Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Cekaj bre,sta sam ja primila?

Onu protiv malih boginja?

Ona mi nije nista rekla!!!

Pa sto bih ja primila vakcinu protiv malih boginja kad sam ih ja prelezala jos u prvom razredu srednje skole?

A i one ovcije sam prelezala jos u sestom osnovne(sve pod stare dane).

Moj muz je materijal za ove vakcine,on nista nije prelezao,hahahahahhah.

Ma ja sam procitala da su ovde u Bgu,medicinske izvestaje vracali.

mislim da kad neko prelezi tuberkulozu to ostavi traga na plucima,kao i zapaljenje ili jaci bronhitis i sve to moze da se vidi iz snimka.

Badgerella,da u ambasadu.Znaci nista oni ne citaju.e,pa hvala,ne moram onda sa tim sad da se mlatim,prevodicu sve kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Cekaj bre,sta sam ja primila?

Onu protiv malih boginja?

Ona mi nije nista rekla!!!

Pa sto bih ja primila vakcinu protiv malih boginja kad sam ih ja prelezala jos u prvom razredu srednje skole?

A i one ovcije sam prelezala jos u sestom osnovne(sve pod stare dane).

Moj muz je materijal za ove vakcine,on nista nije prelezao,hahahahahhah.

Ma ja sam procitala da su ovde u Bgu,medicinske izvestaje vracali.

mislim da kad neko prelezi tuberkulozu to ostavi traga na plucima,kao i zapaljenje ili jaci bronhitis i sve to moze da se vidi iz snimka.

Badgerella,da u ambasadu.Znaci nista oni ne citaju.e,pa hvala,ne moram onda sa tim sad da se mlatim,prevodicu sve kasnije.

doctor.gif MMR (male boginje, zauske i rubeole) na www.zelenalutrija.com kažu da ta vakcina zamenjuje "karantin"!?

Na šta misliš pod "...da su ovde u Bgu,medicinske izvestaje vracali." ?

Edited by Saska+Tim

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

MMR je kombinovana vakcina (mumps, rubeola i rubella) i mislim da je uvedena na nashe prostore tek osamdesetih godina, a prije toga su roditelji pustali djecicu da se zaraze kako bi stekla imunitet. Sto si mladji, lakse prebolish.

Ma znas kako kazu: "Od viska glava ne boli". :D

A sto se snimka pluca tice, meni su rekli da se na plucima vidi da sam prebolovala upalu pluca. Prebolovala, al na nogama i nemam pojma kada...Dobila sam vizu bez problema.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Mislim da sam negde procitala da su ovu kovertu vratili,jer sta ce njima moji rezultati.

Oni samo na intervjuu ima da vide da nemam sidu i sifilis,da ne koristim nikakve droge,da sam nepusac(ostavila sam cigare 2007.izgleda na vreme,hahaha).

jer mi vracaju originale izvoda i uverenja o nekaznjavanju,to mi je kozul rekao kad sam pitala sta da donesem(vec sam negde ranije to i napisala).

Zar rubeole i male boginje nije isto?

kako god ja sam to vec prelezala u prvom razredu gimnazije,a dobila sam ih odmah posle kontrolnog iz latinskog(hahahahahha).

i eto kako znanje moze da zaboli!!!

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Mislim da sam negde procitala da su ovu kovertu vratili,jer sta ce njima moji rezultati.

Oni samo na intervjuu ima da vide da nemam sidu i sifilis,da ne koristim nikakve droge,da sam nepusac(ostavila sam cigare 2007.izgleda na vreme,hahaha).

jer mi vracaju originale izvoda i uverenja o nekaznjavanju,to mi je kozul rekao kad sam pitala sta da donesem(vec sam negde ranije to i napisala).

Zar rubeole i male boginje nije isto?

kako god ja sam to vec prelezala u prvom razredu gimnazije,a dobila sam ih odmah posle kontrolnog iz latinskog(hahahahahha).

i eto kako znanje moze da zaboli!!!

"Rubeola je akutna zarazna bolest praćena osipom i uvećanjem limfnih žlezda na vratu i potiljku. Osip rubeole može biti sličan osipu malih boginja u blažem obliku ili osipu šarlaha, a može biti sličan istovremeno i jednom i drugom......Rubeole (poznate i kao nemačke male boginje)......"

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

ivancicas, drago mi je da je pregled dobro prosao, a i kako bi drugacije. :star:

Hey, Tihana! :) Bas mi je drago da si tu. Ekipe iz Hr ili ima jako malo, ili se nikome nista ne pise.. haha.

Ako bude sve po planu, a sad vec polako mora biti, putujem negdje pocetkom kolovoza. Vjencanje ce biti 28. ili 29.08. - rezervirali smo restoran, samo se kroz koji dan moramo odluciti za jedan od ta dva datuma. Meni, jelte, svejedno.

Bas sam danas bila na prvoj probi haljine... s obzirom da nisam htjela klasicnu vjencanicu i da inace haljine ne podnosim, otisla sam u jedan jako mi dragi ducan i uspjela nagovoriti kreatoricu da mi nesto smisli, onako po mjeri. Moram priznati da sam odusevljena.

Ovih dana opet malo ne radim - napokon sam objavila ovima na poslu da odlazim pa sad koristim sve moguce godisnje, slobodne dane i sto god mi padne na pamet... sve u nadi da cu nekako uspjeti poloziti ova cetiri ispita do kraja rokova u sedmom mjesecu (i napisati diplomski). Ni sama ne znam je li to moguce. Inace, studiram novinarstvo (smjer public relations i tisak) i pojma nemam hoce li mi bilo sto od toga trebati, ili biti priznato u US. Ne znam ni bih li vise studirala, s obzirom na godine. Mozda mi je vrijeme vise okaniti se toga jednom zauvijek. Pogotovo ako ovo ovdje, zapravo, i zavrsim.

Odoh sad nesto ucit' ;)

Ivancicas, drago mi je da je pregled dobro prosao! :)

Gdje ste rezervirali? tj. koji restoran? I mi smo kao pokušavali naći nešto, ali stvarno je besmisleno kad se nema u vidu ni približan datum. Ja bih voljela nešto vani. Ali ko zna, možda bude hladno kad stignem tamo. No sigurno znam da vjenčanje neće biti veliko. :no::D

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Kakve veze ima da li si pusac? Pa to nije zarazna bolest. Ja sam nedavno ponovo pocela...

A za gospodjice koje ce praviti svadbu tamo, mogu samo da vam pozelim puuuunoooo srece i zivaca!!!

U stvari, posto je ceo ovaj proces dobar trening za zivce, mozda vam organizacija vencanja i ne potrosi puno istih :)! Stvarno ne znam kako ljudi uspevaju sve organizovati za tri meseca.

USCIS

04/20/2009 I-130 sent

04/29/2009 NOA - rejected (petitioner's signature in wrong block)

04/30/2009 I-130 resent

05/11/2009 NOA1 (California Service Center)

08/19/2009 NOA2

NVC

09/08/2009 AOS bill&DS-3032 generated

09/15/2009 received in mail

09/20/2009 AOS paid

10/02/2009 AOS package&DS-3032 sent (by mail)

10/14/2009 DS-3032 received

10/16/2009 AVR msg "information missing or incomplete". False RFE!

10/25/2009 IV fee paid

10/27/2009 IV fee shows paid

10/31/2009 IV package sent

11/18/2009 CASE COMPLETE

01/28/2010 IR1 INTERVIEW

Interview moved to 01/22/2010

Visa received on 01/22/2010

Link to comment
Share on other sites

Mi smo imali vjencanje na plazi, stvarno malo nista veliko. Nakon toga smo isli u restoran gdje muz zna vlasnike. Pripreme su trajale sve skupa 5 dana ukljucujuci vadenje dozvole za vjencanje.

Mala preporuka za cure koje pripremaju vjencanje: probajte nabaviti sve sto vam treba doma jer kad dodete tu necete znati bas puno ducana, frizera gdje kupiti cipele ili buket...ok buket cete morati imati svjezi:)...

Ja sam imala namjeru kupiti neku haljinu u Zagrebu, ali na kraju je vrijeme tako brzo proslo i nisam nista nasla. Nisam htjela imati vjencanicu vec neku haljinu. Na kraju sam zavrsila lutajuci po Orlandu i dva dana prije vjencanja kupila haljinu, jedinu koja mi se svidjela...

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

ET,nema veze da li si pusac ili ne ja to samo onako uzgred stavila,a pala sam u iskusenje ovih meseci da ponovo zapalim,nije da nisam ,ali nekako odolevam.

Jao devojke pa nek vam je sa srecom.

Bas se radujem,sad ste na slatkim mukama, :goofy::dancing:

mi planiramo tamo na Floridi jedan rucak za muzevljevu rodbinu,krajem avgusta verovatno,ali ja to nesto ne volim,al zbog njega sam pristala.

mislim,glupo mi je sad da slavim sa nekim ljudima koje prvi put u zivotu vidim(silna neka rodbina za koju nije ni znao da postoji dok nije otisao i USA),a ko zna da li cu i posle toga da ih vidjam al ajde.

Nemam pojma ni sta da obucem,cula sam da je na FL stalno vlazno i toplo.

Tihana 12,moze neki savet?

kako ti podnosis tu klimu?

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice klime jos nije tako stasno vruce, ali je sparno :(

Vec dva dana pada kisa bez prestanka....

Ma sto se odjece tice trebat ce ti nesto lagano. Inace nisam ljubitelj klima, a ovdje gdje god da udes drze temperaturu na valjda 15 celzijusa. Ja sam stalno sa nekom vestom/majicom u ruci i stalno se oblacim i skidam, ali sto mogu kada je vani vruce, a u zatvorenim prostorima hladno.

S obzirom da niti moj muz niti ja nemamo nikoga tu u usa imali smo malo vjencanje, vise radi papira, a kad se vratimo doma imat cemo tulum s obitelji i prijateljima.

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline
Mislim da sam negde procitala da su ovu kovertu vratili,jer sta ce njima moji rezultati.

Oni samo na intervjuu ima da vide da nemam sidu i sifilis,da ne koristim nikakve droge,da sam nepusac(ostavila sam cigare 2007.izgleda na vreme,hahaha).

jer mi vracaju originale izvoda i uverenja o nekaznjavanju,to mi je kozul rekao kad sam pitala sta da donesem(vec sam negde ranije to i napisala).

Zar rubeole i male boginje nije isto?

kako god ja sam to vec prelezala u prvom razredu gimnazije,a dobila sam ih odmah posle kontrolnog iz latinskog(hahahahahha).

i eto kako znanje moze da zaboli!!!

Ako dobro razumijem o cemu pricas... ta koverta s nalazima s lijecnickog ide u ambasadu i onda ti isti papiri, tj. njihovi originali, zavrse u onoj zapecacenoj koverti koju predajes kad sletis u Ameriku. Mislim da ih nigdje vise ne vidis.. osim ako ti ih neka dobra dusa tamo negdje vrati? Enivej, meni su, kad sam dosla po vizu, dali tu zapecacenu topsecretisuseboze kovertu, a u drugoj, velikoj, bila je slika pluca i kopije svih tih papira s lijecnickog. Tako da, zapravo, sve imam. Papiri s lijecnickog su svi na engleskom pa nista ne treba prevoditi.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline
Gdje ste rezervirali? tj. koji restoran? I mi smo kao pokušavali naći nešto, ali stvarno je besmisleno kad se nema u vidu ni približan datum. Ja bih voljela nešto vani. Ali ko zna, možda bude hladno kad stignem tamo. No sigurno znam da vjenčanje neće biti veliko. :no::D

Neki moderni restoran u Mankatu (javim kad provjerim.. ne moze tele sve to pamtiti, hahaha). Imamo tocan datum, tako da smo napokon mogli poceti s nekim definitivnim pripremama. Sve je krenulo s malom svadbom, al.. jeb'ga, nece moci, cini se. Njegovi ipak zene sina jedinca. Nemam pojma, za sad, tko ce od mojih moci doputovati. Mama planira ici, ali pitanje je kako ce svi s vizama (od onih koji bi, eventualno, imali uopce dovoljno novaca).

Negdje u proljece druge godine namjeravamo napraviti neku festu tu u Zagrebu.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

lima,dobrodosao u nase malo ali odabrano drustvo!!!hahahahhaha

Badgerella, ma kad bolje razmislim ne moraju nista da mi vracaju, ni moj muz nije nista niti nosio niti dobio kad je odlazio,pa mu hvala Bogu,nista nije ni falilo ni smetalo.

tihana 12, znam da ume da bude sparno,a ni ja ti nisam bas neki veliki ljubitelj klima,volim kad se lepo sam adaptiras,a ne unutra 20 a napolju 40 kao sto sam vidjala pa umalo me srcka ne strefi.

Sto se veselja tice,ja sad crkveno odlazem koliko mogu,ipak treba prikupiti dosta ljudi,a i moj dever i jetrva zive u Arizoni,pa treba oni da se uklope,pa moj svekar i svekrva koji su na Floridi isto.

ja nesto ne volim ta veselja od 200, 300 ljudi,sta znam mislim da je to preterano,trebalo bi praviti samo za nadraze,najblize.

takav je bio rucak posle mog vencanja u opstini,bilo nas je oko 30ak,sedeli pet sati u restoranu,fina hrana,pa se onda preselili svi kod mene kuci pa do jutra.

bas je bilo fino.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...