Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Pozz!!!!!

Neznam odakle da pocnem.Imam sigurno stotinu pitanja.Nadam se da cete mi pomoci i malo objasniti.Malo sam citala vase pitanje i odgovore na brzinu. Ja sam zasad jos u Bosni,a zarucnik mi je u Ameriki[Amerikanac je]Imam s njime dijete,mala ima vec 5 mjeseci.Sada je bio kod nas u Bosni.Sredivali smo papire sve u vezi djeteta.Priznanje ocinstva,prezime mjenali,itd.Mala je dobila pasos americki.Nismo imali vremena za nas sredivati. Jer je kratko bio,morao se vratiti zbog posla.Sada je red na mene.Idemo na K-1vizu[zarucnik]Sutra ce on predati papire za mene u ambasadi.Zanima bas sve sta me ceka i koliko to traje. Procitala sam negdje da i dijete mora na lijecniki. Da li i ona mora samnom ici.Treba mi 3 sata do Sarajevo. Svaka vasa pomoc i savjet bih mi dobrodosla. Unaprijed hvala.......

Dijete ide na lijecnicki samo ako je imigrant - posto je vec USC i ima svoj pasos nije imigrant i ne treba pregled.

Ako zarucnik sutra salje peticiju USCISu ocekuj odobrenje za do 6 mjeseci a onda za narednih mjesec da peticija stigne do ambasade preko NVC. Sve ovo moze naravno ici i brze, zavisi od centra u koji se salje koliko su pretprani peticijama.

Zarucnik jos moze poslati sa peticijom G-1145 formular pa ga mogu obavjestavati SMS porukom i/ili emailom o statusu peticije.

Ako do sada nisi procitaj guide za K-1 vizu kao i za Adjustment of Status from Family Based Visas jer nakon sto dobijes zarucnicku vizu i dodjes u Ameriku tvoj put ka boravnisoj dozvoli (zelena karta) tek pocinje.

K-1 guide http://www.visajourney.com/forums/index.ph...mp;page=k1guide

K-1 flowchart: http://www.visajourney.com/forums/index.ph...amp;page=k1flow

K-1 tips: http://www.visajourney.com/forums/index.ph...amp;page=k1tips

Nakon ulaska u zemlju:

Adjustment of status: http://www.visajourney.com/forums/index.ph...mp;page=k1k3aos

K1 adjustment tips: http://www.visajourney.com/forums/index.ph...&page=k1aos

EAD (radna dozvola) guide: http://www.visajourney.com/forums/index.ph...mp;page=k1k3ead

Kako dobiti SS broj: http://www.visajourney.com/forums/index.ph...om&page=ssn

Ima jos vodica: http://www.visajourney.com/forums/index.ph...amp;page=guides

interesuje te jos Other Important Things to Know> General Assembly Instructions.

Ako sve budete prvo dobro procitali, prikupili dokumente koji se traze i obavezno napravili kopiju svega sto posaljete, necete imati nikakvih problema.

Sretno!

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Hvala vam na informaciji. Slabo razumijem engleski.Sa zarucnikom pricam na njemacki.Dugo traje ta procetura.Jedino mi je cekati i imati strpljenje.Malo sam citala vasa iskustva o ovome.Pola toga ne skuzim i ne shvatam.Valjda kad mi posalju papire,shvatit o cemu se radi. Cestitam svima koji su dobili vizu.Uzivajte!!!!! I ja jedva cekam da idem svome dragom. Moram da idem,malena place...... :lol::help:

Cujemo se opet......Pozz svima

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima i cestitke svima onima koji su vec prosli kroz procese raznih viza i dosli do zeljene destinacije, a sretno svima onima koji su "u procesu" i da, ako Bog da, sve prodje OK kao i kod ovih dosad. :thumbs:

Ja sam "novi kolac," po javljanju, mada citam ovaj topic vec "dobrih" 5-6 dana i dok sam dosla do 68-e stranice, opet mi se sve izmijesalo u glavi, pa cu morati, vjerovatno, postaviti vec postavljeno i odgovoreno pitanje :wacko: Ovu stranicu sam nasla tek nedavno, kad sam skoro pred kraj procesa za K1 vizu, ali nikad nije kasno. Uvijek ima dilema, a ovdje ima tako dosta osoba koje su spremne pomoci. Citajuci vase postove mislim da je Malamu prilicno "potkovana" znanjem o procesu zarucnicke vize, a nije ni ostalima mahane, pa ko prije procita, nek' odgovori:) Unaprijed se zahvaljujem :energy:

Dakle, stanje je ovakvo.

Ja sam u USA (California), a moj zarucnik je u Sarajevu. Predali smo I-129F u oktobru prosle godine i peticija je approved januara 13-og ove godine. Onda sam dobila pismo iz New Hampshire iz viza centra, da je "paket" poslan u ambasadu u Sarajevo. Posto njega niko nije zvao niti slao pismo sa instrukcijama (za ovu sam proceduru vec znala da tako "hoda"), onda sam zvala viza centar i oni su rekli da je poslano u ambasadu u SA i rekli da trebam njih zvati za update. Posto sam ja vec nasla na embassy web stranici koje potvrde trebaju biti prilozene uz aplikaciju za K1 vizu, zarucnik je odmah poceo prikupljati te dokumente i prije nego je dobio pismo iz ambasade, koje je doslo, skoro mjesec i sedmicu dana poslije odobravanja I-129F, tako da je imao skoro sve spremno kad je dobio pismo o instrukcijama iz ambasade. Jedino sam ja napravila gresku, kad sam mu rekla da mu nece trebati potvrda za vojsku, jer sam mislila da je to samo za one koji su se profesionalno bavili time, medjutim to je potvrda o sluzenju vojske, u nasem slucaju, gdje je bio u vojsci za vrijeme rata. Dakle, sad jos ceka tu potvrdu (uzme, haman, sedmicu dana da to dobije) i ljekarski pregled, sad u srijedu. Posto on nema staru zdravstvenu knjizicu (rat odnio), ja sam ovdje negdje procitala da moze otici u Vrazovu, u Sarajevu, pa da mu na osnovu godista daju spisak vakcina koje je primio, ali oni su mu juce rekli tamo, da oni ne mogu dati potvrdu, ako nema staru knjizicu sa spiskom vakcina, ali da moze vakcine dobiti tu, pa ce mu oni dati potvrdu da je dobio te vakcine ili tu vakcinu. Ne znam jel' se radi o vise vakcina ili samo jednoj. On je vec ranije pricao sa doktoricom u "Eurofarm" klinici i ona mu je rekla da ce tamo, ako bude potrebno, dobiti tu jednu vakcinu i to ce biti dovoljno, tako da je on odlucio da ceka ljekarski i da vidi jel' potrebna ta vakcina ili ne. Zahvaljujuci savjetima od "bosnian68," rekla sam mu da obavezno pita kopiju potvrde o vakcinama od doktorice, jer ce mu trebati ovamo, samo da prodje taj famozni interviju, ako Bog da. Sve smo to prilicno priveli kraju i mislim da ce vec u cetvrtak moci zvati za interviju. Posto sam vas prilicno upoznala sa trenutnim stanjem o nasem slucaju, sad imam par pitanja, koja su vezana za ovu zavrsnu fazu....sve potrebne aplikacije prije zakazanog intervjua i sam interviju.

Malo me zbunjuje ova aplikacija DS-156, pod tackom

25. Name and Telephone Numbers of Person in U.S. Who You Will Be Staying With or Visiting for Tourism or Business Posto znamo, ako prodje razgovor, onda ce dobiti K1 vizu i doci ce ovdje ne kao turista ili poslovno, nego da se vjencamo i da zivi ovdje. Jel' jos uvijek ispunjavamo kao da on dolazi kako i dolazi?

Tacka 26. How Long Do You Intend To Stay in The U.S.?

Sta bi trebali ovdje napisati ili ako ga isto pitanje budu pitali na interviju, sta da kaze?

Tacka 27. What is The Purpose of Your Trip?

Je li samo treba da stavim K1 fiance visa ili nesto drugo?

Tacka 28. Who Will Pay For Your Trip?

Ja mislim kupiti kartu za njega. Jel' to neki problem ako stavim "My fiancee?"

Tacka 32. Do You Intend To Work in The U.S.? Yes No

(If YES, give the name and complete address of U.S. employer.)

Ovo me pravoo zbunjuje. Naravno da namjerava raditi, ali ovo mi se vise odnosi na osobe koje apliciraju za turisticku vizu ili poslovno idu, pa da make sure da NECE raditi (ako su turisti) ili da vec znaju gdje ce raditi ako idu na poslovnu. Molim vas, objasnite mi sta treba ovdje napisati.

Tacka 33. Do You Intend To Study in The U.S.? Yes No

(If YES, give the name and complete address of the school.)

Isti slucaj i za skolu. Misli ici u skolu, ali kao sto vec napisah i za posao, nekako mi je ovo skroz zbunjujuce.

Tacka 37. Are Any of The Following Persons in The U.S., or Do They Have U.S. Legal Permanent Residence or U.S. Citizenship?

Mark YES or NO and indicate that person's status in the U.S. (i.e., U.S. legal permanent resident, U.S. citizen, visiting, studying, working, etc.).

Ovo ne mogu ni da objasnim koliko me zbunjuje. Sta ste vi napisali, tj. selektovali. Samo fiancee?

Jah, i interesuje me to zasto traze dva formulara za ovu i za form DS-157? Je li samo da iskopira i donese dvije iste forme?

U formi DS-157

Tacka 16. Have you ever been in an armed conflict, either as a participant or victim? If YES, please explain.

Znam da treba zaokruziti "YES," ali posto je bio vojnik, da li treba neko posebno objasnjenje? Ovo bi sigurno najbolje odgovorio "bosnian68," jer sam vec negdje procitala da je bio u JNA, sto znaci da je u vrijeme rata bio vojni obaveznik. Znam da su Ameri prilicno "osjetljivi" po tom pitanju, pa bih voljela da napisemo objasnjenje kako treba.

Toliko toga napisah, pa ne znam vise i jel' mi jos sta treba, pa ako se sjetim, opet cu pitati :) Jos ovo da ne zaboravim. Posto sam ja "zaduzena" za ispunjavanje svih formi, jer su na engleskom, pa da ne bi sta zeznuli, da li je OK, na mjestima gdje pitaju ko ti je pomagao u ispunjavanju formi, da napisem svoje ime i potpisem se. Ja sam namjeravala sve ovo ispuniti, isprintati i njemu poslati da on samo potpise i nosi u ambasadu. Jel' iko to vec tako radio? Ah, da, naravno, jos jedno pitanje. Forma I-134 za Affidavit of support. To sam isto ispunila i samo cu faxirati. Da li traze original ili je kopija dovoljna? Doduse, ja sam vec uz peticiju I-129F poslala i I-864 Affidavit of support, tako da oni imaju taj u mom fajlu, a i zarucnik ima kopiju svih papira koje sam poslala, ali kod njega u pismu sa instrukcijama pise da treba I-134, pa hocu da i tu posaljem. Dakle, samo me interesuje, jel' OK da ponese kopiju?

Nadam se da vas nisam "ispeglala" svim ovim silnim pitanjima i da ce neko naci vremena i strpljenja da odgovori na moja postavljena pitanja. Jos jednom, puno hvala na dosadasnjim informacijama koje sam nasla na ovom forumu, a unaprijed hvala i za ovaj moj "roman" iznad :help:

Sve najbolje :goofy:

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima i cestitke svima onima koji su vec prosli kroz procese raznih viza i dosli do zeljene destinacije, a sretno svima onima koji su "u procesu" i da, ako Bog da, sve prodje OK kao i kod ovih dosad. :thumbs:

Ja sam "novi kolac," po javljanju, mada citam ovaj topic vec "dobrih" 5-6 dana i dok sam dosla do 68-e stranice, opet mi se sve izmijesalo u glavi, pa cu morati, vjerovatno, postaviti vec postavljeno i odgovoreno pitanje :wacko: Ovu stranicu sam nasla tek nedavno, kad sam skoro pred kraj procesa za K1 vizu, ali nikad nije kasno. Uvijek ima dilema, a ovdje ima tako dosta osoba koje su spremne pomoci. Citajuci vase postove mislim da je Malamu prilicno "potkovana" znanjem o procesu zarucnicke vize, a nije ni ostalima mahane, pa ko prije procita, nek' odgovori:) Unaprijed se zahvaljujem :energy:

Dakle, stanje je ovakvo.

Ja sam u USA (California), a moj zarucnik je u Sarajevu. Predali smo I-129F u oktobru prosle godine i peticija je approved januara 13-og ove godine. Onda sam dobila pismo iz New Hampshire iz viza centra, da je "paket" poslan u ambasadu u Sarajevo. Posto njega niko nije zvao niti slao pismo sa instrukcijama (za ovu sam proceduru vec znala da tako "hoda"), onda sam zvala viza centar i oni su rekli da je poslano u ambasadu u SA i rekli da trebam njih zvati za update. Posto sam ja vec nasla na embassy web stranici koje potvrde trebaju biti prilozene uz aplikaciju za K1 vizu, zarucnik je odmah poceo prikupljati te dokumente i prije nego je dobio pismo iz ambasade, koje je doslo, skoro mjesec i sedmicu dana poslije odobravanja I-129F, tako da je imao skoro sve spremno kad je dobio pismo o instrukcijama iz ambasade. Jedino sam ja napravila gresku, kad sam mu rekla da mu nece trebati potvrda za vojsku, jer sam mislila da je to samo za one koji su se profesionalno bavili time, medjutim to je potvrda o sluzenju vojske, u nasem slucaju, gdje je bio u vojsci za vrijeme rata. Dakle, sad jos ceka tu potvrdu (uzme, haman, sedmicu dana da to dobije) i ljekarski pregled, sad u srijedu. Posto on nema staru zdravstvenu knjizicu (rat odnio), ja sam ovdje negdje procitala da moze otici u Vrazovu, u Sarajevu, pa da mu na osnovu godista daju spisak vakcina koje je primio, ali oni su mu juce rekli tamo, da oni ne mogu dati potvrdu, ako nema staru knjizicu sa spiskom vakcina, ali da moze vakcine dobiti tu, pa ce mu oni dati potvrdu da je dobio te vakcine ili tu vakcinu. Ne znam jel' se radi o vise vakcina ili samo jednoj. On je vec ranije pricao sa doktoricom u "Eurofarm" klinici i ona mu je rekla da ce tamo, ako bude potrebno, dobiti tu jednu vakcinu i to ce biti dovoljno, tako da je on odlucio da ceka ljekarski i da vidi jel' potrebna ta vakcina ili ne. Zahvaljujuci savjetima od "bosnian68," rekla sam mu da obavezno pita kopiju potvrde o vakcinama od doktorice, jer ce mu trebati ovamo, samo da prodje taj famozni interviju, ako Bog da. Sve smo to prilicno priveli kraju i mislim da ce vec u cetvrtak moci zvati za interviju. Posto sam vas prilicno upoznala sa trenutnim stanjem o nasem slucaju, sad imam par pitanja, koja su vezana za ovu zavrsnu fazu....sve potrebne aplikacije prije zakazanog intervjua i sam interviju.

Malo me zbunjuje ova aplikacija DS-156, pod tackom

25. Name and Telephone Numbers of Person in U.S. Who You Will Be Staying With or Visiting for Tourism or Business Posto znamo, ako prodje razgovor, onda ce dobiti K1 vizu i doci ce ovdje ne kao turista ili poslovno, nego da se vjencamo i da zivi ovdje. Jel' jos uvijek ispunjavamo kao da on dolazi kako i dolazi?

Samo ti ispuni sta traze - znaju oni da je K-1 iako kaze da je neimigrantska osnova za imigraciju ali i dalje traze ove aplikacije.

Tacka 26. How Long Do You Intend To Stay in The U.S.?

Sta bi trebali ovdje napisati ili ako ga isto pitanje budu pitali na interviju, sta da kaze?

Ja bih stavila indefinitely - K-1 viza

Tacka 27. What is The Purpose of Your Trip?

Je li samo treba da stavim K1 fiance visa ili nesto drugo?

Tacka 28. Who Will Pay For Your Trip?

Ja mislim kupiti kartu za njega. Jel' to neki problem ako stavim "My fiancee?"

Tacka 32. Do You Intend To Work in The U.S.? Yes No

(If YES, give the name and complete address of U.S. employer.)

Ovo me pravoo zbunjuje. Naravno da namjerava raditi, ali ovo mi se vise odnosi na osobe koje apliciraju za turisticku vizu ili poslovno idu, pa da make sure da NECE raditi (ako su turisti) ili da vec znaju gdje ce raditi ako idu na poslovnu. Molim vas, objasnite mi sta treba ovdje napisati. Stavi Yes, radice nekada.

Tacka 33. Do You Intend To Study in The U.S.? Yes No

(If YES, give the name and complete address of the school.)

Isti slucaj i za skolu. Misli ici u skolu, ali kao sto vec napisah i za posao, nekako mi je ovo skroz zbunjujuce. Na njemu da izabere, nece odmah u skolu.

Tacka 37. Are Any of The Following Persons in The U.S., or Do They Have U.S. Legal Permanent Residence or U.S. Citizenship?

Mark YES or NO and indicate that person's status in the U.S. (i.e., U.S. legal permanent resident, U.S. citizen, visiting, studying, working, etc.).

Ovo ne mogu ni da objasnim koliko me zbunjuje. Sta ste vi napisali, tj. selektovali. Samo fiancee?

Jah, i interesuje me to zasto traze dva formulara za ovu i za form DS-157? Je li samo da iskopira i donese dvije iste forme?

Napisi fiance - posto je tu buduci supruznik ja bih definitivno navela.

U formi DS-157

Tacka 16. Have you ever been in an armed conflict, either as a participant or victim? If YES, please explain.

Znam da treba zaokruziti "YES," ali posto je bio vojnik, da li treba neko posebno objasnjenje? Ovo bi sigurno najbolje odgovorio "bosnian68," jer sam vec negdje procitala da je bio u JNA, sto znaci da je u vrijeme rata bio vojni obaveznik. Znam da su Ameri prilicno "osjetljivi" po tom pitanju, pa bih voljela da napisemo objasnjenje kako treba.

Ovo ostavljam bosnianu da odgovori.

Toliko toga napisah, pa ne znam vise i jel' mi jos sta treba, pa ako se sjetim, opet cu pitati :) Jos ovo da ne zaboravim. Posto sam ja "zaduzena" za ispunjavanje svih formi, jer su na engleskom, pa da ne bi sta zeznuli, da li je OK, na mjestima gdje pitaju ko ti je pomagao u ispunjavanju formi, da napisem svoje ime i potpisem se. Ja sam namjeravala sve ovo ispuniti, isprintati i njemu poslati da on samo potpise i nosi u ambasadu. Jel' iko to vec tako radio? Ah, da, naravno, jos jedno pitanje. Forma I-134 za Affidavit of support. To sam isto ispunila i samo cu faxirati. Da li traze original ili je kopija dovoljna? Doduse, ja sam vec uz peticiju I-129F poslala i I-864 Affidavit of support, tako da oni imaju taj u mom fajlu, a i zarucnik ima kopiju svih papira koje sam poslala, ali kod njega u pismu sa instrukcijama pise da treba I-134, pa hocu da i tu posaljem. Dakle, samo me interesuje, jel' OK da ponese kopiju?

Profaksaj mu kopiju a original posalji postom - nikad ne znas kad se mogu nameraciti da samo kazu da hoce originale.

Nadam se da vas nisam "ispeglala" svim ovim silnim pitanjima i da ce neko naci vremena i strpljenja da odgovori na moja postavljena pitanja. Jos jednom, puno hvala na dosadasnjim informacijama koje sam nasla na ovom forumu, a unaprijed hvala i za ovaj moj "roman" iznad :help:

Sve najbolje :goofy:

Mahalusa, dobro dosla! Gore imas odgovore na svoja pitanja.

Info za tebe ne znam kad ce zarucnik imati intervju, ali sam vidjela na facebooku ambasade da pocinju sa novom, elektronskom formom za turisticke vize. Evo info pa vidi da li i kako tebe/zarucnika ovo pogadja: - pocinju sa ovim 1 marta 2010.

Isto provjeri da li cijena vize ostaje $131 jer se prije par mjeseci spominjalo da ce otici na $355 od marta 2010 za zarucnicke - najbolje da posaljes email ambasadi i provjeris

Novi “on-line” formular za američke neuseljeničke vize/New online visa application formShare Yesterday at 6:36amAmbasada Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini objavljuje uvođenje novog “on-line”- elektronskog formulara za podnošenje zahtjeva za neuseljeničku vizu koji će se koristiti od 1. marta 2010. godine. Novi formular, DS-160, objedinjuje sve postojeće formulare za vizu u jedinstveni interaktivni on-line/elektronski formular. Kako je potražnja za američkim vizama širom svijeta u stalnome porastu, Američka ambasada se opredijelila za korištenje novih tehnologija kako bi poboljšala efikasnost i preciznost u proceduri podnošenja zahtjeva za vizu. Zahtjev za vizu DS-160 koristi prednosti novih tehnologija s ciljem pružanja boljih usluga našim korisnicima.

Korisnici naših usluga i dalje će popunjavati zahtjev za izdavanje vize on-line, jednako kako su to činili od 2005. godine. Sada će imati osiguran prevod na B/H/S jezik (pop-up prevod) tokom popunjavanja, ali je neophodno da formular bude popunjen na engleskom jeziku. Korištenjem novoga formulara podnositelji zahtjeva će sada sami moći postaviti svoju fotografiju na formular i zatim elektronski, putem interneta, proslijediti svoj zahtjev. Nakon podnošenja zahtjeva putem interneta neophodno je odštampati samo jednu stranicu, “Confirmation Page”, potvrdu o podnošenju zahtjeva, i donijeti je sa sobom na razgovor.

Od 1. marta 2010. godine, od svih podnositelja zahtjeva za vizu Ambasada SAD-a u Sarajevu zahtijevaće da zahtjev za neuseljeničku vizu podnesu koristeći formular DS -160, koji će popuniti i dostaviti elektronski, putem interneta. Formular DS-160 dostupan je na sljedećoj web adresi: https://ceac.state.gov/genniv. Ovaj formular zamijeniti će formulare DS-156, DS-157, i DS-158, koji su do sada bili u upotrebi.

Pitanja koja se odnose na formular DS-160 možete uputiti Konzularnom odjelu putem e-mail adrese: ConsularServicesBA@state.gov.

###

The Embassy of the United States of America in Bosnia and Herzegovina announces the launch of a new online non-immigrant visa application form as of March 1, 2010. The new visa form, the DS-160, incorporates all existing visa application forms into one interactive, online form. With demand for U.S. visas continuing to increase worldwide, the Embassy is committed to using new technologies to improve the efficiency and accuracy of the visa application process. The DS-160 application takes advantage of new technologies to better serve our visa applicants.

Applicants will continue to complete the visa application form online, as they have since 2005. We now provide "pop-up" translations of questions in many languages while the form itself must continue to be completed in English. With the new form, applicants will be able to upload a photograph and submit the form via the Internet. After submission, applicants will only need to print one confirmation sheet.

Beginning March 1, 2010, all nonimmigrant visa applicants applying at the Embassy in Sarajevo will be required to complete and submit the electronic application form DS-160, available at https://ceac.state.gov/genniv. This form takes the place of the application forms DS-156, DS-157, and DS-158.

Questions regarding the DS-160 may be directed to the Consular Section at ConsularServicesBA@state.gov.

23818_319537819430_84175439430_3240044_4375797_a.jpg

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Mene su takodjer zbunjivala neka od ovih pitanja sa DS-156 tako da sam, na kraju, neke ostavila praznima i rekla na intervjuu da mi, eto, nisu imali smisla. I rekli su da je to skroz ok jer da je papir namijenjen drugim vizama.

25. Name and Telephone Numbers of Person in U.S. Who You Will Be Staying With or Visiting for Tourism or Business - Ovdje sam stavila zarucnika (sadasnjeg muza) i njegovu adresu i broj telefona.

26. How Long Do You Intend To Stay in The U.S.? - Indefinitely (ili nesto u tom smislu)

27. What is The Purpose of Your Trip? Mislim da smo ovdje stavili 'to get married to my fiance - K1 visa', ili svakako nesto u tom smislu i napisali smo da ce zarucnik platiti moju kartu

32. Do You Intend To Work in The U.S.? Yes No Ovdje smo stavili da cu raditi u buducnosti, kad dobijem dozvolu za rad

33. Do You Intend To Study in The U.S.? Yes No Maybe someday je bio moj odgovor

37. Are Any of The Following Persons in The U.S., or Do They Have U.S. Legal Permanent Residence or U.S. Citizenship? Samo zarucnik, u mom slucaju.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Drage moje,

hvala vam puno na vasim odgovorima. Puno ste mi pomogle.

@milimelo, moj zarucnik je dobio pismo iz ambasade i tamo pise da je cijena (cini mi se) $131 i da treba otici u Reiffeisen banku i uplatiti, tako da mislim da on spada pod staru tarifu :) Doduse, rekla sam mu da odmah sutra ode i uplati, jer sto je sigurno, sigurno.

@Badgerella,

sto kazes, neka pitanja bas nemaju smisla za ovaj nas slucaj, ali su forme za sve vize, pa onda i dobije neki smisao, ali dok se ti ziv preznojis trazeci i ispitujuci druge, koji su prosli kroz ovo ranije, sta i kako, kao sto ja sad vas pitam :crying: Uglavnom, sad jos imam da zavrsim sa popunjavanjem ovih formi, pa ih isprintam i saljem zarucniku i onda neka nam je Bog na pomoci :) On sutra ide na ljekarsko, ako Bog da, jos ta potvrda od vojske i to bi bilo to. Jah, sta mi sad pade na pamet. Je li treba to neko posebno garantno pismo od mene ili je dovoljna ona forma I-134 Affidavit of support kao garancija da cu ja "take care of him"....I will, I promise :devil: Malo me je zbunilo i ono oko duplikata DS-156 i DS-157, ali ja cu samo napraviti kopiju, pa nek' ponose sve. Od viska glava ne boli :no:

Jedva cekam kad ce se ovo sve zavrsiti, pojede zivce :girlwerewolf2xn:

Na poslu sam, pa ponekad "ukradem" malo vremena da ovdje provirim, a veceras cu nastojati da zavrsim sa onim formama, pa ako gdje "zapne," znam kome cu se obratiti :)

Jos jednom veliko hvala i do citanja. :goofy:

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Mahalusha, ja sam moj DS-156 popunjavala prema ovom: http://www.visajourney.com/examples/Form-DS-156.pdf

25. - adresa i telefon mog tada verenika, sada supruga

26. - PERMANENTLY

27. - MARRIAGE AND RELOCATION TO THE USA

28. - ime mog verenika

32. - yes, WITH WORK AUTHORIZATION, EMPLOYER UNKNOWN...

srecno u procesu :star:

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Opet ja :blush:

Hvala puno svima koji su se javili i pomogli da rijesim moje dileme oko ispunjavanja formi za interviju. Poceh ispunjavati ovu formu SD-230 i odmah naletjeh na problem. Sta trebamo napisati mi, koji sredjuju K1 vizu u sekcijama od 14-18(14. Spouse's Maiden or Family Name)? Nismo jos vjencani, a pitaju ime spouse i podatke? Da li da to samo preskocimo ili stavimo ime od fiancee? :help::crying:

Link to comment
Share on other sites

Opet ja :blush:

Hvala puno svima koji su se javili i pomogli da rijesim moje dileme oko ispunjavanja formi za interviju. Poceh ispunjavati ovu formu SD-230 i odmah naletjeh na problem. Sta trebamo napisati mi, koji sredjuju K1 vizu u sekcijama od 14-18(14. Spouse's Maiden or Family Name)? Nismo jos vjencani, a pitaju ime spouse i podatke? Da li da to samo preskocimo ili stavimo ime od fiancee? :help::crying:

Preskaci ili dopisi future spouse. Samo nam se javljaj, tu smo da pomognemo. :star:

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Preskaci ili dopisi future spouse. Samo nam se javljaj, tu smo da pomognemo. :star:

Hvala, hvala do neba, milimelo :luv:

Ja sam napisala moje informacije, pa nek' im on onda objasni da je napisao ime buduce supruge :) A, vise, koliko sam formi ispunila, da su najgluplji skontali bi, hehehe. Skoro sam zavrsila DS-230, ali me sad zbunjuje ovaj drugi dio, pod tackom

39. Name and Address of Petitioner

Je li u ovom slucaju misle na mene, petitioner koja sam predala peticiju za I-129F ili za njega, kao aplikanta za vizu K1?

Jos samo ovo.....i mislim da sam gotova s pitanjima....dok ne pocnem ispunjavati I-134, hehehe.

Jos jednom, puno hvala :goofy:

Link to comment
Share on other sites

Hvala, hvala do neba, milimelo :luv:

Ja sam napisala moje informacije, pa nek' im on onda objasni da je napisao ime buduce supruge :) A, vise, koliko sam formi ispunila, da su najgluplji skontali bi, hehehe. Skoro sam zavrsila DS-230, ali me sad zbunjuje ovaj drugi dio, pod tackom

39. Name and Address of Petitioner

Je li u ovom slucaju misle na mene, petitioner koja sam predala peticiju za I-129F ili za njega, kao aplikanta za vizu K1?

Jos samo ovo.....i mislim da sam gotova s pitanjima....dok ne pocnem ispunjavati I-134, hehehe.

Jos jednom, puno hvala :goofy:

Da, posto aplikaciju ispunjava aplikant za vizu ti si petitioner.

Evo ti primjerak ispunjenog DS-230: http://www.***removed***/forms/ds-230-sampl...application.pdf

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Opet ja :blush:

Hvala puno svima koji su se javili i pomogli da rijesim moje dileme oko ispunjavanja formi za interviju. Poceh ispunjavati ovu formu SD-230 i odmah naletjeh na problem. Sta trebamo napisati mi, koji sredjuju K1 vizu u sekcijama od 14-18(14. Spouse's Maiden or Family Name)? Nismo jos vjencani, a pitaju ime spouse i podatke? Da li da to samo preskocimo ili stavimo ime od fiancee? :help::crying:

Tu stavis NONE, koliko se sjecam. :)

Sretno u procesu. Vidim da si vec dobila gomilu dogovora. :))

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Evo ja samo da javim da je ljekarski prosao OK i dobio je vakcinu(posto nije imao staru zdravstvenu knjizicu), pa se zali da ga jos gu*a boli :jest: Kaze, ja se raspremio, zagrn'o rukav, da mi vakcinu "udari," kad ona kaze, hajde raspremi se, vakcina ide u debelo meso, hahaha. Bogami ga je sredila, izgleda:)

Uglavnom, da vam javim da je zvao u cetvrtak za interviju i zakazali su mu u petak, 5-i mart, u 1:30pm. Drzite nam fige, a ja vam javim kako je bilo na intervjuu.

Jos jednom, hvala svima koji su odgovorili na moja pitanja, a i na sva ona pitanja, koja su mi pomogla dok sam citala ovaj topic.

Jah,

da priupitam ovo, kad sam vec tu :) Da li ima veze, ako sam ja pismo od banke i od mog employer-a vec davno "izvadila," pa da to on sada ponese na razgovor ili je potrebno to sve da bude sa "friskijim" datumom. Ja sam affidavit of support sa taxama od tri godine i ta dva pisma poslala zajedno sa peticijom, u oktobru, pa tako da oni to vec sve imaju u mojim papirima, a sad kad su poslali iz ambasade pismo sa instrukcijama, pise da treba I-134 Affidavit of support, sto sam vec ispunila i poslala mu sad, jer sam ja sa papirima poslala onaj I-864 Affidavit. Dakle, samo ne znam, jesu li ova dva pisma "stara," od proslog oktobra. Ako je koga ovo "gonilo," javnite :thumbs:

Sve najbolje :energy:

Link to comment
Share on other sites

Case complete by NVC on February 12,, i sada cekamo drugu sedmicu Marta pa ce NVC da zakaze datum intervija, eh sada mene zanima ako ko zna koji je taj vremenski period od zakazivanja intervija pa do samoga intervija, recimo NVC ce ce zakazati interviu 10 Marta, da li ce interviu biti 10 Aprila ili 10 Maja, da li ko zna.

Interviju ce bit u U.S.A ambasadi u Sarajevu.Molim vasa iskustva...

Link to comment
Share on other sites

Prvo da se zahvalim na pomoci..

Lamia, Malamu i B&D divne ste!

Ja evo hocu da ispunjavam sve forme..

Ali imam jedan problem.. =((((((((((((((((((((

Kada sam ispunjavala na ulasku onu formu I-94.. ja ispunila prvi dio..

i kaze mi oficir :D da ispunim i donji dio (onaj sto mi je zakacio na passport).. i ja na brzinu ispunim..

i u brzini zaboravim na to da svako slovo ide u zasebnu kockicu.. i ja sam tako slovo LJ (pametnica :hehe: ) stavila u jednu kockicu.. i sada oni mene u sistemu imaju kao Y umjesto slovo LJ u prezimenu.. to sam saznala kada sam vadila SSN

kako sada to izmijeniti.. koga mogu zvati, da ne bih imala problema.. :S.. jer kadaa ispunjavam formu I - 485 .. pise Give your name excatly as it appears on your I-94 form.. :S

i ako ja napisem sa LJ.. ne mogu.. jer sam kod njih Y... a ja nemam Y u prezimenu :D

takodjer imam jos par pitanja.. pa ako neko moze da mio dgovori.. hvaja!

FORMA I-485

family name.. (ja sada pisem novo prezime.. kada sam se vjencala :D)?

A# je li to ovaj admission number koji se nalazi na I-94 formi?

I-94 # je li to OBM No. koji se nalazi u gornjem desnom cosku ove forme :D ????

i ovo na kraju.. print your name.. ja sada stavljam svoje ime i novo prezime..???

jer me malo buni u primjeru G-325 forme (primjer od visa journey.. ) na kraju kada pise "Print your name and alien registration number in the box outlined by heavy border below". u ovom primjer pise djevojacko prezime i ime ove zene :D.. (a u formi I-485 pise ovo novo prezime) i da li je Alien registration number.. zapravo taj Admission number sa I-94 forme?? ili mi nemamo taj alien registration number?

FORMA I-693

ehhh ovo me najvise zbunjuje.. K-1 viza ne mora imati medicinski pregled jer smo ga vec imali prije intervjua.. i ako ima one vakcine napisane.. ja sam u sarajevu zamolila doktoricu da mi iskopira cijeli onaj medicinski pregled..

tako da ja imam te vakcine od te doktorice.. i ja cu samo njih poslati??? je li to ok?

ja ne moram ispunjavati ovaj part 2. itd.. samo prvi dio.. i prilozim one vakcine? je li to ok? prvi dio da ispunim od ove forme.. i prilozim kopije prepisanih vakcina.. i to je to?

Izvinite zbog peglanja.. ali bas sam zbunjena :S!

Hvala unaprijed!

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...