Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Hmm.. Sta znaci ako mi je application to adjust to permanent resident status prebacena za california service center?

Je li to znaci da necemo imati intervju? citala sam nesto po forumima (jer nisam znala sta znaci to da su je prebacili tamo) :).. ili ne znaci nista hahah :D

Da, a nekad je znacilo i da ces brzo dobiti GC. Moji papiri su prebaceni davno, i jos uvijek nista. no0pb.gif

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Da, a nekad je znacilo i da ces brzo dobiti GC. Moji papiri su prebaceni davno, i jos uvijek nista. no0pb.gif

Je li to skoro pet mjeseci od kad si poslala AOS? Budi spremna kontaktirati kongresmena ako nema zelena karte i nakon 6 mjeseci.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Je li to skoro pet mjeseci od kad si poslala AOS? Budi spremna kontaktirati kongresmena ako nema zelena karte i nakon 6 mjeseci.

Iskreno se nadam da do toga nece doci. Stalno provjeravam stanje na stranici, a i postansko sanduce.

Ali kontaktiracemo ga ako budemo morali.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Iskreno se nadam da do toga nece doci. Stalno provjeravam stanje na stranici, a i postansko sanduce.

Ali kontaktiracemo ga ako budemo morali.

Ohhh, ma neka bude sve ok aBd.. Svakako mi se ne zuri da negdje putujem, a nadam se da ce radna viza doci uskoro aBd! Jucer sam imala biometrics.. Pa otprilike mjesec dana poslije se dobije radna viza ako bude sve ok aBd.. I hope so!

Sretno ti sa GC, da je uskoro dobijes! Bas je dugo cekas :S

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Ohhh, ma neka bude sve ok aBd.. Svakako mi se ne zuri da negdje putujem, a nadam se da ce radna viza doci uskoro aBd! Jucer sam imala biometrics.. Pa otprilike mjesec dana poslije se dobije radna viza ako bude sve ok aBd.. I hope so!

Sretno ti sa GC, da je uskoro dobijes! Bas je dugo cekas :S

Mislis na radnu dozvolu (EAD). Radna viza je npr H1B, L, TN...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Mislis na radnu dozvolu (EAD). Radna viza je npr H1B, L, TN...

Ma da, radnu dozvolu :)

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

Ohhh, ma neka bude sve ok aBd.. Svakako mi se ne zuri da negdje putujem, a nadam se da ce radna viza doci uskoro aBd! Jucer sam imala biometrics.. Pa otprilike mjesec dana poslije se dobije radna viza ako bude sve ok aBd.. I hope so!

Sretno ti sa GC, da je uskoro dobijes! Bas je dugo cekas :S

Ma ne mislim ni ja putovati jos uvijek, a i da mislim imam AP. Radnu dozvolu imam, ali ne treba mi sad. Mislim ici u skolu. Bar bih voljela znati da nisu izgubili papire. Znam da nisam jedina u istoj situaciji, pa mi je malo lakse. :D

Nadam se da ti neces dugo cekati i da ces brzo dobiti GC.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav raji na forumu ,samo da kazem da sam dobio NOA2 i vec su dobili elektronsku postu u Sarajevu , pa sam bas danas zvao ambasadu i tako mi kazu da nazovem sljedece srjede da bi trebao i paket stici , e sad me zanima kad se dobije ta vjerenicka viza koliko ona vazi , ustvari za koliko dana se mora da napusti zemlja, hvala puno svima.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav raji na forumu ,samo da kazem da sam dobio NOA2 i vec su dobili elektronsku postu u Sarajevu , pa sam bas danas zvao ambasadu i tako mi kazu da nazovem sljedece srjede da bi trebao i paket stici , e sad me zanima kad se dobije ta vjerenicka viza koliko ona vazi , ustvari za koliko dana se mora da napusti zemlja, hvala puno svima.

Mislis koliko se moze iskoristiti viza? Viza ima 6 mjeseci vaznosti od dana izdavanja da se iskoristi za ulazak u USA. Nakon ulaska je ponistena (jer se koristi za samo jedan ulazak) i imas I-94 papiric prikacen u pasosu koji daje dozvolu ostanka 90 dana. U tih 90 dana se morate vjencati a najbolje odmah po vjencanju i poslati AOS.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Mislis koliko se moze iskoristiti viza? Viza ima 6 mjeseci vaznosti od dana izdavanja da se iskoristi za ulazak u USA. Nakon ulaska je ponistena (jer se koristi za samo jedan ulazak) i imas I-94 papiric prikacen u pasosu koji daje dozvolu ostanka 90 dana. U tih 90 dana se morate vjencati a najbolje odmah po vjencanju i poslati AOS.

Pozdrav!

Ja i moj suprug smo dobili jucer formu Choice of agent, uplatili 70 dolara kako su trazili sve poslali mailom i postom.Prijetili smo da nam je dosao broj slucaja na formi Choice of agent.Ja sam sve izvadila dokumente koji meni trebaju , jos moram da popunim ds230 .Zanima me ovo , mogu li ja popuniti ovu formu i rucno unijeti broj predmeta i sve dokumente poslati na muzevu adresu u USA, tako da kada oni zatraze nakon Affidavita moje papire iz BIH da moj suprug moze odmah poslati na adresu NVC?

Link to comment
Share on other sites

Mislis koliko se moze iskoristiti viza? Viza ima 6 mjeseci vaznosti od dana izdavanja da se iskoristi za ulazak u USA. Nakon ulaska je ponistena (jer se koristi za samo jedan ulazak) i imas I-94 papiric prikacen u pasosu koji daje dozvolu ostanka 90 dana. U tih 90 dana se morate vjencati a najbolje odmah po vjencanju i poslati AOS.

HVALA TI PUNO JER SAM MISLIO DA VAZI MJESEC DANA OD DANA IZDAVANJA U AMBASADI JER NIKAKO NEMOGU DA USTIMAM KARTU A CJENE SU BOLI GLAVA SAD U OVOM PERIODU PA MI TO DAJE MOGUCNOST DA MOGU IMATI VECI IZBOR U KARTAMA. JOS JEDNOM HVALA PUNO.

Link to comment
Share on other sites

POZDRAV RAJA. DALI NEKO ZNA ZA OVE FORMULARE STO TREBA DA SE POPUNE ZA AMBASADU JELI I DALJE IDU OVI DS-156 ,DS-156K,DS-157 II SU TO STARE VERZIJE JER SAM BAS VIDIO MALOPRIJE DA JE DOSLO DO NEKIH IZMJENA PA JE OD 10 MARTA OVE GODINE DOSLO DO IZMJENE I KAZU DA SE SAD POPUNJAVA ONLINE DS-160 I DAO ON USTVARI ZAMJENJUJE OVE STARE FORMULARE. TOLIKO PUNO POZDRAVA SA FLORIDE.

Link to comment
Share on other sites

POZDRAV RAJA. DALI NEKO ZNA ZA OVE FORMULARE STO TREBA DA SE POPUNE ZA AMBASADU JELI I DALJE IDU OVI DS-156 ,DS-156K,DS-157 II SU TO STARE VERZIJE JER SAM BAS VIDIO MALOPRIJE DA JE DOSLO DO NEKIH IZMJENA PA JE OD 10 MARTA OVE GODINE DOSLO DO IZMJENE I KAZU DA SE SAD POPUNJAVA ONLINE DS-160 I DAO ON USTVARI ZAMJENJUJE OVE STARE FORMULARE. TOLIKO PUNO POZDRAVA SA FLORIDE.

Prvo ugasi caps lock jer to znaci da vices na nas.

Neka tvoja zarucnica nazove ambasadu i provjeri koji se formulari ispunjavaju - najnoviji je DS160 koji je online a trebao bi da ukljucuje informacije sa DS-156, DS-157 i DS-158. Konzularno u Sarajevu je veoma ljubazno, odgovorice na pitanja bez problema.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Prvo ugasi caps lock jer to znaci da vices na nas.

Neka tvoja zarucnica nazove ambasadu i provjeri koji se formulari ispunjavaju - najnoviji je DS160 koji je online a trebao bi da ukljucuje informacije sa DS-156, DS-157 i DS-158. Konzularno u Sarajevu je veoma ljubazno, odgovorice na pitanja bez problema.

Ok hvala ti mislim da je to najbolja ideja. Pzdrav ......

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

ja sam nov i malo neiskusan u ovom svemu a ovaj topic je dosta pomogao, imam jedno pitanje ako neko moze da pomogne bio bi zahvalan, naime:

Dobio sam pismo od ambasade koje papire sve trebam skupit i forumale koje trebam ispuniti, sve formulare sam ispunio i izprintao, sve dokumente sam prikupio i dogovorio sam ljekarski pregled sad za ovu srijedu, sada bi volio znati, ukoliko nazovem ambasadu da ugovorim termin za intervju koliko vremenski traje da oni ugovore, tj. kolika je vremenska razlika od poziva do dana kada se treba doci na intervju, odprilike ako mi neko moze reci? jer malo mi je podaleko sarajevo pa nebi volio da idem 2 puta u par dana, ovako kad bi mogao uskladit ovaj ljekarski u srijedu i recimo kroz par dana intervju bilo bi odlicno!

Pozdrav i hvala,

mire

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...