

15. Potvrda iz suda - copy + prevod na Engleski

16. Potvrda iz vojnog odseka - copy + prevod na Engleski

Za suprugu (USA):

1. Pismo od posao gde radi, sa godisnjim prihodima

2. Birth Certificate - copy

3. Mariage certificate - original

4. Pasport - copy

5. ID - copy

6. Takse za prethodne 3 godine

Cini mi se da je to sve, mozda sam jos nesto zaboravio, ako se setim napisacu.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sve ovo sto je Ninoslav naveo i mi planiramo da posaljemo,jedino sto me iznenadjuje je u vezi potvrda iz suda i mupa?U ambasadu sam nosila te potvrde na srpskom,nisam ni znala da ce mi trebati prevedene na engleski, pa ih tako i nemam.Ne znam da li da cimam moje da mi to prevode u Srbiji,mislim da je to vise alternativno postavljeno.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...