Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Meni dragi sad kad je bio vec sam poslala po njemu neke stvari koje mi ovdje ne trebaju. Takodjer i kada dodje slijedeci put srpat cu mu u kofer svoju omiljenu deku za spavanje, ogromna je... takozvana ''ambasadorka''za zimu, ako znate na sta mislim. :lol: Garderobe sam imala tonu sto je stajalo mjesecima i ne znam jesam li jednom obukla. Jednom mi je pukao film i fino ja to podijelim dragim osobama koje ce to zaista nositi. Ovo sto je ostalo mi je dovoljno dok sam ovdje, nemam namjeru kupovati novu odjecu jer su cijene kod nas bezobrazno visoke. Isto vazi i za obucu. Nije mi zao pokloniti nekome, jer znam da cu u Americi naci i nakupovati tih stvarcica mnogo ljepsih a bogami i jeftinijih.

Knjige od fakulteta su prostudirane i uglavnom sve su kopirane, pa to necu ni zadrzati. Privatne knjige sa autogramima, stare slike, pa cak i spomenari iz osnovne, pismanca od simpatija...sve to cuvam i najjace su mi uspomene, pa to svakako ide sa mnom.

Bice tu jos stvari, jer sam sigurna da ce mi pred polazak svako pokloniti nesto od sebe da ponesem za uspomenu.

Pa Boze moj, sto se mogne ponijeti super, sto ne mogne ima gdje ostati...doci ce se opet :)

Iako meni ima jos vremena do polaska, ja se ne opterecujem puno s tim, jer svakodnevne stvari koje mi zatrebaju ima ih uzeti bilo gdje a kamoli u Americi. :)

Zato, Bagdarella...opusti se i lijepo provedi ove preostale dane sa voljenim osobama...a stvari, ako sta i ostane...kada dodjes u posjetu za godinu, dvije, obradovat ces se kad ih vidis. :)

Srecno!!! :star:

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (apr) Country: Croatia
Timeline

Hvala. :)

Ovo s garderobom sam i ja napravila. Preko jednog foruma sam prodala sve ono sto ja ne nosim (i garderobu i cipele), a sto ne treba nikome od ljudi koji ostaju (dakle, svih koje poznajem i dragi su mi!). Ono sto su zeljeli, a meni ne treba, odavno su vec dobili, a racunam da ce toga biti jos. Najvise me muce dragi predmeti koje, jednostavno, volim da su negdje u blizini. Puno ih nema uporabnu vrijednost... a ima ih vise nego dovoljno valjda za par kofera. Ma morat cu nekako odabrati par komada.

I-129F Sent: Aug 20th 2008

Interview Date: April 8th 2009, 10:30 - APPROVED!

K-1 Visa Received: April 9th 2009

POE: Aug 8th 2009, Minneapolis

Wedding: Aug 28th 2009

-------------------------------------------------------------------

Our I-129f was approved in 107 days from our NOA1 date.

Our I-129f was approved in 114 days from our filing date.

Our case spent 52 days being chewed by NVC.

Our interview took 224 days from your I-129F NOA1 date.

-------------------------------------------------------------------

AOS, AP, EAD filed: Oct 15th 2009

Biometrics: Nov 24th 2009

AP received: Dec 14th 2009

EAD received: Dec 17th 2009

Green Card received: Dec 18th 2009

-------------------------------------------------------------------

http://www.badgerella.com/forum

Link to comment
Share on other sites

Jutros je NVC poslao naše papire za Beograd! :dance::dance::dance:

juhuuuu A ja zovem u ponedjeljak da zakažem intervju! :)

Saska, jesi ti skupila sve papire?

malamu, čestitam i želim ti što skoriji datum :thumbs:

Imam skoro sve, nedostaju mi samo sudsko uverenje da se protiv mene ne vodi ni krivični ni istražni postupak, i uverenje iz kaznene evidencije, a i to sam danas počela da jurim.

Hajde, please, da ponovimo:

  • ne treba mi prevod dokumenata za ambasadu
  • ne treba mi apostile pečat na međunarodnom izvodu iz matične knjige rođenih i potvrdi o neudatom statusu ?

    :bonk:

Ne treba..može na srpskom. Rodni list (obični) i potvrde nosim onako kako sam ih dobila od institucija koje su ih izdale, na bosanskom jeziku i bez dodatnih pečata.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Ja sam se malo vise zeznula!!!

Ponela sam i neke rolkice i dzempere i kozni mantil a kako cujem sve mi to ovde na Florisi uopste nece trebati.

pa ja sam farmerke u BGu stalno nosila,a sad nema sanse,toplotni udar odmah po izlasku iz stana.

mene sad prosto sramota kad odem do Walmarta, Searsa, JCPenney-a i kad vidim koliko stvarcice kostaju,od najobicnijih baletanki(ove moje iz Srbije nisu izdrzale ni cetiri meseca,kupila sam ih krajem aprila,i evo raspala se desna).

odnos-moje iz Srbije 30 dolara,a ovde sam nasla za 5 pa vi vidite koliko cerupaju!!!

Samo sam ponela jedan album sa slicicama i nista vise,nisam imala mesta a i pravo da vam kazem,mislim da mi nije potrebno!!!

Edited by ivancicas
Link to comment
Share on other sites

Ma ja se neću tovariti..nešto odjeće..poneka sličica (mada ih uglavnom imam na kompjuteru, a i ako nemam neka ih tu gdje jesu..pa planiram dolaziti kad god budem mogla). Odjeću koju ne nosim tamo ću da dam sestri, a ako njoj ne odgovara dat ću nekom drugom. :star:

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
EXP 30 JUL 2009A

Shipment delivered.

Signed by MILOSEVIC

8/3/2009 2:54 pm

Kako je bila samo jedna pošiljka za Beograd, mislim da je ovo naša!!!! :dancing:

Koliko je prošlo dok vas je kontaktirala ambasada, nakon što su dobili peticiju od NVC-a?

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Ljidi da vam se pohvalim.

JUCE SAM POLOZILA VOZNJU,IZ PRVE.To mi se nije cak ni u Srbiji desilo, :P :P ;) ;)

A kakvo je to kontaktiranje ambasade,mene niko nije kontaktirao,ja sam iz NVCa dobila mail,na kome je pisalo kad imam zakazan razgovor i to je to.

Ja sam,a to sam posle ukapirala,u ambasadi,bila poslednji slucaj tog dana,004,ispred mene je bila jedna porodica iz Bara,pa devojka za CR1 vizu iz Podgorice,pa zena iz BGa za GC preko sina,i svima njima je NVC zakazao razgovor jos u aprilu,a meni u maju,to sam uspela da vidim iz njihovih pisama.

Saska srecno,samo polako,bez panike i ne sekiraj se za lekarski,idi u Smiljanicevu,i da znas da da ti Tim lepo kaze,ovde je pola Amerike alergicno na nesto,a pola pati od necega.

kissss

Edited by ivancicas
Link to comment
Share on other sites

CESTITAM ivancicas, sada mozes bez problema voziti gdje hoces :dance:

Saska jos malo pa gotovo.... :)

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Hvala tihana,al znas sta ima?posto mi jos nije stigao zeleni karton,dali mi dozvolu koja traje samo do isteka one vize u pasosu,pa cu morati da menjam dozvolu kam mi KONACNO stigne GC.

I jos nesto-ta dozvola mi stize postom,sad su mi dali samo papir na kome pise broj vozacke sa mojim podacima i sa tim papirom mogu da vozim.

Hoce mene ova Americka papirologija,pa to vam je!!! :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ljidi da vam se pohvalim.

JUCE SAM POLOZILA VOZNJU,IZ PRVE.To mi se nije cak ni u Srbiji desilo, :P:P;);)

A kakvo je to kontaktiranje ambasade,mene niko nije kontaktirao,ja sam iz NVCa dobila mail,na kome je pisalo kad imam zakazan razgovor i to je to.

Ja sam,a to sam posle ukapirala,u ambasadi,bila poslednji slucaj tog dana,004,ispred mene je bila jedna porodica iz Bara,pa devojka za CR1 vizu iz Podgorice,pa zena iz BGa za GC preko sina,i svima njima je NVC zakazao razgovor jos u aprilu,a meni u maju,to sam uspela da vidim iz njihovih pisama.

Saska srecno,samo polako,bez panike i ne sekiraj se za lekarski,idi u Smiljanicevu,i da znas da da ti Tim lepo kaze,ovde je pola Amerike alergicno na nesto,a pola pati od necega.

kissss

Kod K1 vize to ide nešto drugačije. Kad ambasada dobije tvoj file iz NVC-a, oni (ambasada) ti pošalju spisak potrebnih dokumenata, formulara, instrukcije za obavljanje ljekarskog, zakazivanje intervjua... Kad sve to skupiš i obaviš ljekarski onda ih ti zoveš da zakažeš intervju. U međuvremenu možeš zvati da vidiš jesu li dobili file :D

Saska nadam se da ovo bude ubrzo. :)

Ivancicas čestitam na položenom vozačkom! Želim ti sigurne ceste! :)

Edited by malamu

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam prvi put isla da polazem zena mi je tamo u uredu rekla da mi je bolje da cekam dok dobijem GC. Onda kad sam dobila NOA1 za AOS odvjetnica je rekla da mogu da idem polagati i dobila sam na godinu dana dozvolu. Ako ju idem produziti produzit ce mi samo jos godinu jer imam GC na 2 godine. Onda mi je druga zena tamo u uredu rekla da mi je bolje kad dobijem GC izvaditi obicnu osobnu jer osobne nesto drugacije provjeravaju i valjda dobijes na 10 godina i nakon sto to dobijem da si produzim s tim vozacku koja ce mi trajati 10 godina. Ma dosta mi je sve te papirologije,a i kako sam se preselila na internetu sam promjenila adresu i valjda moram sada vaditi novu vozacku pa cu ici vidjeti sto mi kazu.

A sto se tice fizicke vozacke dosla mi je 2 dana prije isteka papira koji sam dobila. Ako ju ne dobijes odi opet u ured pa ti daju novi papir na 30 dana (tako je napravio moj prijatelj).

as1cETc0g000510NjhvanwyMDk2MjhzfHNpbmNlIG91ciB3ZWRkaW5nIA.gif

04-15-2011 Package sent to VSC

04-16-2011 Package delivered

04-22-2011 Check cashed

04-23-2011 Received NOA1

06-08-2011 Bio appointment done

01-18-2012 Approval Letter came dated 01-12-2012

01-19-2012 Received Card Production Order text

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Ljidi da vam se pohvalim.

JUCE SAM POLOZILA VOZNJU,IZ PRVE.To mi se nije cak ni u Srbiji desilo, :P :P ;) ;)

A kakvo je to kontaktiranje ambasade,mene niko nije kontaktirao,ja sam iz NVCa dobila mail,na kome je pisalo kad imam zakazan razgovor i to je to.

Ja sam,a to sam posle ukapirala,u ambasadi,bila poslednji slucaj tog dana,004,ispred mene je bila jedna porodica iz Bara,pa devojka za CR1 vizu iz Podgorice,pa zena iz BGa za GC preko sina,i svima njima je NVC zakazao razgovor jos u aprilu,a meni u maju,to sam uspela da vidim iz njihovih pisama.

Saska srecno,samo polako,bez panike i ne sekiraj se za lekarski,idi u Smiljanicevu,i da znas da da ti Tim lepo kaze,ovde je pola Amerike alergicno na nesto,a pola pati od necega.

kissss

clip_congratulations.gif ivancicas. To i mene čeka kad stignem tamo.

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zakazala medicinski za 12. avgust u Smiljanićevoj! :unsure:

Držite mi fige. Stvarno nisam normalna i skroz sam se utripovala :bonk:

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Saska,ajd majke ti sto si se istripovala?

Sad cu ja tebi lepo da objasnim kako tamo funkcionisu stvari.

Dobro jutro,pa uzme zena za pultom sliku i pasos,pa popuni obrazac,pa sacekas sestru da ti izvadi malo krvi ,OBAVEZNO JEDI i UZMI COKOLADICU.

E,onda dobijes papir da odes da snimis pluca,to ti je odmah iz smiljaniceve krenes ka prote mateje,to je druga studentska klinika,negde gore sam ET.sve lepo napisala,pa procitaj,i onda ce da ti kazu da dodjes sa tim oko pola jedan i tad ce samo doktorka da baci pogled na snimak,kao da te pregleda,al nije nista i da ti udari bar jednu vakcinu,ma nije nista strasno!!!

NARODE,DANAS MI STIGAO GREEN CARD!!Koga sad da bijem u administraciji zato sto sad moram da cekam privremenu dozvolu,pa onda sve lepo da odnesem da mi daju onu normalniju koja ce da mi traje dve godine jer mi toliko traje i ovaj prvi GC.

GRRRRRRRRR :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
Saska,ajd majke ti sto si se istripovala?

Sad cu ja tebi lepo da objasnim kako tamo funkcionisu stvari.

Dobro jutro,pa uzme zena za pultom sliku i pasos,pa popuni obrazac,pa sacekas sestru da ti izvadi malo krvi ,OBAVEZNO JEDI i UZMI COKOLADICU.

E,onda dobijes papir da odes da snimis pluca,to ti je odmah iz smiljaniceve krenes ka prote mateje,to je druga studentska klinika,negde gore sam ET.sve lepo napisala,pa procitaj,i onda ce da ti kazu da dodjes sa tim oko pola jedan i tad ce samo doktorka da baci pogled na snimak,kao da te pregleda,al nije nista i da ti udari bar jednu vakcinu,ma nije nista strasno!!!

NARODE,DANAS MI STIGAO GREEN CARD!!Koga sad da bijem u administraciji zato sto sad moram da cekam privremenu dozvolu,pa onda sve lepo da odnesem da mi daju onu normalniju koja ce da mi traje dve godine jer mi toliko traje i ovaj prvi GC.

GRRRRRRRRR :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:

Hvala Ivančice!

Čestitam za Green Card. :thumbs::star:

Čini se da administracija u Americi nije mnogo bolja nego ova u Srbiji :whistle:

Edited by Saska+Tim

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...