Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Hehe, evo me da pomognem biggrin.png

Elli je sve lepo rekla. I-134 vam treba samo za intervju a od ambasade zavise pravila da li moze ujna i td. Ne znam kako je u CG... ali to u principu ne bi trebalo da bude problem. I moras staviti neku adresu u US na koju ce ti slati obavestenja...

Imam jedno pitanje--- kad imate nameru da se selite za US? Jer ako vec zivite oboje u Crnoj Gori mozda bi vam bolja opcija bila bracna viza? ali sve zavisi od vasih daljih planova.

Hvala puno Makice!Da li znas koja obavestavanja salju,je li moguce to dobijat preko email?I posto nemam svoju adresu u US,mogu li na I-129F da stavim adresu njene ujne ili prijatelja nekog,da li ova adres uticati na papire posle kada dodjemo posto sam htio da stavim N/A ili da cu stan da iznajmim mjesec dana prije puta?Sto se tice bracne vize citao sam da valjda duze mnogo traje?Znam da postoji DCF ali ne znam nude li to u CG ili BG i kako to ide,da li je brze ili mora da bude uslov koliko moramo u brak da budemo pa da jos vise cekamo nego sto je 4-6 mjeseci za K1 a ja sam mislio da ne budemo tu za novu godinu,znam da nekad ide sporo a nekad brze ali tada sam mislio pa koliko bude.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Hvala puno Makice!Da li znas koja obavestavanja salju,je li moguce to dobijat preko email?I posto nemam svoju adresu u US,mogu li na I-129F da stavim adresu njene ujne ili prijatelja nekog,da li ova adres uticati na papire posle kada dodjemo posto sam htio da stavim N/A ili da cu stan da iznajmim mjesec dana prije puta?Sto se tice bracne vize citao sam da valjda duze mnogo traje?Znam da postoji DCF ali ne znam nude li to u CG ili BG i kako to ide,da li je brze ili mora da bude uslov koliko moramo u brak da budemo pa da jos vise cekamo nego sto je 4-6 mjeseci za K1 a ja sam mislio da ne budemo tu za novu godinu,znam da nekad ide sporo a nekad brze ali tada sam mislio pa koliko bude.

Nema na cemu! Moguce je da obavestenja dobijas emailom, ali moras staviti i neku adresu u US. Stavi adresu nekoga ko ce ti preneti da su stigla obavestenja u slucaju da ti ne stignu na mail. A i kad vam odobre peticiju trebace neko taj dokument da vam posalje u Crnu Goru. Tako da stavi adresu nekog pouzdanog ko je u US. I nemoj stavljati N/A.

Bracna traje malo duze, tj zavisi moze i duze i krace kao sto si i sam video. E sad ja bih ti preporucila bracnu jer je jednostavnije, samo to odradite i posle ste mirni. Ne morate da radite AOS i takodje je bracna viza i jeftinija.

Mi smo radili verencku jer mi je verenik u US pa je mogao tek da dodje za par meseci i onda bi nam se proces oduzio. Ali posto ste vi vec zajedno mozda ne bi bilo lose tu bracnu da vidite.

Obavezno proveri za DCF jer ti je to najbolja opcija, mislim da u BG toga nema ali ne drzi me za rec ipak i to proveri.

A sto se dokaza tice ne opterecuj se, bitno da dokazes da ste bili u poslednje dve godine barem jednom zajedno na istom mestu u isto vreme. Npr bili ste u Budvi, uzmi neke racune iz Budve, slike iz Budve, par slika sa njenom porodicom i tako nesto. Neke slike i pecati u pasosu. Ne treba tebi taj msn vi zivite u istom mestu i logicno je da se vidjate a ne msn. I eto mozda izjava nekog svedoka da ste zajedno. Znaci samo zdrav razum- dokazi da ste bili u poslednje dve godine barem jednom zajedno na istom mestu u isto vreme. Mi smo poslali 7 slika, pecate u pasosu, izvode sa racuna, vizu i tako jos neke stvarcice. Racun od prstena i chatove, skype, izjave svedoka nismo slali(a to ni ne dokazuje da ste se videli) i odobreni smo. Tako da samo opusteno goofy.gif


Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

MVM, dokaza imas takodje vise nego mi tako da good.gif

Ujna mora da zaradjuje godisnje nesto vise od $19,000, mozes pogledati ovde da budes siguran to je za dvoje http://www.uscis.gov/files/form/i-864p.pdf

Adresa takodje moze biti njena, nema nikakvih problema, bitno je samo da vam sacuva hard copy NOA2 i u slucaju da ne daj Boze dobijete RFE.

Sto se tice placanja procitaj ovo, potrebno je da se obratis njihovoj ambasadi za drugi nacin placanja. Moje misljenje je da je nebitno ko placa bitno je da im je placeno npr. ujnin cekidea9dv.gif ali se svakako obrati US ambasadi u CG http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=3850a99ba78af110VgnVCM1000004718190aRCRD&vgnextchannel=fe529c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

Kada budete otisli tamo mozete jednostavno adresu promeniti ovde online https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action=coa

Link to comment
Share on other sites

MVM, dokaza imas takodje vise nego mi tako da good.gif

Ujna mora da zaradjuje godisnje nesto vise od $19,000, mozes pogledati ovde da budes siguran to je za dvoje http://www.uscis.gov/files/form/i-864p.pdf

Adresa takodje moze biti njena, nema nikakvih problema, bitno je samo da vam sacuva hard copy NOA2 i u slucaju da ne daj Boze dobijete RFE.

Sto se tice placanja procitaj ovo, potrebno je da se obratis njihovoj ambasadi za drugi nacin placanja. Moje misljenje je da je nebitno ko placa bitno je da im je placeno npr. ujnin cekidea9dv.gif ali se svakako obrati US ambasadi u CG http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=3850a99ba78af110VgnVCM1000004718190aRCRD&vgnextchannel=fe529c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

Kada budete otisli tamo mozete jednostavno adresu promeniti ovde online https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action=coa

Koja sve obavestavanja salju d ali znas i koliko puta?Znam da NOA2 valjda onda mora da nama posalje kad stigne da ona nosi na intervju,je li tako?

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Za intervju moze I da vam skenira NOA2, jer nije neophodno imati orginal. Orginal nek vam cuva, trebace vam za AOS jedna kopija. To je obavestenje najbitnije. Drugo je RFE kada vam mailom salju sta Im je dodatno od dokum.potrebno a niste nesto poslali po njihovom cejfu (tada im to vracate takodje mailom). Sve zavisi od osobe koja vam razmatra peticiju.

Link to comment
Share on other sites

Za intervju moze I da vam skenira NOA2, jer nije neophodno imati orginal. Orginal nek vam cuva, trebace vam za AOS jedna kopija. To je obavestenje najbitnije. Drugo je RFE kada vam mailom salju sta Im je dodatno od dokum.potrebno a niste nesto poslali po njihovom cejfu (tada im to vracate takodje mailom). Sve zavisi od osobe koja vam razmatra peticiju.

Sad su mi neke stvari jasnije zahvaljuci tebi i makici7,stvarno vam hvala.Znaci ja treba da posaljem sve sve navedeno

Racune sto se vode na mene i sto sam ja placao od prije 2 godine

Slike sa putovanja i sa prijatlejima i porodicom i da napisem iza svake datum i lokaciju i ko je sve na sliku.

Pecae na nase pasove sa putovanja i avionske karte ili racune sa racunom hotela

Racun za prsten sa slikama

Sto se poklona tice sve je vecinom kupljeno bilo gotovinom ali imam od online radnje order bill prije 2 godine kada sam joj porucio jednu tasnu,sad ne znam vazi li to kao dokaz neki?Inace nisam skupljao nikakve racune nazalost jer nisam razmisljao o ovome.

Ujak njen da nama posalje I-134,da li treba jos neke papire uz popunjeni i-134?

Ujak bi isto poslao Money Order koji bi mi poslali sa I-129F

Telefonski listing ali samo par mjeseci unazad jer ne izdaju duze za prepaid ali imam sa Skype poziv prije godinu ipo

Molim te reci mi kako je neko od vas popunio G-325A za ime Fiance,pise da se napise na engleski i na native languafe,da li treba ponovit sve tu,i ime i adresu ako u pasos pise č, ć, ž, đ, š ikoju adresu ja da stavim u moj G-325A,moju ovamo ili opet moram da pitam ujaka da se stavi njegova jer me zanima je li moja G-325A za slanje dokumenata ili je ona sto je na I-129F upisana?

Jos jednom se zahvaljujem puno na pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Da mozes sve te dokaze (za slike bih ti savetovala da se izrade sa datumom napred, a pozadi ti napisi lokaciju I osobe sa slike).

Na razgovoru uz I-134 se salju zadnjih par pay stubs,porez zadnje tri godine I pismo poslodavca (koja mu je pozicija u firmi,iznos zarade).

http://www.visajourney.com/content/k1guide

Na G-325A stavljas svoju adresu u CG posto si tu duze, a na I-129f ujakovu adresu. Nista ne ostavljaj prazno vec N/A. N/A takodje na to pitanje native language (tako smo mi uradili).

I u potpisu koristi c, z, dj, s ...

Dokumenta smo sa cekom prvo stavili u plasticnu fasciklu,pa u papirnu veliku kovertu.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Da mozes sve te dokaze (za slike bih ti savetovala da se izrade sa datumom napred, a pozadi ti napisi lokaciju I osobe sa slike).

Na razgovoru uz I-134 se salju zadnjih par pay stubs,porez zadnje tri godine I pismo poslodavca (koja mu je pozicija u firmi,iznos zarade).

http://www.visajourney.com/content/k1guide

Na G-325A stavljas svoju adresu u CG posto si tu duze, a na I-129f ujakovu adresu. Nista ne ostavljaj prazno vec N/A. N/A takodje na to pitanje native language (tako smo mi uradili).

I u potpisu koristi c, z, dj, s ...

Dokumenta smo sa cekom prvo stavili u plasticnu fasciklu,pa u papirnu veliku kovertu.

A to za pisanje imena i ostalo....mislim da ako se neko preziva Đorđevic....da treba da napise Dordevic ....jer njima nije isto Dordevic i Djordjevic(jako su rigorozni sto se toga tice), a posle imas pitanje gde napises bas na cirilici kako ti se stvarno pise prezime na tvom maternjem jeziku i kako ti je uopste napisano u pasosu,krstenici...itd...

Ispravite me ako gresim ! :)

N400 Journey
 
2017-01-10: package sent 
2017-01-23: NOA1 hard copy received (date on the NOA1 01/17/2017)
2017-02-10: biometrics appointment 
2017-02-22: in line for the interview
2017-07-05: case status changed to we scheduled your interview ...etc
2017-07-10: interview letter received
2017-08-07: interview 
2017-09-01: in line for Oath
 
ROC Journey
2015-12-28: package sent
2015-12-29: NOA1 (received on 2016-01-19)
2016-01-26: biometrics app. in Fargo (letter received in mail on 2016-01-14)
2016-07-22: NOA2 Approved!
2016-07-30: Green card received
 

AOS Journey

2013-09-20 ( Day 1 ) - AOS, EAD, AP applications sent

2013-09-23 ( Day 3 ) - AOS, EAD, AP applications received

2013-09-26 ( Day 6 ) - email NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-09-30 ( Day 10 ) - hard copy NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-10-08 ( Day 18 ) - Biometrics Appointment Notice received in the mail

2013-10-25 ( Day 35) - Bio. Appt. in Fargo

2013-11-26 (Day 67) - EAD and AP approved !!!

2013-12-02 (Day 72) - EAD and AP sent to my address 

2013-12-05 (Day 75) - EAD and AP received in mail

2014-03-11 - RFE for AOS (some vaccination missing)

2014-03-18 - RFE respond sent

2014-03-24 - GREEN CARD APPROVED (CARD IN PRODUCTION)

2014-03-31 - GREEN CARD RECEIVED IN MAIL

 
 
Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

I zaboravio sam da pitam,znam da njoj treba iz MUP dokumenat i to treba da neko stucno prevede i pecatira,traba li jos koji dokumenat i kako ste slali sve to,u kakve fascikle,papirne,plasticne?

Dokument iz mupa ti treba tek za intervju, i ne mora da se prevodi.

A i mi smo ja msm prvo spakovali dokumenta u plasticnu fasciklu i onda u koverat.

Sto se slova tice, Natasa je u pravu za DJ-D. A ako je samo u pitanju prezime koje se zavrsava na ћ,ч onda ga slobodno napisi kao c, i ne moras popunjavati ono if your native alphabet uses other than roman letters... jer i latinica je roman letters biggrin.png. Ja sam svoje prezime napisala sa IC na kraju i to je to, za native alphabet sam napisala N/A i nismo imali nikakvih problema. E sad nadam se da nemas slovo џ u imenu jer za to nemam pametan savet content.gif

I da obavestenja koja ti stizu na postu (a i na email 99%):

1. NOA1- obavestenje da su primili tvoju peticiju. To ti treba do noa2 jer ces u NOA1 dobiti svoj broj sa kojim mozes da proveravas kako napreduje tvoj slucaj.

2. RFE- ako im ne daj boze nesto dodatno zatreba od dokumenata pa ti traze. Ovo je jako bitno jer ti sadrzaj RFE stize samo na postu, u emailu ti ne pise zasto si dobio rfe. ali rfe ne dobije svako.

3. NOA2- jako bitno da sacuvas, jer ce vam trebati za AOS kad verenica dodje za USA. A i kopija ako izgubite NOA2 je par 100$ wacko.png . I ja msm da NOA2 ne treba za intervju bar u Beogradu?

4. NVC letter- ovo stize da vas obavesti da je vas slucaj primio NVC i tako to , ali ovo i da ti ne stigne nije bitno

Edited by makica7

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Evo 6 meseci prodje... do kraja juna cu da se strpim al posle pocinjem da ujedam.

Nego sta vi radite cure ovih dana biggrin.png

Hej :) I ja sam ludela, znam kako je, ali misli o tome kao o trenutnoj situaciji. Zavrsice i vas slucaj, ne mozete vecno da cekate... ;)

Evo ja cekam Luku da se probudi,pa da malo pricamo. :D

N400 Journey
 
2017-01-10: package sent 
2017-01-23: NOA1 hard copy received (date on the NOA1 01/17/2017)
2017-02-10: biometrics appointment 
2017-02-22: in line for the interview
2017-07-05: case status changed to we scheduled your interview ...etc
2017-07-10: interview letter received
2017-08-07: interview 
2017-09-01: in line for Oath
 
ROC Journey
2015-12-28: package sent
2015-12-29: NOA1 (received on 2016-01-19)
2016-01-26: biometrics app. in Fargo (letter received in mail on 2016-01-14)
2016-07-22: NOA2 Approved!
2016-07-30: Green card received
 

AOS Journey

2013-09-20 ( Day 1 ) - AOS, EAD, AP applications sent

2013-09-23 ( Day 3 ) - AOS, EAD, AP applications received

2013-09-26 ( Day 6 ) - email NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-09-30 ( Day 10 ) - hard copy NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-10-08 ( Day 18 ) - Biometrics Appointment Notice received in the mail

2013-10-25 ( Day 35) - Bio. Appt. in Fargo

2013-11-26 (Day 67) - EAD and AP approved !!!

2013-12-02 (Day 72) - EAD and AP sent to my address 

2013-12-05 (Day 75) - EAD and AP received in mail

2014-03-11 - RFE for AOS (some vaccination missing)

2014-03-18 - RFE respond sent

2014-03-24 - GREEN CARD APPROVED (CARD IN PRODUCTION)

2014-03-31 - GREEN CARD RECEIVED IN MAIL

 
 
Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Evo 6 meseci prodje... do kraja juna cu da se strpim al posle pocinjem da ujedam.

Nego sta vi radite cure ovih dana biggrin.png

Elli videla sam da su poceli u TSC tako da je samo pitanje dana kad cete dobiti NOA2. Ja sam pocela da se nerviram posle 6 meseci tako da znam kako ti je. A nemas razloga za brigu sve ce proci ok, tako da je samo pitanje kad stize NOA2. Ako ti je za utehu bar neces putovati u US u sred leta kad su karte najskuplje kao neki od naswhistling.gif . ja ovih dana ucim a kad ne ucim kukam sto treba da ucim dead.gif


Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...