Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Hvala, hvala. :))

Nadam se samo da necemo dugo kukati. :D

Ja cu najverovatnije nazad u skolu. Hm.....

Musho, ja sam ovako nesto posalala:

- I-485 Application with a Personal Check in the amount of $ 1,010.00 (Biometrics fee included)

- Copy of I-797, Notice Of Action (Approval Notice)

- Copy of Marriage Certificate

- Copy of my (International) birth certificate – please see highlighted portions on back for English translation

- 2 Passport size pictures with my name and A # at the back

- Copy of my Passport (biographical Page) and Copy of K1 Visa with entry stamp

- Copy of Form I-94 (front and back)

- Form G-325A, Biographic information

- Form G-325A Supplement

- Form I-693 in the sealed envelope (Part 1, Information about me, Part 2, the vaccination chart, and Part 5, the Civil Surgeon’s Certificate)

- I-864 Affidavit of Support with supporting documents

*Federal Income for Tax Return for most recent year (2008), including W2’s for ......... .........

*Letters from employers confirming employment and salary

- Form I-765, Application for Employment Authorization

* 2 Passport size pictures with my name and A # on the back

* Copy of my passport (biographical page) and copy of K1 Visa with entry stamp

* Copy of Form I-94 (front and back)

- Form I-131, Application for Travel Document

* 2 Passport Size Pictures with my name and A # at the back

* Form I-131 Supplement, Part 7

* Copy of my passport (biographical page) and copy of K1 Visa with entry stamp

* Copy of Form I-94 (front and back)

Mislim da svi salju na istu adresu, a ovi dalje prosljedjuju.

United States Department of Homeland Security

USCIS

P.O. Box 805887

Chicago, IL 60680-4120

pdf instrukcije za AOS

Eto, a mozda neko iz Kluba za kukanje ima sta da doda ili oduzme. :D

Da ne zaboravim, I-693 sam slala naknadno, nakon RFE. Ali zamislimo da sma poslala odmah. :P

Hvala ti puno! divna si!

Znaci sve ovo si poslala u jednoj koverti na adresu koju si mi navela!

Koliko vremena vam je bilo potrebno da dobijete ove papire? meni npr 23. aprila istice tih 90 dana roka za vjencanje.. mi cemo se vjencati iduce sedmice!

do kada ja moram dobiti sve te papire.. EAD, AOS, AP i sl. da nemam problema s boravkom ovdje? jer me malo to sve buni.. da li u roku od tih 90 dana se moram i vjencati i dobiti sve te papire ili???

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

U tih 90 dana se moras vjencati, a sto prije posaljes papire za AOS to bolje za tebe. Mislim da nije odredjeno do kad moras poslati papire za AOS, ali znam da nakon isteka tih 90 dana ostajes bez statusa.

Vjencani list smo dobili ubrzo nakon vjencanja. Ne znam kada cete vi slati i koji tax return ce vama trebati, mi smo poslali za 2008. Ostale papire pretpostavljam da imas uz sebe.

Evo moj timeline:

AOS

NOA date for I-485......2009-12-21

I-485 RFE Date......2010-01-06

I-485 Transfer Date......2010-02-04

I-485 Approval Date.....

Green Card received Date......

EAD

EAD NOA Date......2009-12-21

EAD Approved Date......2010-02-05

EAD Received Date......

AP

AP NOA Date......2009-12-21

AP Approved Date......2010-02-05

AP Received Date.......2010-02-11

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

@malamu, sa srecom, uvijek mi je drago da procitam lijepe vijesti na ovom forumu... nek' se nesto desava.

@Musho, znam kako se osjecas, vjerujem da ti je sve konfuzno, ali don't worry... poslacu ti moju e-mail adresu, slobodno se javi kad god zapne, rado cu pomoci ako budem moglai znala, dok mi je sve ovo frisko.

I moj slucaj se malo pomakao... dobila sam NOA2 (I-797C) i zakazali su mi biometrics za prekosutra, tj. 17.2., tako da je moj mali isjecak iz knizice upalio za vakcinaciju (doduse, preveden na engleski). Hvala Bogu, jer mi se bas nije islo kod doktora... mada mi se, kao u inat, tako zalosno ukocio vrat da nisam mogla da se pomjerim, pa sam morala u hitnu po sve onom odvratnom snijegu i ledu. Grozota... i jedno novo iskustvo u USA i opet isti zakljucak - kako je sve ovdje drugacije!

Neko pomenu one nesrecne ospice, u narodu poznatije kao pljuskavice... mene nikad nisu uhvatile, pa je li mogu u ovim godinama (vrlo rane 30-e) :) da se vakcinisem protiv toga, da li neko zna?

I potpuno off topic... kako mi se samo jede pitaaaaaa :D

Pozzzzz

Link to comment
Share on other sites

@malamu, sa srecom, uvijek mi je drago da procitam lijepe vijesti na ovom forumu... nek' se nesto desava.

@Musho, znam kako se osjecas, vjerujem da ti je sve konfuzno, ali don't worry... poslacu ti moju e-mail adresu, slobodno se javi kad god zapne, rado cu pomoci ako budem moglai znala, dok mi je sve ovo frisko.

I moj slucaj se malo pomakao... dobila sam NOA2 (I-797C) i zakazali su mi biometrics za prekosutra, tj. 17.2., tako da je moj mali isjecak iz knizice upalio za vakcinaciju (doduse, preveden na engleski). Hvala Bogu, jer mi se bas nije islo kod doktora... mada mi se, kao u inat, tako zalosno ukocio vrat da nisam mogla da se pomjerim, pa sam morala u hitnu po sve onom odvratnom snijegu i ledu. Grozota... i jedno novo iskustvo u USA i opet isti zakljucak - kako je sve ovdje drugacije!

Neko pomenu one nesrecne ospice, u narodu poznatije kao pljuskavice... mene nikad nisu uhvatile, pa je li mogu u ovim godinama (vrlo rane 30-e) :) da se vakcinisem protiv toga, da li neko zna?

I potpuno off topic... kako mi se samo jede pitaaaaaa :D

Pozzzzz

Ospice te mogu uhvatiti i u "starijim" godinama - ali su tada obicno malo teze za preboljeti nego kad si dijete. Ne znam koliko je vakcina sada efikasna ali otidji do public health klinike i pitaj.

Sta nemate nasih restorana u blizini? Ma mora biti, potrazi po yellow pages, google.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Mi, recimo, nemamo ama bas nikakav nas restoran u blizini. A i ono sto ima u Minneapolisu je samo losa kopija bilo cega europskog.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Mi, recimo, nemamo ama bas nikakav nas restoran u blizini. A i ono sto ima u Minneapolisu je samo losa kopija bilo cega europskog.

A sta to ima u Minneapolisu? :))

Ma ja sama pitu pravim. Ko bi cekao odlazak u BIH. :P

Evo stigla mi je EAD, slika mi bas i nije nesto :P

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

A sta to ima u Minneapolisu? :))

Ma ja sama pitu pravim. Ko bi cekao odlazak u BIH. :P

Evo stigla mi je EAD, slika mi bas i nije nesto :P

Svaka cast, malamu. Kontala sam nesto i ja sama da probam, ali mi se ovi njihovi proizvodi nikako ne uklapaju u moje recepte. Puding... tecan, margarin... slan :o Nasla sam kao neki bez soli, ali nakon 100 pokusaja. Brasno, prasak za pecivo... ma grozota... tako da sam brzo odustala. A nakon Oprah Show od prije par dana, prestacu da jedem ovo njihovo meso. U najblizem supermarketu nemaju nista organsko, a kad vidim cime hrane zivotinje, place mi se... Ako nista, mozda konacno malo i smrsam nakon godina i godina debljanja. :)

Ovdje u okolini nema nikakvih restorana, evo proguglah jos jednom, najpribliznije je nesto sto se zove Serbian Crown u VA, ali sluze rusku i francusku hranu... nidje veze, al' dobro.

A kad smo vec kod pite, najveci zbun mi je ... otkud ti oklagija? :lol:

Ja imam onu sto zene tuku muzeve sa njom, ali nemam nasu. :D A nigdje nisam nasla ni priblizno nase kore za pitu. Javi ako znas da gdje ima. Pozz

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Nema kora za pitu u lokalnim ducanima, ali mozes pogledati na http://www.parthenonfoods.com/ , povremeno imaju nesto bas bosansko.

Ovdje se prodaje phyllo dough, ali to je nekako slicnije korama za baklavu ili nekom lisnatom tijestu. Bezveze je. Ne razvlacim svoje kore jer bas i ne znam, a sve ostalo od tijesta mi, uglavnom, ne uspijeva bas najbolje zbog nedostatka dobrog brasna - ovdje nema nikakvih tipova, vrsti.. nicega. Ili je bijelo ili je integralno, ili nekakav all purpose ili samodizajuce. Bozesacuvaj. Nit' ima ostrog, ni glatkog, a da ne pricam o raznim T-ovima. (Inace sam dosta spretna s tijestom, ali ovo... sto je previse, previse je.)

Nema svjezeg kvasca, na primjer. Nigdje.

Nema kravljeg sira. Nema pravog vrhnja za kuhanje. Tesko je naci nesoljen putar.

Margarin, kojeg rijetko koristim, sam napokon nasla. Na ovoj stranici koju sam stavila na pocetak posta. Margo, pravi hrvatski. Eto. Sad mogu i od toga nesto praviti.

Kruh je, uglavnom, sav oduran. A i onaj kojeg ispecem doma nije bas nesto. Zbog ovih vec nabrojenih stvari.

Ma ne znam. Povremeno stvarno ne mogu docekati posjet Hrvatskoj pa da se najedem dobrih stvari...

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Nema kora za pitu u lokalnim ducanima, ali mozes pogledati na http://www.parthenonfoods.com/ , povremeno imaju nesto bas bosansko.

Ovdje se prodaje phyllo dough, ali to je nekako slicnije korama za baklavu ili nekom lisnatom tijestu. Bezveze je. Ne razvlacim svoje kore jer bas i ne znam, a sve ostalo od tijesta mi, uglavnom, ne uspijeva bas najbolje zbog nedostatka dobrog brasna - ovdje nema nikakvih tipova, vrsti.. nicega. Ili je bijelo ili je integralno, ili nekakav all purpose ili samodizajuce. Bozesacuvaj. Nit' ima ostrog, ni glatkog, a da ne pricam o raznim T-ovima. (Inace sam dosta spretna s tijestom, ali ovo... sto je previse, previse je.)

Nema svjezeg kvasca, na primjer. Nigdje.

Nema kravljeg sira. Nema pravog vrhnja za kuhanje. Tesko je naci nesoljen putar.

Margarin, kojeg rijetko koristim, sam napokon nasla. Na ovoj stranici koju sam stavila na pocetak posta. Margo, pravi hrvatski. Eto. Sad mogu i od toga nesto praviti.

Kruh je, uglavnom, sav oduran. A i onaj kojeg ispecem doma nije bas nesto. Zbog ovih vec nabrojenih stvari.

Ma ne znam. Povremeno stvarno ne mogu docekati posjet Hrvatskoj pa da se najedem dobrih stvari...

Badgerella, vidjeh svoje misli napisane u ovom tvom postu... Slomila se objasnajvajuci djecaku o tipovima brasna, korama za pitu i tako to. Kao sto rece, samo ono whole wheat (od kojeg povremeno pravim hljeb u breadmakeru i odlican je) all prurpose i ono najstrasnije - self-rising. Sve ove cudne stvari ovdje proizilaze iz njihovog nedostatka vremena i razmazenosti. Toliko gluposti ima na policama da stanem i dobro se preispitam jesam li ja u redu.

Pocinjem da sanjam one nase divne livade i moju slatku bakicu kako pravi sve one predivne mlijecne proizvode. Sad mi je jasno sto je djecak uvijek insistirao da on dodje u BiH, a ne ja ovamo. Da se najede k'o covjek i kao sto ti rece na svm blogu, da opere ves.

Blog ti je odlican btw, mislim da sam dragog probudila smijuci se... Nadam se da ces jednog dana odluciti da sve malo doradis i da to sve sabrano vidim na bestseller policama u recimo Barnes and Noble-u. Svaka cast i hvala na infu.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Hvala na komplimentima. :)

Sumnjam da ce od toga ikad ista biti, ali, ajd, barem se nadam da nece netko pokrasti tekstove pa se obogatiti, hahaha.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Dobro cure hocete da vam ja posaljem Klasovog brasna i jufki odavde? Imamo jednu povecu srbijansku radnju i ima nasih stvari od jufki do brasna, kukuruznog brasna, kiselih krastavaca...

Kvasac ima ali morate traziti na policama gdje drze mlijeko.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Brasno im stvarno nije nesto, ali ja sama razvlacim jufke. Nekako uspijem :D Nemam nasu oklagiju, nego tu za tuci muzeve. Ionako zavrsavam rukama, pa mi oklagija treba samo privremeno. :D Pravim male jufkice jer nemam bas prostora :P

Kao sto sam vec pisala, nedavno sam bila u nekoj nasoj radnji i imali su gotove jufke ali ja nisam uzela. Ali trebala sam uzeti brasna.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Brasno im stvarno nije nesto, ali ja sama razvlacim jufke. Nekako uspijem :D Nemam nasu oklagiju, nego tu za tuci muzeve. Ionako zavrsavam rukama, pa mi oklagija treba samo privremeno. :D Pravim male jufkice jer nemam bas prostora :P

Kao sto sam vec pisala, nedavno sam bila u nekoj nasoj radnji i imali su gotove jufke ali ja nisam uzela. Ali trebala sam uzeti brasna.

Malamu, srce si... Badgerella me sinoc prosvijetlila sa pomenutim sajtom, na kojem sam nasla svasta nesto, ukljucujuci jufke, Klasovo brasno i kisele krastavce... yummy :D . Vidjela sam da imaju sve artikle u zalihama, ako to nekim slucajem ne upali, ja cu zbilja biti bezobrazna i zamoliti te za bar jedan kg brasna. :D

Do tada, uzivaj u svojoj piti, a ja cu javiti kakva je moja ispala cim nabavim sastojke. Pozdrav i hvala.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Pozz!!!!!

Neznam odakle da pocnem.Imam sigurno stotinu pitanja.Nadam se da cete mi pomoci i malo objasniti.Malo sam citala vase pitanje i odgovore na brzinu. Ja sam zasad jos u Bosni,a zarucnik mi je u Ameriki[Amerikanac je]Imam s njime dijete,mala ima vec 5 mjeseci.Sada je bio kod nas u Bosni.Sredivali smo papire sve u vezi djeteta.Priznanje ocinstva,prezime mjenali,itd.Mala je dobila pasos americki.Nismo imali vremena za nas sredivati. Jer je kratko bio,morao se vratiti zbog posla.Sada je red na mene.Idemo na K-1vizu[zarucnik]Sutra ce on predati papire za mene u ambasadi.Zanima bas sve sta me ceka i koliko to traje. Procitala sam negdje da i dijete mora na lijecniki. Da li i ona mora samnom ici.Treba mi 3 sata do Sarajevo. Svaka vasa pomoc i savjet bih mi dobrodosla. Unaprijed hvala.......

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...