Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: AOS (apr) Country: Serbia
Timeline

Ja sam bila licno u ambasadi da preuzmem formulare i kao sto rekoh,sluzbenik mi je objasnio da mi ne treba original affidavit of support niti da bude notarizovan,dovoljno je da bude skeniran i potpisan,a imam i verenikove takse i to sam pokazala.Sad ne znam sta da mislim!?

Ako mi budu trazili original poslace mi naknadno verenik.Valjda taj covek zna sta treba,sto bi me pogresno informisao,ipak radi u ambasadi zar ne?Mada znam da je sve moguce.A sto se tice krstenice na medjunarodnom obrascu i za to sam pitala i rekao je da nema problema to da ponesem umesto obicnog izvoda.Pozadi ima i znacenje na engleskom.

I ja sam cekala izvod iz kaznene evidencije od mupa 7 dana,jos su mi pogresili prezime pa sam nosila u 29 nov.da mi isprave,ma sou sa nasom administracijom.Pocetkom sledece nedelje imam intervju.

Ja nisam notarizovala affidavit kada sam slal to vereniku prosle godine i sve je bilo uredu.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

U pa to je super cena, :)

Da nije losa imas svake sedmice taj popust za las vegas preko condora.

September 30, 2011: Mailed I-130 to Chicago

October 05, 2011: Received NOA1 via text/email, file routed to CSC (priority date October 5th)

October 08, 2011: Received NOA1 hardcopy in mail

March 27, 2012: Received RFE (missing passport photo)

MArch 30, 2012: Received RFE Hard copy and sent it right back

April 02, 2012: Received Request for Evidence Response Review

April 10, 2012: Notice that we have approved this I130

NVC Process

May 07, 2012 - nvc received

May 23, 2012 - Received case#

May 25, 2012 - DS-3032 Email sent

May 25, 2012 - I-864 invoice email received/SIF payment portal

May 31, 2012 - DS-3032 acceptance received/SIF payment portal

June 01, 2012 - DS-230 invoice email recived

May 29, 2012 - I-864 paid

June 06, 2012 - DS-230 paid

May 29, 2012 - I-864 overnighted in same envelope to NVC

Jun 06, 2012 - DS-230 overnighted in same envelope to NVC

Jun 10, 2012 - I-864 and DS-230 received by NVC

July 11, 2012 - Petition left NVC

Embassy

July 25, 2012 - Belgrade received

Aug - Medical

Aug - Interview

XX/XX- Result of interview

XX/XX- Visa picked up

POE-XXXX

event.png

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Juce smo zvali u NVC i rekli su nam da su dobili nas predmet, dali su nam neki novi broj, a na pitanje kad otprilike salju u ambasadu su rekli da nam na to nemogu odgovoriti. Zna li neko koliko im treba vremena da to posalju u ambasadu?

I jos jedno pitanje, kad raditi lekarski? Da li moze nekoliko dana pred interview ili mora se uraditi pre nego sto vratimo pismo ambasadi da smo skupili sve potrebno?

Pozz

Edited by Ninoslav
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Moj predmet je stigao u ambasadu 2 nedelje nakon sto su nam odobrili. (na stranu to sto je u ambasadi bespotrebno stajalo citavih mesec dana).

Lekarski uradis kada dobijes pismo od ambasade, u sustini nije bitno da li si uradio kad si poslao, sve dok ga uradis pre intervjua! Ja bih, na tvom mestu, zakazala lekarski cim dobijes pismo od ambasade. Evo npr meni je intervju u ambasadi zakazan tek za mesec dana, od dana kada im je stigla moja potvrda da sam sakupila svu dokumentaciju.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dobila sam vizu i najzad sam zavrsila sa ovim dugim i dosadnim procesom od 7 meseci. (F):whistle::jest:

Cekala sam 3,4 sata da svi zavrse koji su trazili turisticke,studentske vize,pa da ja dodjem na red.A sam razgovor je trajao minut.Posto sam vec 2 puta bila turisticki u Americi kod mog verenika i sve sam ispostovala,rekli su mi da je to za njih dovoljno i nisu me nista pitali.Srecno svima i samo opusteno.I da, affidavit of support odn. njegova kopija je bila sasvim dovoljna. :)

Link to comment
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sta dalje kada odbiju k-1 vizu, ne znam iz kog razloga sam odbijena jer i pismo jos nije stiglo, trazili su mi dopunu ja sam sve poslala i na kraju me odbilia. Da li cu imati pravo zalbe....ima li neko slicna iskustva. Odbili su me u Americi, nisam ni stigla do nase ambasade, a uredno sam razvedena i imam pasos vec godinu dana i vise, u stvarnoj sam vezi i stvarno smo se vidjali i zajedno zivimo 1 godinu.....ne razumem

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dobila sam vizu i najzad sam zavrsila sa ovim dugim i dosadnim procesom od 7 meseci. (F):whistle::jest:

Cekala sam 3,4 sata da svi zavrse koji su trazili turisticke,studentske vize,pa da ja dodjem na red.A sam razgovor je trajao minut.Posto sam vec 2 puta bila turisticki u Americi kod mog verenika i sve sam ispostovala,rekli su mi da je to za njih dovoljno i nisu me nista pitali.Srecno svima i samo opusteno.I da, affidavit of support odn. njegova kopija je bila sasvim dovoljna. :)

Cestitam!!!! Super super super .... :dance: :dance: :dance: :dance:

Link to comment
Share on other sites

Dobila sam vizu i najzad sam zavrsila sa ovim dugim i dosadnim procesom od 7 meseci. (F):whistle::jest:

Cekala sam 3,4 sata da svi zavrse koji su trazili turisticke,studentske vize,pa da ja dodjem na red.A sam razgovor je trajao minut.Posto sam vec 2 puta bila turisticki u Americi kod mog verenika i sve sam ispostovala,rekli su mi da je to za njih dovoljno i nisu me nista pitali.Srecno svima i samo opusteno.I da, affidavit of support odn. njegova kopija je bila sasvim dovoljna. :)

CESTITAAAAMMM :D

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Nora- Cestitam i srecan put ka nama u Ameriku!

Petrovic- Zao mi je sto su te odbili. Dali su te odbili u USCIS ili NVC fazi? Sacekaj pismo vidi sta kazu pa onda gledaj kako ces da nastavis dalje. Ja ipak nebih podnosila nikakve zalbe ko zna koliko to dugo moze da potraje radije bi se vjencala i podnjela za CR-IR vizu. Sa srecom! Javi nam kako sve prodje.

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Kad posaljes pismo da si sve prikupio,onda ti oni posalju papir sa datumom intervjua i pise ti da uplatis u banci 240$ pre intervjua.Mada sam ja sve licno nosila u ambasadu i isla da pokupim dokumenta,ali to ti je to.

Ja nisam bila informisana,mislila sam da tih 340$ koje smo platili kad smo poslali zahtev za verenicku je sve sto se placa,kad ono jos treba tih 240$,tako da mislim da je bracna jeftinija.Al aj,totalno nebitno. ;)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Kad posaljes pismo da si sve prikupio,onda ti oni posalju papir sa datumom intervjua i pise ti da uplatis u banci 240$ pre intervjua.Mada sam ja sve licno nosila u ambasadu i isla da pokupim dokumenta,ali to ti je to.

Ja nisam bila informisana,mislila sam da tih 340$ koje smo platili kad smo poslali zahtev za verenicku je sve sto se placa,kad ono jos treba tih 240$,tako da mislim da je bracna jeftinija.Al aj,totalno nebitno. ;)

Ma bilo je i skuplje do skoro, mislim $360 pa su smanjili na 240$ :)

A za lekarski moze da se plati u $$$ :) Ja sam spremio $150, neznam da li je toliko ili $120 :) a i za vizu cu da spremim $240 jer svakim danom sve vise i vise skace $ a nas bedni dinar pada :( do pre mesec dana je bio 90din za $1 a danas sam platio 97din za $1 i to je dobro jer je svuda otisao preko 98din :(

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...